Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
197. OlíviaAnna (válaszként erre: 181. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 08:20
Jajj, Hilda... Könyörgöm ne tartsátok be az ilyen eszement szabályokat és ilyen esetben értesítsétek a többi gyereket, szülőt is! Még ha nem is nyilvánosan. Az ő érdekeiket is védjétek!!! Ha a lányom ilyen helyzetbe kerülne és engem nem értesít a védőnő, hát... nem lennék megértő.
196. becc945bf8 (válaszként erre: 195. - OlíviaAnna)
2009. júl. 24. 08:19
Annyival tudlak még bíztatni, hogy ha gond lenne, a gyermekorvosotok vagy a védőnőtök már úgyis szólt volna, hiszen feltételezem, hogy rendszeresen jártok tanácsadásra!
195. OlíviaAnna (válaszként erre: 190. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 08:16
Hát reménykedem benne, hogy nem volt oxigénhiányos álapot... Nagyon gyorsan, kb. 3 fájásra kibújt. Persze mindenképpen megmutatom orvosnak. Az a baj, hogy nem látok más ilyen korú gyerekeket (a zene oviban és a játszótéren, ahová járunk, mindenki idősebb), hogy össze hasonlíthassam a mozgásukat a kislányoméval. Most, hogy egyre jobban megy neki a bútorokba kapaszkodva járkálás, viszonylag ritkábban spiccel, de azért előfordul (lábujjhegyen nem jár). Ami leginkább aggaszt, az a meglehetősen görbe láb. Nem tudom, hogy a férjem felmenői közt volt-e ilyen, de remélem nem örökölt senkitől ilyet és idővel visszaáll majd.
194. Szamó (válaszként erre: 193. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 08:11

Igyeszek nem idegeskedni....


Köszi :-)

193. becc945bf8 (válaszként erre: 189. - Szamó)
2009. júl. 24. 08:10
Én bízom benne, hogy vissza fog húzódni a tágulat mindkét oldalon. Vesét csak a legsúlyosabb esetekben távolítanak el, amikor már nem működik egyáltalán. Nem szabad magad stresszelni, hiszen az nem tesz jót nektek! Bízz az orvosodban és a babádban, nem lesz semmi gond. Ha műétre kerülni a sor, nagyon nagy az esélye, hogy végleg záródik, és teljes életet élhet!!!
192. OlíviaAnna (válaszként erre: 176. - Bared)
2009. júl. 24. 08:09
Bocsi, emberi jogok ide vagy oda, át kell, hogy nézzétek a gyerekek fejét. Ha MINDEN gyerek fejét átnézitek, nem sérülnek a jogok. Szerintem csak akkor támaszthat bárki is kifogást, ha előítélet alapján választjátok ki a gyerekeket az átvizsgálásra. Ha mindenkire nézve kötelező, akkor ez egy non-diszkriminatív óvintézkedés. Emlékszem, ovis koromban a mi csoportunkban a dada néni unokája (!) volt a tetű "gazda"! (Az ő hajában több tucat tetű mászkált, míg a többi gyereknél "csak" serkék voltak.)
191. nexike
2009. júl. 24. 08:09
Köszi a választ!
2009. júl. 24. 08:06
A spiccelés, lábujjhegyen járás utalhat szülés előtti vagy közbeni oxigénhiányos álapotra. Nem volt ilyen? Sajnos így, hogy nem látom, csak azt tudom javasolni, mutatsd meg a gyermekorvosotoknak, ha ő úgy látja, elküldi fejlesztésre, hiszen ha baj van, még időben vagytok, lehet segíteni!
189. Szamó (válaszként erre: 185. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 08:04

Köszönöm szépen a válaszodat!

De mi van, hogy mindkét veséje? Mert ugyebár mindkét oldalon tágulata van..... Egy gyerekorvos szerint az a jó, ha mindkét oldal tág..... Nem értem......

188. OlíviaAnna (válaszként erre: 177. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 08:03
10 hónapos, sajnos sokat spiccel és keresztezi is a lábát állás közben (többnyire csak kapaszkodva áll). Nem utal ez problémára?
187. becc945bf8 (válaszként erre: 184. - Nexike)
2009. júl. 24. 08:01
Szia! A terhességed előtt voltak ilyen panaszaid? A családban van valaki aki migrénre hajlamos? Vitaminhiányra én nem gondolnék, esetleg javaslom a Magne B6-ot. Ha nem múlik, menj el dokihoz hisz sem neked, sem a babádnak nem jó ha szenvedsz!
186. becc945bf8 (válaszként erre: 183. - Bared)
2009. júl. 24. 07:59
Megepődtem, mivel ezek szerint az ÁNTSZ nem végzi jól a dolgát, nem teljesíti a kötelességét! Sajnos nem sok lehetőséged maradt, eseleg a szülőkkel megpróbálhatsz beszélni, nem lenézően, nem fenyegetően, és bizony meg kell nekik mondani hogy amíg a gyrkőc tetves, nem szabad bevinni a játszóházba, mert veszélyezteti a többieket. Egyébként van rá lehetőség, hogy amíg nem irtja ki a szülő a tetveket, távol tartsák az iskolától!
185. becc945bf8 (válaszként erre: 182. - Szamó)
2009. júl. 24. 07:56
Szia! Igen, sajnos találkoztam ilyen esettel már, ott is már a méhen belül észrevették a vesemedence tágulatot. Annak a kisbabának születése után 8 mm-es tágulatot mutatott az UH, az 5 hetes kontrollon már csak 5 mm. Tehát szépen húzódott vissza. Dokidnak igaza van, minden esély megvan rá, hogy születés után visszahúzódik szépen, rendszeresen fogják majd UH-val ellenőrizni. De ha nem húzódik vissza, valóban műtéti úton való zárásra kerülhet sor, persze teljes értékű életet élhet majd, hiszen számtalanszor halljuk, hogy valaki csak 1 vesével rendelkezik és kutya baja!
184. nexike
2009. júl. 24. 07:54

Szia Hilda!


Egy olyan kérdésem lenne hogy tudod e hogy mi okozhat szinte mindennap 1-2 hónapja migrénszerű fejfájást? 23 hetes terhes vagyok. Esetleg valami vitaminhiány lehet? A vérnyomásom alacsony ugyan, de kávé után sem enyhül a fájdalom. Válaszodat előre is köszönöm.

183. bared (válaszként erre: 181. - Becc945bf8)
2009. júl. 24. 07:54

az ÁNTSZ-nél kezdtem, ők voltak a kapcsolgatós, ingyen kiadványosak((

pontosan ugyanezt mondták el itt is a védőnők amit most Te....

szomorú, hogy Nektek is ilyen körülményeket teremtenek(((

182. Szamó
2009. júl. 24. 07:51

Szia Hilda21!


Igazán szép tőled, hogy nyitottál egy ilyen fórumot, szerintem lesz munkád bőven :-)


Én is tanácsért fordulnék hozzád. Bár látom, hogy még fiatal vagy, de hátha találkoztál, hallottál hasonló esetről és tudsz nekem segíteni. (az én védőnőm 24 éve van a szakmában és még nem találkozott ilyennel.....)


Szóval: Második kisfiammal vagyok terhes. A 18 hetes UH-n a nődokim észrevette, hogy a babának mindkét oldalon vesemedence tágulata van (pyelectasia). Jobb vesében 4 mm, balban 6,5 mm.

A 20 hetesen jobb vesében 5,5 mm, balban 8 mm. Mindkettő nőtt, persze a baba is! Semmi más elváltozást nem találtunk szerencsére! Dokim szerint nincs mit tenni, ha megszületik meglátjuk, hogy mi lesz, akár műtét is lehet a vége, rámehetnek a veséi.


Tudnál erről nekem valamit mondani? Ezer kérdésem lenne.......

181. becc945bf8 (válaszként erre: 176. - Bared)
2009. júl. 24. 07:50
Szia! Sajnos a fejtetvesség egy nayon sarkalatos pot, főleg most amikor mindenkinek a jogait védjük, tiszteletben tartjuk. Képzeld el, hogy mi védőnők, ha találunk egy gyerkőcben tetvet, értesítjük a szülőt, természetesen úgy, hogy a többi gyerek, szülő meg ne hallja! Ha ő többszöri figyelmeztetés ellen sem kezeli le a gyermeke fejét, nekem NINCS JOGOM ahhoz, hogy én lekezeljem, mert azzal sértem a szülőj jogait! Csak az ÁNTSZ jogosult arra, hogy ha valaki többszöri figyelmeztetés ellenére nem kezeli le a gyermeket, akkor kimenjenek és vigyenek ki tetűírtó szert. Szóval irány az ÁNTSZ, ha már mindenhol elutasítottak, ők kötelesek kivizsgálni a dolgot!
180. becc945bf8 (válaszként erre: 175. - Mimi08)
2009. júl. 24. 07:44
Szia! Nekem az a vélemyényem, hogy az út eléggé meg fog viselni. Egyrészt hosszú ahogy én kalkulálok, legalább 4,5-5 óra. Ennyi időt ülni, még ha többször megálltok pihenni-még egy nem várandós embernek is sok. Főleg ebben a melegben számíts rá, hogy a lábad nagyon meg fog dagadni, a száguldozástól való stressztől nem beszélve. Tehát azt javaslom, hogy jól gondold át, ha nem muszáj, most nem vállald be ezt a nagy utat
179. becc945bf8 (válaszként erre: 174. - Krisztina3)
2009. júl. 24. 07:41
Szia! Nem baj, sőt lehet hogy nem is fog másni! Az a tapasztalatom, hogy egyre több babánál kimaradnak a klasszikus fázisok: fordul hátról hasra,kúszás, mászás, vagy felcserélődnek. Lehet, hogy egyszer majd csak azt veszed észre, hogy feláll a bútorok mentén és elkezd totyogni
178. becc945bf8 (válaszként erre: 173. - Betti0501)
2009. júl. 24. 07:39
Szia! Sajnos az ezzel való álláspont évről évre változik. Jelenleg az van érvényben, hogy nem szabad a bőrt húzgálni, még fürdés köben sem. A mi doktornénink 3 éves korában ellenőrzi a bőrt, ha még nem lehe felhúzni irány az orvos. Én azt javaslom, keress fel egy sebészt, nem feltétlen kell tudnia róla a dokitoknak....
177. becc945bf8 (válaszként erre: 172. - OlíviaAnna)
2009. júl. 24. 07:37
Szia! Mennyi idős a picid? A széles alapon való járás, a lábújjhegyen járás teljesen normális még 1 éves kor után is. Ha már egyedül, biztosan jár, a lábai is "kiegyenesednek"
176. bared
2009. júl. 24. 07:36

szia Hilda!


Segítségre már sajnos nincs szükségem, de ha már nyitottad ezt a fórumot megosztom Veled a legújabb gondomat...


Egy játszóházban dolgozom, ahol észrevettük néhány gyerek vakarózik.... nem ragozom, összeszedték sokan egymástól, szülőket hiába értesítettük, nem történt semmi, sőt nekik állt feljebb.. a vége az lett, hogy most 3 napra bezártuk, és mosunk, porszívózunk mindent át...

Elmentem a védőnőkhöz, tanácsot kértem, ahol szegényeknek feltettem egy halom kérdést, és nem kaptam megnyugtató válaszokat, mivel, hogy:


1;nem, nem tilthatom kia játszóról őket, mert diszkrimináció, suliból, oviból sem lehet...diszkriminációnak számít!!! kérdezem én: akkor himlősen, kanyarósan miért nem vihetem közösségbe? fertőző ez is az is, akkor ilyen alapon egy kutya....


2; hiába a nagytakarítás, mert ezek a gyerekek vissza jönnek, és ha náluk ugyanez nincs megcsinálva, értelmetlen..


3. felhívtam én mint laikus a járványügyet, adjanak tanácsot, nem fogom részleteiben leírni, d miután vagy tízszer tovább kapcsoltak, közölték töltsek le egy ingyenes kiadványt, nyomtassam ki, és osztogassam...


4; semmi nincs amivel le tudom permetezni a cuccokat, több száz játékot kell kimosni, gőzölni, a nagy semmiért..../okokat lásd 2-es pont/


3; nem nézhetem meg a bejövők fejét, mert sérti az emberi jogokat....


Mérgemben megkérdeztem, hogy az állatpatikában kapható szerrel végiglocsolhatom-e a házat, mire a válasz határozott NEM volt...



Kérdezem én:

A nem tetves gyereknek nincs joga bogármentesnek maradni?


Nekem nem kötelességem a többi gyerekeket a tetvektől megvédeni?


A szülő ahelyett, hogy háborogva megjelenik, miért nem keni a kölykét le, mikor világosan elmondjuk, hogy nem múlik el magától????


miért kell nekem állandóan azoknak a jogaival foglalkozni, akik a problémát okozzák?


és adódik a kérdés: Te mit tennél a helyemben?((

175. mimi08
2009. júl. 24. 07:33

Szia!


Jó, hogy csináltál egy ilyen fórumot, nagyon kedves tőled! Nekem lenne egy kérdésem, nem tudom ebben mennyire tudsz segíteni.

Szóval a 9. hét végénél tartok még csak, nincs nagyon panaszom eddig, nem hánytam, nincs reggeli rosszullétem, inkább csak esti - délutáni. Irodában dolgozom, de néha utaznom is kell. Ilyenkor a kollégákkal szoktam menni, általában nem én vezetek. Jövő héten viszont több, mint 300 km-ert kellene utaznom egy olyan kollégámmal, aki nagyon-nagyon durván vezet (gyors és tipikus pasi lévén agresszív). Félek ettől az úttól és mivel eddig nem mondtam még el a munkahelyen, hogy babát várok, most megfordult a fejemben, hogy emiatt megteszem.

Ugye jól gondolom, hogy nem kellene bevállalnom ezt az utat, és mondjam el inkább a főnökeimnek, hogy mi a helyzet?

2009. júl. 24. 07:29
Szia,9 hónapos lánykám még nem mászik,baj-e? Nagyon ügyesen kúszik,forog.
2009. júl. 24. 07:29
A kisfiam 6-éves.A kukacán a bőrt még mindig nem lehet rendesen felhúzni.Mondtam a dokitőrnőnek de azt mondta próbálkozzunk.Egyenlőre semmi változás.Jó tanács? Mit tegyek? Várjak mert szerintem műteni kellene mert magától nem fog feljönni.:(
2009. júl. 24. 07:27
Mikorra változik meg a csecsemőkre jellemző lábtartás? Félek, nehogy O-lába legyen a kisbabámnak.
2009. júl. 24. 07:24
Kedves kismamák! Kisgyermekes anyukák, ha van kérdésetek, igyekszem segíteni!
2009. júl. 15. 21:37
Hello! A védőnői vizeletvizsgálat során némi vér volt a pisiben, de semmi más(baci vagy ilyesmi). Aggódjak? Semmi tünet, ami húgyuti fertőzésre utalna.
169. Gligi
2009. júl. 9. 06:48

Szia HELGA!


Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnám leszoktatni a kisfiamat az ujj cumizásról?

168. Mandula71 (válaszként erre: 167. - Judy7411)
2009. júl. 3. 17:49
Bajcsy kórházban végeznek genetikai tanácsadást és mintavételt is. A naplómban megtalálod a részleteket a tanácsadásról, a mintavételen ma voltam, majd arról is írok.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook