Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
981. Velvet67 (válaszként erre: 969. - Bellavita21)
2014. szept. 28. 11:33

Bellavita tanácsára a MUAC-ról akartam rendelni... de nem találom Magyarországot .... se Hungarian, Ungarn... létezik hogy már nem szállít hozzánk???


glikolsav 30%-os mehet ugye, az nem túl erős?

2014. szept. 25. 13:01

Sziasztok!


Igyekszem nem túl hosszúra nyújtani a mondanivalómat :)

Hasonló problémával kűzdök, mint itt sokan mások. 24 éves vagyok. A bőröm szörnyen tág pórusú, zsíros, és egy időben nagyon csúnya, gyulladt pattanásos, mitesszeres volt. A mitesszerekből még ma is akad, de a pattanások után maradt bemélyedő hegekkel, amelyeg főleg az állam két oldalát csúfítják, sajnos nem tudok mit tenni. Annyi mindent próbáltam már, de hiába. A bőröm típusát apától örököltem, és mint tudjuk, a genetika nagy úr. De én nem tudok egyszerűen beletörődni, hogy nem lehet javítani a bőröm állapotán....

Rengeteg dolgot próbáltam már, de egyszerűen minden olyan, mint halottnak a csók. Bőrcsiszolások, ipl, mindenféle kencék, pakolások, tca (nagyon brutálul hámlottam, orvos csinálta, majd én...) és furcsán hangozhat, de a bőröm olyan, mintha mindez rontott volna az állapotán. Odafigyelek a táplálkozásomra, cukrot, tejet, fehér lisztet tekintve, szedek mindenféle szépségvitaminokat, kollagén kapszulát, de egyszerűen semmi.

Kráteres felszínű a bőröm, nincs mese, (régebbi hegek, nem újak)de nem lehet igaz, hogy semmi sem segít...

Ha tudtok, kérlek, segítsetek!

979. peonia 53 (válaszként erre: 978. - Grizus)
2014. szept. 22. 09:34

Szia!


Gondolom egyéni lehet, mert nekem a 20 %-os glicol és a 20 5-OS mandulasav semmit nem csíp. Most 7 -%-os glicol savas tonikom van amit már nyár végétől használok esténként.Holnap megyek Nápoly-capri- Amalfi és környéke 5 nap és ma reggel is felkentem a tonikot + utána egy savas krémet. Ott 28 fok körüli hőmérdéklet várható meg remélem süt a nap. Oda nem viszem a savasakat.

Dóra

978. grizus
2014. szept. 22. 00:42
Sziasztok. Az a kérdésem, hogy a glikolsav mennyivel erősebb a mandulánál? Utóbbi nekem nagyon kellemetlen volt, csípett, büdös volt, nem vált be. A glikol milyen hozzá képest? Nem otthon csinálnám, mennék valahova kezelésre. Köszi.
977. Velvet67 (válaszként erre: 976. - Uborka7)
2014. szept. 17. 08:05

Szia! köszi a tapasztalatokat...megnéztem futtában, szimpatikus, főleg úgy, hogy lehet mintát venni... az 1 alkalomra elegendő?

még soha nem hámlasztottam... most készülök kipróbálni...

976. uborka7
2014. szept. 15. 17:54
Nem írt senki, így utánna olvasgattam. Elég bonyolultnak tűnt,h. kinek mire milyen és hány százalékosat, nem mondom...végül Paula's choice -t választottam, mert van hazai képviselet és lehet mintákat is rendelni pár száz Ft-ért (igen, nem ingyen:( Amire szavaztam: Resist weekly resurfacing treartment 10% AHA glycolic acid. Kezdem azzal, h. nagyon sovány fordítást ragasztott a hazai forgalmazó rá és nem teljeset! De szerencsére értek angolul :) Szóval heti egyszer kell este felkenni és vagy fenthagyod egész éjszakára v. lemosod 10 p. múlva. Na, gondoltam, ez biztos csípős lesz, ha van lemosható verzió is, de tévedtem! Szinte csak picit húzódik, nem is pirosodott ki, így fent hagytam egész éjszakára. Másnap még láttam semmit, csak picit fényesebbnek tűnt és feszesebbnek a bőröm, de az enyém mindenre ilyen lassan reagál...:P szóval felbátorodva másnap estére újra felkentem, de cicaplasttal (laRosche-posey) bekentem a szám mellett, mert ott kiszáradt. Láss csodát, 3.nap elkezdett hámlani pici foltokban és hála Istennek éppen a barna foltok :D Juhé! Úgy megörültem neki,h. ezen felbuzdulva a 2% -os nappali BHA-t felkentem reggel (fényvédős) a shine stopper-rel együtt és....nem hittem a szememnek: a bőröm kifeszült, a hegek elsimultak és tocsogott a bőröm zsírban 1 óra múlva, sőt egész nap! Szóval így elsőre jók a benyomások, de azt gondolom, h. ennél erősebb kell majd nekem a foltikat eltűntetni. De feszesítésre, mattosításra ezek tökéletesek!
975. szundi
2014. szept. 13. 11:41
Még annyit elmondanék, hogy nincsenek aktív pattanásaim, csak néha 1-1 kisebb. Most nézegettem a MUAC-on a 18%-ost, de ott azt írják, kezdőknek a 8%-ost ajánlják. De azzal meg nem lehet eredményt elérni, pláne a háton.
974. szundi
2014. szept. 13. 10:38
Sziasztok! Én is szeretném kipróbálni a tca-t most ősszel. Az a problémám, hogy zsíros, pattanásos a bőröm. A pattanások után visszamaradt apró, piros foltokat szeretném vele "eltüntetni", vagy legalább halványítani. Eddig használtam szalicilsavat, abból télen már 20%-ost, tehát a bőröm már hozzászokott a hámlasztáshoz, ha lehet így mondani. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy hány százalékos tca-val kezdjek? Kezdhetek rögtön a 20%-ossal, vagy a biztonság kedvéért inkább a 10%-ossal? Az arcomra, a hátamra és a mellkasomra alkalmaznám.
973. uborka7
2014. szept. 10. 13:55
Na erről írjatok nekem lányok bővebben! Hegekre, zsíros bőrre szeretném kipróbálni, de nincs semmi tapasztalatom. Ki mit próbált és mi vált be? Köszönöm!
972. Bellavita21 (válaszként erre: 970. - Velvet67)
2014. szept. 4. 23:48
eleve olyan volt a szaga, mint valami higítónak. Ahogy felkentem, keményebb reakció indult meg a bőrömön, nem is hámlott olyan szépen, szóval szerintem nagyon nem mindegy, mit kensz fel....
2014. szept. 1. 16:09

Megunt,használaton kívüli 30% TCA szívesen átvennék. :D Vagy ha netalátán a jövőben valaki arra vállalkozik hogy rendel TCA imádnám érte, ha tudnék vele egyezkedni és nékem is rendelne.A szállítási költséget is magamra vállalom.


Ebayről rendelt már valaki?

Konkrétan a jpsword felhasználó érdekelne.


Elérhető áron adja a TCA-t. 30% és a 100% TCA együtt annyiból kijön,mintha 1 db 30% Tca rendelnék a [link] -ból


[link]


További szép napot csajok :)

970. Velvet67 (válaszként erre: 969. - Bellavita21)
2014. aug. 31. 19:15

köszi Bellavita

mit értesz a rosszabb minőség alatt? kisebb koncentrátum?

969. Bellavita21 (válaszként erre: 966. - Velvet67)
2014. aug. 31. 13:14
Szerintem a skinpeel-es tca sokkal rosszabb minőségű, mint amit előtte próbáltam (MUAC- Makeup Artist"s Choice).
968. peonia53 (válaszként erre: 967. - Velvet67)
2014. aug. 26. 21:16

Szia!


A képén amin reklámozza szép foltmentes a hölgy arca.

Dóra

2014. aug. 25. 23:02

Sziasztok Lányok! ezt ismeritek? elvileg "kíméletesen" hámlaszt, pedig TCA

[link]

2014. júl. 18. 23:03

Sziasztok!

Segítségeteket kérném s.o.s-ben... a skinpellnél nagy akciók vannak. Így innen venném a hátamra a TCA 10% savat, valamint mandulasavuk nincs csak glikolsavuk... így ezt venném helyette az arcomra... nagy különbség van köztük???? köszi!

965. mistery90 (válaszként erre: 964. - 993dda84ef)
2014. jún. 1. 09:46

Erre azóta is borús idő van, úgyhogy nem volt alkalmam kipróbálni az Avénet. Ha így folytatja akkor a júniust kihúzom a mintákkal, új kiszerelés nélkül :)

Amúgy, közvetlen hámlás után nekem is nyilvánvalóbbak lettek a fehér foltjaim. Mintha jobban "kitüremkedtek" volna. Egyértelműen mélyebben volt a dolog, mint amit sikerült lehámlasztani, de úgy láttam, hogy ha akkor támadtam volna újabb savval, már tuti el tudnám tüntetni, mert úgy, hogy hiányzott egy réteg bőr a képemről, már nagyon a felszínen volt a károsodás. De hogy most abból mi sült volna ki hogy a frissen hámlott képem lesavazom... inkább nem képzelem el, így is az infarktus kerülgetett sokáig :DD

Úgyhogy el bírom képzelni amit írsz. Nekem viszont ahogy teltek a hónapok, visszavastagodott a bőröm, és már nem annyira nyilvánvalóak a fehér foltok. Szóval szerintem ha nekiállok újra a gyümölcssavnak, akkor megint nem leszek ez üggyel előrébb, mivel 8 kezelésnél többet úgysem fog nekem csinálni a kozmetikus, mert ennél többet nem is lehet elvileg.

964. 993dda84ef (válaszként erre: 963. - Mistery90)
2014. máj. 28. 10:52

Ez nem színezett változat, ez az alap ásványi szűrős krémje az Avénenek, azért van színe, hogy hordható legyen, különben az ásványi szűrők mész fehérek.


Sajnos nem tudom eldönteni, hogy rombolt, vagy javított a TCA, tudom, hogy furcsa ez a válasz, de tudni kell, hogy nekem nem homogén a bőrszínem, fehér, de vannak szeplőim, napfényes időszakban megszaporodnak természetesen, ill. hosszú évek óta nagyméretű pigmentált területek. Korábban az egész homlok, az alsó szemhéjak alatt. Tehát nem arról van szó, hogy egyöntetű volt, és most foltos, mert akkor könnyen megválaszolhatnám a kérdésed, hanem arról, hogy vajon felszakadozott -e, és azért tűnik foltosabbnak, vagy foltosabbá tette a hámlasztás...


A bal karom eygértelműen foltos maradt, de mintha ez is javulna, de közel nem olyan, mint a jobb, amit nem kezeltem. Viszont, megnéztem közelebbről, és a jobb, a kezeletlen csak messziről tűnik homogénnek, az is foltos, csak alig látszik, tehát lehet, hogy a TCA nem pigmentálta a területet, csak megszabadított a felhámtól, ami alatt erősebben látható a korábban is jelenlévő pigmentálódott réteg. Talán idővel ez is elköszönne. Nem tudom, most a rollert, és a mandulasavat fogom alkalmazni, aztán meglátjuk.

963. mistery90 (válaszként erre: 961. - 993dda84ef)
2014. máj. 28. 10:22

Értem én az efféle iróniát, néha magam is elcsodálkozom, ha valaki hallotta e már megnevezést :))


Tegnap megkaptam a cuccost, köszönöm :) megszenvedtem vele mire rájöttem hogyan is nyílik, de aztán sikerült :) Csak mikor megláttam hogy szinezett, akkor jöttem rá hogy előrébb nem leszekmert én mindenképp a nem szinezett változatot akarom. de legalább kipróbálom ezt is :) azon hondolkozom, hogy egye fene, megveszem az avéne mineralt valahogy, valaki segitségével. ha a la roche nem okozott pattikat, akkor ez sem fog, de a védelmi funkciója meg csak jobb lehet. és egy árban is vannak.


holnap meg szabados vagyok, felkenem a tőled kapott mintát a pofikámra :-))

A TCA utáni sötétebb foltkjaid változtak valamit?

962. 993dda84ef (válaszként erre: 961. - 993dda84ef)
2014. máj. 26. 20:00
A juppi az örömöm kifejeződése volt, mármint afelett amit írtál, hogy nincs pirulás, barna folt.
961. 993dda84ef (válaszként erre: 960. - Mistery90)
2014. máj. 26. 19:58

Juppiii!


Én éppen jelezni akartam, hogy feladtam. No nem a csatát az élettel, azt én fogom megnyerni, hanem a cuccot; holnap ottan van, ha egyáltalán rajta vagytok a térképen, és működik arrafelé postaszolgálat. :)))(Bocsánat, ez afféle nagyképű városi antihumor.)

2014. máj. 26. 18:37

jajj, engedjétek már meg hogy hangot adjak boldogságomnak:) ma másfél órát rohangáltam a városba délután 30 fokos melegben és még csak ki sem vörösődtem és a már meglévő foltjaim sem lettek rosszabbak :)) bár még mindig a minta csomagokbol élek, amik gyanitom valamivel jobbb minőséget képviselnek.

remélem nem kiabálom el magam :)

959. mistery90 (válaszként erre: 958. - 993dda84ef)
2014. máj. 25. 11:18

Biztos az érzéstelenítővel van baj, ha már ez a neve, akkor nem kellett volna hogy érezd, akármilyen régen is művelted. Mi itt mindannyian szenvedünk a szépségünkért, és a szenvedés által nyert eredmény sem nevezhető szépnek, legfeljebb elviselhetőnek.(természetesen magamról beszélek csak :-))) )

a TCA okozta sötétebb folt változott valamit?

958. 993dda84ef (válaszként erre: 957. - Mistery90)
2014. máj. 24. 12:42

Jaj, ne is kérdezd....voltam hát.


Nem tudom, hogy a lejárt -e a szavatossága az érzéstelenítő cuccnak, azért, vagy csupán én nem vagyok már a régi, egy érzékenyebb napomon próbáltam szántani, de nem bírtam olyan hatékonyan lenni, mint kellett volna, mert elviselhetetlen volt a fájdalom, folyt a vérem rendesen, de ettől függetlenül alig érte találat a képem, vagyis jóval kevesebb, mint lehetett volna. Nem tudom mi lesz, szerintem be kell majd ruházzak egy EMLA-ba, mert ez így igen kevéske, a nyakamat egyáltalán nem tudtam megművelni, ma reggel is tettem egy próbát vele, de nem ment, nem is tudom, igaz elég furcsa állaga volt a krémnek, talán ez lesz ludas. A comb-fenék szakaszt még csak-csak elintéztem, de ott sem voltam olyan kegyetlen, mint szerettem volna....

2014. máj. 24. 12:10
Tényleg Réka, voltál szántani?:) én azon gondolkozok, hogy ha egy hónap mulva tényleg olyan esős idő lesz, mint amit előrejeleznek, akkor egy gyümölcssavas kezelést bevállalok, lesz ami lesz... de addig még úgyis meggondolom :))
956. mistery90 (válaszként erre: 955. - 993dda84ef)
2014. máj. 24. 11:59

semmi baj, én annak is örülök hogy egyáltalán küldesz belőle :) egy nap ide vagy oda már nem számít :) ha ésszel használom a fényvédő készleteimet, akkor még legalább két hétig ki kell velük tartsak.


amugy... tényleg nem tudom hogy a fényvédő mintának köszönhetem e, de tegnap se vörösödtem ki egyáltalán.vagy lehet csak szoknia kell a bőrömnek a meleget... aloe vera levelével is kenem most mindennap kétszer, olvastam hogy helyreállitja a pigmentációt és a kipirosodást.

955. 993dda84ef (válaszként erre: 954. - Mistery90)
2014. máj. 24. 11:19
Mistery, ne haragugj rám, de tegnap már nem volt lelki erőm becammogni a postára, vagyis volt, de akkora tömeg fogadott, hogy feladtam a küzdelmet, győzött a tömegfóbiám(ez max 3 fő/10m2-s helyiség:)), de hétfőn reggel nyitásra ott leszek, ígérem, még akkor is feladom a szajrét, ha éppen több ezres tömeg csápol a bejáratnál.
954. mistery90 (válaszként erre: 953. - 993dda84ef)
2014. máj. 23. 09:38

Oh, köszönöööm :)))) nagyon rendes tőled :)) a címem változatlan! Ha bejön a cucc, akkor amig nem jutok teljes kiszereléshez, eléldegélek a még megmaradt la roche-bol, meg a kapott mintákbol :D adtak vagy 4et abbol is :)) ugyis esősnek igérkezik a junius.

köszönöm mégegyszer :)

953. 993dda84ef (válaszként erre: 950. - Mistery90)
2014. máj. 23. 08:52
Küldök neked egy kis mintát az Avéne ásványi fényvédőből, hogy letesztelhesd, legalább pár alkalommal kipróbálhasd. Csak remélhetem, hogy a címed január óta változatlan, mert ma estig nem tudok már feljönni, a postát viszont napközben fogom útba ejteni, így vagy te, vagy az új lakó fogja kipróbálni a cuccot.:)
952. mistery90 (válaszként erre: 951. - 993dda84ef)
2014. máj. 22. 22:34
:)))) Tudok én is értelmeseket írni :))) de a hasonlat jó volt :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook