Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire tudnád elfogadni, ha egykori osztálytársad, aki valaha fiú volt, lányként jelenne meg egy osztálytalálkozón? fórum

Mennyire tudnád elfogadni, ha egykori osztálytársad, aki valaha fiú volt, lányként jelenne meg egy osztálytalálkozón? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
146. PöttyösPanka (válaszként erre: 139. - Flóra76)
2022. okt. 26. 08:53
Küldtem neked szívecskéket :)
2022. okt. 26. 08:52
Érdekes volt osztálytársaid vannak)
144. PöttyösPanka (válaszként erre: 129. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 26. 08:49
Nem támadom. Nem róla írtam a intelligenciás részt. Csak valamiért magára vette. Pedig kinek nem inge...
143. PöttyösPanka (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 26. 08:46
Bizonygatni csak a bizonytalant kell.
142. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - Flóra76)
2022. okt. 26. 08:45
Azt nem te írtad, hogy irigylésre méltó vagy, hanem én ;) Lehet a hozzászólásomat gúnyosan is értelmezni. De én tök őszintén akkor is így vagyok vele.
141. PöttyösPanka (válaszként erre: 125. - Libikóka)
2022. okt. 26. 08:37

Lehet, hogy igazad van abban, hogy ez tényleg valamiféle szórakozás a részükről. Vagy legalábbis az is bőven van a dologban. Bár ettől még azt is gondolom, hogy az el nem fogadás nem teljesen megjátszott a részükről. Végülis mindegy.


Azért nyugi, még bőven azok vannak többségben, akik nem hajlandóak jópofát vágni mindenhez.

140. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 139. - Flóra76)
2022. okt. 25. 16:42

Hogy ne legyen hiányod, én adok egyet.

Sokba került ugyan, de ennyit nekem megérsz..-))

2022. okt. 25. 15:25
Halkan megjegyezném, sehonnan nem érkezett még szívecske.......
138. 71ddaa07fa (válaszként erre: 137. - Dad1f54482)
2022. okt. 25. 15:03
Miért bántanám? Biztos nyomós oka volt annak, hogy meglépje ezt a dolgot. Gondolom volt pár álmatlan éjszakája, mire meghozta ezt a döntést.
137. dad1f54482 (válaszként erre: 136. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 14:55

Nem kell emiatt rosszul érezned magad. Valahol természetes, hogy nem tudsz mit kezdeni az átoperált "új" emberrel. Bántani nem kell őket ezért, de gondolom nem is teszed :)


És sok meleg sem tud mit kezdeni a travikkal, pedig melegként azt gondolnánk illene. A travik egy picit külön "kaszt" a melegvilágban is.

136. 71ddaa07fa (válaszként erre: 135. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 25. 14:46

Semmi bajom veled, azon kívül, hogy semmit nem tudsz szó nélkül hagyni. Nem csak nekem, nekünk, másoknak is finoman oda-oda szólsz a különböző fórumokban. Lehet ez azért zavar mert egy kicsit én is ilyen vagyok, és az azonos pólusú dolgok taszítják egymást. :))

De azt hiszem volt, olyan is, hogy egész jót beszélgettünk.


Ez a celeb dolog azért barokkos túlzás. Lehet én kicsit többet elárulok magamról, mint kellene, azt azonban nem hiszem, hogy bárhol sztárolnám magam.


Az elfogadással kapcsolatban pedig továbbra is az a véleményem, hogy nektek is meg kellene érteni, hogy az ember bizonyos dolgoktól viszolyog, vagy nem tud kezelni egy helyzetet. Számomra ez a nemváltás ilyen. Ott nekem megszűnt az az ember, akit addig ismertem, mikor kés alá feküdt. Azzal az új emberrel , aki pedig lett, nem tudok mit kezdeni. Azt ne kérdezd miért, nem tudom megfogalmazni.

135. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 134. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 14:23

Nézd, az ellenem érzett ellenszenved már régi. Nem zavar. Egymásnak osztogatjátok.


Vissza az első mondathoz, ha visszaolvasol, linkeld már be, hogy hol nehezményeztem, hogy ti nem fogadjátok el a másságot?

Idézni sokan tudnak, tény, de ne feledd vannak, akik a kútfőből is előhoznak olyan idézeteket, amik valamiért megfogták. Lehet, hogy ez számodra elképzelhetetlen, de az a te bajod, nem az enyém.


Akkor is tartom magam hozzá, hogy egy igazán intelligens ember sosem sztárolja magát, nem süllyed egy celeb szintjére, de ez is az én véleményem, ki milyen körökben forog, ki, hogy él........

És én ezzel be is fejeztem, mert már így is egy bizonyos szint alá süllyedtem, pedig az ember, bizonyos szint fölött nem süllyedek bizonyos szint alá!

134. 71ddaa07fa (válaszként erre: 132. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 25. 14:13

Ki fogja kinek küldeni azokat a szíveket? :))


Idézni bárki tud bölcsességeket, de ahhoz nem intelligencia kell, hanem felhasználói szintű számítástechnikai ismeret.

2022. okt. 25. 14:02
Pont aktuális volt egy hasonló szitu pár hete. Középsulis osztálytálakózónk volt. Van egy srác, aki középsuliban még heteró volt. Később úgy döntött vált. Ezt tudja azóta sok osztálytárs, de úgy érzi ciki lenne neki így eljönni. Nem is jött. Az osztálytársak közül egyről sem tudom, hogy emiatt neheztelne rá vagy hasonló. Mindenki örült volna neki ha jön.
132. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 129. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 13:56

Oké, védjétek egymást, nyalogassátok egymás sebeit, feleljetek meg egymásnak! Mindjárt megy a szívecske. :)


“Ezért a bölcs ismeri magát, de nem ismerteti, szereti magát, de nem szeretteti, neki nem a távoli kell, hanem a közeli.” (Tao Te King 72.)

131. 71ddaa07fa (válaszként erre: 115. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 13:56
Semmit nem gondoltam. Nekem azt tanították, hogy probléma esetén a menekülőutat keresd. Így tettem, azt néztem, ha esetleg több lesz, belőle, mint szimpla ordítozás, hogyan védjem meg a feleségem és magam. Lehet te úgy jársz le reggelizni, vagy ebédelni a nyaralásaid alkalmával, hogy mindig jut egy ilyen személy az asztalodhoz, de nekem ez teljesen új dolog volt.
130. Flóra76 (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 25. 13:52

Szia, már vártalak!


De nem állok le veled vitatkozni magamról! :D

Annál én intelligensebb vagyok😂

129. 71ddaa07fa (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 25. 13:42

Lehet nem hangsúlyozzák, ahogy ő sem tette, de ha már támadjátok azzal, hogy nincs elég intelligenciája, csak azért mert másképp gondolkodik bizonyos dolgokkal kapcsolatban jogosan védi meg magát.

Feltehetőleg az a több intelligens ember is így tenne, ha van némi önbecsülése.

128. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 127. - Flóra76)
2022. okt. 25. 12:48

Ismerek több intelligens embert, de egyik sem hangsúlyozza se az A se a B oldalon, hogy ő mennyire faca gyerek, mennyire intelligens, hiszen az intelligenciában benne van, eközben szerények is.

"Dr. Catherine Jackson pszichológus kiemelte, az emberek jó része beszéddel próbálja megmutatni másoknak, hogy ki ő, vagy bebizonyítani a sikereit, az intelligens személyek azonban nem így tesznek. Ahelyett, hogy hangosan dicsekednének az elért eredményeikkel, inkább csendesebbek, és megfigyelik a többieket. Képesek szinte minden információt magukba szívni, és olyan apróságokat is észrevesznek, ami senki másnak nem tűnik fel."

"Christine Scott-Hudson pszichoterapeuta elárulta, az empátia az EQ fontos része, magas szintje pedig jellemző az intelligens emberekre. Sokkal jobban megértik a környezetükben élőket, képesek átérezni érzelmeiket, és sajátjaikat is hatékonyabban, könnyebben fejezik ki."

127. Flóra76 (válaszként erre: 117. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 11:47

Nem vagyok irigyelni való, ezt sehol nem írtam. Mintha egy csipetnyi gúnyt éreznék a sorok között......


Azért azt egy átlagos ember el tudja dönteni, főleg akinél már a B oldal forog, hogy vajon mennyire intelligens.

Mindegy, hagyjuk is. Örülök, hogy ilyen elfogadó vagy. :)

126. libikóka (válaszként erre: 125. - Libikóka)
2022. okt. 25. 11:37
+b
125. libikóka (válaszként erre: 114. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 11:02

Maradva a példádnál,,az öreg néni/k a padon ,,remekül érezték magukat azzal hogy kibeszélték a fiatalokat

eldumálgattak,,otthon még az embernek is kiszörnyülködte magát,,, aztán ment tovább a kis életük..ne gondold hogy ez valami központi probléma volt, inkáb kis szórakozás.

Ma viszont ez a mindenkit fogadj el ,,légy toleráns,vágj jópofát ha akarsz ha nem,,már valóban ártalmas lehet annak aki nem tud benyelni mindent.Mert ő válik "rosszemberré"mások szemében,,szerncsére nem mindenhol.


Az utolsó mondatoddal egyetértek.

124. 71ddaa07fa (válaszként erre: 120. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:52
Nem zavart, azért írtam, hogy nevettem ezen. Tisztában voltam azzal, hogy az akkori külsőm el vagy megijesztett sok embert. Alkalmas volt arra, hogy feltételezzen rólam bizonyos dolgokat. Tehát én mint egyén is tettem ezért vastagon.
123. 71ddaa07fa (válaszként erre: 121. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:48
Nem nélkülözött minden gúnyt a hozzászólásod, hiába próbálod úgy bemutatni, hogy a jóindulat szólt belőled, amit egy szívvel is megpróbáltál szimbolizálni.
122. 71ddaa07fa (válaszként erre: 120. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:46

Még most is félreértesz. Nem tartom Isten ellen valónak az olyan embert, aki átoperáltatta magát.

Amennyiben olyan társaságba csöppenek, ahol nem ismerem senki előéletét, lehet jól el is beszélgetek az ilyen személlyel. Talán kicsit furcsállom, hogy a hangja kissé férfiasabb, de nem foglalkoznék vele. Sőt ha később felvilágosítanának valójában kivel beszélgettem, sem járnék el úgy mint Ace Ventura a filmben, mikor rájön, hogy valójában egy férfival csókolózott.

Az zavarna, ha egy olyan személy változtatna nemet, akit korábban ismertem és volt vele valami kapcsolatom. Ezzel a helyzettel nem tudnék mit kezdeni egy osztálytalálkozón.

De ezt is leírtam már korábban.

121. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 10:40
Nálad nincs rendben a szövegértés. Azt írtam, hogy nem ismerem, nem tudom, mennyire okos, és hogy tök jó neki, hogy elégedett a tudásával. Semmi atyaúristent nem írtam, és tökéletességről sem volt szó.
120. PöttyösPanka (válaszként erre: 118. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 10:38

Egyáltalán nem más, csak az ő erkölcsi normája magasabban volt. Nem rosszindulatból csinálta, hanem azért, mert az ő szigorú keresztény konzervatív értékrendje alapján egy kék hajú lány pont olyan Isten ellen való, mint szerinted egy nővé avanzsált férfi. A saját szempontjából mindenkinek igaza van, mert mindenki a saját értékrendje alapján ítéli meg, hogy neki mi fér még bele. Te lekicsinyled az ő értékrendjét, mert neked ezek elfogadható dolgok. Ahogy mások szerint a te tűréshatárod túl alacsony.


Látod, te sem szereted, ha a külsőd alapján ítélnek meg. Etelkát is megilletné, hogy a személyisége alapján ítéld meg, ne pedig aszerint, hogy szoknyát visel-e. Ettől függetlenül Etelka még lehet egy nagyon jószívű ember, vagy akár egy rablógyilkos is.

119. 71ddaa07fa (válaszként erre: 117. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:31

Nagyon mellé lőttél vele kapcsolatban. Nincs abban a tudatban, hogy ő az atyaúristen és mindent tud. Egy földi halandó. Nem tudom miből szűrted le, amit leírtál, de elbizonytalanodtam. Most vagy mi írunk nagyon félreérthetően, vagy ti, akik a tökéletességet képviselitek, mert mindenkit elfogadtok nem voltatok ott, mikor a szövegértelmezést tanították.

Illetve, esetleg meg lehet próbálni vele szóba elegyedni. Nem pedig látatlanban puffogtatni olyan dolgokat, ami az igazsággal köszönőviszonyban sincs.

118. 71ddaa07fa (válaszként erre: 114. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:28

Ez a két dolog, teljesen más.

Úgy gondolom nehéz azzal mit kezdeni, akivel egykor, úgy beszéltél, mint férfi a férfival és most megjelenik nőként. Vagy egy női osztálytársnak, aki valaha kamaszkori érzelmeket táplált az akkor még fiú iránt, aki életében először megcsókolta, most szintén nőként tér vissza x év után egy osztálytalálkozóra.


Mikor valaki pedig csak az öltözködés és a kinézet alapján ítél meg valakit, az rosszindulat előítéletesség.


Mondjuk én ezen az utóbbin csak nevetek. Néhány éve, mikor új városba költöztünk, lobogó hajam és nagy szakállam volt. Mint egy jól öltözött csöves úgy néztem ki. Már a második nap a lépcsőház ,,főnöke" egy édesanyám korabeli hölgy megpróbált eligazítani a lépcsőház szabályaival kapcsolatban. Aztán mikor beszédbe elegyedtünk és elmondtam az élettörténetemet, rájött, nem fogok orgiákat csapni, nem fogom a közös tárolókat igénybe venni alvás céljából, ha esetleg berúgok és úgy megyek haza, hogy nem enged be a lakásba a feleségem. Pár nap alatt rájött a külső csak egy dolog.

117. PöttyösPanka (válaszként erre: 99. - Flóra76)
2022. okt. 25. 10:28
Nem ismerlek, nem is vontam kétségbe az intellektusodat. Sőt, irigyellek is, mivel én folyton úgy érzem, hogy rengeteg dolgot meg kellene még tanulnom. Jó lehet abban a tudatban élni, hogy te már letudtad az élet ezen részét, mert te már mindent tudsz, amit csak érdemes 🤍
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook