Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
617. 3c111cc40f (válaszként erre: 614. - Ivetta2)
2009. dec. 30. 14:46
Nem vészes érték, viszont valóban kell diétáznod. Reggelire egyél 1 szelet rozsos vagy teljes kiőrlésű kenyeret, cukros dolgokat, süteményeket ritkán, 2 hetente 1x. Zöldségek mehetnek, gyümik közül banán ne. Célszerű rendszeresen kontrollálni a vércukrodat, bizom benne, hogy már megvan a köv. vizsgálat időpontja!
2009. dec. 30. 14:44
Akkor nagyon egyszerű: NE ERŐLTESD! Úgy látom, mindent megkap a szervezete, amire szüksége van, ahogy mondod szépen fejlődik. Felesleges erőltetni, mert megutálja az étkezéseket, felesleges nyűg lesz neki, ha játék helyett kötelező enni. Hagyd, hogy megéhezzen, hogy magától kérje az ennivalót. Okos ő már, éhen halni nem fog. Mellesleg hamar rájön, hogy ezzel tud benneteket sakkban tartani, hisz micsoda örömet okoz neked, ha "rendesen" eszik!
615. bd37ba754f (válaszként erre: 613. - 3c111cc40f)
2009. dec. 30. 14:09
Ha nagyon hajtom napi 3 szor eszik.Ebből kétszer főtt ételt pl zöldségeket hussal vagy sfőzelékeket.inni rengeteget iszik sőt egész nap inna vizet,teát.gyümölcsöt hetente minimum3 szor adok igaz csak néhány kanállal eszik belőle mert darabosan az sem kell.kakaót,tejet kétnaponta adok.Nem sápadt nem fehér.Egyszerüen nem tudom lenyomni enni mert játszani akar folyton.Csak akkor hajlandó enni ha számára érdekes mesét vagy gyerekdalt teszek a tv-be ekkor elfekszik én belapátolom az ételt de ha már nem jó a müsor akkor menekül.
614. ivetta2 (válaszként erre: 612. - 3c111cc40f)
2009. dec. 30. 14:00

27.héten csinálták a vérvételt, s elötte 1órával kellett ennem 1zsemlét és 1pohár tejet, és ennek az eredménye lett a 7,2mmol/l.

S a háziorvosom azt mondta hogy nem ehetek kenyeret, szénhidrátokat, cukrot, stb.

Az első babámnál nem volt ilyen probléma.Remélem most sem lesz baj a babával!?

613. 3c111cc40f (válaszként erre: 610. - Bd37ba754f)
2009. dec. 30. 13:27

Szia!


Meg kell nézned alaposan az étrendjét. Hányszor eszik egy nap, miket? Mennyi folyadékot fogyaszt, iszik-e kakaót, cukros italokat, eszik-e sok édességet, ezek mind csökkentik az étvágyát. Eszik-e gyümölcsöt, zöldséget, tejterméket?

Nem-e vashiányos? Sápadt? Fehér a füle, a tenyere, a körömágya?

612. 3c111cc40f (válaszként erre: 611. - Ivetta2)
2009. dec. 30. 13:25

Szia!


Elég kevés az információ. A 24 hetes, kötelező vércukorvizsgálatról beszélünk? 0 vagy 120 perces értékről van szó?


Ha a 0 perces, vagyis éhgyomri kisebb, vagy egyenlő mint 7,0 mmol/l a 120 perces kisebb vagy egyenlő 11,1 akkor nincs gond, efölött diabetológiára kell küldenie az orvosnak, ahol majd tájékoztatnak a diétáról!

611. ivetta2
2009. dec. 30. 11:24

Szia.

Az lenne a problémám, hogy 27hetes terhes vagyok, s az étkezés utáni várcukor vizsgálatom eredménye 7,2 lett. Mennyire veszélyes ez, a babára nézve?

És miket ehetek?

Köszönöm a válaszod: Anita!

2009. dec. 30. 10:06

szia az lenne a problémám hogy a 20 hónapos nagy fiam nem szeret enni kivéve pudingot és spagettit ma is adtam neki tejbegrízt és kihányta adtam neki utána spagettit hatalmas tányérral evett belőle.A hányás ritkán fordul elő 3-4 havonta de az evés az katasztrófa ugy kell belekönyörögjem az ételt.Vannak napok amikor bármit megeszik és vannak napok amikor napi kétszer is alig bírom megetetni mindig üvölt ilyenkor,rázza a fejét és rohan játszani.A súlya jól gyarapodik,eleven mint egy kisördög csak az evés siralmas.Örökké meg nem akarom spagettivel etetni igaz ha a spagettihez bármit adok azt is megeszi.Darabos ételt nem eszik kiköpi így mindent pépesítenem kell. Normális ez?

Köszi a válaszod előre is üdv:Tünde

609. 3c111cc40f (válaszként erre: 607. - Zorka09)
2009. dec. 30. 07:32

Szia!


Valószinűleg kólikás hasfájásról van szó nálatok. Lányoknál gyakoribb minden este nagy sirással kezdődik, órákon keresztül, 2 hetes kortól 2-3 hónapos korig húzódik el. Erre megoldás a hasfájás oldása: masszirozás, meleg fürdővizbe tevés, has simogatás, Germicid C kúp fájdalomcsillapitó is, 6 kg-ig egy felet hosszában vágva, illetve vannak vény nélkül kapható készitmények (Infacol, Espumisan, Gripe Water)

608. 3c111cc40f (válaszként erre: 606. - F08844d0fd)
2009. dec. 30. 07:25
fekete tea helyett én a rooibos teát ajánlom, nagyon finom vörös tea, koffein és tein mentes. Van izesitett változata is (mango, barack) olyan mint az üditő! Tejet keveset, max 500 ml-t 2 részletben, reggel és este, de inkább kevesebbet, szűrt almalevet, szénsavmentes ásványvizet.
607. zorka09
2009. dec. 29. 21:36
Szia!Az én kislányom január 14-én lesz 3 hónapos.Sok nyitott kérdésem van. Az első, babám minden este 5-től menetrendszerűen sír.Már próbáltunk mindent nem segít.Mitől lehet? Elnövi? A második hogy, majdnem minden etetés sírással kezdődik. Sztem nem azért mert éhes hanem azért mert nem az. Általában 100-140 ml között eszik etetésenként, napi 5x.Ma csak négyszer kapott kevesebb sírás volt. Lehet hogy elég neki 4szer. Mikortól lehet neki mást adni? Mit? Sütőtök levet mikortól adhatok neki?
2009. dec. 29. 17:43
Köszönöm eddigi segítséged. Még abban is segíts már létszi, hogy ihatok-e fekete teát vagy se? Miket lehet még ilyenkor inni, vagy mik ajánlatosak? Amúgy mostmár eszeget töbször csak még mindig keveset.
605. 3c111cc40f (válaszként erre: 603. - F08844d0fd)
2009. dec. 29. 15:35

Szia!


Előordulhat, hogy a diótól fáj a hasa. Olyan 2-3 hónapos korig kell figyelnie a szoptatós anyának, miket eszik, k betűseket, panaszt okozokat kerülni, majd ezután kis mennyiségekkel próbálkozni, egy nap egy félét próbálni (pl ne karfiol leves és töltött káposztát egyél, mert nem fogod tudni, melyik okoz panaszt!)

604. 3c111cc40f (válaszként erre: 602. - Krinya8)
2009. dec. 29. 15:27

Szia!


Az én véleményem a tápszerekkel kapcsolatban, hogy 1 éves korig maradjon meg reggelre és estére, de 1 éves kor után fokozatosan csökkentsük, majd hagyjuk el. Hiába lehet elvileg 3 éves korig tápszert adni, feleslegesnek tartom, mert megunják a picik és már nem olyan kielégitő, mint egy tápláló vacsora, sőt a rágás megtanulását is gátolja a folyékony táplálék. Ő már kisded, ezért majdcsak felnőtt étrenden kellene lennie,estére már elvileg kaphat tápszer helyett tejet, kakaót, ha nincs a családban allergiás

603. f08844d0fd (válaszként erre: 599. - F08844d0fd)
2009. dec. 29. 15:12
Szia!Köszönöm a tanácsot. A menstruáció már lehet, hogy meg is jött, de nem vagyok biztos benne. Tegnap 10 óra elteltével evett végre és mindet megette ami összegyűlt, majdnem neki kezdett a másiknak is. Utánna 3 óránként evett, de közte sokat sírt, aludni is nehezen alszik el. Ma voltunk az orvosnál(tegnap is) megmérték és a súllyával nem volt gond és megint nem talált nálla semmit, de írt fel neki másik fajta gyógyszert is. A diótól fájhat a hasa? Ha rosszat eszek kb. meddig fáj az ő hasa? Próbálom mellőzni a számára nem jó ételeket, de még mindet nem tapasztaltam ki, hogy mit lehet ennem.
602. Krinya8
2009. dec. 28. 19:16

Szia!

Nekem is lenne egy kérdésem, estére mindig tápszert adok a lányomnak lefekvés előtt, ő most 14 hónapos, a kérdésem az lenne, hogy én még a 9+ hónapos tápszert adom neki, de láttam hogy van egy éves feletti tejital,a kérdés hogy ez a tejital ugyan olyan tápláló mint a tápszer, vagyis ugyan olyan értékű, vagy mi a különbség?? Melyiket adjam neki?

Egy másik kérdés , próbálok neki adni olyan ennivalót amit mi eszünk, tehát nem pürésített kaját, de úgy veszem észre nem igazán akarja megrágni, pedig már sok foga kibújt , mit tehetek hogy ezen változtasson?

601. 3c111cc40f (válaszként erre: 599. - F08844d0fd)
2009. dec. 28. 19:08

Szia!


Vagy a hasa fáj, bántja a szél, vagy szájpenésze van, azt fájlalja, vagy a foga bújik (előfordulhat) vagy menstruálni fogsz hamarosan és megváltozott a tej ize, vagy ettél vaéami olyat ami változtat a tejed izén.... Ezer oka lehet. Annyit tehetsz, hogy fejsz szorgalmasan, el ne apadjon a tej és próbáld pohárból adni neki a tejet, lehet nehezen jön a cicidből és megunta!

600. 3c111cc40f (válaszként erre: 598. - Annaluca)
2009. dec. 28. 19:05

SZia!


Szerintem felesleges trükközni, váltsatok tápszert, a gyermekorvos biztosan felirja a másikat. 4 hónapos kortól kezdődik a tápszeres babák hozzátáplálása, előtte 2 hónapos kortól gyümölcslevet kaphat!

2009. dec. 28. 13:14
Szia!1,5 hós a kisfiam és már második napja alig eszik.A mellem szétszakad a sok tejtől, neki mégse kell. Mitől lehet ez? Az orvos nem talált nálla semmit(igaz csak nagyvonalakban vizsgálta). A hasa is fáj még, pedig kapot rá gyógyszert. Már több mint 7 órája nem evett és nem tudok vele mit csinálni.:(
2009. dec. 27. 15:56

Szia, egy kis tanácsra lenne szükségem!

A legénykém 2 és 3 hónapos kora között csak 40 dkg-ot gyarapodott, meg estenként csak egy deci tea segítségével sikerült csak megnyugtatnom, így kaptunk milupa prgomil tápszert. Ennek valami szörnyű az íze, nem akarta elfogadni, így először lefejt anyatejjel, majd szőlőcukorral póbáltam édesíteni, de mindkettőtől keserű lett. Így répacukrot tetem hozzá, ami tudom, hogy nem túl egészséges, de azt sem szerettem volna, ha bömböl az éhségtől. Eddig is 2 óránként etettem, így annál sűrűbben már nem tudom. Iszom a tejszaporító teát, rántott levest, homeos bogyót, de sajna nem elég a mennyiség.


Almát adtam már neki, pár falatot, nem tettem vele rosszat?

Váltsunk tápszert vagy majd lassanként hozzászokik?

597. marcsix (válaszként erre: 595. - 3c111cc40f)
2009. dec. 22. 12:08

Sajnos semmi sem kizárt. Lehetségesnek tartom, hogy jöhet a foga, mivel éjszakára dentinox-al kel kennem. Arra is gondoltam, hogy mivel semmi más folyadékot nem kap, így a tejcsivel viszi be a megfelelő folyadék igényt. A kisfiam ennyi idős korban, 3-6 cumisüveg teát megivott, ha belegondolok, hogy Szandi ezt tejcsiben viszi be, akkor kell is ennyit ciciznie :) Hiába cicizik egész nap, mégis estére is annyi marad, hogy minden órába kelhetne...



Köszi a segítséget, megkeresem az itteni védőnőt, de még nem vagyunk átjelentkezve, viszont szerintem a papírunk már itt van.

596. f08844d0fd (válaszként erre: 594. - Szamó)
2009. dec. 21. 15:33
Örülök neki, hogy nállatok is minden rendben.Nállunk még mindig vannak gondok néha.Holnap megyünk tanácsadásra és ott kiderül, hogy mi a baj remélem és találunk rá megoldást!Kellemes Ünnepeket és jó egészséget nektek!
595. 3c111cc40f (válaszként erre: 590. - Marcsix)
2009. dec. 19. 14:40

Szia!


A sok cicizés szeparációs szorongás miatt van. Nem jön esetleg a foga?


Ha elköltöztetek, meg kell keresni a területileg illetékes védőnőt, vagy a gyermekorvost, ő majd segit. Mindenképp oda menj, ahova a jelenlegi lakóhelyetek szerint tartoztok

594. Szamó (válaszként erre: 593. - F08844d0fd)
2009. dec. 17. 09:41

Hali!


Képzeld, nálunk is helyrejött a dolog!

6 óra???? De jó nektek! Remélem egy hónaposan Bencém is produkál majd ilyet :-) Most a legtöbb 3,5 óra :-)


Szerencsére hasfájás nincs, csak nyöszörög, mmikor telepakolja a pelust..... Büfivel sincs gondunk, még szopi közben is jön!

593. f08844d0fd (válaszként erre: 592. - Szamó)
2009. dec. 16. 20:17
Szia!Köszönöm a segítséget.Hála istennek úgy tűnik, hogy rendbe jött és valószínű, hogy érzékeny a frontra(örökölte szüleitől, ha ilyet lehet örökölni)Az volt a legnagyobb baj, hogy szerintem kiszopizta ami benne volt.De mondta a védőnő, hogy vannak olyan babák, akik mikor front van teljesen "megzavarodnak".Tegnap éjjel már 6 órát aludt!Reméljük a te picid is hamar rendbejön.Az enyém alapból hasfájós sajna.És a büfi is nehezen jön még mindig, egy kis sírás előzi meg.:(
592. Szamó (válaszként erre: 591. - F08844d0fd)
2009. dec. 16. 09:01

Szia!


Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy etessem egy ciciből, amíg ki nem ürül. Mármint, ha "hisztizik". Ha megnyomom és jön belőle, akkor mindig ugyanarra a cicire tegyem, ha nyugtalan. Csak a következő "rendes" kaja alkalmával tegyem a másikra. Ha gyakran váltogatod a ciciket, akkor mindig csak az előtejet fogja szívni, ami szinte csak cukros víz. Nem is lakik jól és hasfájós lesz tőle.


Egyébként az én kisfiam ma13 napos és tegnap óta mi is így kínlódunk :-( Lehet, hogy front van?

2009. dec. 15. 22:02

Sziasztok!Remélem valaki még tud nekem segíteni!

Már egy hós a fiam és mostmeg tegnaptól ma délelöttig 1-1,5 óránként evett és utánna amíg vártuk a büfit szundizott és utánna elkezdett sírni.Kb. 20 percig szopizik és van, hogy utánna fél órával jön a büfi, néha egy kis tejcsi is.Néha mindkettőből szopizott.Az orvos azt mondta, hogy valószínű kevés a tejem és azért sír. De most este is sírt szopizás után, de annyit se evett mint eddig. 5-10 perc sírás után megnyugodott és nézelődik. Ha levegőre viszem azon nyomban elalszik idebent meg kell legalább fél óra.Kérlek segítsetek. Első babám és senki nem tud a családból segíteni ebben.Előre is köszi.

590. marcsix
2009. dec. 12. 15:33

Szia. Ismét segítséget szeretnék, vagy tanácsot kérni tőled. 11 hónapos kislányom annyit cicizik mint 1-2 hónaposan. Már leszoktunk a bébiételről, elvileg rendes saját készítésű magunknak készített kajcsit szokott enni. Persze csak kismadárkának való adagot, de az utóbbi napokban még annyit sem hajlandó enni. Egyszerűen tök főzeléket, finomfőzeléket, gulyást, krumplit bármit beteszek a szájába, abban a pillanatban tolja ki, mintha meleg lenne neki. Pedig éppen hogy nem hideg..Mi lehet a baj?Mit csináljak?


És egy másik kérdés, ha elköltöztem, de még nem jelentkeztem át lakcímileg, akkor melyik védőnőhöz kéne mennem méretni?? mert már hónapok óta nem volt méretve a kislányom. A régi védőnőmet felhívtam és szóltam neki, hogy elköltöztünk, és azt mondta átküldi a papírjainkat. De azóta nem jelentkezett egyik védőnőm sem...Mit tegyek? hová vigyem el megmérni? Hogy legalább tudjam, hogy a súlya rendesen fejlődik e? Különben ha ránézünk akkor egyáltalán nem egy vékony lány. Persze nem is kövér, de még mindig kis husis a karja, és a combja is kis vaskos...


Válaszodat előre is köszönöm.

589. tappancsmama (válaszként erre: 588. - D781f12808)
2009. dec. 11. 07:45
Köszönöm az ötletet.
588. d781f12808 (válaszként erre: 581. - Tappancsmama)
2009. dec. 11. 05:38

Szia!

Én azt mondom adjál neki valami csont erősítő vitamint amibe sok kálcium van!

pl: actival kidet

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook