Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség mellett sportolni fórum

Terhesség mellett sportolni (beszélgetős fórum)


2013. jan. 25. 14:50
És mit tudtok a Slender You-ról? Tényleg lehet terhesség mellett is csinálni?
2013. jan. 19. 15:07
Én 2.gyermekem várom..kislányommal végig konditerembe jártam és most is..mondjuk 6évig rendszeresen edzettem előtte..ugyanúgy edzek csak a hasamra nem és kisebb súlyokkal..nekem ez esik jól,de válassz olyat ami hozzád illik,ami jól esik..
17. spinneli (válaszként erre: 13. - Szilva79)
2013. jan. 18. 15:49
Hát, tényleg tartok a fertőzésektől, mert fogékony vagyok rá...ha nem így lenne simán mennék...nagyon szeretek úszni.
16. spinneli (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2013. jan. 18. 15:48

Köszi-meg is van valahol letöltve, de még nem néztem bele...a dokim mondjuk azt mondta, hogy 18 hétig ne tornázzak...de valami lazát én is szeretnék csinálni.

(Nem azért nem ajánlotta, mert veszélyeztett terhesség lenne, vagy ilyesmi.

2013. jan. 18. 15:04

A terhesség állapot, nem betegség. Miért ne lehetne tornázni, mozogni, sportolni? Ha eddig is sportolt valaki, ezután is folytathatja, és el is kezdheti, csak nem őrűlt módon. Nekem az orvosom a futást sem tiltotta, de óvatosságra intett.


Mindenki érzi mi esik jól, és mi nem, eszerint kell mozogni.

2013. jan. 18. 15:00
A kérdés engem is érdekelne,vagyis a válasz:)Én szobabicózok,már amikor,mostanában nem tettem,de jó lenne mozogni és épp most szeretnék babás lenni újra.Vagy nem most kellene akkor újra kezdenem?Mondjuk nem erőteljesen tekerek,csak úgy lazán.
13. Szilva79 (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2013. jan. 18. 14:56
Szia!Én 6hónapos terhes vagyok és egy héten 3szor járok úszni,semmilyen másik sportra nem cserélném le...sokkal nagyobb esélyed fertőzést kapni egy mellékhelységben mint az úszodába,ugyanis a bacik a meleg vízbe élletképessek csak,ha teljessen zárva vagy akkor semmi akadálya anna,hogy úszni menj!
2013. jan. 18. 14:52

Én az utolsó napig bicikliztem. :D Igaz nem passzióból,hanem muszájból. Napi 4-5km-t.

De mondjuk csak olyan elvetemülteknek ajánlom,mint én.:DD

11. spinneli (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2013. jan. 18. 14:50

Köszi.

:)


Nem, én sem a nagy megerőltetéssel, vagy magas pulzusszámon végzett testmozgásra gondoltam.

10. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2013. jan. 18. 14:46

Otthon tudsz Rekara is tornazni,az a jo benne,hogy trimeszterekre van bontva. Persze a ksmama joga is klassz,soginom azt csinalta.

A lenyeg a rendszeresseg, javul a szervezeted / igy a baba / oxigenellatottsaga is,tobbek kozott.

Oromteli babavarast kivanok:)

2013. jan. 18. 14:42

Én szívből ajánlom a Maminbabát, ez egy olyan táncos latin fitness, amin a kisbaba az anyukán van hordozóban/kendőben torna közben. Már terhesen el lehet kezdeni, nagyon jót tesz, szuper kímélő, mégis csinosító!

Én a 12 kilós gyerkőcömmel járok, minden baba nagyon szereti, a kisebbek alszanak közben, a nagyobbakat megnyugtatja. És egyáltalán nem megterhelő egy helyesen felkötött hordozóval.

Kismamák is járnak, nekik is nagyon jó, nem a szokványos uncsi terhestorna, álmodozós jóga. :)

2013. jan. 18. 14:32

Jön a baba spinelli?

Gratulálok.

Igen, ha nem ellenjavalt, lehet terhestornát, vagy jógát csinálni, de én akkor sem hiszem, hogy feltétlenül kell sportolni terhesen. (itt most kimondottan sportról pld. futás, torna beszélek és nem a sétáról mondjuk)

7. spinneli (válaszként erre: 4. - Szerénke83)
2013. jan. 18. 14:25

Nekem tök unalmas a séta. Én szoba bicajozom, illetve nemsokára megyek kismama tornára...sokan dicsérik a kismama jógát is.


Egyébként a doki, védőnő pontosabb tájékoztatást tud adni.


Szívem szerint úsznék, de így is hajlamos vagyok a fertőzésekre, így ez kimarad.

2013. jan. 18. 14:25
Az a baj az úszással, hogy tök jó, de ugyanakkor könnyebb összeszedni mindenféle nyavalyát, mint nem terhesen. De kímélő és szuper egyébként:)
2013. jan. 18. 14:22
úszás?
2013. jan. 18. 14:20

Ha az életed része volt a sport eddig is, akkor lehet csinálni, persze csakis orvosi engedéllyel, kérdezd meg, mit javasol!

Egyébként nem értem, miért is kell terhesen sportolni? Szerintem bőven elég a napi 1 óra séta kényelmes tempóban.

2013. jan. 18. 14:17

ugrálás, erősítés semmiképp


kivétel, ha előtte nagyon erősen sportolt valaki, ő már hozzászokott, de vissza kell venni a tempóból azért

2013. jan. 18. 14:14
kismamatorna, séta
2013. jan. 18. 14:09
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Mit sportoljak tehességre készülve, illetve a terhesség alatt? Köszi tanácsaitokat. Üdv Mindenkinek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook