Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. máj. 3. 13:25

Sziasztok.

Szép vasárnapot mindenkinek.

Klaudia furcsa volt "oktató nélkül vezetni". De meg lehet szokni!

245. moncsicsi83 (válaszként erre: 243. - Platty666)
2009. máj. 2. 21:08
Na igen, az nem volna rossz ötlet, ha a régen vizsgázott embereket időnként -mondjuk 10-15 évente- ismét KRESZ-ből egy kis ismétlő tanfolyamra vagy mire köteleznék...
2009. máj. 2. 20:39

Nekem is most lett meg a jogsim,még elvileg egy hét és postázva is lesz-így ténylegesen vezethetek!

BÁr így frissen,kicsit furi lesz hogy nincs mellettem az oktató!

Ti hogyv agytok ezzel??

243. platty666 (válaszként erre: 242. - Moncsicsi83)
2009. máj. 2. 20:36
Nekem roppant szórakoztató volt a középkorú kolléga urakat vizsgáztatni Kreszből. A forgalmi szituk során nekem is volt késhegyre menő vitám, ekkor felhívtam az oktatómat, kihangosítottam a telefont és megkérdeztem a véleményét. Egyértelmű választ adott, amibe a kollégám kénytelen-kelletlen belenyugodott. Nekem azóta is vesszőparipám, hogy miért nem kötelezik a húsz-harminc éve vizsgázott sofőröket legalább egy ismétlő tanfolyamra. Régen volt ilyen, már csak a Kresz változások miatt is. Aki sok éve rutinból vezet, néha meg van győződve, hogy szabályosan csinálja, aztán nagyon meghökken, ha kiderül, mégsem...
242. moncsicsi83 (válaszként erre: 241. - Platty666)
2009. máj. 2. 07:54
Nálunk is indult traccsparty még az elején, de jobb, ha nem is mesélek a forgalomról. Van egy munkatárs, akivel ebből vita alakul ki, hogy miért így tanulom, meg stb...
2009. máj. 2. 06:58
Örülök, hogy túlvagytok a rutinon. Mikor megy a lányod a forgalomba vezetni? És hol tanul? Te is "tanulsz" vele? Átismétled a régen tanultakat? Nálunk a családban és még a munkahelyemen is nagy traccsparti alakult ki egy-egy vezetési szitu körül, mert mindenről be kellett számolnom a vezetés kapcsán. Szerintem jó visszaidézni a régen tanultakat és összevetni a Te gyakorlatodat a szabályos vezetéssel. Tanulságos! Írj, hogy haladtok!
240. kishoresz (válaszként erre: 238. - Szanád)
2009. máj. 1. 21:19

Gratulálok a lányodnak.



Szép hétvégét mindenkinek.

239. moncsicsi83 (válaszként erre: 238. - Szanád)
2009. máj. 1. 18:13
Gratula! Mit húzott, melyik feladatot?
238. szanád (válaszként erre: 230. - Kishoresz)
2009. máj. 1. 12:13

Köszi sikerült neki a rutinvizsga... )))

igaz másodjára.....

De azért megjegyzem hogy nekem 3.-ra sikerült...igaz akkor még úgy ment a vizsga hogy először rutin és rögtön utána forgalmi vezetés...

2009. ápr. 30. 20:26
Lipike, én is sok sikert kívánok! 11.-én szorítok neked, hogy sikerüljön! Hajrá csajszi :)
236. platty666 (válaszként erre: 234. - Lipike)
2009. ápr. 30. 14:20
Lipike, ne aggódj! Én egyszer mentem rutin vizsga előtt a mi autónkkal, a következő órán azt mondta az oktatóm, látszik hogy gyakoroltam! Nem mondhatják az oktatók, de elhagyott helyen, üres parkolóban próbáld vezetni a saját kocsitokat, hiszen utána az lesz az igazi! És ha több autón tanulsz, jobban érzed magát a vezetést, külön tudod választani a forgalomtól. Sok sikert és szép hétvégét!
235. kishoresz (válaszként erre: 234. - Lipike)
2009. ápr. 30. 13:33
Ügyes leszel! :)
234. lipike
2009. ápr. 30. 07:48

Jelentkezett tegnap az oktatóm!!!!Végre!

Május 11 13:40-kor szurkoljon mindenki.Jövőhét kedden megyek vezetni,jön értem a munka után.Kíváncsi vagyok,hogy mennyit jelentett az 1 hónap kiesés,hogy felejtettem e valamit!

Lehet holnap elmegyek apával vezetni,bár soha nem vezettem még másik autót azon kívül,hogy a párom autójával beálltam a bejáróra meg onnan kitolattam.

233. kishoresz (válaszként erre: 232. - Platty666)
2009. ápr. 29. 20:58

Szerintem mindenkinek vannak rosszabb napja vezetésnél is. Van, hogy annyira kuka vagyok, vagy legalábbis annak érzem magam. De mindig jobb lesz.

Jó utat holnapra.

2009. ápr. 29. 14:11

Lipike! Mostanában egyre többen akarnak vizsgázni, lehet, hogy nem kapott időpontot az oktatód. Ne csóüggedj, minél többet gyakorolsz, annál könnyebb lesz majd egyedül menni!

Kishoresz! Érdekesek ezek az oktatók. Az egyiknek ez a módszere, a másiknak amaz. Fő, hogy megjegyezzük, igaz? Azóta más oktatótól is hallottam a kopogtatásos módszert, tudod, úgyis kapaszkodik a fogantyúba a jobb 1-ben, aztán mibe kerül neki kopogni? De az a tekintet, ami utána következett! Azt nem fogom elfelejteni. Ma is vezettem, és annyiszor előjött az a híres mondata: "lassan a kocsit, gyorsan a kormányt!" (parkolás)

Szanád! Szorítunk, és írd meg, hogyan sikerült!


Amúgy a mai vezetésemmel biztosan megbuktam volna a forgalmin. Annyiszor nem lehet lefulladni, ahányszor nekem sikerült! Csak hazafelé jöttem rá, hogy a szívató kihúzva túl sok benzint adagolt, ezért nem vette be a hármast szegény szépkorú járgányom. A lefulladás emiatt is lehetett, meg azért is, mert még mindig nem érzem, mikor fog a kuplung. Gyakorolni kell, mert minden autó más. Ennél nem látom, hogy emelkedne az orra, a motorhang emelkedésénél meg már le is fulladtam. Holnap újra megyek! Mindenkinek jó utat, könnyű vizsgát és kellemes hétvégét - ünnepet - kívánok!

231. kishoresz (válaszként erre: 229. - Lipike)
2009. ápr. 29. 09:44
Sikerülni fog!!!! :)
230. kishoresz (válaszként erre: 227. - Szanád)
2009. ápr. 29. 09:44
Nagy kalappal a lányodnak.
229. lipike (válaszként erre: 226. - Kishoresz)
2009. ápr. 29. 07:51

Szia!

Gondolom jövőhéten azért fogok vezetni,az oktató még nem hívott,pedig múlthét csütörtökre ígérte,hogy jelentkezik,hogy hánykor lesz a vizsga.Legalább ezt jó lenne tudni,hogy tudjak szólni a főnökömnek.

Hétfőtől már dolgozok és nekem most az a legfontosabb,hogy itt megfeleljek és beletanuljak mindenbe.

Ha a jogsi is meg lenne,akkor nem lenne ez a feszkó bennem.

Csak sikerülne a vizsga...!

228. moncsicsi83 (válaszként erre: 227. - Szanád)
2009. ápr. 28. 22:15
Egy kalappal neki :) Aztán majd számolj be róla, hogy sikerült neki és mit húzott!
227. szanád
2009. ápr. 28. 21:26
nekem már régóta van jogsim, de a lányom holnap fog vizsgázni rutinból....
2009. ápr. 28. 21:22

Sziasztok.


Moncsicsi semmi gond. Ügyes vagy. Minden csiszolódik óráról órára.

Lipike 11-e előtt mész még vezetni? Dolgozol már?

Tickygirl biztos, hogy jót tett az oktató veled, hogy annyit vezettél. Én valószínű, hogy az autó ajtajának kinyitása után, már csak kiestem volna, de a lábamat tuti nem éreztem volna. :)

Platty666 muris lehetett az oktatód, ahogy kopog az ablakon. Én meg jobbra kanyarodásnál soha nem néztem vissza, hogy jön-e gyalogos, vagy biciklis. Erre az oktató bevezette, hogy fogta a fejtámlát, és az ilyen kereszteződésnél megfogta a fejem és hátrafele fordította. Második alkalomnál már tudtam, hogy mi van. Ez azóta is megmaradt.

Jó éjt lányok!

225. moncsicsi83 (válaszként erre: 223. - Ad338a2ba0)
2009. ápr. 28. 19:33
:DDDDD Egy kicsit szét vagyok csúszva, bocsi :) De le a kalappal előtted, nekem ez a 20-30 km is sok :)
2009. ápr. 28. 19:32
Jelentem ma is volt órám és kezdek rájönni a jobb kezes dologra. Már ment a váltogatás, megállás, elsőbbség adás. Viszont csináltam egy bibit, le is lettem tolva rendesen... Véletlen megrántottam a kormányt. Na de a héten már nem megyek, ő is mondott le órát, én is... Majd jövő héten újult erővel indulás!
223. ad338a2ba0 (válaszként erre: 219. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 28. 17:58
310 km-t vezettem egy nap és nagy rutint adott!!!!!!!:)))))))))))))))
222. ittik86 (válaszként erre: 217. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 28. 11:03

Ezt valószínűleg azért tanítja az oktatód, hogy ha a forgalomba olyan szituba kerülsz sokkal egyszerűbb motorfékkel fékelni, mint ha a féket nyomkodnád az autón.

Nekünk egy Opel Corsa-nk van és a féke nagyon érzékeny. A párom nekem is folyton azt mondta, hogy miért nem fékelek inkább motorfékkel sokkal egyszerűbb, mint hogy rálépek a fékre és mindenki megy a szélvédő felé:-DDD

2009. ápr. 28. 10:16
Nálam a jobbkezes akkor rözsült, amikor az oktatóm bevetette a "mindenható" módszerét: kopogott a jobb ablakon. Úgy megijedtem először, hogy menten összekaptam magam, aztán ha lankadt a figyelmem, csak a kezét emelte az ablakhoz, már tudtam, mit kell tennem... Később is a legerősebb inger, ha megütik az autót. A kuplung nekem is mumusom volt, de gyakorlással már meg lehet szokni, és amikor a motorhangról hallod, mikor kell váltani, már tudsz vezetni! Sikerülni fog!
220. lipike (válaszként erre: 216. - Kishoresz)
2009. ápr. 28. 08:31

Nekem is egy 30-as övezet jobbkezes utca volt a vesztem a vizsgán.Alig lehetett észre venni,pedig lassítottam én + nem is jött semmi,de hát kevés volt.Legalább a kövi vizsgán erre tuti nagyon figyelek.

Moncsi este írom a levelet,este már hulla voltam.

219. moncsicsi83 (válaszként erre: 218. - Ad338a2ba0)
2009. ápr. 28. 07:07

310? km/h-val? Nem volt az egy kicsit sok? :D

Vagy a 310 mást jelent?

2009. ápr. 28. 05:56
Én közúton 310 vezettem, elvitt az oktatóm Pestre, és oda vissza én vezettem!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))És nagyon nagy rutint adott!!!!!!!!!:)))))))))))))))))))Mindenkinek SIKERÜLNI FOG!!!!!!!!!:)))))))))))))))))))
217. moncsicsi83 (válaszként erre: 216. - Kishoresz)
2009. ápr. 27. 22:14
Nekem azzal van gondom, hogy 3-as, aztán 2-es. Majd mikor átmentünk a kereszteződésen megint 3-as, de épp hogy átraktam már megint 2-es. Tök hülyeségnek tartom :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook