Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. jan. 29. 12:26
Sziasztok! Irna valaki, aki magas tshval esett teherbe es pozitiv kimenetelu terhessege volt?
1397. tothy
2017. márc. 6. 22:17
Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket. Szerintetek pajzsmirigy alulműködéssel, úgy, hogy most pont tökéletes a tsh-m, 1 egész valamennyi, szabad szedni barátcserje kapszulát? Tavaly volt egy méhenkívüli terhességem és szeretnék azóta is babát, de valamiért nem jön össze. PMS-re is gyanakszom és gondoltam, hogy kipróbálnám a barátcserje kapszulát. Válaszotokat előre is köszönöm! :)
1396. emmaszabo22 (válaszként erre: 1393. - Vikucka)
2017. márc. 2. 18:27
Alulműködik és tiltja a dokim a jódot.
1395. Evcsiii
2017. márc. 2. 10:59
Sziasztok! Nálam kb. 1 éve állapítottak meg pajzsmirigy túlműködést. Ez onnan derült ki, hogy 2 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és onnantól kezdve nem volt menstruációm hónapokon keresztül, hirtelen rengeteget fogytam, rengeteg hajam kihullott. Az akkori nőgyógyászom elküldött mindenféle vizsgálatra, csak pajzsmirigy vizsgálatra nem. Miután ezt meguntam hogy csak egy helyben toporgunk és nincs megoldás a problémára eltelt egy év és kerestem egy nagyon jó endokrinológus- szülész nőgyógyászt. Azonnal az volt az első hogy a pajzsmirigyemet vizsgáljuk meg. TSH, ultrhang, izotóp vizsgálat. Túlműködés, de nem is kicsit. Elkezdtem szedni a Propycilt napi 2X. Ezután szépen kezdett visszanőni, megerősödni a hajam, volt menstruációm általában max. 2-3 nap késéssel, visszajöttek a kilók. Megörültem, most már rendben leszek és nincs akadálya a babának. Erre legutolsó vizsgálatomnál, mert minden hónapban vérvétel+ kontroll van, a pajzsmirigyem elkezdett alul működni. Csökkentettük a Propycilt napi 1 szemre, de továbbra is alul működés lett az eredmény, ezért teljesen elhagytuk a gyógyszer szedését. Viszont peteérésem idején (orvos nézte, 6mm tüszőim voltak) próbálkoztunk és reménykedtem, bíztam a csodában. Most már 7 napja késik, viszont negatív lett a tesztem. Hogy is gondolhattam hogy sikerül, én naiv. Betudom ezt annak hogy abbahagytam a gyógyszert, és felborította egy kicsit a hormonjaim. Holnap újból TSh, 1 hét múlva pedig kontroll aztán kiderül hogyan tovább. Valakinek volt már hasonló este? Megpróbálok kitartó lenni és nem feladni, de olyan nehéz :(((
1394. nalarambo
2017. márc. 1. 18:38
Redben..Nagyon szépen köszönöm a segitséget.Megprobálom Énis ezeket a dolgokat.Hátha
1393. vikucka (válaszként erre: 1392. - Emmaszabo22)
2017. márc. 1. 16:54
Hashimoto szindrómánál nem ajánlott a jód, amúgy igen. Főleg, ha alulműködik. Legalábbis én így tudtam eddig.
1392. emmaszabo22 (válaszként erre: 1391. - Nalarambo)
2017. febr. 28. 20:54

Szia

második kislányomat várom. És 10 éve pm alulműködésem van,letroxot szedek.

Már a tervezési időszakban is érdemes szedni a magzatvédő vitamint de jód menteset. A trimesztert ajánlom. Abból van jód mentes és nagyon jó kis összetett vitamin. Inofolicot is szedek de már csak 2 naponta 1et. A terhesség előtt és az első 12 hétben napi 1et szedtem este vacsi után. =)

1391. nalarambo
2017. febr. 28. 11:36
Sziasztok.Egy kis segitséget szeretnék kérni Töletek kedves hoxa tagok.Párommal babát szeretnénk.Pajzsmirigyemre már 5 éve gyogszert szedek Letroxot.TSh eredményem 3.10.Ez a tsh azt mondta a doki jo lenne, ha nem szeretnék babát.De igy 1-2 közé kell beállitani az értéket.Most Letrox 132.5 szedek.Bizom benne ez beállitja.Tavaly 125.ltroxot szedtem 3.honap utén vérvétel jo volt, majd a 6.honap utáni felment 5.2re.Igy most a 132.5 szedem hátha.Nehezen tudja a doki beállitani.Kérdésem z lenne vajon szedhetek magzatvédő vitamint?ha igen jodosat vagy jód nélkülit.Endokrinologus inofolic port ajánlotta de a nőkom azt nem ajánotta.Magzatvédőt pedog csak ha már megvan a terhesség.Szóval jelenleg nem tudom mit is szedjek.Előre is köszönöm a válaszokat
2015. okt. 28. 12:00
Valakinek nincs véletlenül Letrox tablettája eladó?
1389. Pingvin24 (válaszként erre: 1386. - Nefaria)
2015. aug. 24. 16:09
Szia!Mi az a Ft4?köszi
1388. nefaria (válaszként erre: 1387. - Ringostar)
2014. szept. 30. 09:59

Szia!



[link]


(ha így nem, akkor Pajzsmirigy-alulműködés a fórum címe!)


Én eddig 2 dokinál voltam, az SZTK-st most "cseréltem le", most voltam a Sote II-n dr. Kiss Róbertnél, elsőre szimpi, de bővebb véleményt egyelőre nem tudok róla mondani. Illetve egy ismim járt egy magánba, ő meg volt velük elégedve, ha gondolod, kikeresem, és megírom hogy hová.


N.

1387. Ringostar
2014. szept. 29. 22:31

Sziasztok! Érdeklődöm, hogy Pesten tud e valaki jó endokrinológust aki nem csak felírja a letroxot és már mehetsz is kategória, hanem alaposabb.

A pm. Alulműködős fórumnak mi a pontos neve?

Köszi:-)

1386. nefaria (válaszként erre: 1385. - Judy0914)
2014. szept. 29. 15:23

Szia!


Lehet teherbe esni 3,5 TSHval is, de nem annyi eséllyel, mintha 1 körül lenne. Minél magasabb, annál több szerencse kell hozzá.

Nekem azt mondta a legújabb endo dokim, hogy a TSH-nak a ref tart. alsó harmadában (tehát 1 körül) az FT4 nek pedig a felső harmadában kell lennie (ez az én laboros papírjaim szerint 11-22 ig van, az enyém 18, erre azt mondta, hogy istenkirályságos).

A másik kérdésedre nem tudok válaszolni. Van egy pm alulműködős fórum azt érdemes visszamenőleg olvasgatni, rengeteg infót találsz ott.

1385. Judy0914
2014. szept. 29. 14:25

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy a THS értékem 3,5 lett.

Azt hallottam , hogy a teherbeeséshez 1-2 között kell lennie.Akkor most nem is eshetek teherbe?Menjek el endokrinológushoz? Valamivel nem lehet csökkenteni gyógyszer nélkül?


Köszönöm a válaszokat.

1384. dory26
2014. szept. 4. 00:51
Sziasztok! 26 hetes kismama vagyok, és autoimmun pajzsmirigy beteg. A segítségeteket szeretném kérni, mert nagyon aggódom. Amikor teherbe estem (2014 február vége, március eleje), a TSH-ám 0,230 mlU/l volt. Ezt követően április elején már 3,6. Az első ijedelem. Magas érték. Ez a baba egészségét mennyiben fenyegethette? Nem vetéltem el, de olvastam, hogy mentális fejlődési rendellenességet is okozhat a magas érték, és ez azért jóval az első trimeszter referencia tartományán felül volt. Ezt követően 1 hónap múlva változtattam a gyógyszer adagon, mire sikerült orvossal konzultálnom, ugyanis akihez jártam, azt mondta jó ez az érték, a referencia tartományon belül van, ne foglalkozzak vele.. A következő eredményem július eleje, itt 1,53 volt a TSH-ám, ez megfelelő. Július végén 1,39, augusztus elején pedig már 2,28 (de még ez is 3 alatti, szóval elvileg jó), ezt követően pedig a szeptember elejei étékem 3,72 lett, ami szintén a 3-as felső határ felett van. A harmadik trimeszterbe léptem, lehet ezért ugrott meg ennyire, nem tudom, de az orvosom semmiben nem segít, szerinte minden úgy jó, ahogy van. Most elkezdtem magamtól több gyógyszert szedni. Eddig Letroxból szedtem egyik nap a 175-ösnek a felét, másik nap a 100-asból egy egészet. Gondoltam most szedek minden nap egy 100-asat. Persze én nem vagyok orvos, és lehet nem jól teszem, amit teszek, de az orvos, akit találtam és jó szakember, csak szeptember közepére tudott időpontot adni, addig pedig nem akarok várni gyógyszerváltoztatás nélkül. Szerintetek ez a két határérték túllépés mennyiben árthat a babám egészségének, fejlődésének? Nagyon féltem, és úgy izgulok miatta! :( Kérlek Titeket, aki bármilyen jellegű iformációval, vagy tapasztalattal tudna szolgálni, írjon! Köszönöm előre is a választ/válaszokat!
2014. márc. 27. 09:07
Szia, köszi a választ. Nem vagyok túlsúlyos, a menzeszem 27-32 nap között váltakozik, minden hónapban más, peteérésemre azt modták, hogy elégtelen, de ezt a rendszertelen menstruációból következtették. Az anyagcserém viszont nagyon le van lassulva.
1382. vikucka (válaszként erre: 1381. - Nikkencs29)
2014. márc. 27. 05:51

Nem vagyok orvos, de a TSH hiába van a referencia értéken belül, kicsit magas. Legalábbis nekem kb. ennyi volt és nem tudtam teherbe esni, illetve egyszer sikerült, akkor el is vetéltem. Gondolom az orvosod megmondja, hogy mi a teendő, a legjobb lenne azonban L-thyroxin hormonnal olyan 2 körüli értékre levinni.

Van-e peteérésed? rendszeres menzeszed? Túlsúlyos vagy-e? Van-e egyáltalán valami "alulműködős" tüneted?

2014. márc. 26. 16:20

Sziasztok, kezdő vagyok a témában, tudnátok véleményt mondani az eredményemről?


TSH: 3,342 mIU/l (ref: 0,400-4,500)

T4: 13,36 pmol/L (11,50-22,70)

T3: 4,69 pmol/L (3,50-6,50)

ATPO: 23,5 IU/L (0,0-35)


Köszi :)

1380. Alizee (válaszként erre: 1373. - Nő1979)
2014. febr. 24. 22:48

Szia!

Megkérdezhetem hogy neked mennyi volt az ATPO-d? Nekem 88 és a TSH-m meg 2 és 4 között ingadozik. sajnos 1,5 éve nem jön össze a baba. De én nem akarok gyógyszert szedni, nem is adtak még. D vitamint szedek, krémet is kenek és szelént is szedek mellé.

Nektek összejött a baba, jól olvastam?

Üdv,

2014. jan. 5. 17:47
Szia:) köszönöm a gyors választ D3 vitamint + A + E vitamint szedek. Sőt mostmár a párommal is szedetek. Magamtól eszembe nem jutna sem emelni sem csökkenteni az adagot, hisz ez egy hormon gyógyszer. Én 12 hetente jároko vérvételre, gondolom a terhesség alatt kell majd gyakrabban.
1378. vikucka (válaszként erre: 1377. - F521aa3e5a)
2014. jan. 5. 16:24
Szia Panka, én is femibiont szedtem, aztán itt nem lehetett kapni, áttértem egy másikra. A legfontosabb a folsav. Az endokrinológussal mindenképpen egyeztetni kell, mert ez a 3,8-as érték is még kicsit magas a babavállaláshoz, és ő mondja a vérvételeredmény alapján, hogy mennyi gyógyszert kell szedned. Magadtól nem szabad emelni, vagy csökkenteni az adagot. 8 hetente vérvételes kontroll kellene. Én még szedtem szelént is (Selenorg), ez segiti a pajzsmirigy hormon felszivótását. Remélem mielőbb összejön a baba! Ha valami van még, akkor kérdezz nyugodtan. Ja és a D3 vitamin is fontos, ezt valahol a neten olvastam :)
2014. jan. 5. 00:08
Sziasztok! Olvasgattam, de sajna nem találtam rá a konkrét válaszokra, ezért inkább kérdezek :) Letrox 50 mg mellett lehet szedni femibion 800-t? Mert ugyebár abban van jód. Az elevittől pedig nem szeretném visszaszedni a keservesen leadott kg-t csupán a tervezés szakaszában. Májusban a PCOM miatt készült labor eredményeként jött ki a 9,3-s TSH, majd erre írták fel a Letrox 50 mg-t ami levitte 3,8-ra. Most megyek majd megint laborba + endokrinológushoz, gondolom akkor Letroxból is erősebbet kell szednem hogy a TSH-m lemenjen 2 alá a babához. Köszönöm a segítséget!
1376. nő1979
2014. jan. 3. 09:03

Köszönöm a jókívánságokat mindenkinek! :-)

Most fejből nem tudom, mennyi volt az Atpo, de vmi 500 körül sztem, iszonyat magas, de nem is azzal kell foglalkozni, azzal nincs mit tenni. A D vitaminból az 1500 NE kiszerelésből szedtem napi 2-t, tehát nagyon nagy dózisban.

Ezenkívül még a Vénusz cseppet is használtam, napi 2 szer 21 cseppet. A Vénusz cseppben van cickafarkfű palástfű, stb. A ciklus 1. napján kezdtem. 2 cikluson át használtam ezt, és a 2-iknál már nem jött meg, akkor sikerült... :-)

1375. Boldogság1 (válaszként erre: 1373. - Nő1979)
2014. jan. 2. 21:17

Gratulálok:)))


Megkérdezhetem,h mennyi votl az anti tpod??én is lekezdtem a szelént és a d vitamint cseppekben:)

1374. klio07
2014. jan. 2. 17:25
Gratulálok, gondtalan babavárást kívánok! :)
1373. nő1979 (válaszként erre: 1309. - Acefl)
2014. jan. 2. 14:36

Szia Acefl!

Egyetértek Veled, az októberi hozzászólásoddal.

Nekem is pajzsmirigy alulműködés van, és magas az antiTpo, de ha rendszeresen szedi vki a gyógyszert,segíti pluszban szelén szedésével, és D vitamint szed, akkor minden rendben lesz. Ez mind támogatja a pajzsmirigy működését. Dec 31-én volt 2 éve hogy próbálkoztunk már a babával, már nagyon el voltam keseredve, de most dec 31 én teszteltem mert már 35. nap volt és sehol semmi, ezenkívül nagyon feszültek már a melleim, nem bírtam hason aludni, így gondoltam, hogy van vmi, és amikor a tesztet elmerítettem, meg sem kellett várni az 5 percet egyből megjelent a 2 erős csík!!! :-) 2 év próbálkozás után végre sikerült. Mindenkinek hasonló Boldog Új Évet kívánok! :-)

1372. klio07 (válaszként erre: 1371. - Boldogság1)
2014. jan. 1. 15:02
persze, itthon voltunk, uram nappalos volt, úgyhogy hazaesett 7 körül, 11 után már aludt..felköltöttem éjfélkor, úgy megijedt, hogy kiugrott az ágyból :D de már 00:01-kor aludt, úgyhogy egyedül hallgattam meg az újévi köszöntőt a tévében. hát beletrafált eléggé Áder a dolgokba, el is bőgtem magam.
1371. Boldogság1 (válaszként erre: 1370. - Klio07)
2013. dec. 31. 22:20

Köszi ;)

Feltétlenül ;) ti is otthon vagytok???

1370. klio07
2013. dec. 31. 22:04

szorítok, majd mondd el mi volt :)

Boldog Új (babás) Évet!!! :)

1369. Boldogság1 (válaszként erre: 1368. - Klio07)
2013. dec. 31. 20:48

sosem szabad ezt mondani:)))))

csak pozitívan:))))))

én csütörtökön megyek a dokihoz:))izgulok...


Boldog Új Évet:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook