Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. máj. 14. 07:42
Jaj csajok, köszi a bíztatást ám, jól esik. Akkor is megcsinálom ezt a fránya jogsit... A héten még ma vezetek aztán 3 nap pihi :)
2009. máj. 13. 21:05

Húúú lányok sokat termeltetek.

Lipike jó lesz majd a másik autóval. Én is szeretem, ha mellettem ül a férjem, most már nem igazán szól, de elfogadom amit mond - többé kevésbé. :) Vagy csak két hét múlva. De már nem félek egyedül sem elindulni. Az is nagyon jó érzés.

Moncsicsi úgy lesz ahogy mondod! :) Ügyes vagy!

304. lipike (válaszként erre: 302. - Moncsicsi83)
2009. máj. 13. 18:50

Na látod ez már hozzáállás!

Meg fogod csinálni,ügyes vagy te nagyon.

Szerinted milyen a 11-es útvonal?

303. lipike (válaszként erre: 301. - Encsy75)
2009. máj. 13. 18:49
Nekem is ezt mondta az oktató,hogy mindig én vezessek amikor megyünk valahová,hogy szerezzek rutint.
2009. máj. 13. 14:42

Na túléltem a dupla órát. Az elején még nagyon ideges voltam, és rontottam, de a végére már egész jól belejöttem... Meg fogom csinálni... Meg tudom csinálni!


lipike, ma a 11-es útvonal egy részén végig mentünk :D Egyből eszembe jutottál, mikor mondta az oktató, hogy ez a 11-es útvonal, amin most megyünk :)

301. Encsy75
2009. máj. 13. 12:36

Sziasztok,igaz nekem már 15 éve van jogsim,de úgy gondoltam írok.

Az a lényeg,ha már megvan a jogsitok vezessetek,merjetek vezetni!Előszőr persze mindenkinek remeg a lába, én is így voltam.De csak így jöttök bele és így lesz meg az a bizonyos rutin!Sok sikert!

300. moncsicsi83 (válaszként erre: 299. - Lipike)
2009. máj. 13. 12:32
Nem, egy kamion... Rájuk rántotta a kormányt..
299. lipike
2009. máj. 13. 11:43
Moncsi az oktató autón egy tanuló okozta a horpadást?
298. lipike (válaszként erre: 295. - Platty666)
2009. máj. 13. 11:38
Nagyon kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz másik autón vezetni.Eleinte biztos,hogy ott kell üljön mellettem valaki.Majd beszámolok,hogy hogy ment az első oktató nélküli vezetés.:)
297. lipike (válaszként erre: 290. - Moncsicsi83)
2009. máj. 13. 11:35

A vizsgabiztos kérdezte,hogy jó lesz a 11-es vagy mondhatok 1-25ig egy számot.Persze az utolsó 5 útvonalat nem ajánlotta,mert az a Bajai út.

Mondtam neki,hogy jó a 11-es,mert ugye aznap is vizsgáztam.

296. platty666 (válaszként erre: 294. - Moncsicsi83)
2009. máj. 13. 09:17
Kitartás! Hiszen ügyes vagy, egészséges vagy, okos vagy, és nagyon szép is!!! Tehát minden adott ahhoz, hogy legyen jogsid! Azt, hogy az oktatód ideges, ne vedd magadra. Nem Terád mérges, nem is Miattad, tehát Te csak a vezetésre koncentrálj. Ha meg sorozatosan kiabál, kérd meg, ne tegye, ha ez nem használ, fontold meg, hogy mással folytatod. Hidd el, nem olyan nehéz az sem, de annak nincs értelme, hogy állandóan parázz a vezetési óra előtt. Én már csak tudom... Szóval, fejet fel, lábakat a pedálra, előre nézz - meg a tükrökbe - és indulás! Neked az autót és az utat kell figyelned, arra koncentrálj! Az meg legyen az oktató baja, hogy mi van a kocsijával, a házasságával (?), a lakásával, a világbékével, és önmagával... Te fizetsz, ő szolgáltasson.
295. platty666 (válaszként erre: 293. - Lipike)
2009. máj. 13. 08:55

Így igaz, feladni nem szabad!

Bocs, Lipike, tényleg írtad korábban, hogy Szegeden tanulsz vezetni. Figyelmetlen voltam. Nekem egyébként szerencsém volt, mert az oktatóm másodállásban csinálta, ezért csak este tudott vizsgáztatni, úgyhogy 7 óra körül mentem vizsgázni, ráadásul télen, amikor nem nagy a forgalom. De a VB nem is akaarja, hogy a dugóban pöfékeljen a vizsgázó, mert "nem arra kíváncsi, hogyan tud állni egyhelyben", úgyhogy csúcsidőben inkább gyérebb forgalmú helyekre visz. Ezért pl. a 8 vizsgaútvolból csak 5-öt ajánlott fel, vagy ha nincs az oktatónak autópálya matricája, és megértő a VB, nem viszki a pályára, de mindentől függetlenül kérheti, hogy ne a vizsgaútvonalon menj. Az, hogy egy héten max. 3-szor vezettél, nem rossz, mert állítólag ennél több óra nem viszi előbbre az ügyet. Te is "összeszedted magad", amikor egy hétig nem mentél. Azt mondják, ilyenkor "ülepedik" a tudás.De minden oktató azt mondja, legalább hetente egyszer menni kell vezetni, hogy ne kopjon. Zrikás dolog ez a vezetés, igaz? Hát még, ami a kártya átvétele után következik! Írj majd, ha megkaptad!

294. moncsicsi83 (válaszként erre: 293. - Lipike)
2009. máj. 13. 08:36

Igyekszem nem feladni, de olyan nehéz. Már tiszta ideg vagyok az 1-kor kezdődő vezetés miatt, majdnem sírok... Mi lesz akkor? Egyszerűen nem megy a dolog. Tényleg próbálom csinálni, de ha egyszer jól letolnak, utána elvágtak. Grrrrrrr... Most meg még az oktató is szerintem elég ideges lesz, szóval ááááááááááá

Legszívesebben menekülnék...

Itt van végre szabadnapom, ami tök jól telhetne, erre a vezetés miatt idegeskedek és kedvem nincs semmihez

293. lipike (válaszként erre: 290. - Moncsicsi83)
2009. máj. 13. 08:00

Fel ne add itt már nekem a jogsit!Hidd el nekem is voltak ilyen napjaim,én szinte mindig gyomorideggel ültem be az autóba,de mikor vezettem akkor ez elmúlt és gyorsan elteltek az órák.

Ne szüneteltess,vezess minél többet egy héten,meglátod így hamar túl leszel rajta.Nekem nagyon nem volt jó,hogy egy héten max 3* vezettem,mert így nagyon elhúzódott az egész!

292. moncsicsi83 (válaszként erre: 291. - Kishoresz)
2009. máj. 12. 22:13
Az oktatónak nem szerencsés ez az éve -ahogy elnézem-, ma megint a kocsival történtek dolgok és feszült volt, ami persze nálam azt eredményezi, hogy ideges leszek és nem megy úgy a vezetés. Ma is ez volt. Már kezdek gyomorideggel menni a vezetésre, hiába igyekszek, ha ideges vagyok nem megy... Holnap meg dupla óra. Ááááááááááá... Előre érzem, hogy alvás az megint nem lesz, pedig holnap lehetne, mert szabados vagyok...
291. kishoresz (válaszként erre: 290. - Moncsicsi83)
2009. máj. 12. 20:41
Már megint mi történt. Olyan ügyes vagy, mi a baj? Feladni tilos. Tudom fárasztó, de majd kipihened. És a dupla óra szuper!
290. moncsicsi83 (válaszként erre: 288. - Lipike)
2009. máj. 12. 19:16

Választani lehet? Vagy húzni és meglepetés mi van rajta?

Nekem úgy néz ki nagyon soká lesz meg a jogsi, most ott tartok, hogy fel kéne adni... Vagy egy kicsit szüneteltetni. Áááááááááá

Holnap dupla órám lesz 13-15-ig. Már előre félek...

289. lipike (válaszként erre: 287. - Platty666)
2009. máj. 12. 08:49

Tegnap vizsga után rögtön bementem és kértem,hogy majd postázzák ki s vizsgaigazolást,gondlom ez a hétén meg is fog jönni.Jövőhéten pedig megyek az okmányirodába,még utána járok,hogy melyik nap vannak sokáig.

Szegeden vizsgáztam,de Makón kell csináltatnom a jogsit,mert makói vagyok.

Jajj te Pesten vizsgáztál?Nem volt gáz?Én biztos kiakadnék a forgalomtól,na meg a pestieknek van egy vezetési stílusuk.

288. lipike (válaszként erre: 285. - Moncsicsi83)
2009. máj. 12. 08:42

A 11-es útvonalat választottam,volt benne olyan rész is ahol még nem jártunk,de megoldottam valahogy.A vizsga végén egy hibát említett a vizsgabiztos,hogy túl bátran kimentem a másik autó elé(ez volt az első 5percben) és hozzátette,hogy utána pedig nagyon ügyesen vezettem.Ez olyan jól esett.:)

Amúgy csajszi volt a vizsgabiztos,és a vizsgaútvonal minden részén nem kellett végig mennem.

287. platty666 (válaszként erre: 284. - Lipike)
2009. máj. 12. 08:28
Gratula! Aztán most pihi, mert a papírral, amit az okmányirodában adnak, nem vezethetsz. Legfeljebb két hét - mi az Neked! Autó van a közeledben? Merre vizsgÁztÁl? Ha Budapesten, akkor ammikor beMész a vizsgaigazolásért a Petzválba, rögtön intézheted az okmányirodát is, mert a Fehérvári útoN, éppen a Vizsgaközpont magasságában van egy okmányiroda, kifejezetten a friss jogsisoknak. Nem kell bejentkezni, ha megvan a vizsgaigazolásod, az eü. vizsgapapírod, személyid, akkor intézheted. Választhatsz, hogy személyesen vagy postán kéred a jogsidat, nekem a személyes átvétel vált be, mert nem vagyok otthon napközben, akkor meg mehettem volna este a postára. Szóval, ügyesen, okosan! Ált. 4 nap múlva be lehet menni az igazolásért. Írj, mi van veled!
286. kishoresz (válaszként erre: 284. - Lipike)
2009. máj. 11. 21:18
Gratulálok. Nagyon ügyes vagy!
285. moncsicsi83 (válaszként erre: 284. - Lipike)
2009. máj. 11. 20:48

Gratulaaaaaaaaa!!!!!!!!! :)

És mesélj, merre mentetek, mi volt. Volt dugó? Izgultál? Ahh, mindent tudni akarok :)

284. lipike
2009. máj. 11. 15:19

SIKERÜLT!

Köszi szépen mindenkinek aki szurkolt!

283. moncsicsi83 (válaszként erre: 280. - Klenca)
2009. máj. 10. 10:30
Akkor összesen mennyit vezettél? Gondolom nem sokat... :)
282. kishoresz (válaszként erre: 280. - Klenca)
2009. máj. 9. 22:03
Gratulálok. :)
281. platty666 (válaszként erre: 280. - Klenca)
2009. máj. 9. 19:53
Gratulálok a sikeres vizsgához, de ez azért nem volt fer a részéről. Remélem, azért meggyőződött róla, hogy tudsz vezetni. Aztán majd számolj be az első utadról!
280. klenca (válaszként erre: 268. - Moncsicsi83)
2009. máj. 9. 10:31

A vizsgámon a vizsgáztatómat elkapta a vásárlási láz. Leparkoltatott velem egy nagy áruház előtt, húsz perc múlva kijött, az órájára nézett, a homlokára csapott és közölte, hogy azonnal a lehető legnagyobb sebességgel menjünk vissza a rutinpályára.:))


( A vizsga sikerült.)

279. moncsicsi83 (válaszként erre: 278. - Platty666)
2009. máj. 9. 08:59

De jó lenne már... :) Úgy számolgatom, ha így haladunk, akkor kb június első felében meg lesz a jogsi -persze ez attól is függ, hogy vannak vizsga időpontok, na meg hogy sikerül e :)

Holnap dupla órázunk, előre félek :D

2009. máj. 8. 23:19
Persze, hogy ha megijedsz, már nem megy úgy. Ez, sajna, mindig így marad. Szedd össze a figyelmedet ilyenkor, hogy túléld a következő perceket, aztán már menni fog! Az, hogy új szituk kerültek elő, az oktatódat dicséri, mert fokozatosan szoktat hozzá a nehezebb feladatokhoz. Ha jól csinálod, hamarosan egy kis rózsaszínű kártyácska lesz a jutalmad!
2009. máj. 8. 22:20

Ma is túl éltem egy órát. Hullámzó a teljesítményem, de azért megyeget. Ami eddig nem ment, az most már megy, de ma újabb szitukkal találkoztam és azokat baltáztam el.

Egy dolog van amit meg kellene tudnom tanulni kezelni, az az, hogy ha egyszer megijedek, utána már nem megy úgy a dolog, mint előtte. Nálatok volt ilyen?

Pl ma egy bringás elém száguldott a semmiből a zebrára és megijedtem tőle. Persze nem volt gond, mert megálltam,de akkor is megijedtem. Utána már nem tudtam úgy teljesíteni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook