Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Úgy döntöttem, nem eszem húst és folytatom az egy éve elkezdett szénhidrát diétát. fórum

Úgy döntöttem, nem eszem húst és folytatom az egy éve elkezdett szénhidrát diétát. (beszélgetős fórum)


1 2
37. ,zumba (válaszként erre: 36. - Csemár)
2022. ápr. 28. 14:40
Én is így felhasználom, mert nem dobok ki semmit.
36. csemár (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 14:06

A kedvencem (de a családban másoké is), amikor a panírozás után összekeverem a maradék morzsát és a maradék tojást, kicsit megsózom, esetleg fűszerezem (pl. zöldségzöldjével, cellerzölddel vagy majorannával, bazsalikommal stb.), és kiskanállal beleszaggatom a forró olajba, amelyben a hússzeletek sültek.

A pirosra sült "falatkák" - ha nem figyelek oda - hajlamosak még azon frissiben, a családi ebéd előtt "eltűnni".

35. 55Judit (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. ápr. 28. 06:59
jav: vegán
34. 55Judit (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 06:59
Ha komplett növényi fehérjére gondolsz, azt se ott árulják ahol a fehér lisztet. A másik megoldás, ha a zöldségféléket úgy használod, hogy együtt fogyasztva azokat komplett fehérjéhez jutsz. Ha vegám étkezésre rákeresel, rengeteg ilyen párosítást, receptet találsz. Pl. ha gabonát párosítasz hüvelyesekkel.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 06:47
Vagy csináltam már rántott tojást, rántott krumplit, főtt tojással töltött tökféléket, töltött karalábét
32. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 06:45

A zöldségeket lehet rántani, vagy pörköltnek, fasírozottnak.

Egyébként fasírtot lehet a kölesből is gyúrni, vagy a főtt, tört krumpliból is.

Amikor rámjön, hogy akármit, csak húst ne!!!, olyankor folyamodok ilyesmire. Főleg tavasszal, a hosszú tél után, mikor megjelennek a frissek.

2022. ápr. 28. 02:57
Egyébként ha valaki tud hús helyettesítőt a tofun kívül, és le is írja,nagyon hálás leszek.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. ápr. 27. 18:17
Nem terveztem bio boltba menni. Jó nekem a sima is.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 18:01
Szívesen. Bio boltban foszfátmentes sütőport is kapsz ha már úgyis bemész durum lisztért. 😀
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2022. ápr. 27. 17:48
Szuper, köszönöm a tippet ☺️!!
27. 55Judit (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 17:35
És ha fokozni szeretnéd az élvezetet, a sima lisztet egy az egyben le lehet cserélni durum lisztre. Én azt használok a tönköly zsemléimhez. A cukrosoknak is a durum lisztet ajánlják, mert lassan felszívódó szénhidrát. Én nem cukros vagyok, csak egészségtudatos.
2022. ápr. 27. 17:19
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2022. ápr. 27. 16:45
Ja akkor félreértelmeztem. Köszönöm, mindenképp ki fogom próbálni hétvégén.
24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 16:03

Dehogy olyan, azt bő olajban sütik, és hatalmasra szabják. Itt csak tollal vékonyan kikenem a serpenyőt, és ahogy írtam is, kis kerek kb. 10 cm átmérőjű lepénykék lesznek belőle. Kezdetben az elnyújtott tésztát csak 4 felé vágtam, hogy a serpenyőben könnyebb legyen fordítani, mozgatni.

A receptet Guruljka fordította németből, ez egy kifli/zsömle tészta receptje. Próbáld ki ha gondolod fele adag = 30 dkg lisztből, és majd látod, hogy tetszik-e.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. ápr. 27. 11:37
Akkor ez olyasmi lesz mint egy lángos gyakorlatilag?
22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 10:20

Nagyon szívesen!

Forró (kiolajazott) serpenyőben, de közepes láng fölött szoktam sütni. Az első oldalánál beborítom, hogy a meleg ott maradjon, segít neki megemelkedni. :))

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2022. ápr. 27. 10:04
Köszönöm a receptet. Tényleg nincs benne sok fehér liszt és ez még ugye el is oszlik annyi adagra amennyire szétosztod őket. Tök jó. Köszi még egyszer, hétvégén ki fogom próbálni, ezer hála ☺️!!!!!
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Léna123)
2022. ápr. 27. 10:02
De jó, még egyszer gratulálok!!!!!!
19. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 09:53

Sütőporos kenyér recept:

- összesen 60 dkg liszt, ebből 20 dkg fehér liszt, 40 dkg teljes kiőrlésű (Ha nincs benne valamennyi fehér is, akkor a tk. lisztből tapló lesz)

- 2 dl langyos tej

- 2 dl langyos vízből, amennyit felvesz

- 2 csomag sütőpor

- 4 ek. étolaj (ezt a tejbe szoktam belekavarni)

- 1,5 teáskanál só

- 1,0 teáskanál cukor (eritrit)


Ezt összegyúrom, keleszteni nem kell.

Kenyérsütőm nincs, ezért a begyúrt tésztából 4 gombócot formázok, elnyújtom akkorára mint a teflon pal.sütőm. Korábban 4-be vágtam, könnyebb forgatni, ma már pohárral 4 kerek lepényt szaggatok: 4x4=16 db. Napi 2 db = 7,5 dkg/nap.

A pohárral való szaggatás után leeső részeket ismét összegyúrom, ebből lesz egy következő napi meleg szendvics-, vagy pizza alap, nevezzük aminek akarjuk. :))

Ha kihűlt, zacsiba rakom, és be a normál hűtőbe. Étkezés előtt a mikróban 2-őt fordul és pont jó. Jó étvágyat kívánok.

Éppen most lettem készen a következő 8-9 napi adag sütésével.

18. Léna123 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 09:35
Köszi szépen. Igen kettő is, de már nem babák, 4.5 évesek. 🥰😍
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Léna123)
2022. ápr. 27. 09:19
Nekem nem mondtak semmit , hogy szednem kellene , van elég más bajom amire szedhetek gyógyszert, szóval tényleg orvosa meg intézménye válogatja mit irnak fel és mit nem. Én picit félek,hogy ha van IR-em mert ugye ezt nem tudom, hogy nehogy cukorbeteg legyek,úgyhogy ezért is kell a diéta. Legalábbis én így gondolom ☺️.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Léna123)
2022. ápr. 27. 09:16

Szia.

Köszönöm a jokivansagokat. Nekem először 160g-osat javasolt az sztk-s doki, a meddőségiben meg mivel enyhe volt a PCOS-esem ezért mondta a dokim, hogy nyugodtan legyen az csak 180g mert a 160g-ossal kínozni lehet.

Most valahol a kettő közt próbálok valami egyensúlyt kialakítani de azt nagyon keményen és kitartóan. Elkezdtem kardiózni és ma megyek az első cross fit edzésemre. Ennél többet nem tudok tenni úgy érzem.

Gondolom,neked akkor már van baba ,vagy már nagy baba ☺️. Gratulálok hozzá!

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. ápr. 27. 09:12
Oh köszi, azt nagyon megköszönném, mert borzasztó sok savam volt a bolti rozs kenyértől.
14. Léna123 (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2022. ápr. 27. 07:55
Az IR-ről amúgy is megoszlik a dokik vélemènye. Mennyire kell foglalkozni vele, kell e gyógyszer, mem kell gyógyszer. Én 5 évig szedtem a meckformint, aztán az egyik dokim szerint felesleges volt, ő elvonta. Vègül mikor nekem sikerült, csak diéta és torna volt, merck nélkül, azt azóta se szedtem. Pont decemberben nézettem, jobbak lettek az eredményeim, mint először, 2008-ban. És most az étkezésre se figyelek igazán. Ez is mitől függ?
13. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 07:45
Szia! Én is PCOS és IR-es vagyok, és lombikoztam is. Nekem ugyan más érzékenységem nincs, 160 grammos CH diétàt tartottam sokáig. Motivált az, hogy nagyon szerettem volna a babát. Sokat is mozogtam akkor. Te mozogsz valamit? Lehet írtad, csak átsiklottam. Èletem legjobb formàjában voltam akkoriban. 😆😆 Sok sikert Neked is, drukkolok! 🤞
12. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 06:28

A bolti rozskenyér az én gyomromban is elkezdett erjedni, én arra gyanakszom, azért mert élesztős. A teljes kiőrlésűt itthon sütöm, sütőporos receptem van, attól nincs baja a gyomromnak.

Ha esetleg gondolod, hogy kipróbálod, szívesen leírom a receptet neked.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2022. ápr. 27. 04:09
Jaj bocsi, rosszul olvastam. Lombik az amiatt kell mert enyhe PCOS-esem van és az inszeminációk nem sikerültek, valamint iszonyú erős az immunrendszerem és kilöki a beültetett embriót, nem tud megtapadni. Erre beültetésekkor (előtte és alatta) szoktam kapni gyógyszert.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2022. ápr. 27. 04:04

Köszönöm. Laktóz érzékeny vagyok így csak max növényi tejeket fogyasztok.

A diéta igény a meddőség miatt kell. Voltunk már immunológiàn, gasztroenterológiàn, terheléses cukor vizsgálaton, endokrinológiai vizsgalaton,de sehol nem utalt semmi arra , hogy inzulinrezisztens lennék és a PCOS-esem is nagyon enyhe, diétával kordában tartható,de hajlamos vagyok az orvosok szerint rá, hogy eldurvuljon.

Bízom a CH csökkentett étrendben és a növényi alapú táplálkozásban, hogy segíteni fog. Ha másban nem,de abban igény hogy jól érezzem magam a bőrömben.

9. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 03:57
Lombik egyéb ok miatt is kell? Nekem durva pco-m van/volt mindig is. Enyhe ir-el. ( valamennyi biztos neked is van mert azért hozzáértő szakemberek szerint nincs ir nélkül pco az orvostudomány jelenlegi állása szerint. Egyébként nekem is több orvos is mondta hogy nem vagyok ir-es de csak nem értettek hozzá annyira). Olvass utána a teljes értékű növényi étrendnek. Nekem nagy részben az járulhatott hozzà hogy 9,5 év sikertelenség es több sikertelen stimu es inszem után jött a meglepi hogy babát vàrok. Már 7 hetes voltam amikor kiderült. Mielőtt sikerült glutén mentesen is ettem kb 2 hónapja. A tejtermék kerülése is nagyon megfontolandó lenne. Az még inkább befolyásolja a hormonrendszert.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
2022. ápr. 27. 03:20
Igen, az is finom,én is úgy szoktam 😜. Most majd durum tésztából lesz nálam szalonna nélkül 😃.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook