Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 27. 21:29

Sziasztok.


Hidd el leszel még ügyesebb, mindig ügyesebb. Nekem is volt ilyen érzésem, főleg amikor elrontottam valamit. Én előtte egy elhagyott úton gyakorolgattam a férjemmel. Borzasztó volt, de hasznos. Aztán a forgalmi eleje is szörnyű volt.

De a vége jó lett! :) Figyelj csak!

Csak 30-cal és mindig jobbra figyelj - ha ilyen helyen jársz! Ügyes legyél!

Jó éjt!

2009. ápr. 27. 20:09
A mai órának is vége. Addig amíg nem megyünk be 30-as övezetbe jobb kéz szabállyal övezve, addig nincs gond. De utána... Ideges leszek, kapkodok, mindent rosszul csinálok. Megint le lettem tolva :D Holnap csak ilyen helyeken fogunk menni. Már előre várom :(
2009. ápr. 27. 08:20
Persze, hogy voltak, ez természetes. Ismeretlen közegbe kerültél, minden új, az autót is meg kell tanulnod kezelni meg a forgalmat is. Gyorsan kell felismerni a helyzetet, meglátni a táblákat,a környezetet, sőt még azt is, mit akar a másik autós - akkor is kanyarodik, ha nem indexel, ilyeneket. Azért van melletted az oktató, mert ő a te füled, a te szemed, a te karod meghosszabbítása. Egy darabig... Bízz benne, de próbáld egyedül megoldani a helyzeteket. Aztán jön egy óra, amikor már tényleg egyedül vezetsz, és akkor majd úgy érzed, megérte a szenvedés. Kitartás!
213. moncsicsi83 (válaszként erre: 212. - Kishoresz)
2009. ápr. 26. 21:25

Köszi! Akkor megnyugszom. Tényleg nagyon bénának érzem magam, azt hittem ügyesebb leszek. Mondjuk a pénteki "talán abbahagyom" érzés után ma nem volt már ilyen. Tetszett, csak ne kapkodnék ennyit.

Nektek is voltak ilyen érzéseitek az elején??

212. kishoresz (válaszként erre: 210. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 26. 20:55

Sziasztok!


Hát téged kivittek az országútra. Engem talán 2x 5 percre. Mondanom se kell, hogy azt hittem elhagyom a fenekem, és berók....zok az autóba, amikor nyomtam a gázpedált - csak nem annyira - és még el is tűnt a lábam alól, mert az oktató tökig rálépett. És persze országutat húztam az első forgalmi vizsgán. Amikor megkaptam a jogsim, az első igazi utam Sopronból haza Szombathelyre. Na nem élveztem annyira, másodjára már jobb volt. :) Azt még élvezni is tudtam.

Ne aggódj, sokan voltunk így! :)

2009. ápr. 26. 18:18
Kitartás! Még az elején vagy. Ugrások vannak a tanulásban, és néha visszafejlődik az ember lánya, de ne add fel!
210. moncsicsi83 (válaszként erre: 209. - Platty666)
2009. ápr. 26. 17:39
Túléltem a mai napot is. Úgy látom az égiek mindig közbe szólnak, hogy ne tudjak dupla órát venni és ne siessek annyira... Ma is csak 1 órát sikerült venni egyéb okok miatt, így csak 11-12-ig vezettem. Bőven elég volt az is. Kivitt országútra és hát kicsit pánikoltam. Nekem sok volt ez a 90 km/h. Egyszer biztosan megszokom. Volt egy pont, ahol majdnem elsírtam magam, de utána ment tovább minden, visszafelé már jobban ment a dolog. Majd belerázódok én ebbe...
2009. ápr. 26. 15:17

Gondoltam Rád!

Mizújs?

208. moncsicsi83 (válaszként erre: 207. - Kishoresz)
2009. ápr. 26. 09:08

Szia!

Köszi szépen :)

Hogy milyen helyen dolgozok? Boltban. Sok féle hatás ér és néha kikészülök agyilag. Mostanság meg hogy válság van főleg :(

Abban meg remélem igazad lesz, hogy ez a félelem el fog múlni, nagyon jó lenne. Na majd ma 2 óra vezetés alatt -habár totál fáradt vagyok- kiderül aminek ki kell derülnie. De nincs kedvem menni, de muszáj. 10-12-ig tessék rám gondolni :)

2009. ápr. 25. 21:24

Sziasztok lányok!


Moncsicsi lesz ez még így sem.

Milyen helyen dolgozol, hogy "kikészülsz".?

Egyébként olvastam, hogy tegnap voltál 26 éves! Boldog születésnapot kívánok utólag is.

Ne félj, írod a naplódban, hogy félsz a gyalogostól, a biciklistől stb.

Én is féltem, hogy nem férek el, valaki kiugrik nem tudok megállni, valaki kihajt elénk és ütközünk. Ezt próbáld tompítani. Nem baj, hogy van, mert szerintem óvatossá tesz. De azért nem kell rettegni, hisz ha óvatos vagy minden helyzetet könnyebben oldasz meg. Aztán szép lassan rájössz, hogy a gyalogos is fél, a biciklis mellett bőven elférsz, a másik autós tudja, hogy szabálytalan lenne és megadja az elsőbbséget, mert félti az autóját... Szerintem el fog múlni!

206. moncsicsi83 (válaszként erre: 205. - Platty666)
2009. ápr. 25. 07:38

Igyekszem, igyekszem élvezni a vezetés minden percét, de nem mindig megy.. Főleg ha előtte melóban "kikészülök" és sajna lehet az elkövetkezendő pár napban ez lesz :(

Na de majd igyekszem, aztán lesz ami lesz... Annyira meg nem meglepi oktató, mert megbeszéljük előre az órákat, csak ugye az autó szerelőnél volt és így volt csak 1 meglepi órám..

205. platty666 (válaszként erre: 204. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 25. 07:14

Moncsicsi, hajrá, ne menjen el a kedved! Aztán lesz olyan óra, amikor ugrásszerű fejlődésen mész keresztül. Élvezz minden vezetéssel töltött percet, ha lehet, és ne haragudj magadra feleslegesen, ha nem sikerül valami. Próbálj meg teljesen kikapcsolni mindent közben az agyadban, és meglátod, a koncentrálás meghozza az eredményt!

Ha ilyen meglepi az oktatód, tarts bent a munkahelyen egy kényelmes cipőt, hogy ne érhessen meglepetés.

204. moncsicsi83 (válaszként erre: 202. - Kishoresz)
2009. ápr. 24. 23:08

Ma is voltam vezetni, hát nem ment valami fényesen. Igaz ma nagyon feszült és ideges voltam délután, na meg előjött nagyon a félelem, és ez is bénított... Na de azért nem törtem össze a kocsit :)


Vasárnap megyek 10-12-ig vezetni.


Tetszik meg minden, de tök bénának érzem magam... :(

2009. ápr. 24. 21:31
Szép hétvégét!
2009. ápr. 24. 21:31
Moncsicsi tényleg lesz ez jobban is. És tényleg nem mindegy milyen cipőben vezet az ember. Mikor mész még vezetni?
201. kishoresz (válaszként erre: 199. - Lipike)
2009. ápr. 24. 21:30

Sziasztok!


Érdekes Lipike 5 éve voltunk Egerbe egy nyaralás közepén. És nekem ez a környék a szakközepes 3. osztályos osztálykirándulásból maradt meg.

2009. ápr. 23. 21:48

Kész a kocsi, ma már vezettem. A drága oktatóm du 3-kor beugrott a melóhelyemre és szólt, hogy este vezetés :) Hát jól meglepett..

Maga a vezetés szarul ment. Olyan cipőben voltam, amivel nem jó vezetni, nem érzem a pedálokat, na meg egy kedves bringásnak köszönhetően fele idő után idegességemben kapkodtam össze-vissza és hát nem jól ment az óra. Na de majd lesz ez jobb is...

199. lipike (válaszként erre: 197. - Kishoresz)
2009. ápr. 23. 10:38

Ó még így is van még mitől megszabadulni,nem tudom,hogy munka mellett mennyire sikerül majd beiktatni a tornát,de próbálkozok.

Egerben készült,tavaly ott voltunk nyaralni.

Ti is voltatok már ott?

198. moncsicsi83 (válaszként erre: 196. - Kishoresz)
2009. ápr. 23. 07:46
Szerintem sem lesz belőle gond :) Szóval hajrá! :)
2009. ápr. 22. 21:16
Lipike! Rákukkantottam az adatlapodra, irigylésre méltó, hogy 9 kg-tól megszabadultál. Attól függetlenül, hogy nem tudom honnan adtad le... A kép véletlenül nem Egerben készült? Csak tipp, de nagyon ismerős a környék.
2009. ápr. 22. 21:14

Sziasztok. Lipike gratulálok, akkor a munkarésze sikerült. Akkor most a jogsi része jön, tehát... :)

Szerintem is szólj a főnöködnek, szerintem nem lesz gond belőle.

195. moncsicsi83 (válaszként erre: 194. - Lipike)
2009. ápr. 22. 18:37
Szerintem szólj neki. Nem hiszem, hogy 1-1.5 óra gond lenne. Ő is emberből van, ennyit csak enged. Szerintem említsd meg neki az első munkanapon, ha nem enged el, akkor meg rakasd át valamikorra...
194. lipike (válaszként erre: 190. - Kishoresz)
2009. ápr. 22. 18:25
Sajna május 11-re van csak időpont,ami elég gáz,mert hétfőtől dolgozok:)Majd megpróbálok valahogy eljönni.Szerintetek nagyon necces már az elején kérni a főnöktől,hogy engedjen el vizsgára vagy rakassam át a vizsgát?
193. moncsicsi83 (válaszként erre: 192. - Platty666)
2009. ápr. 22. 07:45
Az autó szervízben van. Ennyi az egyéb ok
192. platty666 (válaszként erre: 191. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 21. 23:14
Tudod, mi az az "egyéb ok"? Csak azért, hogy ne hagyj ki hosszabb időt, mert akkor csak a pénzedre játszik! Ha miatta nem tudsz menni... Legalább hetente kétszer legyen órád, különben elnyúlik az egész, elmegy a kedved, és nem lesz jogsid! Ha az oktató miatt nem mehetsz, inkább keress másik oktatót. Csak jótanácsként mondom...
191. moncsicsi83 (válaszként erre: 190. - Kishoresz)
2009. ápr. 21. 22:59

Szió...

Kétszer voltam még forgalomban eddig, de nem volt olyan rossz. Az oktatóm azt mondta, hogy se jobb, se rosszabb nem vagyok a többieknél, de az első két órán egy kicsivel átlagon felül teljesítettem. Szóval akkor nem vagyok nagyon béna. Vagyis remélem.

Most egy kis szünetelés van, egyéb okok miatt, de remélem mihamarabb tudok menni. Az oktató szól, ha mehetek...

2009. ápr. 21. 21:29

Sziasztok!

Mi újság van veletek? Moncsicsi vezetés megy? Lipike vizsgaidőpont van már?

Platty666 nekem a szándékosság meg sem fordult a fejemben. De teljesen egyetértek veled!!!!!

2009. ápr. 20. 19:51

Hm... Szerintem ha 17 évesen csinál valamit, akkor a szülő felel érte. Vagyis gondolom...

Amúgy meg igazad van

2009. ápr. 20. 08:46
A kezdő jogsi csak arra vonatkozik, hogy nem vontathatsz két évig, meg a büntető pontokat duplán mérik. Én azért nem értem a korhatárt, mert ha valakit csak 18 évesen lehet nagykorúként büntetni, akkor pl. mi van, ha 17 évesen szándékosan elgázol valakit? Ez egy veszélyes üzem. Vannak munkakörök, ahol 21 év a korhatár, pl. vegyiüzemekben, meg a hivatásos jogsinál is. Akkor 17 évesen hogy lehet elegendő belátása a törvény szerint? Nem beszélve, hogy a pubertáskori öngyilkosság is jellemző erre a korosztályra. Összefüggés lehet? ("pusztuljon a férgese") Morbid voltam, de tényleg, miért lehet autót vezetni akkor, amikor még szakmát sem lehet igazán tanulni? Valaha azért vezethették be, hogy mire elvitték katonánmak a fiúkat, meglegyen a jogsijuk, ne a kiképzés alatt kelljen tanulniuk. De ma már nincs sorozás, úgyhogy ez nem lehet érv.
187. moncsicsi83 (válaszként erre: 185. - Kishoresz)
2009. ápr. 19. 20:56

A jogsi korhatárt én is későbbre vezetném be. Nekem van 1-2 ismerősöm -ha nem több- akik 17-18 évesen csinálták meg a jogsit és sajnos csináltak balesetet, sajnos van amelyikük nem is egyszer. Simán 20 éves kor alatt nem adnék jogsit.

Amúgy meg azon háborodtam fel, hogy nem vették el a jogsijukat... Ha kezdő jogsis vagyok -vagy hogy nevezik ezt- nincs az, hogy ha balesetet csinálok, bevonhatják a jogsimat? Vagy én ezt csak álmodtam? Ezzel nem vagyok képben...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook