Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


156. ittik86
2009. ápr. 18. 21:34
Abban a helyzetben szerintem mindenki gondolt volna erre, mert annyira be voltam tojva én is, hogy nagyon nem akartam volna ráijeszteni szegényre, nehogy végképp a rossz irányba tekerje a kormányt :-DDDDD
155. kishoresz (válaszként erre: 147. - Ittik86)
2009. ápr. 18. 21:29

Szia.

:) Jó volt a megoldás, én csak olvasás hatására is becsuktam a szemem, hogy ne is lássam... De most elgondolkodtam, hogy ez lett volna a reakcióm???????

154. moncsicsi83 (válaszként erre: 149. - Ittik86)
2009. ápr. 18. 21:28
Na látod erre én lehet nem gondoltam volna, vagy fene tudja, nem voltam ilyen helyzetben, remélem nem is leszek! Ügyi voltál, hogy nem estél pánikba! :)
153. kishoresz (válaszként erre: 141. - Lipike)
2009. ápr. 18. 21:25
Nekem is el telt 2 hét a két forgalmi vizsgám között. Én is féltem, hogy bezavar a kihagyás, de nem volt probléma. Remélem azért jövő héten túl leszel mindenen!!!!!
152. kishoresz (válaszként erre: 135. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 18. 21:22

Ügyes vagy.

Én az első két óra után remegő lábakkal szálltam ki az autóból. De aztán hamar elmúlt talán a következő órán még éreztem, most meg már abszolút nincs ilyen probléma.

151. ittik86
2009. ápr. 18. 21:18
A rossz oktatót egyből ott kell hagyni!! Nem szabad stresszelni mellette, mert még akár baj is lehet belőle!! Vannak sokkal jobb oktatók és a váltás lehetséges!!
150. kishoresz (válaszként erre: 136. - D9ffc8ac36)
2009. ápr. 18. 21:15

Szia.

Hát váltsál oktató egyből és panaszt tegyél ez ellen a f..kalap ellen. El ne hidd, hogy benned van a hiba. Egyáltalán azt nem értem, hogy miért parkolóba visz????? Nekem sem volt túl jó az oktatóm, velem azért nem babrált ki, kolléganőmmel igen - de őt is, engem is a rutinpályára vitt első alkalomra! Ez a dolga. Elájulok, hogy mit meg nem csinálnak.

149. ittik86 (válaszként erre: 148. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 18. 20:39
Hehe:-D Én is majdnem sikítottam, de jobban féltem tőle, hogy ha sikítok, akkor a csávó megijed és végképp az árokban kötünk ki :-DDD Ezt a megoldást jobbnak tartottam, igaz kisebb fájdalmat okozva ezzel oktatómnak :-DDD Nem vagyok egy erőbajnok, de szerintem eléggé fájhatott ahogy megszorongattam :-DDDDDD
148. moncsicsi83 (válaszként erre: 147. - Ittik86)
2009. ápr. 18. 20:32
Én már sikítoztam volna :)
147. ittik86
2009. ápr. 18. 20:29

Azon is nagyon sok minden múlik természetesen, hogy milyen az oktató!! Ha egy idegbeteg barom, akkor aztán lehetetlen mellette normálisan megtanulni vezetni, mert mindig arra fog figyelni az ember, hogy neki megfeleljen!

Szerencsére nekem egy haláli nyugodt oktatóm volt.

Még gázos helyzetben is. Volt egy srác, aki mindig akkor jött mikor én. Megyünk szépen 80-as tempóval, az oktatóm pont valami papírok között matat, nem látja, hogy éppen mi történik. Erre a csávó, aranyom, ahogy váltott mindig a kormányt is húzta magával és hát 80-as tempó mellett elkezdtünk haladni az árok felé :-D Nagyon cuki helyzet volt. Nem akartam megijeszteni a csávót, hogy elkezdek kiabálni, elkezdtem ütögetni az oktatóm vállát. Erre ő szépen nyugodtan odanyúlt a kormányhoz és helyre igazította a gyereket. Nem volt semmi!! Lepergett előttem az életem :-DDDD

146. moncsicsi83 (válaszként erre: 145. - Platty666)
2009. ápr. 18. 20:05

Örülök is, hiszen vasárnap még kisebb forgalom van, mint szombaton. Szóval lehet jobb is így. Most már csak az időjárásnak kell kegyesnek lennie és semmi gond :)

Akkor leszek hisztis, ha holnap szakadó eső lesz, ma meg milyen jó idő volt :D Na jó, nem is...

Minden esetre várom már...

2009. ápr. 18. 19:37
Vasárnap délután a legjobb vezetni. Én is akkor gyakoroltam a vizsga után. Szép lesz az idő - de ha mégsem, örülj, hogy tető van a fejed felett - nem úgy, mint szegény motorosoknak... És minden perccel több leszel, mindig tanulsz valamit, úgyhogy hajrá!
2009. ápr. 18. 18:45

Na vagyok. Sajna elmaradt az óra, így helyette intéztem a dolgaimat. Majd holnap pótoljuk 4-6-ig :)

De most nem várom, mert akkor elmarad. Rutinon is úgy jártam, amikor a legjobban vártam az órát, akkor maradt el. Hát I.J.

2009. ápr. 18. 14:42
Sziasztok, csajok! Érdeklődve olvasom a topcot, nekem egy éve van jogsim. Nagyon átérzem a helyzeteteket. Elsősorban Crossnak mondanám, sürgősen keressen másik oktatót, mert nem normális dolog, ami vele történt. Nekem még az is megfordult a fejemben, hogy egyszerűen nem akarta kifizetni a pálya bérleti díját, azért ment parkolóba gyakorolni. Itt Pesten van olyan helyzet, hogy nincs elég gyakolási lehetőség a pályán, akkor félreeső helyen oktatják a rutinfeladatokat, de ha van rá mód, mindenképpen a rutinpályát kell választani. Elég lehúzósnak tűnik a dolog. Lipike, Moncsicsi! Hajrá, menni fog! Van, hogy kicsit rosszabbul megy, esetleg a vizsga sem sikerül elsőre, de ne feledjétek, hogy a legnehezebb vizsga az ÉLET! Amikor megvan már a kis kártya... Gondoljatok arra, hogy drága a pótóra, mégis kevesebbe kerül, mint egy karosszéria javítás, nem beszélve a súlyosabb következményekről. Széles utat!
142. moncsicsi83 (válaszként erre: 141. - Lipike)
2009. ápr. 18. 14:18

Okés, írni fogok. Kicsit izgulok, de nagyon várom :)

Vezetésre fel!

141. lipike (válaszként erre: 139. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 18. 14:14

Áhh még nem szólt az oktató,jó lenne pedig vizsgázni még ebben a hónapban,remélem nem fog bezavarni a 3-4hét kiesés.Hétfőn lesz 2 hete,h vizsgáztam,hétfőn már nagy valószínűséggel nem fogok vizsgázni,utána héten remélem igen,de nem bízok én már semmiben.

A lábam az nekem is fájt vezetés után,de a végére egész belejöttem.

Majd írj,hogy milyen volt a vezetés!Ügyes leszel:)

140. lipike (válaszként erre: 136. - D9ffc8ac36)
2009. ápr. 18. 14:06

Szia!

Én teljesen ki vagyok akadva a te oktatódon.

Ha lehetséges szerintem menj át másikhoz,mert ha ezt folytatni fogja a forgalmi vezetésnél akkor nem tenne jót neked.

Én az első órától a rutinpályán vezettem,sőt a 2.órától én vittem meg hoztam le az autót a pályáról.

Egy forgalmas parkolóban mit akar neked megtanítani???!!Nem értem.Arra való a rutinpálya,hogy ott normálisan megtanítsa az alapokat.

A műszaki részről adott anyagot az oktatóm és azt kellett tanulgatni majd az utolsó órákon átvettük,hogy hogy is néz ki a gyakorlatban.Plussz órát én azért vettem,mert így sokkal biztosabb tudással mentem a vizsgára.Erre nem sajnáltam a pénzt,de a te esetedben szerintem durva,hogy 5 óráig ki se visz a pályára,utána meg pampog,h így plussz óra,úgy plussz óra.

Forgalomból és vettem még pluszba órákat,sőt mondhatni sokat,mert írtam már korábban itt,h Makón lakok és nekem az is 1-1 óra,míg bevezetek meg vissza és ugye Szegeden kell gyakorolni,mert a vizsga ott van,így többe kerül majd a jogsi.

Te mennyiért veszed az órákat és milyen autón vezetsz?

Kitartást kívánok és ne add fel!!!

139. moncsicsi83 (válaszként erre: 137. - Lipike)
2009. ápr. 18. 13:54

:) Melyik autós suliban vagy?

Nekem szerencsére az a jó, hogy ugye én 6-ig dolgozom, és addig az oktató lezavarja a többieket és már csak én vagyok hátra, így nagyon a soromra sem kell várni :) Jó oktató, nem kiabál, nagyon szuperül elmondja a dolgokat, türelmes, szóval nagyon örülök, hogy hozzá mentem!

Azt meg azért kétlem, hogy hamarabb meglesz a jogsi... Ahhoz még vezetnem kell 19 órát. Ha minden nap megyek, kb május 10-15.-e körül végzek és akkor már lehet is menni vizsgázni.

Neked még mindig nincs semmi, hogy mikor lesz vizsga, meg plusz órák?


Jah, 1 óra múlva megint megyek vezetni, a tegnapi után nagyon várom és már nem is félek -csak egy kicsit :)-. Ami egy kicsit para, hogy 2 óra lesz. Nem tudom a lábam mennyire bírja majd, lehet úgy fog fájni, "égni", hogy öröm lesz kiszállni a kocsiból :)

138. moncsicsi83 (válaszként erre: 136. - D9ffc8ac36)
2009. ápr. 18. 13:51

Szia!


Örülök, hogy írtál ide és betértél hozzánk...

Igaz annyira nem vagyok jártas eme dolgokban, de én a helyedben váltanék oktatót, de gyorsan.

Műszakira 2 óra? Nem tudom, lehet az én oktatóm pörög, de mi úgy intéztük el, hogy adott egy papírt, amit vágjak be (2 oldal) és kétszer átbeszéltük a dolgot. Először az egyik óra elején, utána meg egy óra végén zárásként. Szerintem összesen max 20 perc volt a kétszeri megbeszélés. Megmutogatta a kocsin mit kell tudni, mit kell megmutatni a vizsgán és kész. 2 óra alatt mit lehet erről beszélni?

A rutin meg... Nem vitt be a rutin pályára? Rutin órákon az lenne a dolga. Irány ki a pályára és gyakorlás. Vagy én tudom rosszul? Szerintem csak a pénzre hajt. Én a helyedben már holnap -vagyis hétfőn- bemennék a suliba és kérnék sürgősen egy másik oktatót.

Egy volt osztálytársam járt így, hasonló oktatója volt, igaz vele már inkább a forgalomban szórakozott az oktató. Azt mondta nem jól csinálja, nem íratja ki vizsgázni. Még plusz óra, még plusz óra és a végén ott tartott, hogy már annyit befizetett, amiből 2 ember vígan megcsinálhatta volna a jogsit. Egyszer csak berágott és mondta az oktatójának, hogy ha nem írja ki vizsgázni megy másik oktatóhoz, vagy másik suliba. Köv.héten vizsgázott és elsőre átment. A vizsgabiztos meg mondta, hogy nem érti miért kellett ennyi plusz óra, látja hogy a vérében van a vezetés...

Lehet nálad is hasonló oktató van? Ha ügyesnek érzed magad, biztosan az is vagy. Sőt BIZTOSAN ÜGYES VAGY! Az ember megérzi, hogy jól csinálja vagy sem -vagyis én magamon ezt tapasztaltam-. Szerintem hagyd a francba az oktatót és keress másikat. Lehet annál olyan gyorsan átvesztek, megcsináltok mindent, hogy 4-5 óra rutin után mehetsz is vizsgázni!


Írjál ám, hogy mire jutottál, váltasz e, ha sikerült váltani, hogy megy, kíváncsian várom. Szívesen látunk itt, gyere nyugodtan csevegni, élményeket mesélni, kiönteni a szíved... Én örülnék neki, szerintem egymás tapasztalataiból is tudunk tanulni!

137. lipike (válaszként erre: 135. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 18. 13:46

Ügyi vagy nagyon!Lehet neked hamarabb meglesz a jogsid, mint nekem:)Gyorsan el fognak telni az órák,főleg,ha minden nap vezetni fogsz.Én is szívesen vezettem volna minden nap,de sajna egy héten maximum 3* vezettem és mindig 2vagy 3 órát.

De a jó oktatónak ez az ára,mehettem volna másikhoz is,akivel tudtam volna minden nap vezetni,csak ő éppen ordibálós fajta,az én lelki világomnak meg éppen nem hiányzott volna.

Remélem én is hamar túl leszek rajta.

2009. ápr. 18. 08:45

Sziasztok!Olvaslak benneteket már egy jó ideje.Gratulálok minden jogsival rendelkezőnek.moncsicsi83 történetére figyeltem fel először,hogy jár rutinra.Én még novemberben iratkoztam be tanfolyamra-nem tudom mi ütött akkor belém-de olyan nagy elhatározással indultam,hogy ajaj!Tudni kell,hogy egyszer a munkahelyemen kiraboltak és azóta lett egy olyan "fogyatékosságom",hogy szinte halálfélelmem volt a kocsiba.Nem tudom mi köze lehet a kocsinak és a munkahelyi rablásnak egymáshoz-de attól a perctől nem bírtam megmaradni a kocsiban.A férjem szépen hátra ültetett a gyerek mellé mert egyszerűen a szívem ugrott ki mikor közel ért hozzánk egy másik kocsi és csapkodtam meg visongattam és zavartam Őt is.Álítolag ez a sokk hatás következménye.Lényeg,hogy eldöntöttem szembenézek ezzel és beíratkoztam.December 11.-én volt a kresz vizsga átmentem elsőre egy hibám sem volt-ugye ide csak ész kell.Január közepéig zárva volt a Felügyelet így nem is igazán sürgették a rutint.Közben január végén levizsgáztam elsősegélyből és vártam,hogy hív az oktató.Nem hívott és Én a rinyás nem is sürgettem.Februárban már elkezdett a férjem noszogatni,hogy na mikor indulsz már....Fel is hívtam.Szombaton kezdünk...jó...eltolta....pénteken kezdünk...eltolta...lett belőle április 1.

Az első órán kiakadtam mikor műszakit kezdett nekem oktatni 2 óra hosszáig mikor le van irva papirra azt kell bevágni és kész...

Aztán nagyon gyanús lett nekem,hogy még az első alkalommal elment az egyik áruház parkolója de az ötödik óránál már elborzadtam,hogy ejnye nagyon hülye lehetek ha még a rutin pályára sem mer bevinni.Közben találtam moncsicsi írását és szépen figyelemmel követtem azóta.Közel hellyel egyszerre kezdtem vele.Ő már feladatokat gyakorolt mikor Én még idétlenkedtem.Mondanom sem kell,hogy a pótórát folyamatosan hajtotta,hogy milyen sokat kellesz vennem.Már annyira megviselt lelkileg ez a vezetősdi,hogy eldöntöttem mennyire szerencsétlen vagyok,bamba és hasonlók,hogy teljesen kivagyok.A férjem azt mondta,hogy nem mutat semmit-soha "nem láttam még kocsit" úgy mentem el első órára.Közben a férjem elment pestre dolgozni és Én nagy ütemben elkezdtem az óráim-a parkolóba.A nagy ütem az úgy néz ki,hogy egy héten egyszer megyek-a gyereket rábízom valakire-kikönyörgök vagy szívességet kérek és lemondja mire sikerül elrendeznem a sorsát.Szóval 3 hét alatt eljutottam oda,hogy jól bebeszélgettem magamnak,hogy mekkora marha is vagyok.Nem bíztat egyáltalán pedig látja,hogy rinyás vagyok-csak a pót órákat csépeli...Haza jött a férjem húsvétra-nagyon sírtam és mondtam,hogy engem már ez nem érdekel...elmentünk egy régi rutin pályára mondta megnézi,hogy valóban olyan tehetségtelen vagyok -ha igen akkor megmondja őszintén,hogy tényleg hagyjam ott ne gyötörjem magam...Két óra alatt megtanultam kormányozni-amit nem jól csináltam oktatónk szerint és 3 beállást és úgy mindenbe belekaptunk egy kicsit.7 óra alatt emberemmel nem jutottam semmire..Tegnap eljutottam a rutinpályára megmutatta a kötelező feladatokat amit úgy gondolom,hogy 5 óra alatt nyugodtan gyakorolhatott volna velem ott is és már a kötelezó órák végére biztos nagyon jól ismerném a rutin pályát.Gyorsan elmondta ki kivel...blabla...fel sem bírtam fogni és már nem jól csináltam.Nem tetszett neki,hogy mondja el mégegyszer melyik pályán mit is?

Én magam tegnap ügyesnek éreztem és úgy gondoltam ezt is eltudtam volna sajátítani amit most mutatott biztos 5 óra alatt.De mi volt benne a lényeg?Már csak két óra maradt és látjátok tényleg kell 5 pót óra-hát milyen jól tudta előre.Csak az a baj,hogy mire eljutottunk idáig Én már kicsináltam magam.Egyszerűen nem bírom a pasit sem egy pézéhesnek tartom.Annyira fusztrál már a jelenléte is,hogy tényleg csak bambázom...Amúgy egy talpraesett nő vagyok,a kollegáim,a barátaim ki vannak akadva,hogy sírok hisz sosem szoktam és még iratkoztam be bármilyen tanfolyamra mindig kanyar nélkül vettem-most meg sírok.Nem tudom lehet nem jól mérem már fel a helyzetem,lehet jobb mást hibáztatni-de ez az 5 óra parkolóba körbe körbe....A férjem szerint már akkor ki kellett volna vinni a rutinpályára mikor látta,hogy nagyon megakarok felelni és mikor először mondtam magamra,hogy bamba -akárhogy akart spórolni-mert láttam volna,hogy másnak sem megy jobban,rajtam kivül lett volna még 12 "bamba"(ezért bocsi).Mit szóltok ehez?Hallottatok már ilyet?

Továbbra is olvaslak benneteket és várom a véleményeket és még abban is bízom,hogy tudtok segíteni nekem lelkileg...köszi csajok!

135. moncsicsi83 (válaszként erre: 133. - Kishoresz)
2009. ápr. 17. 22:03

Nagyon tetszett a vezetés. Először paráztam, de rendes volt az oktató. Ugye jött elém melóba. Először még nem kellett beszállnom vezetni, hanem kivitt a belvárosból az egyik krt-ra. Ott helycsere. Elmondott mindent, hogy mikor szól, mikor nem, segít az első pár órán, hogy belejöjjek, stb. Szépen lenyugodtam és indulhattunk is. Ahogy elindultunk és már a sávban döcögtem, elmúlt a félelmem. Megnyugodtam és mentem, és mentem. Figyeltem az oktató minden szavát, figyeltem az utat, a km órát, a tükröket és totál elképedtem, hogy ha nyugodt vagyok és nem kapkodok tényleg mennyi mindenre van időm. Szuper érzés volt, főleg hogy éreztem nem is olyan nagy kunszt és én is meg tudom csinálni. Így már nagyobb kedvvel megyek a következő órára, ami holnap lesz 15-17-ig. Remélem holnap is ilyen jól megy majd, mint ma...

Amúgy ami miatt még paráztam, hogy esett az eső amikor indultunk, de mire kiértünk a város szélére már sütött a nap. Ami meg tök gáz volt, mert az út fénylett,alig láttam valamit. Így az oktató gyors segítségét kellett kérni és kikotortattam vele a táskám aljából a napszemcsimet. Milyen jó, hogy párom anno erőltette, hogy vegyek :) És még szivárványt is megálltunk nézni -addig lábpihentetés volt, mert így elsőre fájt ám a lábam rendesen :)


Tényleg, nektek mennyi idő alatt szokta meg a lábatok a pedálozást? :)

134. kishoresz (válaszként erre: 129. - Ittik86)
2009. ápr. 17. 21:47
Teljesen egyetértek veled!!!!!!
2009. ápr. 17. 21:46
Ugye megmondtam! Gratulálok. Nagyon pozitív, hogy jó érzésed és jó emléked van! És hogy tetszett a vezetés? Ez nagyszerű. Hidd el most már nem lesz gond!!!!
132. ittik86
2009. ápr. 17. 21:01
Az pedig, hogy ki fullad le és mennyi vezetési tapasztalat után? Hát az én párom, pedig fiatal, 10 éve van lassan jogsija és mégis lefulladt. Pedig ráadásul pasi!!!
131. moncsicsi83 (válaszként erre: 127. - Lipike)
2009. ápr. 17. 20:55

Hétköznap 1 órákat vezetek meló után, hétvégén meg duplát. Vagyis holnapra ezt beszéltük meg. Aztán majd változnak a dolgok, ki hogy ér rá... :)

Te mennyiket vezettél?

130. moncsicsi83 (válaszként erre: 126. - Kishoresz)
2009. ápr. 17. 20:53

Jelentem túléltem az első forgalmi órámat, és tök szuper volt. Köszönöm, hogy szorítottál értem!

Nagyon, nagyon tetszett a vezetés. Tényleg ha nyugodt az ember, mindenre van ideje. Az oktató is tök rendes volt, segített, szóval tök vidáman fejeztem be az órát. Holnap már dupléa órám lesz 3-5-ig délután!

129. ittik86 (válaszként erre: 124. - Kishoresz)
2009. ápr. 17. 20:51

Köszi :-DD

Nem egyszerű dolgok ezek. A storimat igazából csak azért meséltem el, hogy lássa mindenki, nem mindig csak rajtunk múlik a vizsga sikere!!!! Úgyhogy mindenkinek csak sok önbizalmat és sikert kívánok!!! Csak bátran :-DD

128. lipike
2009. ápr. 17. 10:33

javítás:fékezni,bele

Kicsit elírtam a dolgokat:)

127. lipike (válaszként erre: 121. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 10:31

Este 6-kor szerintem nincs nagy forgalom,bár nem tudom,hogy a jó idő beköszöntével változott e valamit.

Gondolj bele,hogy nekem minden alkalommal be kellett vezetnem Szegedre,sőt elég sokszor vissza is és ugye a 43-as elég nagy forgalmú út,sok kamion,sok külföldi...!Volt olyan eset is amikor szemből előzött egy autó és csak úgy fért be,hogy nekem egy nagyon nagyot kellett végezni,ha nem fért volna vele,akkor meg az útról is le kellett volna mennem.Kicsit félek az ilyen esetektől.

Hány órát vezetsz egyszerre?

Nagyon ügyes leszel,az oktató meg azért van melletted,hogy tanítson.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook