Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? fórum

Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. siba22 (válaszként erre: 75. - Megi04)
2014. aug. 24. 17:34
védőnők is tehetnek sok rosszról mert " tankönyv " szerint akarják a kismamákat gondozni.vannak sajnos akiket meglehet etetni a sok baromsággal.de aki egy picit is reálisan gondolkodik és eszébe jut 50-60 évvel ezelőtt nem voltak ilyen sületlenségek akkor nem dőlnének be.
75. megi04
2014. aug. 24. 14:38

Nagymamám várandósan "fogdosott" kutyát,macskát,lovat,MALACOT,tehenet,baromfit. 8 makk egészséges gyereket hozott világra..

A minap hallgattam a rádióban,hogy azért van ennyi alllergiás,beteg gyerek,mert a kismamát,és a babákat a széltől is óvják.Itt vidéken látom,hogy a gyerekek szinte fetrengenek a lócarban,és szintén makk egészségesek..Kismamák körül,2-3 kutya,és 6-10 macska..A babáiknak semmi baja...Mostanában egyébként divat az is,hogy mit ehet,és mit nem a várandós...Környezetemben lakó idős nénik imádják,ha mesélek róla,mert fetrengenek a röhögéstől...:D

74. siba22
2014. aug. 22. 10:14
vissza olvasva a kommenteket volt döbbenet.védőnő milyen alapon tilt meg xy dolgot a kismamának??????meg,hogy egy állatnak mennie kell mert baba érkezik??????ugye ezek csak vicc???a védőnő egy csökött agy hülye egy az egyben.sajnos váltani közöttü nem lehet tudomásom szerint,pedig aki most van nekünk a legszívesebben darabokra szedném.van nálunk 2 sajűt blöki és 1 ideiglenes gazdira váró.mind családtag nálunk és a 2 saját marad annak ellenére,hogy kaptam hideget-meleget ebből kifolyólag.a felugrálást én sem toleráltam soha,de ezt meglehet nekik tanítani szépen.következetesség az alapja mindennek.mind 3 blöki a pocakomhoz bújik mikor foglalkozom velük és semmi bajunk sincs ettől.a tisztaság és higiénia minden esetben alapvető dolog ha jön a baba ha nem.lehet tartani állatot benn a lakásban nyugodtan,ebből kára a kismamának és a babának nem lesz.hacsak nem felelősséget tanul és empatikus felnőtté válik.nálunk kinti-benti kutyák vannak,féregetlnítve,bolhátlanítva és az oltásaik is rendben vannak.őszintén!!!!mi baj lehet ha felelősek vagyunk???semmi!!!!!!!!!
73. fr.andi (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2012. máj. 30. 19:23
Igazad van, a szaporodása a macskában zajlik, de a közti gazdája lehet a kutya is, így tőle is elkapható.
72. fr.andi (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 30. 19:21

Itt vagyok én, mint élő példa :)..."túléltük" a 9 hónapot.

Talán ilyenkor az ember extra tisztaságot tart, még jobban odafigyel a tisztaságra.

Sok kutyás kismamának okoz ez dilemmát, amikor teherbe esik. Van egy kutyád, akár már több éve veled van, és akkor jön a baba...mi legyen vele...?

Ezt csak az tudja, akinek van kutyája. Én nem lettem volna képes lapátra tenni, amikor kiderült, hogy babát várok.

Megkérdeztük az állatorvost, mit tegyünk és ő javasolta azt, amit az előzőekben leírtam.

A kutyus még most is itt van, és nagyon örülnek egymásnak a kislányommal.

71. Bcicus (válaszként erre: 69. - Vacsa)
2012. máj. 29. 17:29

Hát igen, rohan az idő.

Remélem Frodónak még jó sok éve van. Egyenlőre makk egészséges. Zemike is már elmúlt 12. Sama 7.

2012. máj. 29. 17:07
itt nalunk ahol szinte mindenki allatot tart a hazban , azt mondja a vedönö: hogy ha van macska nem baj, csak az urulekehez ne nyulj. Ha nincs akkor ne a terhesseg alatti idö alatt szerezzuk be. Varjunk vele amig a baba megszuletik es megerösödik.
69. vacsa (válaszként erre: 66. - Bcicus)
2012. máj. 29. 16:36

Már egy éves? Hogy szalad az idő, emlékszem amikor született...


Azta, remélem az enyémek is ilyen szép kort érnek meg mint Frodó. Puszilom őuraságát:)

68. Arianne113 (válaszként erre: 67. - C33bd8536b)
2012. máj. 29. 16:13

nem azt mondtam hogy azt csinálom, csak hogy ezt mondta. ettől függetlenül úgyis én döntöm el hogy lesz e cica vagy sem, de valószínűleg lesz.


az unokatesómnak meg hogy megtiltotta hát most mit mondjak ő hallgatott rá. én ennél azért makacsabb vagyok.

67. c33bd8536b (válaszként erre: 31. - Arianne113)
2012. máj. 29. 16:11

Mindig azt csinálod, amit a szomszéd mond?


Amúgy a mi cicánk bizony a baba közelében van. Éjjel ott alszik az ágya alatt...napközben, ha az unoka felsír, rohan segíteni, bárhol legyen...


[link]

66. Bcicus (válaszként erre: 15. - Vacsa)
2012. máj. 29. 15:29

Jó lehtett a séta.

Fiam már elműlt 1 éves. Ebek megvannak. Frodó nem sokára 14 éves lesz.

65. Bcicus
2012. máj. 29. 15:28

Azért ez nem igaz, hogy a z emberek 90% átesett rajta. 2 barátnőm van akinek mostanában volt gyereke és róluk tudom, hogy nem estek át rajta, sőt az egyiket terhesen kapta el. Pedig mind kettő állatorvos, sőt az egyik macskákkal dolgozott évekig. Én állatkozmetikus voltam és állatorvosi asszisztens és én sem kaptam el. Akikkel egyszerre voltam terhes állatbarát ismerőseim szintén nem estek át rajta.

Amit még tudni kell, a hűtőbe is csak megmosott zöldséget szabad rakni, ugyan is, ha toxos zöldséget raksz be, mikor kinyitod a hűtőt és belélegzed egyből elkaphatod.

64. c33bd8536b (válaszként erre: 61. - Kacsa118)
2012. máj. 29. 15:27
Aranyos vagy....a lányom is azt mondja, a szőrös gyerekem .:)
63. c33bd8536b (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. máj. 29. 15:26
Megtiltotta? Védőnő diszponál a házamban? Tudod, hova küldtem volna egy ilyen védőnőt?
62. Bcicus (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. máj. 29. 15:24
A macska hordozhatj a atoxoplazmozist a kutya nem, de ez hüyleség, hogy ki kell rakni. Csak az ürülékéhez nem érhetsz és ott valóban mindig kézmosás miután hozzáértél.
61. kacsa118 (válaszként erre: 58. - C33bd8536b)
2012. máj. 29. 15:20
Őszintén szólva, én azt szoktam mondani, hogy 2 fiam van. Mert bizony a kutyára is úgy kell tekinteni, mint a gyerekünkre! :) Nyilván van fontossági sorrend, de azon nem változtat, hogy nem szabad őket a sarokba dobni!
2012. máj. 29. 15:18
Ja és nem a kerti kutyásokra gondoltam.
59. Ágio8405 (válaszként erre: 56. - Kacsa118)
2012. máj. 29. 15:18
hidd el akinek van kutyája megérti:)
58. c33bd8536b (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 29. 15:17

Mert neked alighanem nem volt kutyád-macskád amúgy a háztartásodban. Ha lett volna, tudnád, hogy egy befogadott állat majdnem ugyanannyi felelősséget ró rád, mind egy gyerek.


És ne, ne háborodj fel, hogy összehasonlítom a háziállatot a gyerekkel. Mert nem hasonlítom össze! Csak az ember felelősségtudatát teszem egy szintre. Aki vállalta, hogy egy élőlényt befogad, óv, nevel, gondoz, szeret. Legyen az embergyerek, vagy állatgyerek.

57. kacsa118 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 29. 15:16
Ezt gyönyörűen lehet kezelni. Pompás is féltékeny valamilyen szinten, ez abban nyilvánul meg, hogy folyton a fenekemben van. :D De vannak ugyanúgy közös programjaink, ahova csak vele megyek, így érzi, hogy nem lett kevésbé fontos, csak azért mert bővült a falka! :)
2012. máj. 29. 15:14

Na akkor lehet, engem is megköveznek majd páran! Nálunk a kutya éjjel egy szobában alszik a gyerekkel. :D Merthogy a fiam kuckója a nappaliban van, a kutya pedig a kanapén alszik. :D

Ez nevelés kérdése. Akárhányszor nálam van a gyerek, hagyom a kutyának is hogy odajöjjön, megszagolja. Tudja jól, ő is falkatag, falkatagot pedig nem bánt. Pont.

55. anyuci74 (válaszként erre: 49. - Reno77)
2012. máj. 29. 15:08
Igazad van en csak egy peldat irtam. De jol eltertunk a kerdestöl.:)
54. anyuci74 (válaszként erre: 51. - Ágio8405)
2012. máj. 29. 15:06
Igazad van, akinek van sajat annak kell is simogatnia, hiszen az öve es nem lehet csak ugy abbahagyni.
53. anyuci74 (válaszként erre: 50. - Reno77)
2012. máj. 29. 15:03
En a gyermekemnek akarok majd egyet, akinek ö ad nevet es az öve. De hidd el mi is gondozni fogjuk. Nem kell mindjart a plafonon kezdeni. Es FELELÖSEK leszunk erte mindannyian. Igy jol van megfogalmazva szerinted? Azert mert nem igy irtam le meg igy gondolkodom.
52. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - Ancsi0205)
2012. máj. 29. 15:02
Kezet mosni kell...szerintem, ha állatot tartasz akkor is sűrűn kell kezet mosni, ha nem vagy terhes. Bármikor feküdhet a kutya a hasadra, nem lesz bajod tőle. Ugrani? Attól függ...nem mindegy, hogy csivavád van, vagy bernáthegyid...:)))
51. Ágio8405 (válaszként erre: 41. - Anyuci74)
2012. máj. 29. 15:02
mivel nincs is állatod. Akienk van nem hiszem hogy ne simogatná meg a 9 hónap alatt.... Ugy hogy nincs saját, könnyü kivédeni a dolgot....
50. Reno77 (válaszként erre: 48. - Anyuci74)
2012. máj. 29. 15:00

Na, itt a baj!

A kutya nem egy játék, amit megveszünk neki!

Nem a "gyerekemnek akarok egyet", hanem családtagot választok magam mellé, aki nem a gyerekem egy játékszere, hanem egy olyan élőlény, akiért felelős vagyok az élete további részében!

Óriási különbség!

49. Reno77 (válaszként erre: 47. - Arianne113)
2012. máj. 29. 14:58
Egy darázs is megcsíphette volna vagy egy madár szedi ki a szemeit, de akár egy tetőcserép is ráeshetett volna... Bármi történhet, nem szabad felügyelet nélkül hagyni kint egy gyereket!
2012. máj. 29. 14:57

Gondoltam, hogy kapok hideget meleget, de nem baj. Igen itt en is az anyukat tartom felelötlennek, en csak azt irtam, hogy figyelni kell minden allattal.

Az meg, hogy nem szeretem az allatot a hazban ,ez en vagyok tölem masok tarthatnak bennt ha akarnak. A macska szörre meg allergias vagyok egyebkent is. a kutyakkal meg abszolult nincs bajom. a gyerekemnek is szeretnek majd egyet de csak ha mar nagyobb lesz egy kicsit.

47. Arianne113 (válaszként erre: 44. - Anyuci74)
2012. máj. 29. 14:54
hát ennyi erővel akkor sehol ne tarts állatot nehogy bajban legyen a babád. egy anyának oda kellene figyelnie minden percben a babájára, hatalmas nagy felelőtlenség egyedül hagyni az udvaron egy csecsemőt.. szerintem nagyon alap dolog hogy egy anya ilyet nem tesz.. legalábbis nekem..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook