Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szingliként szembesülni azzal, hogy a volt osztálytársak/barátnők házasodnak és szülnek. fórum

Szingliként szembesülni azzal, hogy a volt osztálytársak/barátnők házasodnak és szülnek. (beszélgetős fórum)

1 2 3
59. michelle.r (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 16:19

Igen, lehet hogy hülyeségeket beszélek. De a véleményem az, ha valami nagyon nem megy, és folyton ugyanazt az eredményt kapom az arcomba, akkor azt is meg kell vizsgálni, nekem kell-e változnom.


Ha jól megnézed, most is összeadnak boldogat boldogtalannal. A nők nagy része a második randin már párkapcsolatban hiszi magát. Pedig az még bőven az ismerkedés része, még a tizedik után is kiderülhet, hogy nem fog működni.


Nem emlékszem ki mesélte, hogy beszélgetett egy indiai kollégájával arról, hogy micsoda borzalom, hogy gyerekkorában eldöntik, kivel fog házasodni. És az indiai azt válaszolta, lehet, hogy ez innen Európából annak látszik, de mi itt az érzelmek tetőfokán házasodunk, míg nekik idejük van kibontani, felépíteni a házasságot, az érzelmeket. És hogy nem boldogtalanabbak az indiai házasságok, mint a magyarok. Hiszek neki, mert én nem éltem Indiában, de ő élt Magyarországon és több európai országban is.

2020. máj. 17. 16:18
Miert kéne megolni a gyereket mert az anyuka 48 eves? Ugyan mar. Az elet mindenkinek kiszamithatatlan, egy 20 evesnek is, nem csak egy kozepkorunak. Meg az is lehet hogy tervezett gyerek, Gryllus Dorka jo formaban van még egyebkent, nemreg lattam egy vele keszult filmet, vegigszexelte a film elejet, premier planban. :D
57. Ildi (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 17. 16:17
Hangoztatta. Csak ugye régen elvárták a házasságot. Annélkül gyerek elképzelhetetlen volt.
56. 184481d874 (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 16:16
REméljük,hogy most a XXI.században nincs kényszerházasság,legalábbis Magyarországon.De ha van akkor a következményeket viseljék el,mert választási lehetőség van.Gyerek mellett és munka mellett nincs lehetősége ismerkedni? Azt azért kétlem.A helyzethez kell igazitania és változtatni kell,kilépni bizonyos komfortzónájából.Gyerekeseknek nem könnyű,leirtam korábbi hozzászólásomban.De a saját és a gyerek érdekében próbálkoznia kell és bizony van sok kudarc is.Én a válásom után sokáig nem próbálkoztam,mondván: elegem van a férfiakból,de utána rátaláltam az igazira,igaz nem fiatalon,de örökké hálás vagyok a sorsnak érte!De egy fiatal nő még ne mondja ezt,hanem nyisson.Vannak fórumok,társkeresők.A csalódás benne van a pakliban.De józan ,reális gondolkodással előbb,utóbb talál magának párt.Nem kell egyből az anyakönyvezetőhöz rohanni,de azt is vegye észre ,ha kihasználják.Nem könnyű,elhiszem.
55. Ildi (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 16:15
Szerintem nem is fog,már igy veszett. Reménytelen.
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Ildi)
2020. máj. 17. 16:15
Akkor inkább azt kellene hangoztatnia, hogy sosem szülne gyereket.
53. Ildi (válaszként erre: 50. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 16:14
Az enyém él,de érthető okokból sem én,sem a hugom nem tartjuk a kapcsolatot vele
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 16:13

Ez egy jó kérdés.

Sokak reakciója lenne szerintem, elég vén már, hogy védekezni tudjon. A másik fele, egy gyereket nem lehet megölni.

Ez az öreg, az unokája és a szamár esete.

Van akinek a világon semmi sem jó, csak a saját elgondolása.

Ezért nem szabad mások elvárásai szerint élni, mert sosem lesz megelégedve az életével, mindig megfelni akar.

51. michelle.r (válaszként erre: 44. - Ildi)
2020. máj. 17. 16:11

Jessssszus! 🙃🙃🙃


Egy idő után nem lehet könnyű kiszabadulni onnan. Maminak biztos van egy jól működő eszköztára, hogy törje le a fiacskája ambícióit mártírkodással.

50. Garabonciás (válaszként erre: 47. - Ildi)
2020. máj. 17. 16:08
Nekik csak egy gyerekuk volt, az apam. De mar nem él ő se. Nagyapam szeretett volna még, de a nagyanyam nem engedte kozel magahoz mar aztan. Pedig jo ember volt a vegtelensegig, csak hat nem egy szépség. Egy macsó man.
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2020. máj. 17. 16:08

Nem tudom, nekem sosem volt, szerencsére nincs is, se gyerekkel, se fiatallal se öreggel konfliktusom a magánéletben.

Tehát nálam ez a szakadék sosem volt a másik ember iránt.

Akik között szakadékok vannak, ott eleve elszúrt silány kapcsolat lehet.

És ez bizony látszódik a játszótéren is. Van aki kiviszi a babáját és egy kukkot nem szól hozzá, a gyerek bekötve ül a babakocsiban, míg ő órákat telefonál, vagy olvas, vagy traccsol másik szülővel. A másik aki kiveszi a gyereket a babakocsiból, beteszi a homokozóba és le sem carja.

Nem a kor az ami szétválasztja a generációkat, hanem a mentalitás.

Nagyon sok 60 és 70-es éveiben nőt ismerek, férfit is, de az a kevesebb, aki tornászni, jógázni jár, sőt aki ebben a korban még fut is.

Van olyan ismerősöm, akit eltemettek volna az orvosok, életvitelt váltott és köszöni jól van 74 évesen. Tornászik, sétál több órát egészségesen étkezik, utazik stb.

Ha megnézzük a német, olasz, angol nyugdíjas turistákat elképedhetünk, hogy milyen jól tartják magukat.

Valahogy, valamiért nálunk az a divat elmúltál 50 'oszt öreg vagy. Akkor már biztos nem értesz semmihez, akkor már csakis mamás cipőben, ruhába öltözködj. Nem lehetnek igényeik egy kirándulásra, stb. Nem is beszélve a szexről, azt hiszik 50 évesen bezár a bazár. :D Mert arról tabu beszélni, hogy az idősebbek is lehetnek szerelmesek.

Egyik ismerősöm mondta, egy idős párt látva, szerintem olyan 70-es korosztály lehetett, hogy phujjj, milyen gusztustalanok, fogják egymás kezét. Számomra meg egy lelket melengetőlátvány látvány volt, ahogy cinkosan fogták egymás kezét és egymás szemébe néztek.

48. michelle.r (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2020. máj. 17. 16:08

A nagybátyja most éppen 68 éves. Évek óta egy gitárral - legutóbb karácsonykor láttam színpadon - ugrál óvodás, és kisiskolás gyerekek előtt.


Én most nagyon messze a 68-tól is látok jó néhány betegséget.


Szerinted - és ezt kérdezem a másik énedtől is - mit kellene csinálnia egy 47 éves, évtizedes, jól működő párkapcsolatban élő nőnek, ha teherbe esik?

47. Ildi (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 16:06
Apai nagyszüleim igaz,boldog házasságban éltek,de nagyanyám mindig azt mondta h ha ujrakezdené az életét,sosem menne férjhez.A fiai okoztak csalódást Nekik.Na meg nekem.
46. michelle.r (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 17. 16:05
Vajon mi lenne a reakció arra, hogy elveteti a gyereket, mert nem szeretné, ha nyugdíjas lenne, mire a gyereke leérettségizik? 🙄
45. Garabonciás (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 16:02
Szerintem te alapos tevedesben vagy. Itt nem minden esetben arrol van szo, hogy a no magasra rakja a mércét aztan nagyok az elvárások, hanem eleve olyan rossz kapcsolatból jön vagy olyan rosszak a tapasztalatai hogy nem is mer lépni. Behúzódik a kis csigaházába. Vagy nem is igazan tudja hogy merre induljon el mert mondjuk a netes tarskeresok nem jonnek be neki, se a facebook. A valos eleteben meg mondjuk gyerek mellett, munka mellett nincs lehetosege ismerkedni. Meg hat van a masik oldal, aki ugye ugy abszolute jol megvan magaval. Magaban. Regen ez egyszerubben mukodott, osszeadtak boldog-boldogtalant, ha akartak ha nem. Nagyanyam se szerette a nagyapamat, csalta ahogy tudta. Kenyszerhazassag volt az is, mert nagyapam jomodu volt, nagyanyam meg nem. De a tatám az rajongásig szerette a nagyanyámat. Bár azt nem tudom mit szeretett benne. :D Mondjuk szepnek szep volt, az teny.
44. Ildi (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 16:01
Fúú a mamahotelesek...szerencsére nem sok olyan ismim akad,de aki volt,számtalan vitát lefolytattam vele,főleg ugy,h többen jeleztük,az anyuka anyagilag is kihasználja a fiát,háttérbe le is járatja. A szobáját tekintette mentsvárnak anyuka előtt,aki persze bármikor berontott azzal h " fiam fekvés holnap munka" A tag 34 éves " ffi". Természetesen kapcsolatról csak álmodozik,még ahhoz is engedélyt kell kérnie h havert felvihessen. Az,h miért nem költözik albiba legalább,nem tudott érdemleges választ adni
43. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ildi)
2020. máj. 17. 15:54
30 felett nem ritka, hogy egy embernek gyereke van. Nekem is van olyan ismerősöm, aki sose kezdene olyannal, akinek gyereke van. Közben majd megdöglik, hogy kapcsolatban élhessen. Addig csinálja, amíg majd összejön egy mamahotelben élő negyvenessel 🙃
42. 184481d874 (válaszként erre: 40. - Ildi)
2020. máj. 17. 15:53
Jól választottál.
41. Ildi (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 15:52
Tudom h nem rám értetted:)
40. Ildi (válaszként erre: 35. - 184481d874)
2020. máj. 17. 15:51
Ilyen is van,bár nálam a gyerek nem okozott gondot egy kapcsolatomban sem.
39. michelle.r (válaszként erre: 12. - Ildi)
2020. máj. 17. 15:50
Nem kötelező párkapcsolatban élni, szuper, hogy még élvezed is. Én azokról beszélek, akik nyekeregnek, és nem hajlandóak magukba nézni, hogy ők vajon elég jók lennének azoknak a pasiknak, akik szerinte megérdemelnék az ő becses személyét ;)
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2020. máj. 17. 15:48
65 évesen még dolgozni kell, ha nincs meg a 40 éve valakinek, nem tudom él-e még ez a 40 ledolgozott év. Állítólag emelik is a 65 évet, tehát középkorú még 68 évesen :)
37. michelle.r (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. máj. 17. 15:47
Ne is mondd, épp tegnap beszélgettem valakivel. Pasi, ötvenéves, valaha főszerkesztőm volt, évekig nem beszéltünk, most összefutottunk. Az élete pont ugyanott tart, mint húsz éve, az összes kapcsolata kudarccal végződött, az egyikből született egy lánya is, akit életében nem látott. És bármit mondok neki, gondolkodás nélkül van rá öt indoka, hogy miért nem. És nem veszi észre, hogy ugyanazt a verklit tekeri, amióta ismerem.
36. michelle.r (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. máj. 17. 15:40
Yessss. 👍
35. 184481d874 (válaszként erre: 13. - Ildi)
2020. máj. 17. 15:21
Igazad van.Sokan még az ismerkedés elején nyiltak,igérgetnek mindent,de azután mikor kiderül gyerek van ,még ha nagyobbak is és a nővel élnek akkor abban a pillanatban visszavonulót fújnak.
34. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
2020. máj. 17. 13:33
Hát nem irigylem a gyerekét.
33. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 17. 13:31

Azért szerintem nagyon nem mindegy, hogy valakinek nagymama korú anyja van, pláne kamaszkorban.


Most 50, de "fiatalos", ami nem egyenlő a fiatallal. Nem hiszem, hogy bárkinek 50 évesen annyi energiája van, mint egx 35-40 évesnek. Aki tagadja, az elkentmond a biológiának.


Mire a gyerek 15 lesz, anyuka 60. Szakadék lesz közöttük szerintem.


Itt is a 30-40 évesek már úgy reagálnak a 60-asokra, mintha isten tudja, milyen vén hülyék lennének, tisztelet a kivételnek. Szóval kisebb korkülönbség esetén sem értik meg.


Akkor mi lesz egy 15 évessel egy 60 éves anyával?

32. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Plavalaguna)
2020. máj. 17. 13:17
68 éves lesz akkor az anya. Olyan korban pedig már bizony vannak betegségek, ahogy a környezetemben látom.
31. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Ildi)
2020. máj. 17. 12:56
én férjnél voltam,mert akkor szinte elvárás volt.haszna nem sok,hamar elváltunk.ha újból kezdhetném,nem mennék férjhez.
30. plavalaguna (válaszként erre: 23. - Böce)
2020. máj. 17. 12:42

Ez marhasag. Honnan veszed, hogy apolni kell majd???


Vajosagban akit apolni kene, az altalaban mar nem fog tudni ennyi idosen szulni. Aki tud, az meg nem szurul apolasra. Valojaban akik lerobbannak mar 40 eves kortol nagyon csusznak lefele egeszsegugyileg.


Szoval szerintem ne izgulj a 40 felett szulo nokert. Akiket en ismerek igy szultek mert volt ez korabban is, biza kirepult a gyerek es meg mindig aktivak. Nem szorulnak apolasra

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook