Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

32. jozsi.38 (válaszként erre: 28. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 11:22
nincsenek a szüléseimről rossz emlékeim, jó fejek voltak a szülésznők és a dokik is, mindkétszer ügyeletesnél szültem, de az én agyamban nem áll össze a fájdalom és az élmény, nálam ez két külön kategória
31. ritabimbi (válaszként erre: 23. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 11:21

Azt röhögte ki hogy nem azt írtam hogy emlék hanem szülés élmény!

ugyan is az élmény=megélni,átélni!!!!

30. Pocok:) (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2010. aug. 19. 11:20

akkor én ellenpélda vagyok:)

Sajnos(?) nem tudtam simán szülni mert 2 perces fájások mellett 12 óra után sem nyiltam ki 1 ujjnyira sem,iszonyat fájásokkal minden erdmény nélkül,és mivel rossz volt a picim szivhangja és köldökzsinór gyanús volt hetek óta megcsászároztak.

12x szúrtak meg,belémtört 2 tű és epidurál helyett spinállal érzéstelenitettek,mégsem fájt egyátalán.

1,5 nap múlva lelépcsőztem az emeletről és törökülésben ülútem,egyedül a fejfájás volt szörnyű.

De ha legközelebb választani lehetne(bár itt nem lehet,mifelénk ha nem vagy főo.betege és emellé nincs életveszély akkor nincs császár)tuti kettőt nem gondolkodnék.

Én nagyon gyorsan felépültem,most aki nem tudja szinte észre sem veszi a helyét sem,ha menstruálok akkor érzem h volt ott valami.

Itt nem azt mondom h előre igy csináltam volna,mert meg kell érezni a vajúdást de én abszolút nem itélem el a cikkírót:)

2010. aug. 19. 11:20
A lányomat simán szültem, egy hang nélkül pedig nagyon fájt. A fiúk császárral születtek, de mindig azt mondom, hogy a sima szülés volt az igazi szülés. Lelkileg az sokkal jobb volt. Természetesen nem ítélem el, ha valaki a császár mellett dönt.
28. d0b7178f40 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. aug. 19. 11:15

Akkor sorry.

én csak a név alapján írtam.

Ezek szerint nem jó benyomás volt a szülésed.

Sajnálom.

szép napot

27. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 24. - Health)
2010. aug. 19. 11:14

Dokim szerint elvileg szülhetek simán... elvileg, szóval én császárra készülök megint.

Nekem is az első felállás volt szörnyű, utána már mászkáltam, stb. csak azt sajnálom hogy 3.napon amikor rooming-inbe mehettünk volna, rosszul lettem. Remélem most nem így lesz:-)

26. Ella89
2010. aug. 19. 11:13

Nem ítélem el azokat, akik így szülnek, csak nem értem őket, hogy önként vállalnak egy komoly, nagy hasi műtétet. Persze könnyebb a "szülés" pillanatában, de utána sokkal nehezebb felépülni. Sajnos egyik barátnőm rokona pár éve a császár miatt halt meg, mert elfertőződött a sebe és nem vették észre időben. :(


Én másfél órával a szülés után már járkáltam, semmi bajom nem volt. Ezért is remélem, hogy a második babámat is hüvelyi úton tudom megszülni. Nekem bejött. :)

2010. aug. 19. 11:12
tobzocska nézd meg az adatlapomat. NŐ vagyok, csak a férjem reizett ide, mindent megváltoztattam az adatokon, de a nicknevemet nem tudom megváltoztatni. ja és két gyereket szültem hüvelyi úton
24. health (válaszként erre: 14. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 19. 11:08
Azt biztosan nem kell átélned, mint az előzőnél, ugyanis császár után nincs szülésindítás. Ha terminusig beindul magától, és szépen halad a vajúdás, akkor hagyják a természetes szülést. Ha elhúzódna a vajúdás, vagy bármi egyéb nehezítő tényező van, akkor betolnak a műtőbe. De persze ha olyan a doktorod, és nálunk Magyaroroszágon sajnos nagyon sokan ilyenek, akkor bele sem enged a sima szülésbe, akkor sem, ha egyébként minden rendben. Számukra így kontrollálhatóbb a folyamat. És persze a császár bemosakodás elejétől az újra civilben létig max. egy óra az orvosnak.
23. d0b7178f40 (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2010. aug. 19. 11:07

hát ezen nem igazán értem mit is lehet röhögni????

Mert nem tapasztaltad milyen az amikor kicsúszik a baba és a Te hangodtól és szagodtól nyugszik meg.Mert Te vagy neki a világ közepe.


Bár ezt Te soha nem fogod férfiként átéllni kár is ezen vitábaszállni.

Álltál már szülésnél szülő nő mellett???

22. d0b7178f40 (válaszként erre: 13. - Ritabimbi)
2010. aug. 19. 11:05

Én erre ellenpélda leszek neked.

Én felkészültem egy jó apás szülésre.És sajnos hiába kaptam 10 posét, semmit nem hatott rajtam meg.A belső méhszájam mindvégig zárva maradt.

A doki akkor eldöntötte, hogy mivel még jóformán egy fintor sem hagyja el a számat amikor 40-45-es fájások vannak, így marad a császármetszés.

Mert már papírforma szerint betöltöttem a 42. hete is.

Tehát nekem nem volt mit tenni.Ha azt akartam, hogy a babóm épen és egészségesen szülessen meg.

Tehát nem minden esetben igaz a kényelem.

Sőt, most a második babánál már mondta, hogy nagy az esélye annak, ha ismáét zárt marad a méhszáj a 37. hét végéig, hogy akkor császáros lessz a 2. babó is.

Szóval ez van nálunk.

De láttam több természetes szülést.És valóban felemelő élmény.Még ha soka vajúdik is valaki a szülés alatt.És le a kalappal a simán szülők előtt is.Mert azért egyikbl felépülni sem olyan egyszerű.Mert nekem az első felállás a műtét után az borzalmas volt.Utána semmi baj nem volt.De szegény nővérke kezét már lilára szorítottam a fájdalomtól.

De fel kellett állni és nem hagyhattam el magamat.

Na szép napot mindenkinek!!!!!!

21. ancsyangel (válaszként erre: 15. - Zsú1965)
2010. aug. 19. 11:04
ez érdekes :) Nekem a kisfiamnak és a nagylánynak is játszóházban az alagut a kedvenc játéka de mint mondják a kivétel erősiti a szabályt :)
20. jozsi.38 (válaszként erre: 13. - Ritabimbi)
2010. aug. 19. 11:04
én a szülésélményektől röhögőgörcsöt szoktam kapni. az nekem nem élmény hogy a szülés rohadtul fáj! emlék marad örökre, de nem élmény
19. ancsyangel (válaszként erre: 14. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 19. 11:03
persze ilyen elhuzódó vajudás után már érthető miért ez a véleményed :)
18. ancsyangel (válaszként erre: 12. - Maya80)
2010. aug. 19. 11:01

Nekem is nagyon hiányzik hogy nem élhettem át a természetes szülés élményét! SŐT tovább megyek itthon sírta a korházba való befekvés elötti este mert én szerencsétlen csak akkor találtam rá arra a lehetőségre hogy 2 császár után is megpróbálkozhattam volna a sima szüléssel csak akkor már veszett fejsze nyele volt a dolog....

nem tudtam volna már ehhez orvost illetve korházat találni :'(

17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 13. - Ritabimbi)
2010. aug. 19. 10:58

egyet értek veled..én nekem sajna mindkét lányom császáros volt...:(annyira szerettem volna megszülni,főleg a másodiknál,és mikor közölték,tuti császár,nagyon elkenődtem,ugyhogy nem értem a cikk íróját...csodás lehet megszülni és utána odaadják,és ott van veled vagy pedig csak órák múlva.nem mindegy..

jaa,tudom mi a baj,én nem magán klinikán szültem és nekem csak órák múlva hoztál,és én nem voltam vidám a űtét utám,kinok kijaiközt fetrengtem,miközben a kutya sem nézett rám,éjszaka..az én dokim épp nyaralt,ugyhogy nem volt fogadott doki,csak elméletben...mert kisasszony elöbb érkezett a vártnál...

lehet engem is bántani...

16. ancsyangel (válaszként erre: 11. - Mitválasszak)
2010. aug. 19. 10:58
Nekem az első kettő gerincérzéstelenités mellett született most a kicsilány ugye altatásban de ez sorsszerü volt ugyanis nem sírt fel mert rengeteg magzatvizet nyelt :( na én ettöl tuti kiborultam volna ha ébren vagyok és nem hallom a hangját csak azt látom hogy elrohannak vele :(
2010. aug. 19. 10:53

Óvódás korú gyermekeknél végezték el a következő kísérletet: egy alagútból közepére tették a gyerekeket, onnan kellett kijutni. A vizsgálat a következő eredményt hozta:


önállóan kimászó gyerekek: természetes úton születtek


segítséggel kijutók: helyi érzéstelenítéssel, fogóval , vákummal, "kinyomták", stb. születtek


és akiket ki kellett venni, mert nem tudtak vagy nem akartak kijönni az alagútból: császárral születettek.

14. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 8. - 1397c45af7)
2010. aug. 19. 10:44
Kislányom császárral született, a 3. szülésindításnál este 7-kor befektettek a szülőszobába, másnap délután fél 4-kor közölték, hogy császár, mert nem haladunk, és a baba se bírja. Most 37. hetes terhes vagyok, és nagyon remélem, még egyszer ezt nem kell átélnem, akkor inkább egyből a műtét.
2010. aug. 19. 10:42

császár vs. természetes!!


Lehet bántó leszek de nem szándékos!


El vannak kényelmesedve az asszonyok hogy ne fájjon a szülés! Csak indokolt esetben vállaltam volna a császárt!Gyönyörű élmény volt simán szülni,én a természetesség híve vagyok!

Ha lesz még egy gyermekem csakis természetesen,fájdalomcsillapító nélkül szeretném ismét megszülni......lehet érte bántani de ez az én véleményem!

12. maya80
2010. aug. 19. 10:41

Mindig nagyon meglep, amikor azt hallom, hogy valaki császárral akarja világra hozni gyermekét... Nem értem, miért akar valaki direkt lemondani a szülés élményéről. Mert a császár nem szülés, hanem egy műtét...

Azért is ítélem el azokat, akik kifejezetten császárral akarják lezárni a terhességüket, mert sok esetben ez az oka, hogy nem indul be a tejtermelés. És valljk be: egy babának az anyatej a legjobb táplálék. Így is sokan vannak, akik sajnos nem tudnak szoptatni, nem kéne még direkt módon előidézni ezt.

Van egy barátnőm, aki sajnos mindkét gyermekét császárral hozta világra, és a mai napig úgy érzi, hogy valami kimaradt az életéből.

Én is így érezném, de szerencsére nekem csodálatos természetes szülésben volt részem. És nagyon remélem, hogy jövő év elején a második babámat is hasonló módon tudom világra hozni.

És hogy fáj? Nem érdekel! Mi ez ahhoz képest, amit nyújt, amivel többé, boldogabbá tesz?!

Ahogy lentebb már más is írta: ostoba dolognak tartom, hogy valaki kifejezetten ezt kéri. Hiszen a szülés annyira természetes és csodálatos...!

Még jó, hogy korábban a nőkk nem így gondolkodtak, mert kihalt volna az emberiség.

És amit már szintén írtak előttem: a császár utána fáj, év sokkal tovább.

11. mitválasszak (válaszként erre: 7. - Kaktusz50)
2010. aug. 19. 10:40
Egyetértek. Nem a szülés mikéntjétől leszünk anyák, hanem attól, hogy a világrahozunk valakit. Mindegy milyen módon. Én is császárral szültem mindkét gyermekemet és szorosabb kötődést, mint ami kialakult közöttünk, el sem tudok képzelni. Pedig engem elaltattak. Az első sírásukat viszont nagyon sajnálom, hogy nem hallhattam...De ebben kimerült az összes problémám ezzel kapcsolatban.
2010. aug. 19. 10:40

Gratulálok a kislányodhoz!!!

Én mind három gyermekemet természetes úton szültem.

Az első 39 a második 18 a harmadik 8 óra alatt lett meg.De semmi pénzért nem mentem volna császárra!!

Nem ítélem el azokat akik így szülnek.De én láttam jó pár anyukát akik császárral szültek és bizony másnap meg harmadnap meg hetekig szenvedtek.Én csak az első után kínlódtam.Aztán a második és a harmadiknál már a saját lábamon mentem el a kórterembe,egyedül fürödtem és mindkettőnél végig velem voltak a babák....

Ha én választhatnék mindenképpen a természetes szülés mellett döntenék!!!

Lehet hogy iszonyúan fáj akkor de utána már semmi.

2010. aug. 19. 10:36
Nkem nem fájt a császár, sem utána. Viszont én nem éltem meg olyan jól mint te. Mikor engem még varrtak és visszahozták a picit, hogy adhatok neki puszit, olyan rosszul lettem, hogy azóta is furdal a lelkiismeret, hogy alig bírtam puszit adni életem értelmének. Persze nem az én hibám volt hogy rosszul lettem. Magas volt a vérnyomásom nagyon, ezért lett a császár, és telenyomtak vérnyomáscsökkentővel, ami miután kivették belőlem a picit gondolom már felesleges volt a szervezetemnek vagy ilyemi, és a béka segge alá esett, a normál esetben is 100/70 alatti vérnyomásom. De azóta is utálom, hogy ez történt, mert szerettem volna egy kicsit vele is fogalkozni már. Aztán meg nem kaptam vissza mert oxigént kellett kapjon. Szóval nem egy leányálom. LEszámítva persze a fájdalommentességet! Ettőől függetlenül, nem hiszem hogy szívesen szülnék természetesen.
2010. aug. 19. 10:34

Ha én még egyszer szülök,biztos,hogy előre tervezett császár lesz.

A kislányom nem tervezett császárral született,életem legrosszabb élménye volt a 16 órás vajúdásom,iszonyatos fájdalmakat éltem át,köszönöm,még egyszer nem kérek belőle.


Én teljesen megértem a cikk íróját,szerintem a saját testével mindenki csináljon azt,amit ő a legjobbnak érez.

2010. aug. 19. 10:29
No én szültem mindkét módon, császár után hagyományos úton. Senkinek nem kívánom. Inkább szültem volna újra császárral, de a kicsifiam nem adott rá lehetőséget, megszenvedtetett. duplán felerősődtek a fájdalmak, mert a császár után bizony hiába múlt el 3 év, azért a hegek belsőleg ott vannak és duplán éreztem a fájdalmat. A lányomat már korom miatt és egyéb okok miatt újra császárral szültem, könnyebb volt, de a fájdalom úgyan úgy megvolt, mint a természetes szülésnél. Tehát a véleményem az, hogy nem attól vagyunk anyák, miként szülünk. A hagyomásnyos úton szülés, útán hamarabb regenerálódik az ember, mint a császár után. Persze kívételek mindig vannak és lesznek! A baba így is sajátunk és úgy is sajátunk! :-) Szép napot!
6. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Zsú1965)
2010. aug. 19. 10:27
egyetértek. a kettő nem ugyanaz a kategória
2010. aug. 19. 10:24

Nem ítélném meg ugyanúgy az indokolt és a kérésre elvégzett császárt.


Ha szükséges, akkor nincs választási lehetőség, egyébként a hüvelyi úton törénő szülés híve vagyok. Mai nézetek szerint a babának is szüksége van rá.

2010. aug. 19. 10:18
Nekem sima szülésben sajnos nem volt részem mindhárom törpe császáros volt de a legkissebb aki ma 2 hetes azon felül hogy sajnos altatni kellett a legcsodálatossabb császár élménnyel ajándékozott meg :)
2010. aug. 19. 10:14
hát nekem ez nem jön be .én is féltem a szüléstől de ez nagy ostobaság volt szerintem. hüvelyi szülés akkor fáj a császár meg utána és jóval tovább. akit én ismerek szült mindkét féle módon és azt mondta inkább a sima szülés, mint császár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook