Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Változókorban fogyni fórum

Változókorban fogyni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
127. júliusi (válaszként erre: 125. - Curvybaby)
2022. szept. 2. 05:10

Mit eszel amugy.?

Sok dieta van.Most azon gondolkodom,megprobalom a 8/16 oras dietat.Vajon miben jobb,mint 5x keveset enni?

126. Icuska538 (válaszként erre: 120. - Icuska538)
2022. szept. 1. 13:45

Drága Guruljka! 😒

Azóta is dolgozom. Most viszont lehet vége lesz. Lefogyni nem sikerült, de alapvetően nem is hiztam. De próbálok mozogni. A melegben nem ment. De hajrá!

125. curvybaby (válaszként erre: 124. - Júliusi)
2022. aug. 31. 13:05
Nálam aktuális a téma. 40 felett kezdtem hízni. Az arcom még szebb is lett kerekebben, meg a testem is nőiesebb lett teltebben, de mára túlzottan elengedtem magam. Most már kimondottan kövér vagyok. Ha még kicsit magamra szednék, az egyenlő lenne az elhízással. Muszáj leszek zöldségen élni, mert nem akarok mázsán felüli nővé válni.
2022. aug. 29. 05:09

Hu de regi forum,van itt meg valaki?

Sokan javasoljak a cukor,feherliszt stb elhagyasat.De akkor min eljek,zoldsegen?

54 vagyok,agy mellett dolgozom,muszakolok,kell azert kaloria..

123. sajtostallér (válaszként erre: 122. - Icuska538)
2018. szept. 25. 11:31

Hasizom erősítésként ülő helyzetben a térdeidet közelíted a mellkasod felé.

Icuska, teljesen tornateremmé alakítjuk az irodádat, látod!:)

De vigyázz, meg ne lásson egy ügyfél, ahogy kézzel-lábbal kalimpálsz!!:)

122. Icuska538 (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2018. szept. 25. 06:23

Köszi lendületes karmozgással ötvözöm

..

121. Guruljka (válaszként erre: 120. - Icuska538)
2018. szept. 24. 22:10
A helyben járás nagyon is jó.
2018. szept. 24. 21:48
Újra dolgozom és ülő munkám lett . Két hét távlatából rájöttem mozognom kell. Ráérős pillanatokban ha sokáig senki nincsnem jön ügyfél ha helyben járok valamit teszek mozgás szempontjából? Este pedig tornázom itthon meg reggel is .
119. VendrinerPiroska (válaszként erre: 113. - Genia)
2018. szept. 21. 10:34

Üzenet a frontvonalról: 7. hét, -5kg. Szuperlassú anyagcsere mellett.


Az én módszerem: Megnézetem az egyik kalkulátoron, hogy mennyi kalóriával tartja fenn a testem a jelenlegi súlyomat, mennyi az, amire szüksége van és mennyivel kellene csökkentenem, hogy 0,5-1 kg fogyást érjek el, hetente. Többet nem igazán szeretettem volna/szeretnék fogyni, mert akkor már izomból fogy az ember. Plusz, én hosszútávú életmód váltásra törekszem. Nem vagyok mániákusa se az édességnek, sem semmi másnak, de mint írtam szuper lassú az anyagcserém, és ahogy az idő tellik, csak rosszabb lesz. Kb. 10-12 kg-t szeretnék leadni, bár én elsősorban centire gyúrok, mert a ruhaméret nálam jobban jelzi a valós helyzetet, mint a mérleg.

Én kb. 1400 kalóriára mentem le. Kb. mert volt, amikor besikerült 1450, de van amikor csak 1300. 1200 alá, legjobb tudomásom szerint, nem ajánlott menni. Szénhidrátból kb. 140 g-ot fogyasztok naponta. Mindent eszek, ennél fogva kenyeret, sőt édességet is, de korlátozott mennyiségben. Pl. 1 zsemle/nap, nem 1/étkezés, ahogy korábban. Én is mérek mindent, mert az embert néha meglepi, hogy mennyi is valójában 100 g az adott élelmiszerből, és persze a kalória táblázat is sokkolhatja az embert. Én biztos nem eszek meg 3 szelet szalámis pizzát egy ültő helyben ezentúl, és a nassolás is a minimálisra csökkent.

Mozogni szoktam valamennyit, ha mást nem, akkor tempósan gyalogolok 3-4 km-t esténként zenével a fülemben. Nagyon jót tesz a hangulatomnak is. Általában 1-2 alkalommal tornára is fogok menni (újra, mert jártam, de bizonyos okokból kimaradt egy ideig) és az úszásba is vissza akarom zökkenteni magam. Nyilván minél több megy le, annál könnyebben mozgok, és persze minél könnyebben mozgok, annál több megy le. :))))

Én úgy érzem, hogy nekem ez a módszer bevált. Szóval nem eget verően sokat adtam le, de azt viszont viszonylag folyamatosan. Hajrá mindenkinek és csak lelkesen tovább! :)))))

118. sajtostallér (válaszként erre: 115. - Genia)
2018. szept. 19. 21:52

Jár így az ember, ne vádold magad!

Nem a kalória a sok, hanem a kajaösszetétel. A palacsinta reggel, palacsinta délben.

Lépj túl rajta, tanultál belőle, erős csaj vagy, majd lesz ez jobb is!

Ne add fel!:)

117. Andi.Bobi (válaszként erre: 115. - Genia)
2018. szept. 19. 20:51

Szerintem 1200 at egyél legalább.


Délben ettem egy tükör tojást. Másfél virslit. Meg egy fél adag petr.krumplit,kicsi brassóival.


Vacsora egy tányér gyümölcsleves.


Kalóriát nem számolok..

Éhes vagyok,remélem bírom,ha nem eszek egy ripsz ropszot..


Mozgás másfél óra játszóterezés,másfél óra séta ..,focizás..

116. unom (válaszként erre: 115. - Genia)
2018. szept. 19. 20:42
Szerintem az 1000 nem sok, hanem kevés.
115. genia
2018. szept. 19. 20:35
Sziasztok ! Ma nem sikerult a napom reggel anyukam palacsintat sutott ,1 afonyas palacsintat regeliztem 1 pohar tejjel es ebedre is palacsinta csak 3 turos egy pohar tejjel 2 orakkor azota semmit nem ettem roszul ereztem magam ebedre sok volt nekem a 3 ...kaloriaba pedig majdnem 1000 a kaveval egyutt ! rettenetessok a kaloriaja
114. Andi.Bobi (válaszként erre: 113. - Genia)
2018. szept. 18. 19:18

Ügyes vagy:)


Nekem ma evés szempontból nem sikerült a nap..nem baj ilyen is kell. Apa szabadnapos volt elmentünk a parkba a kicsivel bölcsőde után,aztán a mekibe...😳, nem ettem sokat de mégis nem jó...ez volt négy órakor. Mostmár nem eszek csak holnap.

113. genia
2018. szept. 18. 19:12
Sziasztok ! Tartom az 1200 kal es lement 1 kilocska ! Lassan megszokom hogy igy etkezem ,bevallom nem konyyu de ha fogyni akarok ki kell tartanom . Szep estet nektek !
112. Guruljka (válaszként erre: 111. - Semleges)
2018. szept. 17. 14:54
Értettem ám... :D
111. semleges (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. szept. 17. 14:51
Ide akartam válaszként:)
110. semleges (válaszként erre: 18. - Semleges)
2018. szept. 17. 14:49
Nem én írtam a citromos vizet:) de szerintem is jó hatása van, több helyen olvastam. Én többnyire azzal kezdem a napot kb. fél liter víz pici citromlé. Ártani biztos nem árt.
109. Andi.Bobi (válaszként erre: 106. - Martini64)
2018. szept. 16. 20:07

Szia!


Üdv itt:))

108. Guruljka (válaszként erre: 106. - Martini64)
2018. szept. 16. 18:24

Szerintem az anyagcseréd olyan, amilyen.

Ha egy nap feljön fél kiló, akkor majd lemegy, ha a kilengés csak alkalmi.


A fogyás soha nem egy egyenletes lefelé tartó vonal.


Amúgy meg, ha nem nagyon nagy a túlsúly, sok a heti egy kiló fogyás.

107. globus (válaszként erre: 102. - Andi.Bobi)
2018. szept. 16. 17:27
Ha szereted a paradicsomot, csinálhatsz görög salátát. Sok-sok paradicsom, pici olívabogyó, olaj, sajt. Esetleg hagyma. Nagyon finom. Uborkát nem teszek bele, az nem ér semmit :)
2018. szept. 16. 17:18

Sziasztok. Csatlakozhatok?

Januárban kezdtem, két hónap alatt ledobtam nyolc kilót, március 5-én letettem a cigit azóta visszajött a nyolcból öt. Ha vigyázok és szépen eszem, nem fogyok, bezzeg ha egy nap elengedem a gyeplőt mindjárt felugrik fél kiló. Nagyon el vagyok keseredve. Valami cucc kellene, ami felturbózza az anyagcserémet.

105. Guruljka (válaszként erre: 104. - Andi.Bobi)
2018. szept. 16. 16:40
Annyira nem, hogy évente több kilónyit megegyek.
104. Andi.Bobi (válaszként erre: 103. - Guruljka)
2018. szept. 16. 16:29
Nem szereted a paradicsomot? Paprikát?
103. Guruljka (válaszként erre: 102. - Andi.Bobi)
2018. szept. 16. 16:24

Na most képzelj el engem, aki még a sonkát is muszájból eszi, és az idén eddig két szem paradicsomot és három darab paprikát ettem meg apránként. Mit ennék???

A sajt jó, szeretem, de arányaiban zsíros.


Ha 7 után nem ennék, meg is gebednék a virrasztásos "munkaidőm" mellett...

102. Andi.Bobi (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2018. szept. 16. 16:21

Persze,nem mindenkinek való..

Nekem is hol sikerül hol nem. Inkább az esti evésre figyelek,hogy legkésőbb 7 után már ne egyek.


Ma végre megint mozdult a mérleg. 18.2 kiló mínusz:))


Ma pl 15.5 óra után ettem. De már nagyon éhes voltam. Azóta ettem egy tejszeletet,a kávéhoz:)

Egy éves helyett ez is belefér:)

Majd vacsorára eszek megint sonkát,paradicsomot,paprikát,sajtot ripsz ropszot..

2018. szept. 16. 15:53

Morfondírozok, hogy szép dolog ez az időszakos koplalás, de nem biztos, hogy természetes étkezési mód.

Nemigen illik a régebbi, fizikai munkával járó életvitelbe, ott inkább 12 órára oszlott el az az idő, amin belül étkeztek.


Ha 8 óra alatt akar az ember bevinni, mondjuk csak 1600 Kcal-nyi mennyiséget, akkor is legalább 3-szor kell ennie a 8 óra alatt, hogy egy-egy alkalommal ne egyen aránytalanul sokat.

Nekem ez úgy tűnik, hogy a 8 óra egy részében eszem, a másik részében a kajára gondolok. Nem csak az éhség miatt, hanem mert meg kell oldani, mi legyen az, és van-e itthon.

Nyilván egyéni beállítottság kérdése is, kinél hogyan alakul a napi étkezés, és az életvitel is változó az ember életén belül. Ezt a módszert sem lehet mindenkinek egyformán biztosként ajánlani. Aki eleve hajlamos egy-egy étkezést kihagyni, annak jó lehet.


Én tegnap megint elfelejtettem az órára pillantani, amikor még egyszer ettem, de részben azért volt sürgős az evés, mert étlapot fordítok, és elérkeztem a főételekhez...

Talán 11-éjfél között lehetett. Megint 3 körül aludtam el, egy után kezdtem lassan ébredezni, és ma még nem ettem.


Most már éhes vagyok, eszem egy joghurtos zabkását apróra kockázott szilvával.

100. Andi.Bobi (válaszként erre: 98. - Genia)
2018. szept. 15. 11:57

Szia!

Fél kiló is szuper eredmény!


Arra gondolj,hogy nem plusz lett,hanem fogytál!:))

99. imaginary (válaszként erre: 98. - Genia)
2018. szept. 15. 11:05

Most nem szabad elkeseredni, feladni. Ez a nagy sovargas is a kaja után, el fog múlni.

Később már nincs ekkora éhségérzet.

Kell 2-3 hét mire beindul a valodi súlyvesztés, fogyás, türelem 😊

98. genia
2018. szept. 15. 07:09
Joo reggelt ! kinek milyen hamar indultbe a fogyas ? ma altam merlegre vasarnap kezdtem meg fel kilot sem fogytam ! szomoru vagyok 1 kg per hetre szamoltam ez igy nagyon lasuuuu!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook