Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? fórum

Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? (beszélgetős fórum)


227. spinneli (válaszként erre: 223. - Gio8)
2012. nov. 29. 17:31

?


Nevelőszülő bármikor lehetsz, csak egy tanfolyamot kell elvégezni hozzá-legutolsó tudásom szerint nem tiltja semmi.

Egyik rokonom így vett magához egy 7 éves kisfiút.

226. SziReni
2012. nov. 29. 17:29
a nevelőszülőséggel az a baj hogy törvény írja elő hogy minimum 3 gyereket kell magadhoz venni és ha találnak neki örökbe fogadó szülőt akkor bármikor elvihetik és akkor kapsz helyette másik gyereket akit nevelni kell addig amíg annak is nem lesznek szülei.A simple hozzászólására azért nem reagálok mert amikor a babám meghalt apósom mondott egy hasonlót, és azóta még csak nem is köszönök neki. Így az ilyen emberekkel nem beszélek.És remélem ha az összes családtagja sorba nagy szenvedések közepette a szeme láttára hal meg ő meg éhezik és mindent elveszít akkor is el tudja majd fogadni a sorsát.Gratulálok az ilyen embereknek. Agostina egy fillért se kaptak és nem tranzakció de látom mennyire poénosan fogod fel ezt a dolgot.Röhögj a markodba otthon.
225. Gio8 (válaszként erre: 221. - Simple)
2012. nov. 29. 17:29
Ezzel most azt mondod,hogy mivel nekünk volt több sikertelen próbálkozásunk,és ha nem jött össze akkor éljem le az életem gyerek nélkül mert ez a sorsom?
2012. nov. 29. 17:29
Ha rajtam múlna,én beszüntetném ezt az egész fucking business-t!
223. Gio8 (válaszként erre: 222. - Spinneli)
2012. nov. 29. 17:28
A törvény nem tiltja de még sem szokták engedélyezni addig míg az örökbefogadás nem zajlik le.....már utánna jártunk :-(
222. spinneli (válaszként erre: 220. - Gio8)
2012. nov. 29. 17:24

Nevelőszülőséget abszolút nem akarjátok kipróbálni?

Jóval egyszerűbb, bár tény, kisbabát valószínűleg nem vehettek magatokhoz, de pár évest igen...

221. simple
2012. nov. 29. 17:24

Úristen mivé lett ez a fórum...

Egyébként akinek nem lehet gyereke, az vajon miért nem gondolkodik el azon, hogy ennek oka van?! Nincsenek véletlenek az életben, minden okkal történik. Miért kell a sorssal szembe menni? Én sosem görcsöltem semmiért, ha valami nekem van szánva, az úgyis az enyém lesz, ha nem akkor pedig nem. Elfogadom, és nagyon boldog vagyok.

220. Gio8
2012. nov. 29. 17:22

Előttem is van efféle pozítiv példa!

Ugyanis a törvény nem tiltja azt,hogy a szülő nő az általa kiválasztott család javára mondjon le az újszülöttről,hiszen itt a gyermek a legelső,neki keresnek családot!

219. Gio8 (válaszként erre: 217. - SziReni)
2012. nov. 29. 17:20

Egy megrögzött bunkó az a nő,szót sem érdemel!

Egy értelmes hozzászólása nem volt eddig,csak kötekszik állandóan!

Az ilyennek hiába magyaráznád mit jelent a család,küzdelem,remény jelentősége!

218. bd55e3f068 (válaszként erre: 217. - SziReni)
2012. nov. 29. 17:13
Hiszi a piszi, hogy nem kaszáltak a kórházi dolgozók a tranzakción.
217. SziReni
2012. nov. 29. 17:11
Mazsinka teljesen igazad van.nagyon egyet kell értenem ezekkel a gondolatokkal.És még annyit hogy ha nem lett volna törvényea akkor a gyámhivatal nem adta volna nekik a gyereket.Nyilván elvezsik tőlük.De ezt úgyse tudja az aki nem volt még soha ilyen helyzetben.Tehát miről beszélünk?
216. bd55e3f068 (válaszként erre: 215. - Mazsinka)
2012. nov. 29. 17:11
Egészségedre!
215. Mazsinka (válaszként erre: 201. - Bd55e3f068)
2012. nov. 29. 17:09

Én nem tudnék örökbefogadni gyereket, romát pláne nem.


Ha bennem lenne a késztetés, és lenne rá pénzem, én is keresném a kiskapukat. Ha előlem protekciósok elhalásszák a jó munkahelyeket, ha kenőpénz jár a dokinak, ha a privát rendelőben kinyalják a valagamat, míg az egyszerű, állami dokinál semmibe sem vesznek, míg a pénz beszél és a kutya ugat, addig én is elkerülném a törvényes utat ilyen téren. Egy pénzes beteg elmegy és megműtteti magát egy profi helyen, a pénztelen meg kivárja a sorát, vagy elpatkol. Csak példaként hoztam fel ezeket.


Ilyen világban élünk.

214. SziReni
2012. nov. 29. 17:09
nem bújtottam fel csak elmondtam egy történetet.Okés mondtam ha majd te is szenvedsz egy gyerekért akkor majd szólj hozzá addig nem beszélgetek erről, mert fogalmad sincs a dologról.És jogilag lemondhat az anya a gyerekről egy másik javára.Törvényesen van náluk a gyerek mert úgy veheték a nevükre.Nem csaltak.Ha azt nevezzük annak hogy meg volt beszélve az anyával hogy nekik adja akkor nevezhetjük annak.De tény ami tény a gyámhivatal adta neki a gyereket így törvényes akár tetszik akár nem. És nincs igazad.Nem vagy abban a helyzetben hogy ezt meg tud ítélni.
213. bd55e3f068 (válaszként erre: 210. - SziReni)
2012. nov. 29. 17:06

Arra nem gondoltál, hogy erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető felvetést nem kellene fórumnak kiírni, és akkor nem jönnének negatív vélemények?


Arról már ne is beszéljünk, hogy nyilvánosan bűncselekményre vagy szabálysértésre felbujtani sem épp kívánatos cselekedet.

212. SziReni
2012. nov. 29. 17:03
ja és nem ellopta a gyereket hanem neki adta az anyja.Az nem törvényes hogy előre megbeszéli a szülővel elvileg.Szóval lopjál kocsit ha neked ez az egyetlen örömöd az életben.Vagy tudod mit ha nekem adja az ég hogy a kislány aki a karjaimban van velünk maradhasson és egy saját gyerekkel is megáld az ég akkor neked adom a saját kocsimat. JA bocs az lehet neked nem tetszene mert neked mindent megad az ég amire vágysz és nem kell küzdened semmiért.De mondjuk tényleg vannak emberek akiknek csak megszületni volt nehéz.Hát úgy látom most is találkoztam eggyel.
211. bd55e3f068 (válaszként erre: 209. - Gio8)
2012. nov. 29. 17:02
Hány oldallal ezelőtt írtad, hogy többé nem reagálsz az én hozzászólásaimra?
210. SziReni
2012. nov. 29. 16:58
agostina remélem neked elsőre összejött a baba és nagyon jól érzed magad.És gratuláok hogy neked mindened meg van az életben amire vágysz.Szerintem ne bánts mást akit nem tudod mit él át és milyen helyzetben van.Gio köszönöm én kitartok mert nekem hála istennek lehet babám.De attól megértem az olyanokat akiknek nem lehet gyereke, és milyen helyzetben vannak.Sajnálom az olyan embereket akik saját boldogságuk árán annyira elvakultak hogy nem látják maguk körül a szenvedést.És soha nem jívánok senkinek semmi rpsszat.De térjünk erre vissza ha ugyanabban a cipőben jártok mint Gio.Ha szenvedtek annyira mint ő egy gyerekért akkor majd beszéjetek addig meg tartsátok meg a véleményeteket.
209. Gio8 (válaszként erre: 208. - Bd55e3f068)
2012. nov. 29. 16:57

Csodálkoztam volna ha kibírtad volna,negatív hozzászólás nélkül!

Nagyon sajnállak,hogy ilyen vagy!

208. bd55e3f068 (válaszként erre: 203. - SziReni)
2012. nov. 29. 16:54
Milyen megható! Ma úton munkába láttam egy olyan szép autót! Pont olyan, amilyenre vágytam mindig. Hazafelé elkötöm. Ugyan nem törvényes dolog, de könyörgöm, nekem ez lenne az egyetlen vígaszom az életben, és azt a kicsi kocsit senki más nem szeretné úgy, mint ahogy én tudnám!
207. Gio8 (válaszként erre: 203. - SziReni)
2012. nov. 29. 16:53
Nagyon köszönöm!Sok sikert és boldogságot neked az életben!
206. csgybzs (válaszként erre: 205. - SziReni)
2012. nov. 29. 16:53

Nem érdekes.

Nem ide való ez a beírás, inkább priviben kellett volna.

205. SziReni
2012. nov. 29. 16:47
mi ez az OMG? Ezt nem tudom mit jelent?
204. csgybzs (válaszként erre: 203. - SziReni)
2012. nov. 29. 16:45
OMG!!!
203. SziReni
2012. nov. 29. 16:41
Gio én totál megértelek.Mi egy éve küzdünk babáért, és 2babát veszítettünk el ezalatt elég bonyolultak az okok, még mindig dolgozunk azon hogy sikerüljöna a baba.Viszont uncsi tesóméknak ez idő alatt autó balesettük lett és az akkor 6 hetes lányuk hozzánk került azóta mi neveljük most egy éves.És gyámságunk alatt még mindig nincs a bürokrácia miatt.És bármikor bármelyik pillanatban elvihetik tőlünk.Amit borzalmas tudni.Az egyik bartnőmnek soha nem lehet gyereke olyan meddőségi gondja van, és mindent megadna egy gyerekért.Kisbabát meg amilyen jogi szabályozás van szinte lehetetlen örökbe fogadni.Édesanyám kórházban dolozik, és bár nem törvényes a dolog a kolleganője akinek agydaganatban halt meg a ksifia úgy fogadott örökbe egy babár hogy az anya az ő javára mondott le a gyerekről, mert nem tudta volna felnevelni és a csecsemősök kerestek neki babát így ismerték meg egymást.Egy fillért nem fizetett a gyerekért ezt bátran kijelenthetem mert tudom.Ez mocsokság? Könyörgöm ennek az anyának ez volt az egyetlen vigasz és a babának a lehető legjobb helye van ott.Saját nevükre vették ők adták a nevét születéskor így igazából soha senki nem fogja gondolni hogy nem az övék.És még mindig jobb ennek a gyereknek szerető szülök mellett felnőni mint inkább meghalt volna mert abortuszra megy az anya? Na szóval megértelek és remélem találsz valakit aki szeretné biztonságban jó helyen tudni a babáját. Csak azt azért tud hogy ez nem törvényes így óvatosan csináld.De kivitelezhető anya kolleganőjének sikerült.neked is sikerülhet igaz nekik a kórházban könnyebb vol ezt megoldani.
202. Gio8 (válaszként erre: 200. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 16:25
Semmi ilyen nincs a határozatunkban,hogy szőke vagy kékszemű legyen............
201. bd55e3f068 (válaszként erre: 194. - Gio8)
2012. nov. 29. 16:24

Az elején megmondtuk, hogy fölösleges. Nem is értem miért nem törölték, mert az adnék-vennék fórumokat elpucolják, és megírják, hogy apróban a helye.


Nem csak nem helyénvalónak, de undorítónak is tartom, mert aki ilyenre jelentkezik közvetlenül a civilszervezetek megkerülésével, az biztos szép summát remél, és aki így keres az biztos bele is kalkulálta ezt.

2012. nov. 29. 16:23

Mire nincs ígéret?

Hogy egy szőke - kékszemű egyszercsak megszületik valahol, és rögtön lemondanak róla?

Így tényleg nagyon nehéz lehet, és őszintén sajnállak érte!


Sok sikert kívánok, mint ahogy már tettem is.

199. Gio8 (válaszként erre: 197. - Csgybzs)
2012. nov. 29. 16:21
Tudnál nekem ajánlani,mer legtöbb nem aktív?
198. Gio8 (válaszként erre: 195. - B6bd7b070e)
2012. nov. 29. 16:20

Én is erre várok!

Teljes szívemből,de még ígéret sincs rá a közeljövőben! :-/

Hidd el nem válogatunk a férjemmel,de az biztos ha megszületik mindent megadunk amit csak tudunk!!!

Csak már jönne el az a pillanat mikor megcsörren a telefon,hogy meg született a mi kis babánk!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook