Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? fórum

Terhesség mellett lehet simogatni a kutyákat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. máj. 29. 14:18
Amennyit csak akarod! Gondolom a kezmosas egyebkent is termeszetes utana.
15. vacsa (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. máj. 29. 14:14

Szia!


Naná:)) Dorkának vasárnap lesz a 7. szülinapja, Puppy februárban volt 4 éves:)) Alszanak éppen, a mai sétát reggel lezavartuk az erdőben;) Imádjuk őket, ahogy kell:)))


Babócád mekkora már? Fél év körüli?

Ebedlik?

14. Bcicus (válaszként erre: 12. - Vacsa)
2012. máj. 29. 14:10

Szia!


Jól vagytok?

13. vacsa (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2012. máj. 29. 14:10
Dehogynem, egy kis emberséget elkaphatna bármelyik kutyától...
12. vacsa (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 29. 14:10

Persze, ha valaki teherbe esik akkor ki kell dobni az állatokat, egyértelmű...


Édes istenem...

11. Bcicus (válaszként erre: 10. - Snowgirl)
2012. máj. 29. 14:09
Mert? Egy ápolt rendszeresen féreghajtott kutyától semmit nem kaphatsz el.
2012. máj. 29. 14:05
tudom, hogy itt sok a kutyabarát, de én nem tűrnék meg állatot magam körül a háztartásban terhesség alatt. egyszeri alkalmak nem árthatnak, de én egyáltalán nem tartom higiénikusnak.
9. Bcicus (válaszként erre: 7. - Fr.andi)
2012. máj. 29. 14:01
toxoplazmozist kutyától nem lehet elkapni.
8. pillangó28 (válaszként erre: 1. - Ancsi0205)
2012. máj. 29. 13:54

persze, hogy lehet simogatni! :) nekünk is van kutyink! :) viszont azt ne engedd neki, hogy rád ugráljon. Nem tudom hány hónapos terhes vagy, de nem kell hagyni neki, hogy felugráljon! Amúgy sem!

viszont, ha odarakja a buksiját, az nem baj! :)

A mienk is szokta, mikor ülök, odajön a nagy fejével! :)) és az ölembe rakja, így hozzáér a pocakhoz! :) azzal nincs baj! :)

2012. máj. 29. 13:53

Szerintem a kézmosáson túl a legfontosabb a féregtelenítés és a bolhaírtás. Nekem is van kutyám, és addig is velünk volt, amíg állapotos voltam, de negyed évente féregtelenítettük, és havonta bolhaírtóztuk.

Valamint van egy vérvétel, ami a toxoplazmózist mutatja ki. Sokan átestünk rajta és akkor védettek vagyunk, de az nagyon nem jó, ha valaki terhesen kapja el.

Én nagyon szerettem a kutyusomat a 9 hónap alatt is, de azért sokkal óvatosabb voltam. :)...és most a kutyusom imádja a kislányomat :)

2012. máj. 29. 13:52

Persze, hogy lehet simogatni őket terhesség alatt is! Csak figyelni kell a higiéniára, még jobban!

Az, hogy ne ugorjon a hasadra, gondolom kistestű kutyáról van szó, akkor nagy baj nem lehet, de nem árt azért vigyázni. Egy babának soha nem lesz jobb, biztonságosabb helye, mint amikor az anyukája pocijában van! Szerintem. :-)

2012. máj. 29. 13:48

simogatni szeritnem tuti lehet. Szerinted van olyan kutya gazdi csaj aki nem nyul a kutyájához a terhesség alatt??? nem hiszem. Föleg ha benti kutya aki családtag. mint tudjuk ezek a kutyák joval tisztábbak mint jo pár ember. Szerintem elöbb lesz attol valami bajod ha megfogod a tömegközlekedésen a kapaszkodót mint ha megsimogatod a kutyádat....

Arra hogy en ugorjon a hasadra természtesen vigyázni kell.

2012. máj. 29. 13:48
Én egyáltalán nem engedném, hogy a hasamra feküdjön és ráugorjon!
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ancsi0205)
2012. máj. 29. 13:48
Természetesen lehet, ha rendszeresen féreghajtott kutyáról van szó. A hasadra viszont ne feküdjön, mert megnyomhatja.
2012. máj. 29. 13:47
Természetesen lehet, de alapos kézmosás utána. Szerintem azzal nincs baj, ha ráfekszik a hasadra, gondolom ruhán keresztül.
2012. máj. 29. 13:45

ugy hallotttam igen csak mindig kezet kell mosni.

hány honapos kortol kell figyelni arra hogy ne fekügyön a kutya a hasamra ill. ne ugorjon a hasam ra??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook