Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! fórum

Tényleg akarod? Alakuljunk együtt! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
373. ranna
2011. ápr. 13. 19:04

Ti is bármit találtok, amit hasznosnak gondoltok, küldjétek, hátha nem ismerjük, vagy ismerjük, de átsiklunk felette. Szerintem ilyen tipikus dolog a lassan enni, meg tv-zés közben ne stb., annyira egyszerű, hogy nem tulajdonítunk neki jelentőséget. Néha vagy sokszor? a legegyszerűbb dolgok hoznak közel egy megoldáshoz.

Ma ilyen filozófikus napom van. :D

372. ranna (válaszként erre: 370. - Kalinkoz)
2011. ápr. 13. 18:59
Bocsi, biztos voltam benne, h átment neked is. :)
2011. ápr. 13. 17:07
Ranna nagyon köszi a Rezsős linket. Ma kipróbáltam, de csak az elejét mert előtte zumbáztam fél órát és a kezeim majdnem leestek. A zumbát is most próbáltam először az is tetszett, főként az, hogy annyira kellett figyelnem mit kell csinálni, hogy el is felejtettem nézegetni az órát. (a futógépen percenként ellenőrzöm, hogy mennyi van még :( )
370. kalinkoz (válaszként erre: 359. - Ranna)
2011. ápr. 13. 17:04
Kérhetek én is linket?
369. nap0cs
2011. ápr. 13. 15:39

Köszi a linket. ismerem a zónákat. egy időben jártam futni és muszáj volt pulzusmérővel járnom, mert beraktam a fülembe a kedvenc pörgős számaimat, azokra futottam, azt csak néztem, hogy 30perc után ki vagyok halva. pulzusmérő fel: 172 fölött volt mindig a pulzusom. csoda, hogy kihaltam? az anaerob zóna 30 percen át. csöppet sem egészséges.

Én ma a mamáéknál krumplis tésztát ettem és még bűntudatom sincs. :) amúgy sem ettem sokat, nem szoktam már. megtanultam, hogy mi az az adag, amit szabad.

tv-hez tea fél literes bögrében. mire elfogy tele vagyok tőle és más már nem is kell. napközben úgyis elég keveset iszom. :)

368. ranna
2011. ápr. 13. 14:43

Mai kaja:

reggeli: megint egy fél magvas kifli, margarin, sajt; délelőtt rágcsa: kesudió, nagyon szeretem sajna (nekem is a drága és hízlaló dolgokat kell szeretnem:(), ebéd két kisebb sült csirkefelsőcomb bőr nélkül, 2 ek barnarizs, 4 szál újhagyma (bűzölgök is rendesen), nemsokára 1 banán és egy joghurt, vacsi még képlékeny, talán a kifli másik fele. Lefőztem megint egy adag zöldteát, azt is iszogatom.

Nekem nem tudom milyen egészséges rágcsa jönne be tv-zéshez. Próbáltam már az almát, de nagyon éhes vagyok tőle.

367. judy1974 (válaszként erre: 365. - Ranna)
2011. ápr. 13. 14:43

már megérte feljönnöm.... egyébként köszönöm, de tényleg ismerem a zónákat, ha zsírégető tartományról, ilyesmiről van szó...

szóval köszi, szép napot nektek

366. ranna
2011. ápr. 13. 14:37

Divexa, 5 db magos kifli, vagy ötmagos kifli? :D


Megint beleolvastam Noémi naplójába és felfedeztem, hogy nem úgy sikerült neki, hogy nagyon kevés kcal-t vitt be, azt hiszem 1 hónap után belátta, hogy úgy nem fog menni. Okosan csinálta inkább.

365. ranna
2011. ápr. 13. 14:34
Judy, Neked nem küldtem, mert szerintem ismered, meg olyan vékony vagy. :) Úgy értem, hogy talán nincs rá szükséged, egyébként a pulzuszónákról szól, ha kéred, küldöm.
2011. ápr. 13. 13:48

nálam is vastagabb a "zöldség-réteg", mint az alap. De tényleg, látványnak sem utolsó, és én így szeretem.

Ja, és én max 3x eszem egy nap, nem vagyok többet éhes, meg a napirendembe sem tudok többet beiktatni, de erre már ráálltam. Régebben csak 2x ettem és dagibb voltam, úgyhogy biztos működik a többször kevesebbet elv.

363. Divexa (válaszként erre: 360. - Judy1974)
2011. ápr. 13. 13:17
Az alját-tetejét külön, hatásos módszer, bár ha fogyókúrás hamburgert csinálok, akkor összeborítom, hogy majd szét durran a sok ubitól, salitól, paradicsomtól, hagymától, pár csík sült csibemellétől. Valami csodás látvány, és már a méreteitől jól laksz. :) Pedig csupa jó dolog van benne, amit büntetlenül lehet enni. No persze nem vacsira, vagy uzsonnára.
362. Divexa (válaszként erre: 356. - Ranna)
2011. ápr. 13. 13:11
Tuti beírás! Jel úton.
361. Divexa (válaszként erre: 359. - Ranna)
2011. ápr. 13. 13:11

Még nem kaptam linket. :(

A figyelmeztető jelet viszont igen. :)

Szégyellem is magam rendesen, főleg, mert akkora pofám van néha. Közben bort iszik, vizet prédikál esete forog fent. Na de újult erővel lódulok ennek a hétnek. :)

Ma reggeli 1 kv, tízóraira 5 magos kifli, 1 pohár tejjel, ebédre csibehusis gyros, uzsonna még nem tudom mi lesz, vagy gyümi, vagy sali. A vacsorát megpróbálom kihagyni.

360. judy1974 (válaszként erre: 356. - Ranna)
2011. ápr. 13. 13:06

Sziasztok!

Tényleg jó a szöveg!

Hasonlóképpen gondolkodom én is. Én is viszem magammal a munkahelyre a kaját dobozban. Vagy meleg ételt, vagy salátát. Tv elé én vagy cikkekre vágott almával, vagy répával, vagy ha édesre vágyom, nagy bögre tejeskávéval ülök le. A zsemle szeletelése jó ötlet, én ha tk.kiflit eszem, akkor félbe vágom és alját- tetejét eszem külön.

Ilyen apró praktikákat kell használnunk, nekünk szegény nőknek,hogy formában tartsuk magunkat!!

359. ranna
2011. ápr. 13. 12:02
Küldök mindenkinek egy linket, hátha hasznát veszitek.
358. ranna (válaszként erre: 357. - Nap0cs)
2011. ápr. 13. 10:37

:))


Úgy alakult, hogy szabi lett a mai napból. Így legalább lesz időm egy kora délutáni tornára, csak még nem tudom, mi legyen az.


Körkérdés:): mit esztek ma?

357. nap0cs (válaszként erre: 356. - Ranna)
2011. ápr. 13. 07:21
Gratula! szuper a szöveg.Kapsz jelet. :)
356. ranna
2011. ápr. 13. 06:29

Jó reggelt! :)

Ezt írtam az egyik fórumba:


Kedves Fórumtagok!

Végig olvasom majd a fórumotokat, előre is bocsánat, ha amiket írok le van már írva, de hátha nem, és ad segítséget.

1. A munkahelyre az ebédet kis edényben viszem, nem is edény, hanem margarinos doboz. :) A nagyban a főzelékeket, a kicsiben a köretet, max 3 evőkanállal. Így nem is tudnék többet enni.

2. Nem eszek tv-zés, netezés, olvasás közben. Tudom milyen jó a tv elé ülni, kedvenc műsort nézni és eszegetni, de sokkal több kaja lecsúszik olyankor.

3. Próbálok minél lassabban enni, na ez nekem nehezen megy, de ha két pillanat alatt tüntetem el a kaját, semmit nem ettem érzésem van.

4. Egy zsemlét hosszában több szeletre lehet felvágni -tehát nem ketté kell vágni - ezeket a szeletkéket megpakolva (nem szalámival :D) egészséges cuccal soknak is tünik majd.

5. Rizs helyett barnarizs, köles.


106 kilóról indultam, most küzdök a 8-as számjegyért. Mozgok is, ez sem könnyű, 100 felett meg kifejezetten nehéz volt, de úszni jártam, és járok most is, ha nem is kitartó rendszerességgel. Más tornákat is végzek, nem végkimerülésig, többfélét váltogatva, hogy élvezetes legyen. Azt mondta valaki, mindegy mit tornázunk, az a lényeg, hogy szeressük és rendszeres legyen, ne kampány jellegű végkimerülésig.


Mindenkinek szép napot kívánok! :)


Rezsizés is megvolt, irány dolgozni. :)

355. ranna (válaszként erre: 354. - Divexa)
2011. ápr. 12. 21:04
:D
354. Divexa (válaszként erre: 347. - Ranna)
2011. ápr. 12. 19:55
Remegő kézzel írom, egyik nap becsúszott egy meggyes pite, a másik nap egy rákóczi túrós...... de ma már leálltam! Holnap reggel mérlegelek, tuti vissza jött pár kg. A túróba, pedig nem is kívántam igazán, csak olyan megszokásból. Ha már ünnepelünk. :)))
353. ranna (válaszként erre: 352. - Kalinkoz)
2011. ápr. 12. 19:13
Feltétlen próbáld ki, biztosan tetszeni fog. Mindjárt privizek neked linket.
352. kalinkoz (válaszként erre: 351. - Ranna)
2011. ápr. 12. 19:12
Köszi. Az előbbit nem ismerem.
351. ranna
2011. ápr. 12. 19:11
Tatarek Rezső és Rubint Réka. :)
350. ranna
2011. ápr. 12. 19:11
a reggeli másik fele .. :)
349. kalinkoz (válaszként erre: 345. - Nap0cs)
2011. ápr. 12. 19:10
Ügyi vagy! De kia a Rezsi és ki az RR, nem igazán vagyok képben.
348. ranna
2011. ápr. 12. 19:10

A kaja nálam is gond, hogy mit tudjak főzni/enni, van amikor semmit nem kívánok, csak csokit.

Mai kajám reggel 1/2 magvas kifli margarinnal sajttal, ebéd 3 evőkanálnyi csirkemell-üvegtészta-káposzta-sárgarépa, uzsi a reggel másik fele, vacsi babgulyás, és nasi is volt csoki képében. Amit mennyiségben nem ettem meg, azt szépen pótoltam a csokival.

Holnap reggel rezsi, ha törik, ha szakad, most pedig előveszem a súlyzókat. :)

347. ranna (válaszként erre: 344. - Divexa)
2011. ápr. 12. 19:06
Nana, mivel is ünnepelgetsz?? :))
346. ranna (válaszként erre: 345. - Nap0cs)
2011. ápr. 12. 19:04

Húha, nagyon ügyes vagy! :)Gratuuu!!

Ez jó egyébként -azt mondják- váltogatni a mozgásgormákat, nehogy még szegény testünk kajánul vigyorogjon a megszokástól, adni kell a kis zsírpárnáknak sokkot. :D

345. nap0cs
2011. ápr. 12. 18:56
Én ma végre tornáztam. Rezsi 60 percesét senyvedtem végig. Hát, igen azt hittem, h RR tornáitól elég edzett vagyok, de most rá kellett jönnöm, hogy nem. Rezsi kb. 10 perceket dolgoztatott ugyanazon izmokra, de a hatás olyan, mintha RR-ből 2x csinálnám meg ugyanazt a 20 percet. halálos. de! végigcsináltam, csakazértis ;-).
344. Divexa (válaszként erre: 339. - Ranna)
2011. ápr. 12. 15:44
Semmilyen izomlázam nem lett. :( Pedig pár hónapja, mikor a felét csináltam, két napig éreztem. Sebaj, ez azt jelenti, hogy az itthoni tornák, és az a pár kiló amit ledobtam elég edzettséget adott 2x50' gyalogláshoz. Szidás nekem is kell, mert az utóbbi pár napban folyamatosan ünnepelek. :)))) Ma meg volt az elsősegélyvizsgám is, 2-3 nap, és lesz jogsim. Nagyon jó, mert így eltudok járni rendszeresen úszni hétköznap. Ma már visszafogom magam, mert a sok ünnepléstől visszajön pár kg, azt nem akarnám.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook