Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? fórum

Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
435. 4c1a787e8f (válaszként erre: 434. - Bugs02)
2012. máj. 5. 14:53

Vannak szélsőséges helyzetek, amikor tényleg nem lehet bevállalni dolgokat, mert nem megy, és a vak is látja, hogy csak rosszabb lesz...


A valóság viszont azért árnyaltabb, mert olyan helyzetekből is rövid idő alatt lehet ide jutni, ahol eredetileg fel se merült ez a kérdés. Ilyen erővel soha semmibe nem mernénk belefogni.


Azzal, hogy szültünk egypár gyereket, nem áll meg az élet, ugyanúgy dolgozni kell, fejlődni kell, mint annakelőtte. Talán itt hibáznak sokat, hogy leállnak a karrierálmokkal, a tanulással, mert "én már hova", meg hogy.. Pedig akkor van csak igazán értelme, akkor van csak igazán cél.. Egy szép nappaliért nem lennék hajlandó annyit hajtani, mint a gyerekeimért.. Persze nyilván az első években mást jelentenek ezek a fogalmak, de attól még legyenek..


És van olyan is, sz.rabb széria, amikor esetleg ez csak szórólaposztásból, meg takarításból megy.. Azt is túl kell élni. Aki koldulni tud gyerekkel az ölében, az túlnyomó többségében szórólapozni is tudna gyerekkel a hátán.. Nem azt mondom, hogy ez az ideál, de sokszor sírni könnyebb, mint bármit tenni. Itt mellettünk a családok átmeneti otthonában különbül vannak öltöztetve a gyerekek, mint az enyimek.. Akkor hogy is van ez?


Meg áll a város egész nap a dugóban. Múltkor néztem az ablakból, egymást érik az alapból 3-4 milliós autók.. Ezressével. Akkor hol is van az a rengeteg szegény ember? (Persze hogy van olyan is.) De azért valószínűleg az is sír, akinek nem kéne annyira, mert nálunk ez is nemzeti sport..

434. Bugs02
2012. máj. 5. 13:06
ma hallgattam a rádiót, és volt olyan anyuka aki bizony kenyeret nem tudott adni a pici gyermekeinek...én ezt tartom felelőtlenségnek,erre szülni a nincsenre....és hány anya van még akik kunyerálnak különböző csatornákon, hogy adjon ételt a gyermeke szájában...
433. Pahet a vadász (válaszként erre: 424. - Bugs02)
2012. febr. 2. 09:40

Szia :)


Javaslom olvasd el még egyszer, és rájössz, hogy én is azt írtam amit te...

lehet, hogy inkább értelmezési problémák vannak ;)

432. Emil zola-nana (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. febr. 1. 17:16
Szia,én például dolgoztam már megvan a 13-évem,mégis csak a 28500-ft kaptam mert két havonta újitották a szerződésemet{és másnak is},2001 óta úgy van a törvényben hogy nem azt nézik hogy eddig mennyit dolgoztál eddig,hanem azt hogy az utolso idöszakban megvolt-e a 180 napod!vagy is az utolsó utolsó évet,na igy sporol sokat az államkassza mert a mai idökben csak olyan állások vannak hogy határozot idejű szerzödést adnak,vagy nem is nagyon akad állás/ha gyes szerinted ingyen pénz,akkor még nem is voltál soha pénz szükében nem tudod milyen havi 39350-ből lenni{egyedül a gyerekel}.de senki nem vállalna gyereket ha a pénzügyi szempont lenne a legfontosabb.
2012. febr. 1. 16:46
No megyek, mert ma kivételesen apám van a gyerekért a suliba, mert én meg mehetek szülőire mindjárt...
430. 4c1a787e8f (válaszként erre: 429. - Sz.Izolda)
2012. febr. 1. 16:44

Eszterga, maró, homokfúvó, autódiagnosztikai berendezések, meg ilyenek.. Szóval gépműhely..


Pl a homokfúvást én is fogom tudni csinálni, ha végre kész lesz a kabin..

429. Sz.Izolda (válaszként erre: 428. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 1. 16:40
Megkérdezhetem, milyen gépei vannak?
428. 4c1a787e8f (válaszként erre: 427. - Sz.Izolda)
2012. febr. 1. 16:31

Nem fogom elutasíta a nálam okosabbak megoldásait..


De ha valami jó melót tudnál, akkor lennél csak az igazi..


Mert igazából ebben az egészben az a katasztrófa, és azért élem meg nehezen, mert 14 éves koromtól 2008-ig mindig volt valami melóm, valami dolog, amivel foglalkoztam.. Amíg idegenvezető voltam középsuliban, meg utána, addig abban, aztán meg amíg egyetemista voltam, visszatanítottam a középsuliba, ahol végeztem... Meg az egyetemen is mindig csináltam valamit. Persze nem annyira élesben, mert én fontosabbnak tartottam a tanulást, de azért ismerték a nevemet, és fordultak is hozzám cégek, sokszor a tanáraimon keresztül. Ezekből megvolt a zsebpénz, később egy kis kiegészítés a gyes mellé. Sose hittem, hogy én valaha azzal fogok küzdeni, hogy nem lesz meló..


Most szedegetem elő a régi kapcsolataimat, meg a régi szakmáimat, de hát mindenütt csak a nagy kakit látom..


Ezért nem tudok belekötni abba se, hogy a férjem sokat van a műhelyében, építi a gépeit, mert azokkal talán majd lehet pénzt keresni..

427. Sz.Izolda (válaszként erre: 426. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 1. 16:24

Abszolút érthető.

Hűt, pedig olyan szívesen feltaláltam volna Nektek a spanyolviaszt :)

De még hátha...:)

426. 4c1a787e8f (válaszként erre: 425. - Sz.Izolda)
2012. febr. 1. 16:21

Nem veszem kötekedésnek.

Ha egy pár napot ki tudok húzni nélküle, mert mondjuk lejár, és pont 4-5 napig nem kell jelentősebb útra mennem, akkor később veszem meg. Ez evidens.


Hogy miért kell? Nincs autóm. Ha bárhova mozdulok, az már kemény 320Ft, vissza meg 620. Ezért. Viszont van három gyerekem. Őket valóban gyalog szoktam vinni oviba, suliba, ami nekem napi 2x3km. Azért gyalog, mert arra nem jár busz, kis utcák, meg persze a séta se árt, de azért minden nap, hidegben, meg ha kell ha nem, fárasztó..


Viszont bárhova máshova megyek, akár a gyerekkel hetente pszichológushoz, akár ügyintézni, akár anyámékhoz (3 busz), akár csak a ligetbe, (ami hiába van közel, két busz), vagy éppen be a központba bármiért, rögtön lyukasztani kéne. 3 gyerekkel meg nem állok neki bliccelni, meg leugrálni a buszról.. Ma pl. 6 járművön ültem, a főnökömnél voltam megnézni egy melót... kb. 2000Ft-omba került volna ez a kis kiruccanás...


Férjem gyakorlatilag soha sincs velünk, reggel fél7kor megy, este 7 felé jön, hétvégéjét a műhelyében tölti. Ergo én vásárolok, járok piacra, stb, nagyon sokat megyek.


Itt minden pont akkora távolságra van, hogy fel kelljen szállni a buszra: piac, orvosirendelő, önkormányzat, gyerekorvosi rendelő... És ezek cipelős helyek, hiába lehet egyébként egy kellemes tavaszi délelőtt ezt a távot lesétálni... Sokat sétálok, de azért nincs mindig arra se idő, meg erő.


Ez van.

425. Sz.Izolda (válaszként erre: 416. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 1. 16:06
Abszolút nem a belekötés kedvéért kérdezem, hanem érdeklődésként: a bérlet Neked miért fontos? Gyerekeket hozni-vinni? Esetleg a férjed ezt nem tudja munka előtt-után magáravállalni? Ez is jól jöhetne a havi pénzhez, ha sikerülne megoldani.
424. Bugs02 (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. febr. 1. 15:24

Szia!

Kicsit felemás amit írtál, de a sérült páron kicsit nevettem, mert mi is az,h sérült?

Szóval a fogalmakkal elég nagy gondok vannak...

tehát ha egy nőnek méhnyakrákja van..akkor az ne is akarjon babát?

Sérült szón kicsit elakadt a szavam...én úgy vélem, hogy minden embernek joga van családot alapítani, persze itt olyan párokról beszélek, akik képpesek az önálló élette.

A fórum indítója,írta valahol, hogy mozgássérült, ill.hallássérültekről beszélünk, így nem érzem, azt hogy ők rizikósabbak mint más átlag párok.

a hallássérültség előfordul egészséges szülőknél is...

a mozgássérülés lehet baleset következménye is...tehát sokan szerintem ezt talán félre értették.

A személyeskedést azt eléggé gusztustalan húzásnak találom...

De ahogy elnézem sok embert foglalkoztat az anyagiak..kérdése...független attól, hogy mi az a álláspontja.

423. Bugs02
2012. febr. 1. 15:14
Munka szükséges,persze ha van egy jól kereső pali, akkor nem számít a munka!
422. Adelaine (válaszként erre: 417. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 30. 09:20
Szia, köszönöm szépen a tanácsokat, igen, kiskapuk mindig vannak, meg gödrök is.Azért majd résen leszek:)
421. 4c1a787e8f (válaszként erre: 415. - Adelaine)
2012. jan. 29. 13:36

Egyébként még erről annyit, hogy gyerekek nélkül mi se élnénk rosszul...


Ezt már nagyon sokszor leírtam, hogy a gyerek nem csak azért kerül sokba, mert sok a pelenka, meg az ebédpénz, meg a cipő (egyébként az is sok), hanem azért, mert a nő az idő alatt NEM KERESI MEG AZT, AMIT EGYÉBKÉNT MEGKERESHETNE..


Ha nem lennének gyerekeim, már házunk lenne, az tuti, mert nálunk elég nagy lenne külömbség..


Ettől még nem cserélnék senkivel semmi pénzért, mert meg fel fognak ők nőni... Sajna elég hamar.. Aztán meg lehet dübörögni...

420. 4c1a787e8f (válaszként erre: 418. - Spinneli)
2012. jan. 29. 13:32

Nem "ellened" írtam, csak kiegészítésként...


És nagyon jól tudom, hogy az ország fele, de inkább a háromnegyede a mienknél jóval kevesebbel gazdálkodik, és még egyéb tőkéje is kevesebb van...


Nézd, én is lemondhatnám még az otp megtakarításomat (pár ezer ft), meg eladhatná a férjem a gépeit, amiknek a bérletét fizetjük... Szóval van lejjebb, de akkor még azoktól a forrásoktól is elvágjuk magunkat, aminek segítségével lehetne egyszer előrébb jutni...

419. 31c1daa9fa (válaszként erre: 411. - De Luca)
2012. jan. 29. 12:51
Jól van, majd ha megint érdekel, írj. :DDD
418. spinneli (válaszként erre: 416. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 29. 12:45

Ezzel nem is vitatkozom, sajnos én is így tapasztalom.


De azt hiszem félreértettél, én arról írtam, hogy mindenkinél más szintű, hogy miről képes lemondani-tehát én még arról az esetről beszéltem, mikor választása van az embernek.

417. 4c1a787e8f (válaszként erre: 415. - Adelaine)
2012. jan. 29. 07:53

Szia!


Én erre csak azt mondom, hogy SZAKEMBERT kell kérdezni!! Esküszöm nem kapok jutalékot tőlük, csak tapasztaltam, hogy annyira nehezek ezek a szabályok, hogy földi halandónak átláthatatlanok.. Anyám adótanácsadó, (tehát azért hallott már tb-ről is, mint adóról), és ki is talált valamit, hogy mit fogunk csinálni. Aztán mégis elmentünk a tanácsadóhoz, és kiderült, hogy egy vessző miatt az nem úgy van, ahogy ő értelmezte... Az se mindegy, (amikor necces, hogy megvan-e az időd), hogy pl. mikor kezdtél dolgozni. A jogosultsági időbe pl. más napok számítanak bele, mint a pénz számítási alapjába... Nagyon kell vigyázni, mert egy napokon nagy összegek múlhatnak. Ez nem csalás, csak nem mindegy, hogy 20-ától vagy pl. táppénzen, vagy 21.-étől...


És vannak olyan módszerek, amivel kicsit fel lehet a dolgokat turbózni...................................


Nem tudom, hogy a 4 órásokkal mi van..


Fő szabályként annyi van, hogy ahhoz, hogy egyáltalán jogosult legyél bármire, a szülést megelőző két évben 365 nap munkaviszonnyal kell rendelkezzél, de nem kell folyamatosnak lennie a 365-nek. Ha ez megvan, utána meg annyi ideig kapsz gyed-et, amennyi munkaviszonyod volt. Ha tehát a megelőző két évben végig volt, akkor 2 év a gyed, ha 400 nap volt, akkor 400 nap lesz a gyed...


Az első fél évben tgyás van, és az valóban a fizud 70%-a, de most valami szabály miatt egy picit még kevesebb... Viszont ott, ha milliót kerestél, viheted haza a 690ezret.


DE FÉL ÉV UTÁN MÁR GYED VAN, AMI VISZONT MAXIMÁLT, KB. 96000 Ft a maximum!! Annál többet nem kaphatsz, akármennyit is kerestél.


Viszont gyes alanyi jogon jár, annak is, aki sose dolgozott. Az ha jól tudom 28000/hó jelenleg.


Egyébként meg elő kell venni a törvényt, el kell olvasni, de még egyszer mondom, hogy vigyázz, mert nagyon meg lehet szívni... A magyarország.hu-n fent van.

416. 4c1a787e8f (válaszként erre: 414. - Spinneli)
2012. jan. 29. 07:38

Nézd spinn, mi már beszélgettünk sokat, nem vagyok egy alpári figura..


Most ott tartunk, hogy egy hónapban 24000 Ft marad a háztartásra. Kajára, meg mosóporra, meg szemeteszsákra, meg mindenre. Fogytam még 2-3 kg-ot, mert szó szerint nincs mit enni, néha anyám küld ezt-azt. stb... Pedig a férjem dolgozik, nem is annyira szar fizetéssel. Csak az a helyzet, hogy a város másik végén, és 70ezer csak a közlekedés. Aztám még van havi 50ezer fix kiadás a gépeire (amik remény szerint pénzt hoznak majd egyszer). Ezen felül befizeti a telefonszámlánkat, meg az internetet, és akkor az ő fizetése 0. A csp.-ot kb. elviszi a rezsi, így marad az én gyed-em. Az is elég magas, de a család fix kiadásai abból kb. 65-ezret visznek el. (én bérletem, pelenka, gyerekek iskolája, ovija, stb...) Ergo a háztartásra ennyi marad, öt emberre... És ősztől lejár a gyed-em, és ahol lakunk, még bérletet is kéne fizetni.. HEHE


Ezt most azért írtam le, hogy nem kell ahhoz még munkanélkülinek se senni, sőt még minimálbéren se lenni, hogy kajagondok legyenek.. Ha nekem most nem lenne normál gyed-em, akkor mennénk a szállóra, gyerekek meg a zaciba...


Van némi spórolt pénzünk, és megpróbálunk mozdulni a nyáron, hogy se a gépbérlet, se ez a horror közlekedés ne legyen... Meg hát ezerrel keresek melót ősztől.. De azért három gyerek mellett nem várok e téren csodát..


Ezzel csak arra akartam válaszolni, hogy itt már lassan nagyon összemosódnak az értelmiségiek igényei a kolduséval... Kaja legyen b.m.!

415. Adelaine (válaszként erre: 412. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 28. 11:54

Szia, egyetértek veled.Mi azért nem élünk húh de rosszul, azt se mondom, hogy jól. egy bajom van, hogy most jelenleg 1 éve vagyok bejelentve, az is 4 órában. Ez után már ha elmennék szülni, járna nekem a gyed?? Tudom, hogy csak a fizetésem 70 %. de kapnék vmit?? Vagy még semmit?? mert csak 4 órára vagyok bejelentve. vki azt mondta nekem, hogy ha 8 órában lennék, a szülés előtti 2 évet nézik, de ha 4 órában akkor a szülés előtti 4 évet nézik. az nagyon nem lenne jó.

Köszönöm előre is!

414. spinneli (válaszként erre: 412. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 28. 11:47
Szerintem mindig az a kérdés, hogy az alapokon túl kinek mi az a szint ami alá nem szeretne menni.
2012. jan. 28. 11:34
Tudok konkrét nevet is adni, többszörösen teszteltem már a szolgáltatást...
2012. jan. 28. 11:32

Sziasztok!


Nem olvasgattam vissza, gondolom megy a szokásos a szokásos szereplőkkel...


Ha én ilyesmibe beszállok, akkor általában annak pártján vagyok, hogy legyen gyerek, én is egyetemistaként, a semmire szültem, (vagy legalábbis előlegbe) és mégis vagyunk, stb...


Viszont azóta rosszabb lett a helyzet. Mindenütt. Szülőknél is, országos szinten is, munkalehetőségbe is, kilátásokban is.


Nekem legalább még volt ellátásom! Anékül nagy bajban lettünk volna...


A sógorom még egyetemista (részben saját hibájából, az igaz.) Elvett egy nála 5 évvel idősebb, külföldi lányt. Ő 29, a lány 34. Nyilván nagyon kéne a baba, de a helyzet az, hogy a lánynak még nincs munkája, a sógorom még tanul, lényegében anyósom tartja őket el a nyugdíjából. Egész télen alig fűtöttek, 16-18 fokban ültek otthon két melegítőben... Akkor mi lenne ott egy babával?? Se ellátás, se semmi. Hiába 3 szintes jó helyn lévő, egykor gazdag időket látott ház...


Kéne a lánynak előbb legalább egy évet dolgozni, hogy legalább az elején legyen valami magasabb összegű ellátás, ne legyen annyira kiszolgáltatva a környezetének. Ez a helyzet neki se jó (mármint a lánynak, aki egyébként tök normális, aranyos), mert a saját hazájában 14 éve dolgozó nő volt...


Nem könnyű ma senkinek, és azért azt nem javaslom, hogy ha még választhat valaki, (nem terhes még), hogy a nyilvánvalóan rossz kilátásokra gyereket vállaljon...


Egyébként meg egy TB tanácsadó meglátogatását mindenkinek ajánlom, még évekkel a gyerekvállalás előtt is. Nekem nagyon sokat segítettek...

411. de Luca (válaszként erre: 410. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 28. 11:18
Visszanézve a hozzászólásaimat, valamiért Veled is elkezdtem bizalmaskodni, nagyon érdekelt a származásod, hogy miért, nem tudom. Úgy érzem, most nem érdekel :-)
410. 31c1daa9fa (válaszként erre: 399. - De Luca)
2012. jan. 28. 09:52

:DD


megnézhetem az interaktivitásod? :P

2012. jan. 28. 09:45
Az időpont soha nem lesz jó a gyerekvállalásra.Mindig lesz valami ami még kéne,ami hiányzik.De szerintem egy gyerek kell minden képp.A lányomat én sem a legjobb körülmények közé szültem,voltak nehéz pillanatok de valahogy neki még a legrosszabb helyzetben is megvolt mindene.Megbeszéltük férjemmel h nem is lesz több gyerkőc.Aztán teltek az évek,kicsit jobb lett az anyagi helyzetünk,és elkezdett megérni bennünk a gondolat,hogy mégis csak kéne tesó.Mostmár van egy fiunk is,és jelenleg aránylag jól elvagyunk,de mindig ott van a levegőben hogy akármi történhet....De nem fog....
408. Pahet a vadász (válaszként erre: 403. - Ami.)
2012. jan. 27. 20:46
♥♥
407. Pahet a vadász (válaszként erre: 401. - Jasmine24)
2012. jan. 27. 20:46
:) ♥
406. Pahet a vadász (válaszként erre: 402. - Bubinana)
2012. jan. 27. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook