Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


276. kishoresz (válaszként erre: 275. - Moncsicsi83)
2009. máj. 8. 22:01
Igazándiból a pénz miatt nem akartam egyet sem venni, de a bukás miatt kellett 3 pót órát vennem.
2009. máj. 7. 21:08
Tényleg, egy kérdés. Ti mennyi pót órát vettetek fel a kötelezőn felül?
2009. máj. 7. 20:57
Szuper, ügyes vagy!
2009. máj. 7. 20:55
Jah, ma volt vezetésem! Tökre élveztem a dolgot, jó volt a vezetés. Igaz ma is sikerült lefulladni, de most már egyre jobban mennek a dolgok. Annyira örülök! Ha ügyes vagyok, akkor legkésőbb június elején már mehetek is vizsgázni!
272. moncsicsi83 (válaszként erre: 271. - Kishoresz)
2009. máj. 7. 20:54
Na jó, azt azért én sem! :) Jobb kimaradni az ilyenből! :)
271. kishoresz (válaszként erre: 270. - Moncsicsi83)
2009. máj. 7. 20:51
De igazuk van!!!! De azért nem szeretnék csattani. :(
270. moncsicsi83 (válaszként erre: 267. - Kishoresz)
2009. máj. 7. 20:51
Az én párom is mindig ezt mondja.. Az öreg focus a vadiúj mercivel szemben. Vajon ki félti jobban? :) Ezek a pasik, de egyformán gondolkodnak :)
269. moncsicsi83 (válaszként erre: 266. - Klenca)
2009. máj. 7. 20:49
Hehe, ez tényleg tök jó ötlet, ez tetszik :D Csináltatni kell ilyen matricát :)
268. moncsicsi83 (válaszként erre: 265. - Platty666)
2009. máj. 7. 20:48
Csak 40 perc a vizsga? Ezt nem is tudtam! Az tök szuper, mert ha kifogok egy dugót, akkor jól járok :) Majd egyszer....
267. kishoresz (válaszként erre: 266. - Klenca)
2009. máj. 7. 20:28
Ez tetszik. Igazad van. Be kell tartani a szabályokat. A mi kis Puntonk 9 éves az idén és a férjem mindig mondja, menj csak, neked van elsőbbséged, ő jobban félti a szir-szar kocsiját.
266. klenca (válaszként erre: 262. - Lipike)
2009. máj. 7. 19:06

Attól, hogy ők idegbetegek neked nem kell felhúzni magadat. (Én néha visszadudálok nekik.:))


Jobb, ha betartasz minden szabályt, s ha az idegesek akármit is tesznek, ők úgy törhetik össze a kocsijukat, ahogyan akarják.


Én nem akarom sem a saját autómat összetörni, sem másét.


Lehet, hogy kiragasztom a kocsim hátuljára:


"Te dudálj, mutogass, nekem jogom van betartani a szabályokat."

2009. máj. 7. 10:24
Egy kalappal! Én is szorítok!!! És arra gondolj, hogy a vizsga 40 percig tart, sietni nem kell, mert nem érdemes. Nyugodtan elindulni, kivárni a sort - nincs az a sor, ami egyszer el ne fogyjon -, udvariasan átengedni a gyalogost, kinézni a bicikliútra, jobbkezesnél nagyon benézni - mint ahogy tanultad. Izgulni kár, mert nem adnak el rabszolgának... (ezt is egy oktatótól tanultam). Fel a fejjel! Ja, és kétszer simán lefulladhatsz a vizsgán is.
264. kishoresz (válaszként erre: 260. - Lipike)
2009. máj. 6. 21:26
Majd szorítok érted hétfőn. Ügyes leszel.
263. moncsicsi83 (válaszként erre: 262. - Lipike)
2009. máj. 6. 20:19

Oké, majd 13:40-kor szorítok!

Én ma voltam vezetni, nem mondtam le -szerencsére nekem elmúlt a fejfájás, ezek szerint front van-. Hát én is tapasztaltam ezeket, amiket most leírtál. Nekem tegnap dudáltak, vagy lehet, hogy hétfőn? Szartam le, még jót is röhögtem rajta. Ilyenkor az jut eszembe, hogy ők is tanulták anno és kétlem, hogy nekik jobban ment volna....

Vannak azért érdekes emberek. A gyalogosok is szaladgálnak a kocsi előtt, mint a mérgezett egerek, a bringásokról nem is beszélve. Én is bringázok, de ilyeneket nem csinálok, mint egyesek...

Kemény lesz majd a vizsga, ha egyszer eljutok odáig. Az már biztos, hogy plusz órákat vennem kell fel, de nem is baj, inkább több órám legyen és menjen, mint hogy nem!


A levelet majd várom :)

262. lipike (válaszként erre: 261. - Moncsicsi83)
2009. máj. 6. 19:17

13:40-kor!A mai órát lemondtam,mert fáradt vagyok,meg nagyon fáj a fejem,nincs kedvem vezetni.Majd holnap megyek.A levéllel még adós vagyok,szerintem holnap lesz a napja,hogy megírom.Hulla vagyok,de majd mesélek részletesen a levélben.

Ja és el is felejtettem leírni,hogy a tegnapi vezetésnél megálltam egy kereszteződésnél,mert stop tábla kötelezett az elsőbbségadásra és hát jött autós,motoros,biciklis és a mögöttem lévő autós dudál és beszól az oktatómnak,hogy ne nézelődjél,hanem oktassál.A gyalogos meg látja,hogy jövök és lelép elém(nem zebránál) és ráadásul lassan ment és még vigyorog is mellé.

Ma meg sétáltam a munkából hazafelé és a tanuló elengedi a gyalogost a zebránál mögötte a taxis meg anyázta.Hát teljesen le voltam meredve,hogy milyen emberek vannak.

261. moncsicsi83 (válaszként erre: 260. - Lipike)
2009. máj. 6. 18:55
Előre is sok sikert a vizsgához. Hány órától is kell szorítani hétfőn?
260. lipike (válaszként erre: 256. - Kishoresz)
2009. máj. 6. 07:44
Egész jól ment szerintem,bár voltak hibák,de ahhoz képest,hogy 1 hónap kimaradt egész jó volt.Attól féltem,hogy nem fogom érezni az autót,de éreztem.Gyorsan eltelt a 2óra.Ha minden igaz ma is megyek vezetni 1órát,meg holnap 2órát és utána már csak vizsgán fogok vezetni.
2009. máj. 5. 20:55
:) Oké, önkontroll :D
2009. máj. 5. 20:50

Aranyos vagy. Önkontroll! Vagy fogadd el, hogy ez van - a végén kapkodsz - majd nem fogsz kapkodni. Én egyébként csak akkor kapkodtam, amikor már untam, vagy utáltam és azt szerettem volna, hogy már vége legyen.

Aludjatok jól.

2009. máj. 5. 20:44

Ma már jobban ment a vezetés. Igaz megint lefulladtam. Zavarba jöttem, hogy a rendőrök a mellettem lévő sávból figyelnek :D Amúgy semmi gond nem volt.

Amit nem értek, hogy tök jól megy a vezetés, utána meg amikor már mindjárt vége, elkezdek kapkodni, pedig figyelek rá, hogy ne tegyem, de mindig sikerül! Grrrrrrrrrr

2009. máj. 5. 20:31
Lipike milyen volt a vezetés?
255. kishoresz (válaszként erre: 250. - Moncsicsi83)
2009. máj. 5. 20:29

Sziasztok.



Ügyes vagy. Én csak vizsgán fulladtam le. :) De nekem annyi előnyöm volt, hogy a mi autónkkal sokat gyakoroltam. Azzal eleinte el sem tudtam indulni... Jó úton haladsz.

254. platty666 (válaszként erre: 250. - Moncsicsi83)
2009. máj. 5. 19:20
Szia, Moncsicsi! Kérdezted, hogy ment a csúsztatás. Nekem egy fél órát kellett a tanpálya lejtős parkolójában gyakorolni, hogyan tartsam meg az autót kuplunggal. A recept: orral fölfelé nyomod a gázt, aztán megállsz - leveszed a gázról a lábad és benyomod a kuplungot. A féket nem haszálhatod. És ekkor a kuplungot lassan felengedve elérkezel a "fogóponthoz", amikor gázt adva újra elndulsz. Ha visszagurulsz, nagyon-nagyon igyekszel megtalálni azt a bizonyos pontot, mielőtt beletolatsz egy műsik autóba... Tényleg jó módszer, bár van oktató, aki szerint nagyon kopik így a kuplungtárcsa. De ez nem a Te bajod, igaz? Rám is rámférne újra gyakorolni ezt a lomha öreg autónkkal... A bal lábad meg nem "lusta", hanem túl "virgonc", leugrasz a kuplungról. Nekem még vizsga előtt is mondta az oktatóm pirosnál: lassan indulj, nyugodtan engedd fel a kuplungot. Így is kell. Üdv.
253. klenca (válaszként erre: 251. - Lipike)
2009. máj. 5. 08:02
Kérd meg, hogy szeretnél zuhogó esőben is vezetni, s esetleg néhányszor vakító napfényben is. Hasznos tanácsokkal láthat el.:))
252. klenca (válaszként erre: 245. - Moncsicsi83)
2009. máj. 5. 08:01

Szerintem jobb, ha egy oktató beül mellé, s együtt mennek mindenféle szituba bele, kb 5 órát.

Akkor kiderül az is, hogy jól kezeli-e az autót, elfelejtette-e a KRESZT, s az újdonságokat elmondhatná az oktató.


A városunkat telitűzdelték körforgalmakkal.

Nagyon sokan nem is tudják, hogyan kell belemenni, bent mit lehet és mit nem, s hogyan illik kimenni belőle.


Azt is gyakran elfelejtik errefelé, hogy hiába van zöldem a lámpa szerint, ha előttem torlódnak az autók és látom hogy a zöld alatt nem tudom elhagyni az útkereszteződést, a saját kocsimat törhetem össze. De dudálnak is feszt, pedig nem sokra megy az idegbajával...

251. lipike (válaszként erre: 249. - Kishoresz)
2009. máj. 5. 07:49

Én a forgalmi óráim nagy részét sötétben vezettem,sőt előfordult,hogy rutin óra is volt sötétben.Szinte már furcsa volt világosban vezetni.

Az első három forgalmi órám sötétben,szakadó esőben Makó-Hódmezővásárhely-Szeged-Makó volt,hát mit mondjak paráztam rendesen.

Amúgy ma vezetek állítólag 4-től,de jó ha ideér az oktató fél 5-re.

2009. máj. 4. 22:44

Sziasztok!

Végre ismét mentem vezetni, túl vagyok egy újabb órán. Igaz most kimentünk a földútra a csúsztatást gyakorolni, de tetszett az óra és szerintem nem is voltam olyan gáz. Na jó a városban kétszer lefulladtam egy lámpánál, mert sietni akartam, hiszen ott rövid ideig van zöld, de a sietségnek ez lett az ára...

A bal lábam nagyon lusta, a kuplungot nem nagyon akarom kezelni, pedig kellene. Nektek ez mennyi idő múlva ment rendesen?

2009. máj. 4. 21:19

Soha nem vezettem sötétben, amikor tanultam... Az első utam friss jogsival sötétben történt. Én attól kaptam frászt. Nem voltam hozzászokva, hogy "nem látok". A második utam pedig Sopronból Szombathelyre történt. Gondolhatjátok. Párszor kellett nyúlnia a kormány felé a férjemnek. De hazaértünk, és jó volt! Én kimondottan szeretem, ha a férjem mellettem ül, beszól, én meg vissza. Aztán jókat nevetünk. Egyedül is neki indulok, úgy voltam, mint Te platty666 a szükség engem is kényszerít. Nem baj.

Aludjatok jól!

248. platty666 (válaszként erre: 244. - Klaudiaklaudia)
2009. máj. 4. 20:22
A frász tört ki, amikor először ültem be az autónkban a friss jogsival. Első útjaomon egy jó sofőrt kértem meg, jöjjön velem és segítsen. Ez hasznos volt, mert minden autó más, és ő ismerte ezt a kcosit. Aztán amikor a szükség rákényszerített, nem volt választásom, el kellett indulnom - nem is egyedül, beteget vittem kötözésre. Akkor jöttem rá, hogy muszáj mennie a vezetésnek, hiszen rajtam múlik minden. Ettől büszkeség töltött el, megnőtt az önbizalmam, és amikor segítőkész autósokkal találkoztam, megnyugodtam. Azért igaza volt az oktatómnak: az első utunkon még egy egészen icike-picike vizsgabiztos is jobb lenne, mint a semmi... Fel a fejjel! A vizsgához meg gratula!
247. moncsicsi83 (válaszként erre: 244. - Klaudiaklaudia)
2009. máj. 3. 19:00
Gratula a jogsihoz! Én a kérdésedre még nagyon sokára tudok válaszolni, de nem feledem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook