Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? fórum

Van közöttetek olyan aki nem tudja vállalni születendő gyermekét? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 29. 11:32

Egyszer régen egy 45 éves nő zokogva kérte, hogy szakítsák meg a terhességét, mert nem tud olyan körülményeket biztosítani születendő gyermekének, amik egészséges, boldog életet biztosítanának neki.

Házassága romokban hevert, munkája nem volt,tudom, szerinted előbb gondolkodott volna ... :/


Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

Minden embernek meg vannak a maga keresztjei, a maga sorsa, terhei, amiket nem lehet ismerni.


A mai magyar szociális ellátórendszerben jó ideje már nagy gondot fordítanak az otthonokban élő gyermekek (körülményeikhez képest) méltó életminőségének biztosítására, szakemberek nem kis energiája, hogy nem kevesen közülük különbül indulnak felnőtt korukra az Életbe, mint kortársaik közül rengetegen, akik "családban" élnek ugyan, de bár ne ott élnének, mert az minden, csak nem család ...

76. bd55e3f068 (válaszként erre: 73. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:30
Jajj, de tipikus! Az örökbeadókat nem szabad elítélni, mert belőlük hasznot húzhatsz, mást meg minden utolsó szemétnek elmondasz és halálra ítéled. Pszichopata. A természet is tudja, hogy az ilyen gerinctelen emberek jobb ha nem szporodnak.
75. c6973617d3 (válaszként erre: 73. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:29

Hm...azért azt ne felejtsük el, mielőtt így nyilatkozunk, hogy ahhoz, hogy valaki örökbe fogadjon szükség van egy "felelőtlen" örökbe adóra.

Vagy attól a pilannattól már kedves lesz, amikor lemond a javatokra a gyermekéről?


Én a helyedben óvatosabban fogalmaznék.

74. Gio8 (válaszként erre: 71. - Szöszke40)
2012. nov. 29. 11:26
Igen,az abortuszt illusztrálja a baba szemszögéből,nem akartam borzolni ezzel a kedélyeket de elgondolkodtatónak tartottam!
73. Gio8 (válaszként erre: 70. - Tavirózsa :))
2012. nov. 29. 11:24

Pontosan ez az én véleményem is!

:-)

Köszönöm,már azt hittem én nem látom jól a dolgokat! :-))))

72. Gio8 (válaszként erre: 69. - Bd55e3f068)
2012. nov. 29. 11:22

Nyílván nem fogok magyarázkodni egy olyannak mint TE!

Örülök,hogy jól érzed itt magad ezen a fórumon,és okosabbnál okosabb dolgokat írsz!

Én ezentúl tovább görgetek az irományodon mert szóra se érdemes a butaságod!


Ja ha esetleg kedved támad más fórumok után olvasgatni,nyugodtan!

További szép napot kívánok Neked!

71. szöszke40 (válaszként erre: 64. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:22
Mi ez??? mint egy gyilkosság!!!!
2012. nov. 29. 11:17

Aki nem tudja vállalni a gyermekét azt én teljes mértékben felelőtlen embernek tartom.

Felelőtlen volt, amikor úgy létesített viszonyt, hogy nem védekezett sehogy sem ill. persze van még utána 72 órája, hogy tegyen ellene valamit, hogy ne essen teherbe!!!

Undorító elítélendő dolognak tartom az abortuszt, már, ha nem egészségügyi okok miatt muszáj végrehajtani. Gusztustalan férgeknek tartom azokat az embereket akik megölik a gyermküket a születés után.....simán halálbüntetéssel súlytanám!!!

Akik a kórház elé kihelyezett inkubátorba rakják a gyermeküket illetve örökbe adják az már jobb helyzet, mert legalább esélyt ad neki, hogy egyszer talán boldog lehessen. Persze ehhez egy szerető családot kell találni és sajnos nem minden nevelőszülő bizonyul annak. :(

Azok akik gyermekotthonokban nevelkednek egy kínszenvedés az életük és sajnos olyan társadalomban élünk, ahol bizony előítéletekkel indulnak.

Arról nem beszélve, hogy ezek, mind-mind pénzbe kerülnek a társadalomnak, vagyis nekünk.

Tehát nem értem meg, hogy miért nem lehet használni a megfelelő fogamzásgátlási eszközt és mindenkit megkímélni a fájdalmaktól.

69. bd55e3f068 (válaszként erre: 67. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:16

Az idézeteddel tökéletesen alátámasztottad a korábbi agymenéseidet. Téged sem az eszedért szeretnek, és érzelmileg is alulfejlett vagy.


A melléduma meg nem kell. 4-5 évet azoknak kell várni, akiknek a roma gyerek nem gyerek.

68. Gio8
2012. nov. 29. 11:16
Nem a válogatósságon múlik!!!!!!
67. Gio8 (válaszként erre: 63. - Bd55e3f068)
2012. nov. 29. 11:12

Nem csak nevetséges hanem ráadásul még nagyon buta is vagy egy rakás rossz indulattal!

Nem a válogatósságon müködik!!!!!!!


Kínában 2005 óta jelentősen csökkent az örökbefogadások száma, mivel egyre többen akarnak örökbe fogadni egészséges gyermeket. Jelenleg már hat évet kell várniuk azoknak, akik egészséges gyereket akarnak adoptálni

66. 34c48a3825 (válaszként erre: 64. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:04

Honnan szedted ezt primitív, giccses szutykot?!


Én járatnám le magam azzal, hogy saját név alatt terjesztem. Fújj.

65. bd55e3f068 (válaszként erre: 64. - Gio8)
2012. nov. 29. 11:02
Ezt a szentimentális, infantilis szärt...
64. Gio8
2012. nov. 29. 10:58

Ezt találtam a neten:

1.hét: Anyu,még csak 8 mm-es vagyok,de

megvan az összes fontos szervem.Imádom

hallgatni a bársonyos hangodat,mindigamikor

hallom,megmozdul az összes kicsi csontom a

picinkó testemben.A szíved dobogása

számomra a leggyönyörűbb melódia.

2.hét: Anyu,ma megtanultam,hogyan kell

szopni a hüvelyk ujjacskámat,ha most látnál

biztosan azt mondanád hogy teljesen úgy

nézek ki mint egy kisbaba.Olyan jó meleg van

idebenn.

3.hét: Tudod mi Anyu? Kislány

vagyok.Remélem örülsz neki.A te kislányod

vagyok.Én is mindig veled sírok csak te nem

hallasz engem.

4.hét: Anyu,már a hajam is elkezdett

nőni,csak kár hogy még olyan kicsi szálak,de

azt hiszem hasonlít a tiédre.És már tudom

mozgatni a kicsi fejecskémet,az ujjacskáimat

is,de a lábacskáimat és a kezeimet is csak egy

kicsit tudom mozgatni,de erre még bőven van

időm,nem gondolod?

5.hét: Anyu,te ma orvosnál voltál? Ő csak

hazudott neked mikkor azt mondta hogy még

nem vagyok baba. Anyu hiszen én a te babád

vagyok,és nagyon szeretlek.És Anyu??? Mit

jelent az hogy elvetélés?

6.hét: Anyu,én megint hallom az orvost,miért

olyan gonosz hozzád? Miért merészkedett be

a házacskámba? Anyu,ő azt mondta hogy

tű...mi az a tű? Anyuuuuu.Ez nagyon éget,és

nagyon fáj,mondd már meg neki hogy hagyja

abba. Anyu én nem akarok elmenni,nem

akarok tőled elmenni,mégis miért csinálja

ezt?! Kérlek Anyu,segíts,ez nagyon

fáj,Anyuuuu neee!!!

7.hét: Anyu,jól vagyok...már az égben vagyok,

a Jézuska a karjaiban tart,nagyon hiányzol

nekem,vissza akarok hozzád menni,mégha

tudom is hogy ez lehetetlen.Már

elmagyarázták nekem mit jelent az hogy

elvetélés.Anyu,mondd miért nem akartál

engem? Hiszen én téged mindennél jobban

szeretlek.De te miért nem szeretsz engem?

Mégha ez is történt,én akkor is a te kis

angyalkád maradok örökre,kérlek Anyu,már

soha ne akarj elveszíteni egy Angyalkát!

63. bd55e3f068 (válaszként erre: 57. - Gio8)
2012. nov. 29. 10:55
Persze hogy nem erről van szó, hanem arról, hogy válogatósak vagytok.
62. Gio8 (válaszként erre: 60. - C6973617d3)
2012. nov. 29. 10:30

Ez így van,és talán még annyit,hogy ezek a nők felett nincs is jogunk ítélkezni!

Kérek mindenkit fogadja el az ő döntésüket is mindenki!

Az se lenne jobb ha azok a csecsemők olyan családban élnének ahol nem kapnak szeretetet és figyelmet.

61. Gio8 (válaszként erre: 59. - Zsanci79)
2012. nov. 29. 10:28
Köszönöm szépen!Megpróbáljuk!
60. c6973617d3 (válaszként erre: 56. - Liliomszál33)
2012. nov. 29. 09:15

"Ha valaki nem akarja megtartani miért nem veteti el? "


-Mert későn vagy egyáltalán nem észleli a terhességét

-Nincs kb 30 ezer forintja abortuszra

-Titkolja a terhességét,


és még 100 egyedi példát lehet felhozni.

Nem tudjuk kit mi késztet az örökbe adásra, egyesek úgy gondolják jobban fel tudják dolgozni ha örökbe adják. De még mindig humánusabb, mint hogy egy "nemkívánt, -akart, -megtűrt" nélkülöző gyermekként élje le a gyerek az életét.

2012. nov. 29. 08:57

Pár éve (4), mikor az én kisfiam is születetett, volt itt egy orvosi műhiba a kórházban, halva születetett a pici, nem is részletezném.....az anyukát "kipakolták", nem lehet ugye sosem gyereke. A TV-ben is volt vele riport. Ő a neten, valami fórumon ismerkedett meg egy nővel, aki terhes volt, nem kellett neki a baba, és lemondott róla. Pár naposn megkapták a kisfiút. Nem akarok butaságot mondani, de azthiszem ez vlahogy így nem is volt igazán törvényes, hogy konkrétan XY-javára mond le a piciróől. Volt belőle zúgolódás, de leht csak azért, mert nyilvánosságot kapott az ügy, és sokan, akik évek óta várnak picire, nem adódott ilyen lehetőség. Mert gondolom mindenféle vizsgálatok, tanulmányok vannak előtte, hogy lehet e valaki örökbefogadó szülő. Na ez itt kimaradt.

Tudom, ezzel nem sok mindent segítetettem, de ez is egy történet....

Én tényleg szívből ajánlom a Bölcső alapítványt. Nem keresetétek még? Én mikor szültem, (Szekszárdi vagyok), akkor is vittek a kórházból haza babát, tehát a kórházból közvetlen már az örökbefogadó anyukához kerül. Nekik pl. (A bölcsősöknek) külön részük is van a kórházban.

Ez egy nagyon nagyon jó, hasznos alapítvány, akik rengetegeg gyerkőcnek adnak esélyt, lehetőséget egy normális, boldog családi életre. Próbáljátok meg felvenni velük a kapcsolatot.

58. 74f8c12b8e (válaszként erre: 5. - Gio8)
2012. nov. 29. 08:56

Közeli rokonaim is azt hiszem,a Bölcső Alapítványhoz mentek,szűk 2 éven belül kaptak egy kisfiút.

ne csüggedj,az nem oylan hosszú idő.

57. Gio8 (válaszként erre: 50. - Bd55e3f068)
2012. nov. 29. 08:54
Nem erről van szó,de nem olyan egyszerű országon belül se örökbefogadni,nemhogy még külföldről!
56. liliomszál33 (válaszként erre: 54. - Gio8)
2012. nov. 29. 08:46

Ez így van biztosan.Csak az is lehet hogy aki vigyáz magára az valamilyen szinten szereti azt a gyereket,és ha meg tud is válni tőle,akkor lehet hogy mihelyt alkalma adódik rá megkeresi.Én nem tudnám odaadni soha.Ha valaki nem akarja megtartani miért nem veteti el?

persze biztosan vannak pozitív esetek is!De nagyon vigyázni kell!

55. Gio8 (válaszként erre: 49. - Simple)
2012. nov. 29. 08:46

Az a gond,és az igazság,hogy itt egyáltalán nem a gyermekek érdekeit nézik,könnyebb a bársonyszékben pöffeszkedni mint tenni valamit a gyerekek érdekében.

Mert nem igaz,hogy itt nem lehet törvény módosítással egy radikális változást hozni!

54. Gio8 (válaszként erre: 53. - Liliomszál33)
2012. nov. 29. 08:43

Sajnos ez benne van a pakliban :-((((

De akadnak ebben a helyzetben olyan nők is akik a körülményeikhez képest vigyáztak magukra!

Minden eset más és más nem lehet általánosítani!

2012. nov. 29. 08:36
Van a környezetemben ilyen !!Egy pár így fogadott örökbe gyereket,aki ma már iskolába jár.Még akkor megbeszéltek mindent,amikor a nő terhes volt.Semmi gondjuk nem volt az igazi anyával,mert sosem jelentkezett...Hacsak az nem hogy a kicsinek egészségi problémái vannak,mert nemkívánt gyerek volt,így az anya nem vigyázott magára:cigizett iszogatott és nem szedte a vitaminokat a terhessége alatt.
52. b6bd7b070e (válaszként erre: 21. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 08:33
Gyilkosságoooot?!?!
51. bd55e3f068 (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 29. 00:56
Nagyon sokan nagyon korán tudják, hogy soha nem mennek értük, mert nem is látják őket. Bőven vannak, akikről le is mondtak, de nem kellenek senkinek.
50. bd55e3f068 (válaszként erre: 32. - Simple)
2012. nov. 29. 00:53
Szerinted akinek roma nem kell, kell kínai? :P
49. simple (válaszként erre: 48. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 28. 23:42
Hát ez az! Miért nem az alapján ítélik meg a dolgokat, hogy ki hogyan áll ehhez az egészhez? ahogy írtad, aki mindennap ott van, csak nincs pénze az más tészta. Meg megint más aki oda se bagózik, de azért nem mond le...
48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 42. - Simple)
2012. nov. 28. 23:29

Talán pont fél évben van meghatározva, de ha egy csokit küld a gyereknek, felhívja, akkor újra ketyeg a fél év...

Igen, ha a fél év alatt minden nap ott van a gyerekkel, csak az anyagiakat nem tudja biztosítani, de igyekszik - csak sajnos ezeket a kicsiket nem is látogatják.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook