Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. márc. 3. 09:54

szia!

kislányom 11 hónapos, egyéves koráig szeretném szoptatni, ennek érdekében fokozatosan hagyjuk el a szopikat, már csak a reggeli és az esti maradt meg, de érzem, h alig van már tejem, nehezen indul be a tejleadó reflex is. Védőnő javasolja, hogy másfél éves koráig az anyatej helyett adjak neki tápszert, de hiába próbálkozom, nem kéri... Vaníliás beba2-est vettem, próbáltam hozzáadni kis cikóriakávét is, de csak fintorog, kanállal egyszer megevett 120-at, de azért az elég időigényes lenne, mindig kanállal adni neki...

Próbálkozzak még, vagy annyira nem nagy gond, ha nem iszik ezentúl sem anyatejet, sem tápszert, hiszen már minden mást eszik, amit lehet, nagyon jó étvágyú baba, mindent elfogad, szépen fejlődik.

Egy éves kortól pedig úgy tudom, tehéntejet is kaphat majd, talán azt megissza...

2010. márc. 2. 19:21
Sya! Azt szeretném kérdezni,hogy van-e olyan gél amitől könnyebben kibújnak a 6 hónapos kisfiam fogai?
2010. márc. 2. 19:09
Hát nappalra nem sötételünk, sőt nagyon világos van, nem szoktunk csendbe lenni, még porszívózok is, kézbe szokott elaludni. Ez mióta hazahoztuk így van. Eleinte velünk alud, aztán kocsiba, mostmár az ágyában és éjszaka nincs is gond. Akkor lehet, hogy tényleg ilyen típus?! Már megszoktuk és mindenhova viszem magammal és beleteszem a kocsiba.
674. 3c111cc40f (válaszként erre: 673. - F08844d0fd)
2010. márc. 2. 16:16

SZia!


Az lehet gond, ha: nappalra besötételtek, mindenki lábujjhegyen járkál, ha állandóan kézben van, ha nem a saját kiságyában fekteted le. Vagy ő egyszerűen ilyen típus, akinek kevés az alvás igénye. 3 hónaposan nem kell még átaludni az éjszakát!

2010. márc. 2. 12:38
Szia! Kisfiam nemrég volt 3 hós. Az aggaszt engem, hogy nappal nem igazán alszik csak a kezembe vagy ha elmegyünk sétálni. Mitől lehet ez és mi lehet rá a megoldás? Este se a legmegfelelőbb az alvási szokása. Legtöbször éjfél felé elalszik és 3-4 között felkel, utánna alszik reggel fél 8-ig, de van hogy előbb vagy később fekszik. Már sokmindent kipróbáltunk, de nem nagy haszna van. Köszi előre is a segítséget.
672. c763b49615 (válaszként erre: 671. - 3c111cc40f)
2010. márc. 2. 07:20

Szia!

Nincs nagy súlya mert 5hósan volt:6,80 és 65cm.De tény,hogy nagyon nyugodt,kiegyensúlyozott és sokat alszik.

Köszi.

671. 3c111cc40f (válaszként erre: 670. - C763b49615)
2010. márc. 1. 17:14

Szia!


Általában 5 hónapos kor körül szoktak fordulni a csecsemők hasról hátra illetve vissza. Hátról hasra fordulás a könnyebb, ahhoz nem kell hasizom. Lehet, a te babád vagy nagy súlyú ezért nem fordult még át

2010. márc. 1. 09:55

Szia!

5 hónapos volt 21-én a kislányom.

Kérdésem:Mikor KELL hasrafordulnia?Amikor már "muszáj""?

Köszi.

669. birgi74
2010. febr. 17. 13:57

Sziasztok!


A kérdésem az, hogy mi az a magzatvíz zsák, és ha 2,5 centi nagyságú, az jó, vagy rossz?

Sógornőm kapott ilyen infót a 31.heti UH-n de nem kérdezett rá, h ez mit takar pontosan.

Mindenkinél van ilyen zsák? ha igen, akkor miért baj. a mérete miatt? Kicsi vagy nagy ez a 2,5 centi? Ha pedig nincs mindenkinek, akkor mi lehet ez? :)

Előre is köszönöm a választ!

668. 3c111cc40f (válaszként erre: 667. - Monix5)
2010. febr. 13. 14:59

Az a lényeg, hogy naponta 500-600 ml tejalapú ital meglegyen. Kipróbálhatod a tápszeres keverést, bár nem egy követendő példa keverni a tápszert, de hátha így elfogadja.

Igen, égetett cukor tejjel felengedve

667. monix5 (válaszként erre: 666. - 3c111cc40f)
2010. febr. 13. 13:54

Szia!

Akkor azt mondod felesleges a tápszer?Háll istennek én 1 éves koráig birtam szoptatni az utolsó 2 hónapban kellett este kiegészíteni egy kicsi tápszerrel.

Tulajdonképpen akkor jobb ha reggel és este is a Nestle tejitalt adom neki tápszer helyett ?

Viszont most azt mondta az egyik ismerősöm ő fokozatosan keverte a tápszert sima tejjel és ma már csak tejet iszik a gyerek ,ugyanannyi idős mint a kisfiam...ezt lehet igy ?

Karamell italon az égetett cukros tejet érted?

2010. febr. 13. 08:38

szia!


Nagyon sokszor leírtam itt. A tápszert 3 éves korig lehet adni, de 1 éves kor után már feleslegesnek tartom. Akkora gyereknek már kisded étrenden kell lennie, és nem beszélve a tápszer áráról... Elég drága 1 éves korig is annak, aki nem szoptat..


A tejet fokozatosan, 1 dl-enként emelve az adagot kell adni. Kaphat Maci kávét, kakaót, karamell italt. Ki kell kísérletezni melyiket szereti, ha egyiket sem, majd 1-2 hónap múlva újra próbálod. 3 éves korig amúgy sem kellene a gyereknek tehéntej, mert a veséje nem tudja kiválasztani a rengeteg fehérjét.

665. monix5
2010. febr. 12. 21:30

Szia!

Kisfiam 17 hónapos reggel Nestlé tejitalt este pedig tápszert kap azt szeretném kérdezni meddig javasolják a tápszert hány éves korig ?

Már próbáltam neki sima tejet adni de nem issza meg öklendezett tőle kakaót se szereti.Ezért kap reggel tejitalt este tápszert hogyan tudnám ezeket kiváltani,ugyanis felkelés után megissza a tejitalt és ezután nem hajlandó velünk reggelizni kb 10 óra felé eszik egy kevés gyümölcsöt de néha azt se.Szeretném valahogy rászoktatni a reggelire .Válaszodat köszönöm

664. -Ada-
2010. febr. 9. 10:02
Igen ezen túlvagyok, már a neten mindenhol utánanéztem... de azért köszönöm....
663. 3c111cc40f (válaszként erre: 662. - -Ada-)
2010. febr. 8. 18:06

Szia!


Őszintén megmondom Neked, én viszont nagyon keveset tudok az albínókról. A főiskolán nem is esett róla szó, a munkámban nincsenek albínók. Megtehetném, hogy bemásolok neked különféle linkeket a keresőben, de egyrészt ezt te is meg tudod tenni, másrészt nem lenne tisztességes más tollaival ékeskedni...

662. -Ada-
2010. febr. 8. 09:22

szia!

Kislányom albínó,9 hónapos lesz. Ezzel kapcsolatban minden érdekelne. A "témát" már alaposan körbejártam, tudok nagyon sok mindent az albinizmusról,de mégis érdekelne, hátha valami újat is hallok. Nemsokára visszük szemészeti vizsgálatra, mert a csecsemőknek kb. 8-10 hónapos korukra alakul ki a látásuk és megnézik kislányomnak is. Szóval érdekel bármi ezzel kapcsolatban, minden!

Köszönöm

2010. febr. 8. 07:29

Szia!


Igen, ennek az az oka, hogy sokáig pépest evett, illetve elment a kedve az evéstől az állandó erőltetés miatt...

Annyit tud tenni, hogy ezentúl a maga valójában adja az éeleket, először lereszelve : alma, répa, majd fokozatosan hozzászoktatva a többihez. Ha éhes, nem fog válogatni!

2010. febr. 7. 20:44

szia!

unokatestvérem kisfia másfél éves és nem tud rágni. Lehet ennek oka, hogy szinte kizárólag üveges bébiételeket adott neki az anyukája, ha darabos volt, azt is még leturmixolta neki. És enni sem szeret nagyon, az elején mindig lefogta a kezét és úgy etette, hogy ne nyúljon bele az ételbe, mert kosz lesz körülötte... FŐleg a hozzát. elején volt, h szinte beleerőltette az ételt. Ajánlottam neki a bulátát a rágás tanulása érdekében, 10hós kislányomnál ez nagyon bevált. Azt mondja, megevett egyet a kisfiú, de ki is hányta utána. Ugyanígy voltak a kiflivel, zsemlebelsővel és egyéb javasolt dolgokkal. Egyedül a villával összetört banánt hajlandó megenni, de azt sem régóta. Mit lehetne tanácsolni neki?

2010. febr. 2. 17:49
köszönöm a válaszodat, megkeresem az orvost ezügyben:)
658. 3c111cc40f (válaszként erre: 655. - Bébinyuszi)
2010. febr. 2. 16:18

Szia!


1 éves korig semmi tejterméket nem kaphat, utána is csak nagyon óvatosan! Gyermekorvos válthat le a tápszerről illetve javasolhat újat, de 1 éves korg mindenképpen HA-s (hipoallergén)

657. Bébinyuszi (válaszként erre: 656. - Wenta)
2010. febr. 1. 17:09

Szia!

Köszi a segítséget, holnap iratok is a dokival valamilyen HA-s tápszert.Remélem nem lesz baja hogy idáig nem adtam ilyesmit neki. (főzelékeket, husit kap rendesen, csak tejterméket és tejpépet sem adtam neki eddig.

656. Wenta (válaszként erre: 655. - Bébinyuszi)
2010. febr. 1. 16:30

Szió!


Mi is tej-tojás-szója érzékenyek vagyunk a Sinlac nem helyettesíti a tejet, arra valami HA- s tápszer kellene. Mi 6 hónapos korunk óta akkor pepti junior-t és sinlacot kaptunk.

2010. febr. 1. 16:11

Szia!

Kisfiam tehéntej érzékeny (ekcémás tünetek jelentkeztek rajta a tehéntej alapú tápszertől) ezért már 4 hónapja sinlac-ot kap tápszerként. Most 9 hónapos, és az lenne a kérdésem hogy tudom hogy mostanában kellene bevezetni nála a fehérjéket, túrót, sajtot stb...

Mit adhatok neki fehérjeforrás gyanánt? Vagy elég annyi amennyi fehérje a Sinlac tápszerben van? Előre is köszönöm válaszodat. Anita

2010. jan. 31. 15:16

Szia!


Valószínűleg ő ilyen alkat lesz. Meg kell nézni a családtagokat, apa, anya, nagyszülők, ők milyen magasak, milyen alkatúak.


Illetve okozhat étvágytalanságot vashiány. A gyümölcs gyerekeknél kiváló étvágyjavító, tízóraira kínáld neki. 2 főétkezés közt ne nassoljon, azzal a felkiáltásal, hogy a danoninot, túrórudit.... legalább megeszi

653. Wenta
2010. jan. 31. 13:40

Sziasztok!


Kisfiam 3.5 éves 11 kg 86 cm, tudom ez jóval eltér az átlagtól. Mit tudnák tenni, hogy javuljon az étvágya, és hízzon, növekedjen!!!

652. 3c111cc40f (válaszként erre: 651. - Vik08)
2010. jan. 29. 19:07

Szia!


Legrosszabb esetben is 5610 g-nak "kellene" lennie a picidnek! És mennyi cm-t nőtt az 1 hónap alatt? Mert ha sokat nő, keveset hízik.

Nyugodj meg, mindent jól csinálsz, maximum szükséglete 180 g tápszer etetésenként, de te a 150-et még kiegészíted mással, így bőven megvan! Ne adj többet, mint ami a szükséglete, illetve amennyit szívesen elfogad!

651. Vik08
2010. jan. 29. 16:11

Sziasztok!


5 hónapos a kisbabám. 2910g-al született, most 6170g. A héten voltunk egészséges rendelésen, és a múlt hónaphoz képest csak 14dkg-ot hízott.

Napi 5X eszik, 4X150g tápszert, és 25-300g bevezetett ételt.

A védőnők csak a 600 tápszert vették figyelembe napi tápláléknak,és arra fogták a kis súlygyarapodást.

Azt éreztették velem, hogy nem etetem rendesen a gyereket.

Mennyivel próbáljam emelni az adagját?

Nagyon mozgékony baba, és ebből adódóan elég sokat bukik.

Ha túlságosan kitágítom a gyomrát milyen problémák adódhatnak?


Köszönöm válaszod!

650. atyna79
2010. jan. 29. 15:46

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni a következőben. 14 hetes kismama vagyok. Kb. két hete megjelentek főleg a mellemen és a hasamon különös kiütések. Ma elmentem a bőrgyógyászhoz,jeleztem neki hogy terhes vagyok, ő felírt Locoid krémet. Mikor kiváltottam azért rákérdeztem a gyógyszerésznél is a krémre, ő azt mondta nem ajánlatos terhesség alatt használni. Megnéztem a neten is ott is hasonlóakat írnak. Kérdésem az lenne, hogy a diagnózis szerin Pityrasis rosea-m van, ti mit tennétek. Ha valaki tud segíteni ebben a kérdésben vagy volt/van hasonló tünete kérem segítsen. Előre is köszönöm!

649. nrit (válaszként erre: 648. - 3c111cc40f)
2010. jan. 29. 12:56
Köszi a választ! :)
648. 3c111cc40f (válaszként erre: 646. - Nrit)
2010. jan. 28. 18:06

szia!


1 hetesen van egy protokoll vérvétel, annak ha meglesz az eredménye, utána tudni fogod, hogy kell-e szedned vasat. 120-as érték a határ, az alatt kell szedni, folsav 12.hétig, más nem kell. sok gyümölcs, zöldség, sajt, túró!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook