Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetgyógyászat vs nyugati orvoslás fórum

Természetgyógyászat vs nyugati orvoslás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
300. 06bfdda89d (válaszként erre: 298. - 3265084553)
2011. jan. 29. 22:21
No-no!Nem lelépni!Még így is elég gedeoni a csata...:P :DDD
299. eda93927a9 (válaszként erre: 298. - 3265084553)
2011. jan. 29. 22:11
Ő még szinte csak kisfiú :)
298. 3265084553 (válaszként erre: 297. - Eda93927a9)
2011. jan. 29. 22:10
Találd ki! Megjött az erősítés, úgyhogy én távozhatok is. ;-)
297. eda93927a9 (válaszként erre: 295. - 3265084553)
2011. jan. 29. 22:08
Kire gondolsz?
296. cbc194424a (válaszként erre: 295. - 3265084553)
2011. jan. 29. 22:06
ha ha ha...te huncut vagy:)
2011. jan. 29. 22:05
Látom jó kezekben van a fórum, csak így tovább! :))
2011. jan. 29. 11:22
ezt most nekem írtad?
293. csabi4
2011. jan. 29. 11:20
már ha figyeltél volna leirtam ...
292. cbc194424a (válaszként erre: 282. - Eda93927a9)
2011. jan. 29. 11:20

na ez a mondat valóban igaz...

Az orvosi tevékenység meggyőző ágazata a sebészet.


meg a fogorvos....a többi....:O

de a gyógyszer (1-2)kivételtől eltekintve semmire sem jó és csak kísérlet....ha tudományosan bizonyítva lenne jótékony hatásuk akkor nem halna bele a mellékhatásokba minden 4.ember...másrészt pedig nem tesztelnék-TITOKBAN , álhírekkel pánikot keltve,hazugságokkal tömve az emberek fejét,nagyon sok pénzért...-embereken....

ennyit a nagy tudományos alátámasztásról.....

291. 06bfdda89d (válaszként erre: 290. - 06bfdda89d)
2011. jan. 29. 11:18
Ja és megjegyzem:attól,hogy a stressz valamitől lett,attól még ő is okozhat,azaz:lehetnek nem kívánatos következményei,azaz: lehet ok,a kettő nem zárja ki egymást...
290. 06bfdda89d (válaszként erre: 289. - Csabi4)
2011. jan. 29. 11:16

"a válaszod ismét tudományos :)"


Ezt szerintem itt érdemes befejezned.Indoklásul ajánlom figyelmedbe a topikcímet...Továbbá ha jól emlékszem senki nem rótta fel a másik oldalnak,hogy túl ezoterikus,jó?Tehát vagy tudomásul veszed,hogy ki melyik oldalon áll és mit képvisel,vagy szállj ki a vitából,de erre nincs szükség.


Továbbá érdeklődve hallgatom:

Minek a következménye tehát a stressz?

A mi álláspontunkat hallottad,egy mondatban gyönyörűen össze lett foglalva...

289. csabi4 (válaszként erre: 288. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 29. 11:10

bocs ha félreérthető -nem neked irtam

amugy a válaszod ismét tudományos :)

288. Várhegyi Márton (válaszként erre: 287. - Csabi4)
2011. jan. 29. 10:45

"stresz az tulajdonképpen mi ? mert nem az az okozó ez óriási tévedés !!!"


A stressz a homeosztázist veszélyeztető hatásra (stresszor) adott válaszreakció.


"mondom kár vitáznunk -ti mondjátok a magatokét tudományos szakszavakkal"


Milyen kérdésedre válaszoljak, ha ne írj ilyet rólam?

287. csabi4
2011. jan. 29. 10:37

Te sem figyelted miröl irok :)

nem lehet irni -nos erről tudnék jópár példát sorolni -elöre megirt tanulmányok amihez orvosok adták a nevüket nem kis pénzért ..

nem azt mondtam semmit -csak nem azt amit kellene ..

stresz az tulajdonképpen mi ? mert nem az az okozó ez óriási tévedés !!! az már csak következmény fentartó tényező .. mondom kár vitáznunk -ti mondjátok a magatokét tudományos szakszavakkal -csakhogy ez az életben kicsit nagyon kevés komoly betegségeknél -mert ha a beteg nem érti meg miért alakult ki a betegsége -márpedig nem értik meg. akkor nem beszélhetünk valódi gyógyulásról -

286. 06bfdda89d (válaszként erre: 281. - Csabi4)
2011. jan. 29. 10:31

Neked ebben az esetben egy prevenciós szakot tudnék javasolni - van ilyen.Komolyan mondom.Meg van benned a kellő affinitás hozzá,csináld komolyban és nagyban!


A tudományos kutatások eredményei a valóságról szólnak,ezért végzik őket.Nem elvont tudomány,egyáltalán nem...

285. 06bfdda89d (válaszként erre: 280. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 29. 10:28

"Nagyon úgy tűnik, hogy az immunrendszer működéséről is hiányosakaz ismereteid"


És talán még egy kis farmakológiai alap is hiányzik...

284. Várhegyi Márton (válaszként erre: 281. - Csabi4)
2011. jan. 29. 10:28

"tanulok ettől ne félts :)"


Mióta, hány éve? A Donnan-potenciált és a vese működését az első két évben megtanulja egy orvostanhallgató. Még csak nem is kell orvosnak lenni, hogy ilyen dolgokat tudjon az ember. Ehhez képest eléggé le vagy maradva, akárhogy is nézzük.


Nekem az az érzésem, hogy te semmit nem értesz abból, ahogyan a szervezet működik. És itt még csak nem is a betegségekre gondolok, hanem az egészséges működésre.


Ha egy lelki konfliktus is okozza a betegséget, akkor is csak biológiai folyamatok láncolatában keletkezik hiba, ennek megfelelően nem fogod tudni ezeket megérteni, ha nem vagy képzett e téren.

283. 06bfdda89d (válaszként erre: 279. - Csabi4)
2011. jan. 29. 10:27

"ha azt nem értitek meg mitöl alakulnak ki a elváltozások -betegségek"


Nem figyeltél.Én nem kialakulásról írtam,hanem kezelésről.Felőlem jógázzál fejen állva,vagy mit tudom én,hogy miben hiszel,de ha beteg lettél és döb-döb,lehet beteg az ember higgyen akármiben...akkor jobb szakemberhez fordulni.Ahogy nem viszem az autómat természetgyógyászhoz,úgy én sem fogok más "műhelybe" menni,mint ahol értik és ismerik a működését.Amit a nátriumról itt érintőlegesen írsz,az gyakorlatilag tényleg azt mutatja,hogy te speciel nem értesz hozzá,még kicsit sem.


"és ki ne hagyjam cigaretta a daganatok fő őkozoja - "sajnos" ezzel sem tudok egyetérteni :)"


Helyes,ilyet ki állít?Megjegyzem: rizikófaktor ≠ ok,túl azon,hogy elég elhibázott dolog a "daganat" szót általánosságban használni,ha a rizikófaktorokat vesszük...


"remélem jövöre komoly összefoglaloval tudok szolgálni a nátrium témában"


Nagyon klassz,ha egy emberben van affinitás tudományos cikk írására,csak épp előbb be kellene kapcsolódni a tudományos vérkeringésbe sok tanulással,kutatással,szorgalommal,stb-stb...Nem lehet alapvető ismeretek nélkül tanulmányokat írni...


"mik azok a tényezök amik ezt szabályozzák ?"


Régen rossz,ha te abból indulsz ki,hogy az orvosok a semmit tanulják az egyetemen,már megbocsáss...


"és ez már a lélekről szól..."


Senki nem vitatja el a stresszt,mint rizikófaktort és egyben akár okot is.Azt értsd meg,hogy amikor már beteg lett az ember,akkor már régen nem elég csak a stresszt megszüntetni,ezt magyarázom neked.


"De ezt valaki csak akkor képes felfogni -átélni amikor saját maga vagy közvetlen hozzátartozója kerül bele egy komoly betegségbe -pl daganat

de ez már egy másik téma..."


Ezt én visszautasítom...

282. eda93927a9 (válaszként erre: 280. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 29. 10:25
Az orvosi tevékenység meggyőző ágazata a sebészet. A gyógyszeres kezelések hatékonyságában ,hosszú távon semmi meggyőzőt nem látok. Egy ideig van hatás, aztán meg a legtöbb esetben nincs hatás és/vagy mellékhatás van. A gyógyszer időnyerésre jó a problémák esetén, de végleges vagy tartós megoldásnak aligha jó. A sok mellékhatás meg hosszas szedés után általában lehetetlenné teszi a további alkalmazást. De ugyanez igaz a varázslásos módszerekre is. Egy idő után a test ugyanúgy túltelik a csakratöltéstől és az illóolajok illatától meg a tudatos színterápiától és utána évekig nem tudjuk újra alkalmazni. Ugyanúgy jelentkeznek a mellékhatások. Ezért mindkettőt csak mértékkel, megtámogatva és pihentetve a testet.Hosszú távon, az igazi megoldás a konfliktusaink rendezése. De ennek elindításához gyakran elengedhetetlen a fizikai kezelés. Mindkettő fontos, egyik sem jobban a másiknál.
281. csabi4
2011. jan. 29. 10:20

köszönöm a válaszod -de attol hogy tudományos megállapitásokat sorosz fel ez még kevés -

tanulok ettől ne félts :) csakhogy ami engem érdekel az az emberek lelki konfliktusai -és az ebböl kialakuló betegségek -elváltozások

igy valoban felesleges is irnom , -azért neked is tanulnod kell még sokat az életről -és ezt ne vedd sértésnek -mert az hogy valami le van irva "tudományosan" az a való életben egészen máshogy müködik ..

280. Várhegyi Márton (válaszként erre: 279. - Csabi4)
2011. jan. 29. 09:57

"nem értitek meg mitöl alakulnak ki a elváltozások -betegségek"


Szerintem itt az a probléma, hogy te tökéletesen nem értesz az orvostudományhoz, ezért írod ezt.


"amugy meg remélem jövöre komoly összefoglaloval tudok szolgálni a nátrium témában

persze -ezek tapasztalatok lesznek -vérlabór eredményekkel alátámasztva -hogy is függ össze a különféle betegségekkel pl a natrium alacsony szintje -mert "sajnos" van kapcsolat"


Látom, nem érted, hogyan működik az ember. Elég nehéz dolgod lesz, és senki sem fog komolyan venni, ha nincs megfelelő kontrollod. Előbb tanulnod kellene, hogy pl. értsd, mi a Donnan-potenciál, vagy hogy legyen bármiféle fogalmad arról, hogyan működik a vese.


"ész nélkül már a gyerekeket mérgezni különféle vegyszerekkel olyan kémiai folyamatokat indit be amit az immunrendszerünk ami sok ezer év alatt alakult ki egyszerüen nem ismer fel és bizony ilyenkor komoly betegségek alakulnak ki."


Nagyon úgy tűnik, hogy az immunrendszer működéséről is hiányosakaz ismereteid.


Én azt javaslom, a legjobb szándékkal, hogy képezd előbb magad, mielőtt komolyabban megszólalsz egy ilyen témában. Mindenki jobban jár így. Neked nem lesz kínos, más meg értelmesen fog tudni veled vitázni.

279. csabi4 (válaszként erre: 276. - 06bfdda89d)
2011. jan. 29. 05:56

nem esek bele - irhattok ilyen olyan tudományosan hangzó dolgokat -ha azt nem értitek meg mitöl alakulnak ki a elváltozások -betegségek

a modern orvostudomány eddig mit mutatott fel a betegségek Valodi okairól? - ettöl lehet valoszinűsithető -hajlam -és ki ne hagyjam cigaretta a daganatok fő őkozoja - "sajnos" ezzel sem tudok egyetérteni :)

amugy meg remélem jövöre komoly összefoglaloval tudok szolgálni a nátrium témában

persze -ezek tapasztalatok lesznek -vérlabór eredményekkel alátámasztva -hogy is függ össze a különféle betegségekkel pl a natrium alacsony szintje -mert "sajnos" van kapcsolat -itt viszont ismét vallási kérdések is belekerülnek -mert nem lehetséges szétválasztani ..

még valami - azt irod bonyolult ez bizony igaz -csakhogy a modern orvostudomány arra probálja a választ keresni amire nincs -da attól még létezik működik -

az emberi test feltérképezése egy dolog -de mik azok a tényezök amik ezt szabályozzák ?

szives figyelmetekbe ajánlom

Az emberi test a legtökéletesebb gépezet cimú filmet /Dokumentum film /

itt megtörtént eseteket is megmagyaráznak mi történik akkor ha valaki elhatárolodik valamitől vagy akár vészhelyzetbe kerül -milyen biokémiai folyamatok indulnak el az emberben és mik azok amiket tartalékra kapcsol illetve felkészit nagyobb igénybevételre - sohasem lehetséges ezeket a folyamatokat ugy leellenörizni ahogy szeretnék -mert minden ember máshogy reagál egy adott konfliktusra és ez már a lélekről szól ..

és hangsulyoztam már többször is hogy bizony kellenek a jó orvosok -balesetek életveszélyes helyzetek elháritásához ezt senki sem tagadja -viszont ész nélkül már a gyerekeket mérgezni különféle vegyszerekkel olyan kémiai folyamatokat indit be amit az immunrendszerünk ami sok ezer év alatt alakult ki egyszerüen nem ismer fel és bizony ilyenkor komoly betegségek alakulnak ki.

De ezt valaki csak akkor képes felfogni -átélni amikor saját maga vagy közvetlen hozzátartozója kerül bele egy komoly betegségbe -pl daganat

de ez már egy másik téma...

278. Zizisicc (válaszként erre: 277. - Eda93927a9)
2011. jan. 28. 19:44
Vagy figyelemfelkeltős/ébren tartós ..... :o))
277. eda93927a9 (válaszként erre: 275. - Zizisicc)
2011. jan. 28. 19:32
Akkor lehet hogy csak ámítós vicc volt.
276. 06bfdda89d (válaszként erre: 272. - Csabi4)
2011. jan. 28. 19:30
Ne ess te is ebbe a hibába...Nehéz megérteni,hogy az emberi test töményen és masszívan biokémia.Attól még,hogy van lelke/akármije,még megbetegszik,hogyha ebben a kémiai egyensúlyban(homeosztázisában) borulás történik.Az a baj,hogy ezt meg kell érteni,de sokan inkább eltagadják,mert a kémia annyira "veszélyes",meg rideg(nincs egy csöppnyi toleranciája sem...) és buksi-simogatással,vagy épp buksi-simogatós áltudománnyal akarnak gyógyulni.Fontos a holisztikus szemlélet,de amikor kémiáról van szó,akkor nem sokra megyünk a harmonikusan berendezett szobákkal és hasonlókkal.(most csak hoztam pár példát)Ha tetszik,ha nem,kétlábon járó kémcső az emberi TEST a maga minden bonyolultságával.Nem lehet nem tudományosan kezelni,mert óriási bajok állnak elő.Lelket tessék más téren pátyolgatni.Nagyon jó példa a fokozott nátrium-bevitel:igen,valóban a felsorolt következményekkel jár.És ha jön valaki,aki ilyen buksi-simogatósan előadja,hogy már pedig nátriumot nátriummal,és mindenki figyelmen kívül hagyja a tudományosan bizonyított veszélyeit,mert a tudományos munkákból hiányzik a buksi-simogatás(így igaz,nem odavaló),akkor abból nagy bajok lehetnek.Ha elfogadjuk,ha nem.
275. Zizisicc (válaszként erre: 211. - Eda93927a9)
2011. jan. 28. 18:49
Nem hinném ..... ez foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetésnek minősülne, vagy nem? :o)))))
274. csabi4
2011. jan. 28. 17:18
nem tudom sajnos megmagyarázni mire gondolok -de még egyszer köszi a válaszod :)
273. Várhegyi Márton (válaszként erre: 272. - Csabi4)
2011. jan. 28. 17:11

Még most is mellébeszélsz. Nem a nyugati orvoslásról vitáztunk az imént, hanem te fölhoztál egy érvet, és én arra reflektáltam.


Amúgy szívesen:-)

272. csabi4
2011. jan. 28. 17:09

tudod a nyugati orvoslással az a bajom mindent tudományosan akarna megoldani -egyvalamit nem vesz figyelembe mégpedig magát az embert

amugy a válaszod megköszöntem -

271. Várhegyi Márton (válaszként erre: 270. - Csabi4)
2011. jan. 28. 17:04
Remélem, érzed, hogy nem korrekt, amit csinálsz. Fölhozol egy tudományos érvet (Donnan-potenciál), ezt én tudományosan megcáfolom, mire te fölróvod nekem, hogy csak tudományosan látom a világot.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook