Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
951. 993dda84ef (válaszként erre: 950. - Mistery90)
2014. máj. 22. 22:08

:D

"Igazság szerinte vonzódok valamiért a La Roche - hoz. De mégsem érzem biztonságban magam vele. "


Vannak, akik a rosszfiúkért rajonganak, talán a kihívás, hogy te leszel az, akiért jó útra tér...:)))

950. mistery90 (válaszként erre: 949. - 993dda84ef)
2014. máj. 22. 21:56

Igazság szerinte vonzódok valamiért a La Roche - hoz. De mégsem érzem biztonságban magam vele. Biztos hogy jó termék, de lehet én vagyok százból az az egy, akinek nem válik be. Bár még mindig nem tudom, hogy az én bőröm védhetetlen bármilyen termékkel, vagy másik fényvédővel nem lennének hasonló gondjaim. Ezt csak úgy tudhatnám meg, ha váltanék.

Ma kipróbáltam a La Roche Gél verziót. Pont a déli órákban mentem dolgozni, igyekeztem az árnyékos oldalon menni, ami lehetetlen volt, mert akármelyik oldalon voltam, a napocska pont a fejem fölött lebegett végig a 20 percben. Na mondom csak nekem ez is.... Mikor beértem, meglepődve néztem a tükörbe, hogy még csak ki sem vörösödtem. Hogy a fényvédő alatt valójában hogy néztem ki nem tudom. De már másodjára tapasztalom, hogy a La Roche minta tasakokban az előző verzió és a mostani gél verzióban is mintha sokkal sűrűbb krém volna! Amikor három hónapja megvettem az 50 ml-es kiszerelést, éreztem a különbséget az állagban, nem ugyanaz volt, ami a mintatasakban volt, és az kell mondjam, hogy most sem ugyanaz. És ez a sűrűbb állag azt érzem hogy sokkal jobban véd. Gondolom - ebből kiindulva - egy igazi fizikai védő ennél ezerszer jobb és biztonságosabb. Nagyon kellene az a fizikai fényvédő :(

949. 993dda84ef (válaszként erre: 948. - Mistery90)
2014. máj. 22. 19:43

:)

Az utolsó sorokat már csukott szemmel gépeltem be, de mindent a fórumtársak makulátlan bőrének szolgálatában...:)


Igen, a 22% az ásványira (mineral) vonatkozott, a Photoderm Max 55%-os, de ezeket az indexeket nem kell szentírásként kezelni, mert lehet, hogy éppen nálad válik be egy 15%-os elégedettségi mutatós termék. Kiindulási pontnak ok, de azért néha nem árt kockáztatni sem, ha pl az összetevők, vagy csupán női megérzés alapján erősen vonzódsz vmelyik cucchoz, amit leminősítettek.


A "La Roche Posay Anthelios XL Dry Touche Gel " 23%-os, de a véleményeket én most el nem olvasom, bocsi, nincs hozzá energiám.

948. mistery90 (válaszként erre: 947. - 993dda84ef)
2014. máj. 22. 09:15

Én adtam fel előbb :)))


a neve La Roche Posay Anthelios XL Dry Touche Gel - Cream Anti Brillance / Anti Shine


Ma ezt fogom feltenni. hát majd meglátjuk.


A bioderma 22 %os elégedettségi szintje a mineral változatra vonatkozik, vagy ami nekem van, Bioderma Photoderm 50+ Intolerant Skin?

947. 993dda84ef (válaszként erre: 946. - Mistery90)
2014. máj. 22. 00:25
Anti Brillance? Annak valami más neve lesz, mert ilyen típusuk nincs, ez csupán azt jelzi, hogy mattosító hatású, nem fénylik tőle a bőr, de ez nem a termék neve.
2014. máj. 22. 00:14

Basszus, 22 % az nagyon kevés. Akkor inkább a La roche, de abból jelenleg csak az Anti Brillance verziója kapható az eddig nézett patikákban. Itt az Avéne Minerálról még csak nem is hallottak.... sehol...


Egyébként nem írja a borító hogy minerál.


Köszi szintén :)

945. 993dda84ef (válaszként erre: 943. - Mistery90)
2014. máj. 22. 00:11
A Max verzió sztem semmivel sem jobb, mint a La Roche, amit eddig használtál, sőt nem látok benne sem Zno-t, sem TiO2-t, bár már alig bírom nyitva tartani a szemem:)), szóval ez kizárólag kémiai védelmet nyújt. Nem szimpatikus, persze, ha nincs más, de sztem találsz ennél jobb helyettesítőt.
944. 993dda84ef (válaszként erre: 943. - Mistery90)
2014. máj. 22. 00:08

A Bioderma Photoderm MAX kémiai szűrő, az ásványi a Bioderma Photoderm Mineral!!!, sztem erre gondolsz.

Erről Bella is írta, hogy bohóc fehér leszel tőle, és az említett Makeupalley oldalon 22%-os elégedettségi indexe van.


Akkor inkább az Avéne Mineral. Bella kipróbált már több ásványi krémet, és az Avéne-t ajánlotta, sztem ez kiindulási alapnak elég jó.

943. mistery90 (válaszként erre: 941. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:59

:))


Bioderma Photoderm Max SPF 50

(Cellular bioprotection, Intolerant Skin)

942. mistery90 (válaszként erre: 938. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:56

Ha időben hozzájutottunk volna az Avene - hez, akkor egyértelmű lett volna a választás. De most Pesttel még csak közvetetten se tudok érintkezni két hétnél előbb. Az meg már késő.


Holnap is jó ha a Biodermát is megnézed, nem akarlak már ezzel fárasztani éjfélkor. Köszi az információkat :) Fő a tapasztalat, de azért jó tudni hogy mi van benne! Ma is okosabb lettem ^^

941. 993dda84ef (válaszként erre: 939. - Mistery90)
2014. máj. 21. 23:55
Pontos név, a krém típusával együtt?
940. 993dda84ef (válaszként erre: 937. - Mistery90)
2014. máj. 21. 23:55

Mert kémiai védelemre épül, és annak nem szükséges megülnie maszkként a felhám tetején. Ezért ajánlom kipróbálásra az Avéne-t, ki tudja.


Méz: Persze, minden nap lehet, én ezzel mosakszom reggel, és este is, minden nap.

A virágméz alig valamivel olcsóbb pl. a hárs-, vagy akácméznél, amit én ajánlok, és használok. Én inkább őket venném erre a célra, a virágmézek kevert fajta, sokféle növényből származhat, így nehezebben lekövethető az eredete, szerintem könnyebben allergizálhat, hiszen nem tudhatod tartalmazza egy olyan virág nektárját, amire allergiás lehetsz, de ez csak az én véleményem.


Vegyél akácmézet, az max. 2-300 forinttal drágább, vagy még annyival sem.

939. mistery90 (válaszként erre: 935. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:50
Még a Biodermát megnéznéd nekem, mielőtt megveszem? A város másik végébe még nem voltam La Roche - ért, de ha a Bioderma is ígéretes, akkor adok neki egy esélyt.
938. 993dda84ef (válaszként erre: 934. - Mistery90)
2014. máj. 21. 23:47

Véleményem nehezen lehet róla, hiszen én még nem használtam, az összetevők alapján tudok következtetéseket levonni. Ez egy kevert fényvédő, viszonylag magas fizikai védelemmel. A Makeupalley nevű kréminformációs vásárlói véleményeket összesítő felületen 68%-os elégedettségi indexe van, ami nem túl erős, de nem is olyan vészesen rossz. Most nincs erőm végigolvasni a véleményeket, de végül is ezek nem is fontosak, mivel neked már van róla elképzelésed, hiszen használod.:) Amikor azt írom, hogy fél- 1 óra, az természetesen a legintenzívebb napsütésben értendő, egy átlagos bőrtípus esetében, azért ez percre pontosan nem határozható meg.


Szerintem beruházhatnál egy Avéne ásványi változatba, amit én is vettem, és így tesztelheted, hogy vajon számít -e a különbség. Persze ez kockázattal jár, anyagilag megterhelő, de semmit nem lehet garantálni, így némi kockázatvállalás szükséges egy esetleges sikerhez.


Én is mindig elbizonytalanodom, hogy vajon érdemes -e kennem egyáltalán, vagy jobban járok, ha egyszerűen kalappal védem magam, viszont az rendkívül nehezen kivitelezhető minden körülmények között.

937. mistery90 (válaszként erre: 935. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:46

De jó hogy itt vagy nekünk mint szakértő :)))


Sokszor azt érzem, hogy hiába kenem akármilyen vastagon, odakint beszívja magát mire beérek a városba és kint vagyok a napon. Végig húzom a kezem az arcomon, és alig érzem hogy kentem oda valamit... valószínű ilyenkor már nem is véd kellőképpen?


*amugy a mézes témánál lemaradt a kérdés:) Azt írod, hogy egyszeri használattól nem lesz bajom. De akkor nem is mindennapos használatra írtad? Mert én arra keresnék megoldást :) Bár szerintem a feketeszappannál most csak a körömvirág szappan lehet rosszabb a bőrömnek.

936. mistery90 (válaszként erre: 933. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:42
Rövidesen ki fogom próbálni, jelenleg azért húzom a méz vásárlását, mert olyan termelőt keresek, akinek még van virágméze, mielőtt befektetek a drágább verzióba. De abba sem akarok beleesni, hogy mindent magamra kenek. Legutóbb propoliszt akartam venni, tök jól hangzik, az ára sem húzós, de annyi mindent vettem a bőrömre legutóbb és nem vagyok előrébb hogy most inkább megálltam, amíg el nem fogynak azok amiket most használok.
935. 993dda84ef (válaszként erre: 932. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:36
No, rábukkantam az adatra, az Avéne ásványi fényvédője, amit használok(Avéne High Protection Mineral Cream 50+)10,78% TiO2-t tartalmaz, szóval a 4,5%, ami a La Roche Posay Anthelios 50 (creme fondante/melt-in cream) krémben van szerintem egy kevert fényvédőben viszonylag magasnak számít.
934. mistery90 (válaszként erre: 932. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 23:36

Igazából a te véleményed érdekelt leginkább :))) Mivel én nem vagyok tájékozott a fényvédőkkel kapcsolatban, annyit tudok róla amiket ti elmondtok, hogy a fizikai védők megbízhatóbbak. meg arra támaszkodok amiket tapasztalok, de életem első fényvédője volt a La Roche, semmi viszonyítási alapom nincs. Az összetevőket sem ismerem, hogy minek kell benne lennie. Azt sem tudtam, hogy akkor most a La Roche fizikai vagy kémiai. Nagyon szeretnék fizikai fényvédőt, de amikor ilyet keresek a gyógyszerészeknél, vagy bioboltban is, tágra nyílt szemekkel bámulnak rám, hogy mit akarok??? és akkor lelkesen elkezdik mutogatni a fényvédőkészleteiket, de mikor újra kérdezem hogy ezek közül melyik a fizikai fényvédő nincs válasz…

Azt hittem hogy azért egy kémiai is kibír 2 - 3 órát. Én felkenem mindig indulás előtt fél órával, közvetlen indulás előtt rányomok még egy réteget. busszal beérek a városba 40 perc, onnan meló 20 perc séta. Lettek rajtam pigmentfoltok is, szóval néha elgondolkozok hogy minek is adtam ki ennyi pénzt rá, vagy egyáltalán minek fényvédőzöm az arcom? Bár lehet nélküle rosszabb volna, lehet leégtem volna ténylegesen.

933. 993dda84ef (válaszként erre: 930. - Mistery90)
2014. máj. 21. 23:20
Pedig egy próbát megérhet, nem hiszem, hogy ha egy tusfürdőt elbír az arcbőröd, akkor a méz egyszeri használatától bármi helyrehozhatatlan történne.
932. 993dda84ef (válaszként erre: 931. - Mistery90)
2014. máj. 21. 23:18

Nem kevés az infó, ezt függetlenül kérdeztem, hogy figyelsz -e arra, hogy milyen fényvédőt használsz, mert nem mindegy. Míg a kémiai védők mondjuk fél -1 óráig védenek téged biztonsággal, addig a fizikai változat amíg rajtad van ugyanúgy visszaveri a sugarakat, persze ha nem izzadtad le magadról, de akkor újra felkened és védve vagy, a kémiait hiába kend újra, ha kiszolgálta a védelmi időt, már nem tud hatékony lenni.


Megnéztem az Anthelios 50 creme fondante(Melt-in cream)verziót. Nem kizárólag ásványi védelem, de 4,5 % a TiO2 tartalma, ami szerintem nem hangzik olyan rosszul, bár azt nem tudom pl., hogy az Avéne kizárólag ásványi védőjében mennyi van, maximum 25% engedélyezett, ha jól tudom. Ha ezt kihasználja egy 50+-os ásványi fényvédő, akkor mondjuk mégsem olyan sok a 4,5%.



Azt nem tudom, hogy te mire lennél kíváncsi ezzel a krémmel kapcsolatban?:)

931. mistery90 (válaszként erre: 929. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 22:56
fogalmam sincs hogy ásványi e. de ha kevés az info, akkor hagyd :) minden használhatót leirtam ami a boritáson van :)
930. mistery90 (válaszként erre: 925. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 22:49
a mézet akartam, de Niki mondta hogy őt szárította, úgyhogy végső elkeseredésemben döntöttem a kísérletezgetések felhagyásával és tértem vissza régi módszerhez
929. 993dda84ef (válaszként erre: 923. - Mistery90)
2014. máj. 21. 22:44
Azt is nézed, hogy ásványi fényvédőről van -e szó? A faktorszám nem beszédes ebből a szempontból.
928. mistery90 (válaszként erre: 924. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 22:44
Ennyi van rajta, ez a neve. La roche posay anthelios xl, esetleg még használható info creme fondante? de ennyi neve van neki
927. 993dda84ef (válaszként erre: 922. - Bellavita21)
2014. máj. 21. 22:32
Bocsi, félreolvastam, nem azt kérdezted, hogy hol vettem, hanem, hogy hol találsz jobbat. Az olvasás-szövegértés nem az erősségem.
926. 993dda84ef (válaszként erre: 922. - Bellavita21)
2014. máj. 21. 22:25

Ugye, igen vonzó látvány, kiemeli a nőiességet, szerintem alapdarab kellene legyen minden magára valamit is adó nő számára. Még az a szerencse, hogy nagy a színválaszték, a variációs lehetőségek szinte kimeríthetetlenek...:)


A 4-6-os Király utcai megállójával szemben vettem.

925. 993dda84ef (válaszként erre: 923. - Mistery90)
2014. máj. 21. 22:22

Jah, különben az Ilcsi szappan engem is szanaszét szárított még amikor 100+ éve használtam, kizárólag az illata miatt használtam, mert annak a rabja lettem.


A mézet nem tesztelted még????

924. 993dda84ef (válaszként erre: 923. - Mistery90)
2014. máj. 21. 22:20
Ennél közelebbi infót kérek tisztelettel, mert a La RochePosay Anthelios 50 egy termékcsalád neve, ahogy kivettem. Szóval pontosan mi a cucc neve, lotion, day cream, gel-cream...mittómén mi lehet még?
923. mistery90 (válaszként erre: 921. - 993dda84ef)
2014. máj. 21. 21:59

Az én tapasztalatom szerint sem igazán vannak tisztában azzal, hogy miket adnak :) Bár most szó szerint értem. Az egyik helyen, amikor már egyáltalán nem értette hogy mit szeretnék, akkor előhúztam a táskámból az anno náluk vásárolt La Roche Posay 50 faktoros védőkrémet, hogy voltaképpen erről beszélnék én itten, és hogy nem csak hogy létezik nem színezett verzió is az 50 faktoros változatból, de még náluk is vásároltam. Na mindegy, erről ennyit is... átmentem a másik helyre, ahol szintén nóem volt, de ott már felkészültebb szakemberekkel találkoztam :-))


Megköszönöm, ha utána nézel, mert érdekesnek találom, de egyetlen magyar szót nem találtam a tájékoztatón ami benne volt. Pontos neve La Roche - Posay Anthelios spf 50. A la roche olyan szempontból vált be, hogy pattanások terén tolerálja a bőröm. Gondoltam arra is, hogy talán a fényvédő nem véd eléggé... De a bőrgyógyászok nagyon szeretik, és tényleg pozitív vélemények vannak róla a neten. Úgyhogy ez már csak egy olyan kapaszkodó, hogy hátha a bioderma jobb lesz, és mégsem fogok elpárologni. Bár tényleg nem keresek sokat, de a bioderma csak 1000 ft - tal drágább mint a La Roche, amiből jelenleg sehol nem kapok, ennél olcsóbban meg úgysem tudok venni. Sokan dicsérik a DM - es termékeket is, de én inkább maradok a patikásnál.


Amúgy én sem olvastam túl jó véleményeket a Biodermáról, de utána láttam, hogy a színezett verziónál voltam. Konkrétan ebből kaptam mintát: Photoderm Spot SPF 50+krém. Van ilyen kis Biodermás szórólapom, azon az van, hogy ajánlott pigmentfoltos bőrre, sebhelyek, hegek védelmére, bőrgyógyászati beavatkozások, lézer kezelések előtt és után. Na konkrétan erről már jó véleményeket olvastam!

Kaptam a La Rochenak egy másik verziójából mintát, anti brillance 50 faktoros. Még van egy kis időm eldönteni, a héten letesztelem mindkettőt. Bár ez a Bioderma elég speciálisnak tűnik a leírás alapján, szimpatikus.


Arra már én is gondoltam, pont ma fordult meg a fejemben hogy pszichés alapú a dolog. Ami igaz, az igaz, sajnos tényleg érzem hogy felforrósodok pillanatok alatt a tűző napon, de egyetlen mentsváram erre, hogy azt írják hogy 20 - 30 perc alatt le lehet égni már, úgyhogy ahhoz képest még mindig jó vagyok :) Leégni ma sem égtem még le, nem tudom mire ez a kipirosodás, felforrósodás. Lehet nyár van? :-))


Mindenesetre a napokban leálltam az ilcsis feketeszappan mindennapos használatáról (ráadásul reggel este), utána olvastam, hogy a szappanok amúgy is leszednek a bőrről valami védőréteget... ennek a feketeszappannak meg koptató hatása van. Sokan írják a neten, hogy annyira kiszárította a bőrüket, hogy hámlani kezdett. Na hátha ez lesz a bűnös! Úgyhogy visszatértem a régi, leggagyibb módszerre, az egyszerű tusfürdős mosakodáshoz :) És már lassan 3 hete hogy rendszeresen hidratálom :)

2014. máj. 21. 21:56

Réka, az a sapis ötlet marha jó. Szuperül néznék ki a strandon bikiniben ezzel a sapival :-) Lehet, hogy kényszerzubbonyban vinnének el.


A többi mineral krém nekem nagyon zsíros, az avene-t azért szeretem, mert nem az. Igaz, a bőr külső rétegén marad, de minden ilyen krémre igaz ez, mert ugye fizikai fényvédő. Emiatt megül a ráncokban is picit. Én is napközben végig szoktam húznia az orr-száj redőben az ujjamat, mert ott ül meg a leginkább.


A Biodermát sokáig használtam, a fizikaija tényleg olyan,mintha valami festékkel kenném be az arcom, meg zsírral hozzá.A nem mineral -ok közül a színezettek meg azért gázosak, mert sötét bőrűeknek valóak. Nem is értem, hogyha valaki 50+-st használ, akkor gondolhatják hogy hullafehér bőrű és nem kreol emberről van szó, úgyhogy érthetetlen a színezés. Na de mindegy.


Ha találtok az Avene mineral-nál jobb ásványit, akkor várom a tapasztalatokat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook