Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbe estem, viszont nemrég kezdtem új munkahelyen. Rosszul viselem a terhességet, se táppénz se GYED? fórum

Teherbe estem, viszont nemrég kezdtem új munkahelyen. Rosszul viselem a terhességet, se táppénz se GYED? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
226. 2ab16d5612 (válaszként erre: 204. - Channa*)
2016. márc. 20. 17:13
több helyen voltam gy hogy a próbaidő alatt nem jár a jutalék csak az alapbér (hogy lássák hogy hogy megy egyáltalán.
225. 937a2a883a (válaszként erre: 224. - Túrógombócka)
2016. márc. 20. 17:11
Oké, értem. :)
224. túrógombócka (válaszként erre: 221. - 937a2a883a)
2016. márc. 20. 17:08

szerintem nem volt ebben semmi gúnyos.

ez a helyzet, az emberek, ha munkát akarnak, mindent el kell, hogy fogadjanak.

ki mellett állok? drukkolok a kismamának, hogy minden rendben legyen a babával, de azt javasoltam neki, h húzza ki a próbaidő végéig és ne mondja meg addig.

223. 2ab16d5612 (válaszként erre: 204. - Channa*)
2016. márc. 20. 17:07
az a ritka amit te mondasz... mifelénk..
2016. márc. 20. 16:57

Próbaidő alatt akkor is kirughatnak, ha kismama vagy. És a magyar valóságot ismerve ki is fognak. :( Szerintem amíg nen vérzel, nem görcsölsz, addig nincs ok a pihenésre, ha nem emelsz,nem vegyszerekkel dolgozol nincs nagyobb veszélyben a baba, mint ha othon pihensz. Szóval csak Neked rossz,a kicsinek nem, ha dolgozol, én biztos megerőltetném magam, és nem mondanék semmit, ha lejár a próbaidő, nem rughat ki. Azt tudom, hogy a legjobban akkor jársz, ha megvan az elmúlt 2 évben (a szüléstől számítva) a 365 nap munkaviszony, és azon a helyen, ahonnan szülni mész, minimum 4 hóbap. De azt nem tudom,munkanélkülit,közmunkát hogy számolják. Van egy pécsi csaj, TB szakértő, ha beírod a google-ba kismama tb kiadja, meg a payroll consulting, őket ajánlom, 10-15 ezer egy tanacsadás,de ők tényleg ismrik a jogaszabalyokat, és lehet,megmentik Neked a Gyedet, ha nem tudsz most ezen a helyen maradni.


Amúgy szerintem sem rosszabb az apa gyeden, de egyrészt magyar jog csak fél éves kortól engedi, addig max 0 Ft-ért lehet apa otthon a babával és amúgy sem mindig megoldás: pl töbet kereső apa,legalabb az ő munkahelye biztos,stb..


Amúgy meg extra szívas, hogy csak az utsó két év szamít,én is 7 év munkaviszony utan szültem, de szülési szabi alatt megszünt a jogviszonyon,és hiába lett volna mindenkinek a legjobb gyorsan egymas utan megszülni a gyerekeket, és úgy visszatérni egy új helyre,hogy akkor innentől nincs több negszakítás, innentől megint tudok a munkára kobcentrálni,a 25 ezres gyesre nem tudtam többet szülni. Szóval én is ki fogok cseszni előbb-utóbb egy munkaltatóval emiatt,ha csak ki nem futok az időből. :( Amúgy nem lusta vagyok dolgozni, ha lenne egy magas szinvobalú bölcsőde rendszerünk, nem érdrkelne,hogy nem tudok otthon lenni,de jelenleg 1 év alatti gyerekbek magyar bölcsi életveszélyes (nem rájuk van kitalálva), innentől meg muszáj 1 évug otthon lenni, ahhoz meg kell a gyed hogy finanszirozható legyen...

221. 937a2a883a (válaszként erre: 217. - Túrógombócka)
2016. márc. 20. 16:10

Számomra 2 módon értelmezhető.


1.: megérted azokat, akik elfogadják a rossz feltételeket is, mert a pénz nagy úr. Együttérzést mutatsz.


2.: nem érted meg őket, inkább gunyolódsz rajtuk, mert pl te inkább éhen halsz, mint legyen egy olyan munkahelyed, ami sok esetben nem korrekt (Pl kevesebb órára jelent be, zsebbe fizet stb). Tehát lenézed őket.


Ez a rossz a virtuálus világban, mert nem tudom, hogy ez most milyen reakció. Több módon értelmezhető. Bár nem emlékszem a korábbi hozzászólásaidra, hogy ott "ki mellett állsz".

220. 937a2a883a (válaszként erre: 218. - Channa*)
2016. márc. 20. 16:02

Azért mondom azt, hogy nem jár, mert nekem eddig mindenhol ezt mondták. Soha nem úgy fogalmazott a munkáltatóm, hogy ők nem adják csak ki. Én meg soha nem néztem utána. Na, már tudom. De számomra ettől ugyanolyan korrekt a mostani munkahelyem, mert minden úgy van, ahogy lennie kell, ahogy te is írtad. Amúgy sem nagyon érdekel a szabadság. Mindig ők adják ki, mert én a nyári 5 napon kívül nem vennék ki, mivel a párom sem kapja meg. Egyedül meg nem szeretek itthon lenni. Na, neki nem korrekt a munkáltatója, de kellett a pénz, így bevállalta. De pont ezért keresi a jobb lehetőséget.


Amúgy szeretek is dolgozni és most is ki vagyok borulva, hogy itthon kell szigorúan feküdnöm. De a babáért mindent.

219. Channa* (válaszként erre: 214. - Unom)
2016. márc. 20. 15:52
218. Channa* (válaszként erre: 211. - Túrógombócka)
2016. márc. 20. 15:50

Ezt meg is értem, de akkor ne mondják azt, hogy nem jár. Mert járni jár, csak a munkáltató nem akarja kiadni, ők meg elfogadják.

Én is elfogadnám, ha az állásom múlna rajta, ahogy elfogadok sok dolgot, de nem azt mondom, hogy azért nem megyek október közepétől január közepéig szabira mert nem jár, hanem azt, hogy nem vehetem ki az év végi zárás miatti, mert ilyenkor sok munka van.

A munkám ezzel jár és kész, annak ellenére, hogy erre az időre is jár a szabi.

217. túrógombócka (válaszként erre: 216. - 937a2a883a)
2016. márc. 20. 15:42
mit éreztél benne gúnyosnak?
216. 937a2a883a (válaszként erre: 211. - Túrógombócka)
2016. márc. 20. 15:40
Amúgy ha nincs más lehetőségem, akkor inkább beletörődöm, mint éhen haljak. Nem tudom, hogy ez együttérző vagy gúnyos megjegyzés volt e részedről?!
215. 937a2a883a (válaszként erre: 210. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:36
Na, hát nálunk is így működik. Leírjam szó szerint ugyanezt? Nekem sem volt még ennél a cégnél nem kiadott szabadságom. A próbaidős sem veszett el, csak tolódott.
214. unom (válaszként erre: 210. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:34
Mindenesetre a cég nem köteles kiadni a szabadságot a próbaidő alatt, a törvény szerint. vagyis a próbaidőre jár szabadság, ami később vehető ki.
213. 937a2a883a (válaszként erre: 211. - Túrógombócka)
2016. márc. 20. 15:34
Azért ott soha nem tartottam. Gratulálok az emberségedhez.
212. 937a2a883a (válaszként erre: 208. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:33

Akkor leírom megint... teljesen korrekt cég. Amióta ott vagyok, soha nem vágtak át. Én a próbaidő alatti nem kiadott szabit sem élem meg átvágásnak. Akkor lett volna az, ha az interjún áltatnak, hogy mehetek, aztán meg kiderül, hogy nem. Amit az interjún elmondtak, minden úgy van máig.


Máshogy vélekedünk erről. Nekem ennyi nem átvágás.

211. túrógombócka (válaszként erre: 208. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:31
azért törődnek bele, mert örülnek, h van munkájuk és nem halnak éhen...
210. Channa* (válaszként erre: 205. - Unom)
2016. márc. 20. 15:30

Cafetéria nálunk sem jár a próbaidő alatt de, ahogy lejár már adják is időarányosan.

Igen, tudom, hogy a bankszektor sok szempontból más. Én ehhez vagyok szokva, nálam itt kezdődik a normális cég. Minden hivatalos, átlátható, nincs zsebpénz, levont cafetéria, nem kiadott szabadság....


Szerintem minden cégnek így kellene működnie, mert ez esetben nem lenne az, hogy én pl. minden egyes Ft után adózok, míg a másik csak a harmada után, de ha a markát kell tartani, akkor ő valaki másét is odatartja.....

209. 937a2a883a (válaszként erre: 205. - Unom)
2016. márc. 20. 15:27
Így van. Pl nekem is mondták, hogy cafetériát sem kapok 3 hónapig. Az sem érdekelt, mert előtte azt sem kaptam. Aztán meg is lepődtem, amikor mégis a kezembe nyomták.
208. Channa* (válaszként erre: 207. - 937a2a883a)
2016. márc. 20. 15:25

Nem rugózok rajta, csak nem értem, hogy miért törődik bele mindenki.

Ha nektek mindegy, akkor nekem is:D


Nem mondtam, hogy tökéletes a munkahelyem, de legalább ilyenekben nem vernek át és ez nagyon fontos. Ha ilyen kis semmiségben átvágnak, akkor mit várjunk egy komolyabb dolognál?

207. 937a2a883a (válaszként erre: 200. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:22

Én me leírtam, hogy oké jár, de akkor a cég nem adja ki. Na puff neki. :) Szerintem nem létezik tökéletes cég. Azt sem hiszem el, hogy ahol te dolgozol az az. Azt sem értem, hogy 3 hónapon miért kell ennyit rugózni. Ez egyszeri alkalom. Én nem tettem azt. Minek? Azóta is ott vagyok, teljesen normális cég. Más lehet összetenné a kezét, ha csak ez nem lenne hivatalos az ő munkahelyén.


Én meg vonogatom a vállam, mert mint írtam, ennyi belefér. Annyit kínlódtam az előző helyen, hogy nem nagyon foglalkoztat, ha a nyamvadt 3 hónap alatti szabim elveszik. De nem veszett el. Utána megkaptam. Akkor meg pláne nem érdekel így utólag.

206. Channa* (válaszként erre: 203. - Unom)
2016. márc. 20. 15:22

Na igen, a kormányunk nem értünk van....


De azt megfigyeltem, hogy ennek ellenére kiadják, ha a kollégák úgy állnak hozzá. Nálunk sosem gond, hogy az új is el akar menni szabira. Úgy sem tud annyit mint mi, így simán nélkülözzük néhány napra, azaz mehet, nem érdekel minket az utolsó vizsga:D

205. unom (válaszként erre: 204. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:21
Nem ritka, alacsonyabb pozíciókban így van. Sőt, cafeteria sem jár általában próbaidő alatt, legalábbis ez a szokás. Elhiszem, hogy a bankszektorban másképp van, de nem ez az általános.
204. Channa* (válaszként erre: 201. - 2ab16d5612)
2016. márc. 20. 15:17

Mi az a betanuló összeg?

Én kiegyeztem a céggel egy fix összegben. Pl bruttó 300.000.-Ft. Ez után kaptam a fizetésemet az első perctől fogva.

Persze, lehet úgy is megegyezni, hogy a próbaidő után emelnek, de ez szerintem nagyon ritka.

203. unom (válaszként erre: 200. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:03

Jár, de a munkáltató nem köteles kiadni:

"Némileg más a helyzet próbaidősök esetében. Például azoknál a fiatal munkavállalóknál, akik az utolsó vizsgák letétele után júniusban álltak munkába. Nekik rossz hír, hogy az első három hónapban a munkáltató nem köteles az éves szabadságkeret időarányos részét kiadni"

[link]

202. 2ab16d5612 (válaszként erre: 198. - Channa*)
2016. márc. 20. 15:00

kinek mi a normális, én eddig kb zsebre dolgoztam, nekem ez a normális, ez a megszokott, furcsa lenne ha a számlámra 150-200 ezer jönne, nem a 70-80 ezer.


a multi az multinacionális, tehát nemzetközi :D más országban is ugyanúgy néz ki, ugyanazok az irányelvek stb. ezt hívják multinak

a bankok is multicégek, ha már itt tartunk. csak ott a felsővezetők kapnak ilyen olyan extra pénzt. (nokiás dobozban XD )

201. 2ab16d5612 (válaszként erre: 200. - Channa*)
2016. márc. 20. 14:57
szerintem próbaidő alatt sehol nem adják a teli fizetést.. egy "betanuló összeg" jár.. az esetek 90%-ában
200. Channa* (válaszként erre: 199. - 937a2a883a)
2016. márc. 20. 14:33

Nekem mindegy:D

Ti mondtátok, hogy nem jár, én erre írtam, hogy jár.


És ez a baj, amit te is csinálsz:" Az csak 3 hónap, ennyi." Ez nem így van! Erre nem vonogathatjuk a vállunkat, mert a cég aki azt mondja nem mehetsz próbaidő alatt szabira, az ha elküld, nem fogja kifizetni az el nem használt szabidat....

199. 937a2a883a (válaszként erre: 194. - Channa*)
2016. márc. 20. 14:12
Nekem sem zsebbe adják a fizetést, hivatalosan be vagyok jelentve és annyit utalnak át, amennyit kell. Ha túlórázok kifizetik és a szabikat is kiadják. Az, hogy a próbaidő 3 hónapjában nem, akkor most legyek rosszul? :) Attól még korrekt, normális cég. Az csak 3 hónap, ennyi.
198. Channa* (válaszként erre: 196. - 2ab16d5612)
2016. márc. 20. 13:56

Mindig azt írom, hogy egy normális cég. Nem nagy, nem kicsi, hanem normális!


Ezek szerint a multik nem normális cégek. Én még mindig nem tudom, hogy mi a multicég...Persze tudom, hogy ezt használják a tescóra, stb. de, hogy miért multi azt nem tudom.


Na, ez nem is lényeges.


Én mindig olyan helyen dolgozok csak, ahol azzal a bérrel jelentenek be, amiben kiegyeztünk. Nem vagyok hajlandó zsebbepénzért dolgozni, mert az bizonytalan, és ha beteg leszek, akkor táppénzre azt kapnám, ami be van jelentve. Nem éri meg.

Én azt sem tudom elfogadni, hogy egyes munkáltatók a cafetéria összegét levonják a fizetésből. Ez egy béren kívüli juttatás, miért vonja le? Ez plusz és nem mínusz....

197. elbb (válaszként erre: 109. - 2ab16d5612)
2016. márc. 20. 13:53
ezt meg sem kérdezheti egy munkáltató sem!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook