Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? fórum

Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? (beszélgetős fórum)


197. csgybzs (válaszként erre: 196. - Gio8)
2012. nov. 29. 16:19
Láttam már itt több örökbefogadással kapcsolatos topikot, oda kéne becsatlakoznod. Biztos átérzik a problémád és nem tér el a tárgytól a téma..
196. Gio8
2012. nov. 29. 16:17

Én csak anya szeretnék végre valahára lenni......


Ebben kértem a portálon lévők segítségét!!! :-(

2012. nov. 29. 16:16

Én is passzolok.


Egy valamit tudok, de azt nagyon: ha nekem nem lehetne gyerekem, nem válogatnék, az első "felajánlottat" magamhoz ölelném, szaladnék vele a világ végére is, és minden erőmmel azon lennék, hogy nagyszerű ember váljék belőle, általam, és a társamtól.


Amúgy meg: honnan tudhatjuk mi, hány tudósnak, zseninek, uralkodónak nem "eredeti a vérvonala"?;)

Lehet, ők maguk sem tudják ... ;)

194. Gio8
2012. nov. 29. 16:15

Lassan úgy érzem teljesen fölösleges volt elindítanom a fórumot! :-/

Erre a vitára,mocskolódásokra egyáltalán nem volt szükségem! :-((((((

193. csgybzs (válaszként erre: 192. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 16:11

Passz. Megmondom őszintén semennyire nem tudom magam beleképzelni egy ilyen szituációba, nagyon távol áll tőlem. A "megelőzés" híve vagyok, bármilyen csúnyán is hangzik.


De, szerintem értettem amit írtál. Azt próbáltam vele magyarázni, hogy a nemtörődömség és a kevés figyelem még nem eredményez lopást, ölést, stb.-t, hacsak annak az embernek a személyiségében nincs meg rá a hajlam. Az meg független a neveléstől. Tehát mindegy, hogy saját vagy nem.

192. b6bd7b070e (válaszként erre: 191. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 16:07

Rosszul értelmezted, nem a ránevelésre gondoltam, hanem a rossz nevelésre. Ami figyelmetlenséget, nemtörődömséget jelent számomra.

Nem nézhetsz ennyire hülyének, hogy azt feltételezem, bárki is gyilkosnak neveli a gyerekét ... :)

Amiről Te írsz, az szerintem puszta előítéletesség.

És a környezetnek megfelelni vágyás.

191. csgybzs (válaszként erre: 190. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 16:02

Nem szeretném nagyon kifejteni, de nem hiszem, hogy bárki úgy nevelné a gyerekét (akár saját, akár nem), hogy gyilkos legyen belőle, szóval nekem innentől a "csak a nevelésen múlik" elmélet semmilyen szempontból nem állja meg a helyét.

Minden ember születik egy természettel, egy habitussal, amin neveléssel lehet változtatni, formálni, hajlítani, de teljesen megváltoztatni nem. Én nem mondom, hogy a roma gyerekeknél (mert gondolom erre akartál kilyukadni) feltétlenül benne van a pakliban, mert nem értek hozzá olyan szinten. De nincsenek véletlenek. Az emberekben (főleg akik tiszta szívből szeretnének gyereket) az előítéletek eleve sokkal kevésbé vannak jelen (hiszen hajlandóak egy vadidegent magukhoz venni), mégis sok ember tartózkodik. Vajon miért? Talán olyan nőket kéne róla megkérdezned, akik tudatosan nem akartak más bőrszínű gyereket magukhoz venni. Erre csak ők tudják a választ...

190. b6bd7b070e (válaszként erre: 189. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 15:55

Nem nagyon értelek, nem bánnám, ha kifejtenéd, mire gondolsz.

Tegyük fel, örökbe fogadok egy gyereket, elkezd egyszercsak lopni, megöli a szomszédot, stb. , akkor azt kell mondanom, hogy persze, ez természetes, mert "benne van a vérében"? Nem arra kellene inkább gondolnom, hogy én nem törődtem vele igazán? Hogy nem úgy NEVELTEM volna, ahogy megfelelő lett volna?

189. csgybzs (válaszként erre: 188. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 15:51

"Véleményem szerint egy gyermek olyanná és azzá válik, amilyet mi szeretnénk, amilyenné mi magunk neveljük, attól amit átadunk neki."


Véleményem szerint nem. NEM véletlen a "válogatás"....

2012. nov. 29. 15:48

Annak ellenére, hogy nem voltam olyan élethelyzetben, hogy örökbefogadáson kelljen gondolkodnom, át tudom érezni, milyen lehet az, ha valakinek nem lehet gyermeke.

És van fogalmam róla, mennyi küszködéssel, fájdalommal, beteljesületlen vággyal jár együtt.

De kérdem én (higgyétek el, minden rosszindulat nélkül, csak megdöbbenve, és nem megy ki a fejemből, mióta olvastam), ha valaki VALÓBAN ANYÁVÁ akar válni, akkor nem mindegy neki, honnan, kitől, milyen gyermeket kap? Nem maga a GYERMEK a lényeg? Válogat, mint egy csillárboltban, hogy ez túl ilyen, az túl olyan, ez ezért nem tetszik, az meg azért, és különben is, mit szólnak majd a szomszédok, ha meglátják ...

Véleményem szerint egy gyermek olyanná és azzá válik, amilyet mi szeretnénk, amilyenné mi magunk neveljük, attól amit átadunk neki.

187. 34c48a3825 (válaszként erre: 186. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 15:34

Hát, nekem édesmindegy, hogy a gyerekeim pöttyösek-e vagy csíkosak, az enyémek. Akkor is azok lennének, ha neadj' isten, betegen születtek volna vagy hupikéken.


Gy: az örökbefogadással kapcsolatban egyetértek veled.

186. b6bd7b070e (válaszként erre: 183. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:33

Szerintem is.

És az az ANYA, akinek mindegy, milyen a gyereke bőre színe, beteg - e vagy sem (sőőt!), de az életénél is jobban szereti és fontosabb neki.

185. csgybzs (válaszként erre: 184. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 15:32
Ilyen szempontból az örökbefogadást jó dolognak tartom. A felelőtlenül szülő nők pedig messze nem érnek a szememben annyit, mint akik elvetetik... összegabalyodott a mondatom...
184. csgybzs (válaszként erre: 179. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 15:30

Pedig nem jó dolog ennyire szemellenzősnek lenni. És megbélyegezni másokat. Hiszen nevezhetnénk a gyermeküket felelőtlenül vállaló nőket is sokféleképpen, akik nehéz, szomorú életet szánnak a gyereküknek..... akik tudják, hogy nyomorogva, a lehetőségektől megfosztva fog élni egy életen át... egy újabb éhes száj a rendszerben, aki soha nem fogja semmire vinni.

Szép dolog az ÉLET, de milyen áron?


Ilyen szempontból az örökbefogadást jó dolognak tartom. A felelőtlenül szülő nők pedig messze nem érnek a szememben annyit, mint akik kiteszik a nyomornak a gyereküket.


Tartom is a véleményem, hogy egy bizonyos értelmi szint és életszínvonal alatt nem engedélyezném a gyerekvállalást.

183. 34c48a3825 (válaszként erre: 181. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 15:28

Szerintem az az anya, akinek gyereke van. Vagy volt, de betegségben/balesetben, tehát nem akarattal elveszítette azt.

Aki lemond a gyerekéről, az nem anya, ugyanis nincs gyereke.

182. 34c48a3825 (válaszként erre: 177. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 15:26

Hűha. Az általad mondottak egymás tökéletes ellentmondásai. De ha neked ez megfelel, tőlem beszélj továbbra is össze-vissza.


Mindenkinek a SAJÁT gyerekvállalásához/nem vállalásához van köze. A többibe nincs joga beledumálni.


Gizikének pedig, aki történetesen meddő, nem lesz jobb attól, hogy Mancika a negyvenkettediket szüli krumplistésztára. De ezt triviális.


Én pedig abban bízom, sőt, TUDOM, hogy alányom, amikor felnő, nem fog "bajba" kerülni. Ugyanis nálunk ez, ahány generációra visszamenőleg emlékezni tudok, nem szokás. Sem anyagilag, sem erkölcsileg nem tekintendő bajnak a gyerek. Mert van rá pénz és van hozzá család, akarat. Még akkor is, ha emellett TÖKÉLETESEN tiszteletben tartom, hogy mindenkinek a saját méhéhez van köze. Mert ez bizony tény.

181. b6bd7b070e (válaszként erre: 171. - Gio8)
2012. nov. 29. 15:26

Tudod, mi a döbbenet?

Hogy "ANYÁBBAK AZ ANYÁNÁL" azok, akik lemondanak a gyermekükről ....

És hozzáteszem, igaz, némi szarkazmussal, és helyettük szégyellve magam, hogy némi pénzecske fejében ...


Sajnos, neked fogalmad sincs az ANYA fogalmáról.


Tényleg nem ide való a felhívásod, valaki írta, hogy apróhírdetésben kellett volna megjelentetni, igaza volt.

180. c7a878c6b5 (válaszként erre: 178. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:23
:DDDD
179. c7a878c6b5 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 15:22
Ne is! Már vitáztunk a témáról máskor másutt:)))
178. 34c48a3825 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 15:22

Ne is tedd, mert gyilkos leszel :) Utána pedig nem ítélnek el, mert "vannak élethelyzetek" :)

Még összezavarodsz a végén :))

177. c7a878c6b5 (válaszként erre: 169. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:22

Megtehetem, akár a templomban is fütyülhetek@@@@@@@@@@@



Nem beszélek össze-vissza! Van egy véleményem, ami mellett kitartok, ha fejre állnak egyesek, akkor is. Nem tudom azt elfogadni, hogy valakinek nem lehet gyereke, mindent megtenne, csakhogy szülhessen, a másik meg eldob magától egy életet. És ezt most minden mocskolódás nélkül írom! Bizony, a lányom, amikor majd felnő és esetleg most nem tanítom meg neki a helyes védekezést, aminek következtében "bajba" kerül, akkor is ezt fogom mondani, tenni. Nem megölni kell a gyereket. Ha már így esett, akkor segítek, amiben tudok.

Most el kell mennem egy kicsit, de majd jövök vissza :))))

176. csgybzs
2012. nov. 29. 15:21

Ej de szép ez a Hoxa, öröm olvasni ezeket a sorokat, komolyan.

Én, mint abortuszpárti inkább be se szállok....

175. 34c48a3825 (válaszként erre: 174. - D878fb6317)
2012. nov. 29. 15:19
Aha :) Nem voltam biztos benne.
174. d878fb6317 (válaszként erre: 173. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:18
A beszélgető partneredre értettem:)
173. 34c48a3825 (válaszként erre: 172. - D878fb6317)
2012. nov. 29. 15:17
?
172. d878fb6317 (válaszként erre: 169. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:15
Óh csak szép itt eljátszani a nagy magyar anyát, de igazi önálló gondolatok nincsenek.
171. Gio8
2012. nov. 29. 15:13

Egy órája nem voltam a fórumon.

Döbbenten olvasom vissza az általatok leírt hozzászólásokat.

BRUTÁLIS MILYEN HANGVÉTELBE FOLYIK,MUSZÁJ EZT?????!!!!


Én ezt a fórumot azért inditottam,mert örökbe szeretnék fogadni és reménykedem abban,hogy talán itt rábukkanhatok,megismerkedhetek azzal a nővel aki lehet a mi gyermekünkkel várandós(civilszervezetnél és TEGYESZ-nél is várólistán vagyunk)

Természetesen mivel nagyon sok mindenen vagyok túl,és tudom hogy mekkora ajándékot kap az élettől az aki gyermeket szülhet,nem tudok azonosulni az abortusz és a csecsemőgyilkosság tényével!

Vannak és lehetnek krízis helyzetek mindenki életében,épp ezért nem ítélkezem,csak elmondom a véleményem!!!



DE MÉG MINDIG TARTOM AZT,HOGY:

figyeljünk azokra a nőkre, akik bizony itt élnek köztünk gyermekük nélkül, és mégis ANYÁBBAK AZ ANYÁNÁL. Hiszen életet adtak, gondoskodtak, örökbe adtak és segítettek azoknak is, akiknek nem születhet gyermekük és egyetlen esélyük az örökbefogadás.


Ezért kérek mindenkit,aki nem ismeri az örökbefogadás rögös útját,illetve menetét ne okozzon fájdalmat másnak tapintatlan hozzászólásával!!!!!!!!!!!!!!!!!

170. 34c48a3825 (válaszként erre: 169. - 34c48a3825)
2012. nov. 29. 15:13

Valamint te tiszteletben tartanád a felnőtt lányod döntését, de "leordítanád a haját és lebeszélnéd".


Nehéz követni, amit írsz.

169. 34c48a3825 (válaszként erre: 167. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 15:11

Össze-vissza beszélsz.


Neked "igenis gyilkosság az abortusz". "Elítéled az abortuszt és az abortálókat". "Miért fegyvert fogtak a nő fejéhez, hogy abortuszra menjen?"

Majd:

"Attól szép az élet, hogy nem mindenki egy kaptafára készült." "de vannak életeke és élethelyzetek."

168. 34c48a3825 (válaszként erre: 166. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 15:09

Nem talált, de tudod, ez a fajta rosszindulat öregasszonyossá teszi a külsőt, csak mondom.


3, TUDATOSAN vállalt gyerekem van. Meg egyéb olyan dolgaim, melyek nem nehezítik, hanem segítik felfogni a világ sokszínűségét, tiszteletben tartani a másik ember szabadságát, döntéseit, valamint segítenek elválasztani egy cselekményt (abortusz) a cselekvő személyétől (a nő).


Amit pedig te csináltál itt, pl Agostinával, az az volt. HÖRÖGTÉL RÁ. Folyamatosan önellentmondásokba keveredsz, baromi fárasztó. Le is írtad később, hogy "az abortuszt és az abortálókat."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook