Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? fórum

Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. vacsa (válaszként erre: 42. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:52
Az a vicc, hogy akinek volt macskája, az már nagy valószínűséggel átesett a fertőzésen, tehát terhesség alatt nem kapja el újra, így nem sodorja bajba a babát.
45. Reno77 (válaszként erre: 44. - Anyuci74)
2012. máj. 29. 14:52

1. az állat nem a lakásban volt

2. ki hibázott? a macska, aki ösztönösen ment a tejszagú, meleg babára vagy az anya, aki felügyelet nélkül hagyta ki tudja meddig a gyerekét az udvaron, mikor feltételezhetően tudta, hogy vannak arrafelé macskák?

2012. máj. 29. 14:50

mondjuk en vagyok az ( es itt tuti megköveznek sokan) aki nem szereti a hazban az allatot.

Sajnos 1-2 eve olvastam az ujsagban , hogy az anyuka kitette a babat a babakocsiban aludni az udvarra es amig az aludt egy macska (nem az övek) rafekudt a kicsi arcara. Sajnos mar nem lehetett megmenteni. Nagyon ovatosnak kell lenni minden fele allattal.

43. Reno77 (válaszként erre: 39. - Vacsa)
2012. máj. 29. 14:47
És az emberek 90 %-a tünet nélkül túlesett rajta már gyerekkorában, ami egy egyszerű vérvételből kiderül... :)
42. Arianne113 (válaszként erre: 39. - Vacsa)
2012. máj. 29. 14:46

nemtudom miért tiltotta meg, de a cicusok mindkettő apuhoz vándorolt egy időre.


az egyik ott maradt végleg ( apu nagyon megkedvelte :D ) a másiknak gazdát keresnek most is.

sajnálom őket.

2012. máj. 29. 14:45
En olyan paras voltam terhesseg alatt, hogy semmi penzert hozza nem nyultam semmilyen allathoz!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:44
Nálunk a gyerekorvosunknak is lakásban, a gyerekei mellett voltak cicái. :))
39. vacsa (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:43

" védőnő megtiltotta"


Tőlem meg cigánykerekezhetne is a védőnő... Mi az hogy megtiltotta???


A toxoplazmózis-t macskáktól lehet elkapni. Többek között. El lehet ugyanis még kapni, ha nem megfelelően átsütött, megfőzött húst eszünk (birka, disznó), mosatlanul esszük a zöldséget, gyümölcsöt, nem megfelelően hőkezelt tejet, tojást eszünk kertimunkát végzünk gumikesztyű nélkül

vértranszfúzióval, szervátültetéssel...

38. Arianne113 (válaszként erre: 33. - Reno77)
2012. máj. 29. 14:43
ja hát nyilván nem fogom a cicussal egyedül hagyni a babát, mellesleg nekem volt cicám, és olyan kis okos volt értelmes megértette hogy mit mondok és úgy is cselekedett. :) azt mondtam nem szabad akkor tudta hogy nem szabad pl kukázni.. :D
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 29. 14:43
Nálunk volt kutya és macska is csecsemő mellett a lakásban. Semmi gondot nem okozott.
36. Arianne113 (válaszként erre: 32. - Reno77)
2012. máj. 29. 14:41

én nem kövezlek meg ezért. sőt. nekem sem lenne szívem szerencsétlen macskámat sőt van egy nyulam is! ( házinyuszi ) kirakni azért mert valaki más azt mondja, hogy nem szabad.


mellesleg 3 kiscica született, abból az egyik a miénk lesz, és úgy terveztük párommal hogy lakáscicus lesz, fürdetett bolhátlanított és ivartalanított. és ha jön a babánk egy két év múlva, akkor sem fogom kirakni, max keresek egy normális védőnőt aki nem szól be ezért.. :D

35. hajini
2012. máj. 29. 14:41
simán.. franciabulldogom van, végig velem volt, nem lett semmi bajom.. pedig szobakutya
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ancsi0205)
2012. máj. 29. 14:40

Rengeteg kutyakedvelő ember van, akik egy lakásban élnek a kutyával.

Ha higiénikusan van tartva természetesen szabad simogatni.

Állatkedvelő vagyok, de terhesség nélkül sem szeretem, ha a hasamra ugrik a kutya, sőt sehova ne ugorjon, csak ha magamhoz veszem és én akarom.

azt se jó ötlet, hogy a hasadon fekszik.


arra gondolj, ha meglesz a baba és a kutyának ilyen szoros érzelmi szálak fűznek egymáshoz, amikor a babátok meglesz, az a kutya rettenetesen irigy lesz rá, mert az állatok okosak. Féltékenységében, meg is haraphatja a csecsemőt. Inkább még most szoktasd le. Ez csupán egy vélemény, a döntés a Te kezedben van.

33. Reno77 (válaszként erre: 31. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:39

Vagy olyat, akinek van állata! :)


A macska egy kicsit veszélyesebb a kutyánál a gyerekre, de csak egyetlen szempontból: szeret ráfeküdni a babák mellkasára.

Ha meg tudod oldani, hogy ne legyen a közelében és féregteleníted, ivartalanítod, oltatod, akkor lehet.

Egy egy évestől már menekül a macska. :)

32. Reno77 (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:38

Lehet, hogy még megkövezve is leszek, de 5 macskánk van! :)))))

Viszont nálunk a macskák kintiek, ennek ellenére ivartalanítva, féregtelenítve, bolhátlanítva és oltva vannak.

A lakás mérete és a behordott kosz miatt kintiek csak, egyébként télen, éjszakára az előszobába a 3 rövis szőrű bejöhet.

A lakásba nem, de csak azért nem, mert ők nem szobacicák és azért fű, levél, homok tapad rájuk.

Ha bent alszanak az előszobában, akkor reggel felseprek, felmosok, de ez nem nagy fáradtság.

Viszont a kertben a gyerek simogatja, szeretgeti őket ugyanúgy, mint a kutyust.

Ha állatbarát gyereket nevelsz, jobb emberré válsz te is!

2012. máj. 29. 14:35

de a szomszéd is azt mondja hogy ha babám lesz akkor a macskámat ( ami nincs de szeretnék ) ki kell raknom a házból...


de ha egyszer szobatiszta, és fürdetem is, és amúgyse lenne a baba közelében akkor miért kell szerencsétlent kirakni? szerintem keresek egy olyan védőnőt aki normális ilyen szempontból..

30. b5ef5132a9 (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:34
mert a védőnő hülye?:D
2012. máj. 29. 14:33

unokatesóm mind a két macskáját elpaterolta, mert a védőnő megtiltotta hogy nála legyenek, szobatiszták, féregtelenítettek, fürdetve is voltak.

ezen már én is elgondolkoztam, de arra válaszoljatok nekem miben más a kutya a macskától ilyen szempontból?

28. pillangó28 (válaszként erre: 24. - Kacsa118)
2012. máj. 29. 14:32

:)) már várom, hogy mi is együtt sétálhassunk, de Arni baba még bent van! :D

de nem sokára kijön! :)))))

27. vacsa (válaszként erre: 25. - Reno77)
2012. máj. 29. 14:31
Iróniának tűnik;)
26. kacsa118 (válaszként erre: 23. - Reno77)
2012. máj. 29. 14:29
Jaj de szépen leírtad, amit gondoltam! :)
25. Reno77 (válaszként erre: 17. - Kislany2009)
2012. máj. 29. 14:28
Ugye ezt csak viccnek szántad?
24. kacsa118 (válaszként erre: 22. - Pillangó28)
2012. máj. 29. 14:28

Ez valóban az! Engem szerencsére csak nem kutyások idegeltek ilyen kérdéssel.

Mi kutyát is sokszor együtt sétáltatunk! :)

23. Reno77
2012. máj. 29. 14:27

A kutyánk 3 éves volt amikor terhes lettem. Mindig is velünk aludt az ágyban. Akkor is. Féregtelenítve van, bolhaírtó folyadékot raknk a nyakára, orvos látja negyed évente, fodrászolva van és minden séta után lábmosás.

Ez a terhesség elött is így volt, akkor meg pláne.

A gyerek nemsoká 2 éves. Amikor hazahoztuk anno a kórházból, együtt feküdtek a nagy ágyon a kutyával és ismerkedtek.

A kutya a mai napig velünk alszik, a gyereknek van saját szobája. :)

Imádják egymást, Peti ül a kanapén, nézi a mesét és közben Rafikát simogatja, én meg elolvadok. :)

Soha nincs baj az állattal, mindig a gazda felelőssége, hogy rendben legyen!

Aki meg megvállik a kutyájától mert jön a gyerek, arról azt is el tudom képzelni, hogy ha jön a következő akkor már a másik gyerek sem kell.... Felelőtlen, gonosz, szívtelen ember.

A kutya nálunk teljes jogú családtag és mindig az is marad!

22. pillangó28 (válaszként erre: 21. - Kacsa118)
2012. máj. 29. 14:26

nekünk is örökbefogadott! Annyit szenvedett a nyomorult,, csak nem gondolják, hogy visszalökném egy sintértelepre!!!

És tudod,, az döbbentett meg, hogy kutyás emberek kérdeztek ilyet!! :-O

Olyan emberek akikekkel nap, mint nap találkozom a dombon és együtt játszanak a kutyáink! :-O

kemény...

21. kacsa118 (válaszként erre: 19. - Pillangó28)
2012. máj. 29. 14:24
Ezt tőlem is megkérdezték... Először nem értettem a kérdést, utána nem akartam érteni. Tegyük hozzá, hogy a pozitív teszt előtt egy hónappal fogadtuk örökbe. :D
20. kacsa118 (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 29. 14:23

Sajnos rengetegen gondolkodnak így, és amint terhesek lesznek, repül a kutya... :(

Nekem is van, a fiam 3,5 hónapos, tökéletesen egészséges.

Mi is negyed évente féregtelenítünk, ez fontos! De állítom, hogy a kutyám tisztább, mint néhány ember!

19. pillangó28 (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 29. 14:22

semmi pénzért nem válnék meg a kutyámtól!!!

tőlem sokan kérdezték.. hozzáteszem, kutyások is!

hogy és!?? ha megérkezik a kicsi, akkor hova pateroljátok el a kutyát!???

Miiii van???? Sehova! Családtag!

még jó, hogy marad velünk!!!


egy ápolt kutyától nem kapsz el betegséget!

2012. máj. 29. 14:21
Ne a kóbor kutyákat simogasd! A sajátod, ha megvannak az oltásai, féreghajtva van, miért ne simogatnád?
2012. máj. 29. 14:19
Kutyát simogatni?? Terhesség alatt? De hogy lehet. Hogy jutott ilyen hülyeség az eszedbe? Ha van kutyád tedd ki az utcára vagy keres neki új gazdit sürgősen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook