Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


186. moncsicsi83 (válaszként erre: 183. - Platty666)
2009. ápr. 19. 20:53
Jót mosolyogtam az utolsó mondatodon... :)Én is ezt csinálom, habár nekem még vezetés előtt is megvolt ez a szokásom, hiszen bringával közlekedek nap, mint nap, és ugye ott is hátra kell nézni, ha "sávot" akarok váltani, vagy kanyarodni :)
2009. ápr. 19. 20:37

Egyébként a jogsi korhatárnál természetesen úgy gondolom, hogy tisztelet a kivételnek. Van aki 17 évesen is nagyon figyelmes, remek sofőr, de van akinek még 30 évesen sem nő be a feje lágya.

Egyébként én féltem is a vezetéstől, és tavaly éreztem magamon, hogy most kellene letennem a vizsgákat...

2009. ápr. 19. 20:34

Nem mondom, hogy szent vagyok, mert én sem mindig találom olyannak a szitut, hogy megállok és átengedem a gyalogosokat. De nő létemre, főleg, ha időseket és gyereket látok az az első, ha lehetőségem adódik megállok. De vannak olyan a helyzetek, amikor a takony gyerek apu mercijével a seggembe jár, akkor megmondom őszintén félek lassítani is, mert attól félek előre teszi a gyermekeimet. Egyébként én nagyon 23-25 éves kor alatt nem adnék jogsit. Hát itt a múlt héten egy 17 éves lány az egy hetes jogsijával a vasúti sínen fulladt le, piros volt a jelzés és jött az IC. Baromi mákjuk volt, mert nem halt meg senki.

Most megyek pihizni. Aludj jól!!

2009. ápr. 19. 20:32

Üdv mindenkinek! A zebránál a 30-at még nem vezették be, de mindenképpen elsőbbséget kell adni a gyalogosnak. Akkor is, ha még nem lépett le a járdáról, hiszen nagy forgalomnál nem kísérli meg az ember, hogy elsodorják. Viszont van egy másik mumus: a csalogatás. Ha pl. csak áll a járdán, a zebra előtt, és telefonál, vagy csak néz a semmibe, akkor nem kell megállni, mert ez már csalogatás. Ilyenkor a szemkontaktust szokták ajánlani az oktatók.

A másik téma: a sebesség. Ha valaki indokolatlanul lassan megy (városban szabad forgalmi sávban vagy üres úton pl. 30-cal) az ugyanolyan bukás lehet, mint a sebesség túllépés. Viszont senki sem buktathat meg azért, hogy 50 helyett 48-cal mész. Én inkább arra gondolok, hogy egyenletes tempót kell tartani, nem gyorsítva-lassítva vezetni, ha szabad út van előtted. Ezt is gyakorolni kell. Azért valljuk be, amióta volán mögül is látjuk a világot, gyalogosként is másképpen közlekedünk, ugye? Én még hátra is fordulok, ha a járdán "sávot váltok". Hihihi...

182. ittik86 (válaszként erre: 181. - Kishoresz)
2009. ápr. 19. 20:27

Igen, nagyon sokan a gyalogosok közül szabálytalankodnak, aztán közben az autósokat szidják! Tisztelet a kivételnek!!

Anyukádnak pedig teljes mértékben igaza van, sajnos!

Nem semmi, hogy nő létére ennyire nem képes odafigyelni a dolgokra!! Pláne az emberi életekre!!!Az ilyentől egyből elvenném a jogsit!!

181. kishoresz (válaszként erre: 180. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 20:22

Igazad van. A második forgalmi vizsgámon nem bírtam befogni a számat, nagyon soxor anyáztam, hogy ez miért az út közepén vakarja a seggét, olyan helyeken futottak át, hogy csak lestem. De legjobban egy kamiont "szerettem": úgy kihajtott elém, hogy alig tudtam megállni. Nagyon kell vigyázni. Anyukám szokta mondani, hogy aki autóba ül az fél lábbal a börtönben, fél lábbal a temetőben van. Van benne valami...

Egyébként az előbb említett zebrás esetnél a mi "sofőrünk" nő volt...

180. ittik86 (válaszként erre: 179. - Kishoresz)
2009. ápr. 19. 20:18
Természetesen vannak nagyon paraszt vezetők is, akik egyáltalán nem adnak elsőbbséget a gyalogosnak, ezt példázza a sok baleset is. Én pl. mindig elengedem a gyalogosokat, ha ott állnak a zebránál. De sajnos azt is nagyon sokszor tapasztalom, hogy nem a zebrán mennek át az emberek, sokszor beláthatatlan helyen, szinte a semmiből jelennek meg és nagyon megijedek, mert ott abszolút nem is számít rájuk az ember! És ezt a gyalogosnak is meg kellene érteni, hogy a zebra azért van!!!!
179. kishoresz (válaszként erre: 178. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 20:12
Azaz igazság, hogy megnéztem a hatályos kreszt és ott nem találtam meg. De már tavaly nyáron téma volt a bevezetése, amikor még én jártam tanfolyamra. Az utcában ahol lakom, mire egyik végétől a másik végére érek 4 gyalogos-átkelőhely van. Yoyozik a szemem egyik oldalról a másikra. És sötétben még rosszabb. Főleg, hogy egy téli délután majdnem elütötték a kislányomat. Nem volt közvilágítás. Mentünk át a zebrán, a kislányom fején volt egy hajpánt, amin 2 kis világító szarvacska villogott. És nem féktávolságon belül léptünk le. Azért észrevehetett volna bennünket az autó. Már a zebra felénél voltunk amikor észleltem, hogy egyáltalán nem lassít. A házból az egyik nénivel ment előttem Hanna. Rájuk kiabáltam, hogy álljanak már meg, mert az autó nem fog. És képzeljétek teljesen lehúzódott a patkához, hogy el tudjon menni - azaz látott bennünket, csak nem vett rólunk tudomást. Úgy remegtem, bántam, hogy nem rúgtam bele a kocsiba, hogy megálljon...
178. ittik86 (válaszként erre: 177. - Kishoresz)
2009. ápr. 19. 20:00

Én úgy tudom, hogy már bevezették, de persze nem biztos, hogy én tudom jól.

Az tény és való, hogy be kell tartani, de a gyalogosoknak is be kellene tartani, hogy a zebrát használják és ne a zebrától nem tudom hány méterre futkározzanak át az úton!!!!

2009. ápr. 19. 19:51

Sziasztok.

Én úgy tudom, hogy az még csak tervezet, hogy a gyalogos-átkelőhelyeknél le kell lassítani 30 km/h-ra. De mindenkinek csak javasolni tudom - hogy akár él ez a szabály, akár nem -, hogy mindig úgy közelítse meg a zebrát, hogy meg tudjon állni, bármilyen helyzetbe.

Októberben egy ismerősöm elütött egy 13 éves kislányt. Nem ment csak kb. 30-35 km/h-val, nem volt ittas, "csupán" egy pillanatra félre nézett. A kislány olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy most kezdték a rehabilitációját. Nem tud menni, beszélni - szinte mindent újra kell tanulnia. Támogatom az új törvény bevezetését!!!!

176. ittik86 (válaszként erre: 175. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 19:09
Én is nagyon izgultam mikor először mentünk városba vezetni. Mondjuk abból a szempontból jó volt, hogy mielőtt a városba értünk volna mentünk az országúton is és az bevezetőnek tökéletes volt. Persze aztán fel sem ért a városi vezetéssel, mert ott aztán tényleg lényegesen jobban kellett figyelni!!
175. moncsicsi83 (válaszként erre: 174. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 19:03
Igen, ebben egyet értünk :)
174. ittik86 (válaszként erre: 173. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 18:58

Vagy inkább én vagyok fáradt :-DDD

De a lényeg, hogy ez egy kicsit valóban megnehezíti a dolgokat! Figyelni kell rendesen!

173. moncsicsi83 (válaszként erre: 172. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 18:42

Akkor rosszul írtam, vagy rosszul értelmezted :D

Hallottam ezt a 30 km/h-s dolgot gyalogos átkelőhelynél. :D Sőt figyelemmel kísértem ezt az egész hercehurcát a gyalogos átkelőhelyes szabályokkal kapcsolatban... :D elég sokat járok gyalog is, szóval érintenek a dolgok :)

Úgy látszik tényleg fáradt vagyok.

172. ittik86 (válaszként erre: 171. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 18:33

Végül is ezt neked kell látni, mert te tudod, hogy mire kell odafigyelned, de akkor tényleg nem baj, ha figyelmeztet ilyenekre, ha hajlamos vagy nagyon alá menni. De azért annyira nem harapnak azért, ha kicsivel kevesebbel mész, azért viszont már keményen, ha túlléped!!!!!!

Hát arra értettem, hogy most hallod tőlem először, hogy a gyalogos-átkelőhelyeken le kell lassítani 30-ra, pedig ez már vagy egy hónapja van és nem az oktatódtól tudod, hanem tőlem! :-DDD

171. moncsicsi83 (válaszként erre: 170. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 18:29

Szerintem nem érdekes. Tartani kell a sebességet, mert vizsgán ezt is figyelik. Én meg hajlamos vagyok jóval alá menni, ezért is erőlteti, hogy annyival menjek, amennyivel kell, mert különben sosem tanulom meg tartani a sebességet :D

Ezt a nem képes tájékoztatni a diákjait a változásokról dolgot nem értem... Kicsit lassú most a felfogásom..

170. ittik86 (válaszként erre: 169. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 18:26

Menni fog a parkolás is, ha sikerült két kuka közé beállni :-DD Én azt a rutin pályán gyakoroltam az elején, aztán a városba pedig az autók között.

Azért nem tudom milyen véleménnyel vagy az oktatódról, de nem semmi az ember, ha nem képes tájékoztatni a diákjait a változásokról!!!

Az pedig, hogy városban 50-nel kell menni. Hát nem tudom engem az oktatóm sosem élezett ki ennyire, hogy mindenképpen tartsam az 50-et. Ha 48-cal mentem, akkor annyival. De a mai napig, ha vezetek nem megyek pont 50-nel. Elég érdekes az oktatód!!

169. moncsicsi83 (válaszként erre: 168. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 18:19

Még csak most voltam a második órán, parkolni nem nagyon parkoltunk még. Vagyis elmentünk a vizsga kiinduló helyére, ott nem volt gond a parkolással -nem volt minek nekimenni:)-, na meg itthon, hazaérkezvén kellett parkolnom. Itt meg a két kuka közé csak betaláltam. Ez ment. Szóval erről még nagyon nem tudok nyilatkozni...


Az új gyalogosátkelős szabályról meg hallottam.. Kemény dió lészen, mert ugye városban mehetek 50 km/h-val, de annyi zebra van,hogy 30 km/h-val kellene menni. Szóval ennek is feleljek meg, meg annak is... Az oktató meg a sebesség tartással ijeszteget, hogy annyival kell menni, amennyivel lehet. Ha 50-nel akkor annyival és nem 48 km/h-val :D

168. ittik86 (válaszként erre: 167. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 18:07

Igen, sajnos nagyon könnyen meg tudnak szivatni. Ugye, ha csak egy másodpercre is leteszi a lábát, hiába húzza vissza, ha nem állsz meg és engeded el, akkor már csúsztál is. De nem baj, ha erre nagyon odafigyelsz és megtanulod, mert most már bevezették azt, hogy a gyalogosátkelőknél 30-ra le kell lassítani és ha nem engedem el a gyalogost, akkor a rendőr meg is büntethet.

És a parkolás meg ilyenek mennek?

167. moncsicsi83 (válaszként erre: 166. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 18:03
Szegeden tanulok. Az oktató nekem is mondta, hogy a gyalogosokkal nagyon kell vigyázni. Ma egy sűrűn előforduló vizsgaútvonalon mentünk és itt volt egy olyan hely, ahol rengetegszer rengeteg gyalogos előfordulhat, ráadásul olyan útkanyarulat, ahol bármerre mész, mindenütt a gyalogosnak van elsőbbsége. Azt hiszem kemény órák lesznek az elkövetkezendőek...
166. ittik86 (válaszként erre: 163. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 17:50
Paráztam gyalogostól, biciklistől egyaránt. Nem tudom te hol tanulsz most vezetni, annyira nem olvastam vissza a beszélgetést, de ahol én tanultam, ott fel is készített az oktatóm, hogy vigyázzak nagyon a gyalogosokkal, mert még a végén ők fognak megszivatni vizsgán!!
165. ittik86 (válaszként erre: 164. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 17:48

Ijedős típus vagyok-e?? :-DDD

Szerintem nálam parásabb, ijedősebb ember nem nagyon létezik :-DDDDD

Mikor tanultam vezetni izzadt a tenyerem, remegett a lában stb... :-DD

Borzasztó izgulós és ijedős természet vagyok :-DDD

164. moncsicsi83 (válaszként erre: 162. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 17:42
Azt elhiszem! Egyébként te ijedős típus vagy?
2009. ápr. 19. 17:41

Túl éltem a második forgalmi órát is. Igaz 2 óra volt betervezve, de a sok információ miatt agyilag egy kicsit lefáradtam és mondta az oktató, hogy elég lesz mára 1 óra, majd holnap folytatjuk.

Jó volt a vezetés, tetszett, bevitt a belvárosba, ahol paráztam. Ugye itt zebra, ott zebra, hol bringás, hol gyalogos. Uhh, ezt meg kell szoknom. Félek ám tőlük nagyon :(

A kuplung kezeléssel, csúsztatással nem vagyok kibékülve, holnap megyünk mellékutakra gyakorolni :DD

Alapjába véve nem is volt olyan rossz ez az óra. Majd belejövök!


Nektek hogy mentek az első órák? Ti nem féltetek a gyalogosoktól, bringásoktól???

162. ittik86 (válaszként erre: 161. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 17:39
:-DD Kíváncsian várom, de tényleg bízzunk benne, hogy nem kerülsz soha ilyen szituba!!!! Nem egy kellemes érzés :-DD Most már csak nevetek rajta, de akkor nagyon megijedtem!!!
161. moncsicsi83 (válaszként erre: 160. - Ittik86)
2009. ápr. 19. 17:14
Na majd ha én is ilyen szituba kerülök (remélem nem), elmondom hogyan is reagáltam le! :)
160. ittik86 (válaszként erre: 157. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 19. 16:02

Hehe :-DD

Hát lehet, hogy így reagáltad volna le. Én csak attól féltem, hogy jobban megijesztem, ha kiabálok vele :-D

159. moncsicsi83 (válaszként erre: 158. - Lipike)
2009. ápr. 19. 14:53
Miért nem kérdezel rá nála, hogy most akkor mi van? Lehet nem is foglalkozott vele, úgy van, ráérsz, majd sürgeted ha kell :)
158. lipike (válaszként erre: 153. - Kishoresz)
2009. ápr. 19. 10:29
Jövőhéten tuti nem fogok vizsgázni,mert nem szólt még,h menjünk vezetni.Remélem már utána héten mehetek.Sajna az oktatóm csak hétfőnként ér rá vizsgáztatni,mert dolgozik máshol is:(
2009. ápr. 19. 08:35
Ha belegondolok, én lehet mondtam volna, hogy előre már vazzeg, mert mindjárt borulunk :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook