Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? fórum

Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. aug. 15. 15:46

Most megettem egy almás zabkását mazsolával, de igazából nem volt rá gusztusom. Fehérjét is ittam, hogy ne legyen gond.

Igazából nem is kívánok semmit, csak a gyomrom volt kifejezetten üres. Majdnem délig aludtam, és most ez volt a reggelim.

364. túrógombócka (válaszként erre: 363. - Guruljka)
2015. aug. 15. 15:08
nekem ezzel nincsen probléma, bármikor tudok enni :)
363. Guruljka (válaszként erre: 362. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 15:03
Azt én nem tudom, hogy fogyaszt-e, de én napközben alig bírok enni. Bezzeg este... :D
2015. aug. 15. 14:56

hova tűnt natalie? érdekelne, h halad.

nekem ma 53.5 a digitálison. kíváncsi vagyok, mi lesz, ha megszűnik ez a nagy meleg, sztem a 40 fok fogyaszt :)

2015. aug. 11. 22:58

Azért a fehérje emelése nem bolondság. Amióta figyelek ere és fehérjeporral pótolok kicsit, azóta jobb a közérzetem.


Bár az igaz, nem kúraszerűen gondoltam csinálni.

360. Guruljka (válaszként erre: 359. - Túrógombócka)
2015. aug. 10. 14:51

Tudod mitől?

Attól, hogy hisz benne.

Figyeld meg, a legnagyobb marhaságok is használnak némelyeknek.


Most nem arról beszélek, hogy valaki elkezdett diétázni és még mozogni is, de ő állítja, hogy a napi két kanál almaecettől érzi jobban magát. (Konkrét eset volt!)


Ha egy egyszerű feltételt állítsz fel, pl. felkelés után három fejkörzést végzel jobbra, mert azt állítja egy hangzatos iromány, hogy ezzel felszabadul a nyaki idegpálya és ellazul az ereket körülvevő izomzat, ami egyébként az érgörcsöt okozza (ezt most találtam ki, de némi halvány köze van a biológiához) és ezáltal jobb lesz a közérzeted és elkerülöd az érszűkületet...

És ha ezt hittel csinálod naponta, tényleg jobban fogod érezni magad, mert a tudatalatti ezt a parancsot kapta. Az az egészben az aranyos, hogy nagyobb valószínűséggel kerülöd el az érszűkületet, mert a jobb közérzet miatt mozgékonyabb leszel. :D


Nagyon nagy úr a tudatalatti. Én igyekszem pozitívan használni.

359. túrógombócka (válaszként erre: 358. - Guruljka)
2015. aug. 10. 14:42

én csak azt nem értem, h ettől miért javul bárkinek is az egészségügyi problémája. :)

a videókat nézve, kb olyan tempóban csinálják, ahogy én is. a légzésre is figyelek. ha nehéz lenne, vagy fájna valami közben, akkor nem csinálnám.

358. Guruljka (válaszként erre: 356. - Túrógombócka)
2015. aug. 10. 14:39

Ki kellene számolni az idejét, én amikor kipróbáltam, nem néztem az órát. De megfelelő lassúsággal végezve és kitartva a pózokat, szerintem összejön a fél óra az 5 gyakorlat nagyobb ismétlésszámával.

Én a régi jógás beidegződéssel, szép lassan, légzéssel kombinálva csináltam, ez nem volt probléma. :D Csak fura érzés volt, mert emlékeztet a jógára, de mégsem az... gimnasztikának meg lassú... :D Rítus a neve, de ehhez semmi támpont nincs, még annyi sem, hogy gondolj a fehér elefántra. :D És vannak elkötelezettek itt a Hoxán, engem szépen udvariasan, de alaposan kiosztottak, hogy miért akarom én ezt szétverni, és miért ellenzem ennyire, amikor az igenis rítus, és tibeti jóga, és ők igenis utánanéztek. (Linket persze nem hoztak, holott én igen, és ott sem mondtam mást, mint itt: végezze, aki szereti, de emögött nincs se Tibet, se rítus.)Inkább amiatt aggódtam, hogy írták a forgásnál, hogy nem sikerül az x-edik ismétlésszámmal megcsinálni, és adták egymásnak a tapasztalatokat, hogyan lehet mégis elvégezni. Ekkor léptem én be, mert féltem, hogy valamelyik bajt csinál magának vele. Ha csak hasraesik elszédülve, az is baj. De hát nem hittek nekem, hogy ki lehet azt hagyni nyugodtan, nem lesz baj a tibeti istenségekkel... :D

2015. aug. 10. 14:28

Valahogy úgy tűnik, hogy kicsit talán az "edzés" szó van túlmisztifikálva.

Én azt értem edzés alatt, ami nem a szokott napi mozgás része, külön végzed egy kiválasztott időpontban, és jobban vagy kevésbé, de megerőltető végezni. Nem szeretem azt a kifejezést, hogy "kibillent a komfortzónádból", mert már mindenre használják, de itt ez elég pontos kifejezés.


Ez lehet akár saját kitalálás is a tornaórai emlékek alapján. Lényeg, hogy rendszeresen végezzük, és időben vagy ismétlésszámban egyre többet csináljunk belőle.


Fiatalon rendszeresen sportoltam, később kocogtam. Utána jött a tespedés és a nagy túlsúly, és alig bírtam mozogni. Saját ötleteim alapján végeztem gyakorlatokat, nem is mindig ugyanazokat, vagy nem abban a sorrendben. Olyan állapotban voltam, hogy ami másnak bemelegítés (hajlítások, kar- és lábemelések) nekem csaj 5 percen át ment, egy 20 perces időtartamot többszöri pár percekből szedtem össze a nap folyamán. De vitézül beírtam edzésnek, mert igenis az volt, egyre többre lettem képes.

Letöltöttem sok videót, gyűjtögetek most is linkeket. Lemezre is kiírtam a kedvenceket.

Teremre nem telik, de nincs is a faluban, buszozni még plusz költség lenne. Igyekszem ésszerűen étkezni, és az izomzatomat nem veszni hagyni, ha már visszaszerezni sikerült.

356. túrógombócka (válaszként erre: 351. - Guruljka)
2015. aug. 10. 14:18
a bő félóra azért nagyon túlzás. nekem kb 10 perc. :)
355. Guruljka (válaszként erre: 354. - 077da21e83)
2015. aug. 10. 14:16

Ez az egészséges látásmód. :D


De egyébként hiába is keresnél bármiféle vallási vagy más hátteret, mert az nincs. (Azt azért nem mertek kitalálni hozzá.)


Az a fura, hogy bárki összerakhat pár gyakorlatból hasonló sorozatot, és emelheti az ismétlésszámot szépen fokozatosan. De egy késze kapott, kicsit homályosított gyakorlatsor kényelmesebb...???

Persze szép az a videó is róla, ahol sejtelmes zenei aláfestéssel, derengő fénnyel megvilágítva, fojtottan, félig suttogó hangon magyarázzák a gyakorlatokat. És jó is, ha a napi kis gimnasztikát nyugodt körülmények között végezzük. Bármit elkezdhetsz most is, csak emeld az ismétlésszámot. :D (Azt még a sportolók is csinálják, nem tibeti találmány.)

354. 077da21e83 (válaszként erre: 351. - Guruljka)
2015. aug. 10. 09:32
Na, ezt jó tudni, bár persze sejtettem, hogy semmi köze a tibetiekhez és nem varázserejű. Nekem viszont bejött, mert fokozatosan emeli az ismétlésszámot, így elkezdeni könnyű és hátha rászoktatja az embert a rendszeres mozgásra. De nem jutottam el, csak 13 ismétlésig, akkor persze közbejött vmi betegség, kihagyások, ami után már nem folytattam.
353. túrógombócka (válaszként erre: 351. - Guruljka)
2015. aug. 9. 18:41

mivel nem vagyok kissé túlsúlyos átlag háziasszony, így nyugodtan foroghatok :)

nekem tökmindegy, csak valami rendszeres mozgást akartam bevezetni, amiben van minimális hasizom :) a mítoszban nem hittem, és nem is történt velem semmi egetrengető változás a tibetitől :)

2015. aug. 9. 17:24

Ami a mozgást illeti, én szeretem Tiffany Rothe és a magyar Tatarek Rezső rövidke (kb. 10 perces) gyakorlatait, ezeket szabadon lehet egymással is kombinálni. Volt már, hogy egy órát is végig mozogtam.

A FitnessBlenders-oldalon az edzés időtartama szerint is lehet keresni.

Én régen is sportoltam, és örülök, hogy újra képes vagyok némi edzésre, szeretem, ha itt húzódik, ott sajog, mert hamar megvan a látszata is. :D


Néha Leslie Sansone valamelyik helyben gyaloglósát csinálom. Ahogy éppen kedvem van.

2015. aug. 9. 17:18

Jaj nekem.


Egy kimondottan tibetis fórumon már volt ebből gond.

Ugyanis elkezdtem érdeklődni ez iránt, még a könyvet is megkaptam valakitől ajándékba. El is olvastam becsülettel. A jógás múltamból ismerősek voltak a gyakorlatok kicsit. De itt kezdődött a baj!

Mint minden könyvnél, ennél is megnéztem, ki is fordította.

A könyvek elején nemcsak a fordító neve, hanem az a kiadás is szerepel, amelyből a könyvet lefordították magyarra. Ez kötelező.

Ennél a kötetnél angol és német kiadás is meg van jelölve, ennek megfelelően az angol és a német fordító neve is szerepel.


No de itt már az kezdett érdekelni, hogy miért van az, hogy nem egyetlen könyvet fordítottak le? Úgy rakták össze kettőből??? Ráadásul külön jegyzetben közli is a kiadó, hogy "sem a kiadója, sem a szerkesztője nem orvos, nem áll szándékunkban orvosi tanácsokat adni az olvasónak." Tehát tényleg össze van szerkesztve, mert különben a szerző viselné a felelősséget automatikusan.


Mivel magyar nyelven nem találtam semmit, csak eladásérdekelt oldalakat, és tanfolyamokat, a keresést német oldalon folytattam. Merthogy németül tudok.

És kiderült, hogy akadt olyan német újságíró, aki komolyan utánanézett, mert neki is feltűnt ez-az.

Utánanézett abban a jegyzékben, amely az összes kiadott könyvet tartalmazza, azt hiszem, az 1700-as évek eleje óta. Sokan nem tudják, de létezik ilyen.

Egyik információ a másikat követte. Nem részletezem, mert majdnem a fejemet harapták le már az összefoglalás miatt is.


A lényeg az, hogy (a forgást kivéve, ami lehet veszélyes is), könnyen végrehajtható gimnasztika az egész, amit időnként bedob a köztudatba egy-egy könyvkiadó, ha kevés a bevétele.

Fel kell ismerni, hogy ezek könnyen végezhető gyakorlatok, és nyilvánvalóan minden mozgás csak javít rajtunk a semmihez képest. Főleg, ha még fokozatosan emeljük is az ismétlésszámot. Amit még az iskolai tornatanár is megtesz, csak azt nem figyeljük, talán mert nem misztikus.

A végén már bő fél órát töltesz folyamatos mozgással, ami a lassú tempó miatt még a magas vérnyomást sem terheli túl. De ha az egyik gyakorlat nem megy, helyettesítheted bármi mással nyugodtan, mert nem egy rítust hajtasz végre, csak annak nevezte el egy bukdácsoló svájci könyvkiadó úgy 100 éve. Mert még ilyen nevű író sincs, illetve a könyvjegyzék szerint megjelent egy Peter Kelder nevű szerzőtől egy pénzügyi-banki témájú füzetecske. (Tehát szerzői jogdíjat sem kell fizetni.)

.

Tibet elég messze van, kevés az ismerője. Sem én, sem a német újságíró (aki egyébként belinkelte, mit keresett és talált, tehát megadja a forrásokat, ahogy azt kell) nem talált utalást arra, hogy a tibeti kolostoroknak lenne bármilyenféle titkos testgyakorlása. Ettől még lehetne, szupertitkosan, de a "jóga" szanszkrit eredetű szó, és csak az Indiából származó, életvitel jellegű testmozgásra használatos.


A könyv kerettörténete, az ezredes, aki egy padon beszélget... szinte szó szerint azonos egy másik könyvvel, amely A kék hold völgye címen szerepel, és amelyben európaiak egy csoportja kerül egy tibeti kolostorba, és örökké fiatal marad.


Azaz egy szóval sem mondom, hogy a tibeti sorozat nem hasznos! De nem kell homályba burkolni. (Azt megtették már mások.)

Az ismétlésszám növelése is ésszerű.

Aki bírja a forgást, az végezze, de ezt tartom kicsit aggályosnak az egészben. Az egy helyben forgás megterheli az agyi keringést is. A dervis-vallásban külön gyakorolják. Egy kissé túlsúlyos átlag háziasszonynak szerintem nem kell erőltetnie.

350. túrógombócka (válaszként erre: 349. - 077da21e83)
2015. aug. 9. 09:24
21-nél már 2 hónapja. de régebben is csináltam, pár éve.
2015. aug. 9. 09:16
Hú, a tibetit én is próbáltam anno... te hány ismétlésnél tartasz?
348. túrógombócka (válaszként erre: 347. - 077da21e83)
2015. aug. 9. 08:52
semmi különöset, de mindenhova gyalog megyek. így napi 1 óra séta alap, de sokszor jóval több is összejön. meg a tibeti jógát csinálom, de az csak 10-15 perc naponta.
347. 077da21e83 (válaszként erre: 345. - Túrógombócka)
2015. aug. 9. 08:50

Igen, nagyon sok víz volt (még van is rajtam), és a haspuffadásom is még mindig nagy, bár már csökkent, szóval ez a mínusz 4 kg nem zsírfogyás, az biztos, de jobban érzem magam így 76 mint 80 kilósan, akármi is ment le:)

Gratula az eredményhez, mit is mozogsz?

346. 077da21e83 (válaszként erre: 343. - Túrógombócka)
2015. aug. 9. 08:48
Gyenge voltam, aztán nem bírtam a nem-rágást... Pedig a turmix tényleg nagyon telít, finom is, az étrendemben biztos mindennapos lesz, mert ugye én nem eszek húst, ez meg nagyon megdobja a fehérjét, a kalóriabázison rögtön felkúszik a kis fehérje-mutató. De hogy 3 napig ne rágjak, ez nekem nem ment...
345. túrógombócka (válaszként erre: 344. - Guruljka)
2015. aug. 9. 08:30

de nem tudjuk, mennyi vizet tartott vissza (pl só miatt), meg egyéb salakanyagokat. nekem 80 kiló felett se tűnik rengetegnek a 4 kiló/4 hét.


amúgy nálam a tegnapi mérlegelés: 53.9. nem tudom, miért fogyok gyorsabban, mint , amit beállítottam. arra gyanakszom, h a testmozgás nálam hatékonyabb, mint írják. vagy a 40 fok még pluszban égeti a zsírt :)

344. Guruljka (válaszként erre: 339. - Túrógombócka)
2015. aug. 8. 23:23
Ezt úgy 100kg fölötti kezdősúlynál szokták mondani. Sőt aki tapasztalta is, az nagyobbat is fogyott eleinte.
343. túrógombócka (válaszként erre: 342. - 077da21e83)
2015. aug. 8. 19:01
miért nem megy?
342. 077da21e83 (válaszként erre: 335. - 077da21e83)
2015. aug. 8. 18:52
na, maradok mégis a Callas-nál, nem megy nekem ez a turmixozás:) hagyok a szervezetemnek pár nap pihenőt (tegnap megpróbáltam turmixozni), aztán jöhet újra a 3 Callas-nap, kíváncsi vagyok, így második körre mennyi fog lemenni
341. 077da21e83 (válaszként erre: 339. - Túrógombócka)
2015. aug. 8. 18:47
igen, én is ezt írtam:)
340. 077da21e83 (válaszként erre: 338. - Guruljka)
2015. aug. 8. 18:46
csak az elején ilyen gyors, utána be fog lassulni, ezzel számolok
339. túrógombócka (válaszként erre: 338. - Guruljka)
2015. aug. 8. 17:58
szerintem az elején, nagyobb súlyfeleslegnél még a heti 1 kg is rendben van. majd úgyis belassul.
2015. aug. 8. 17:57

Én mindenképpen sokallom a heti 1 kg fogyást, mert orvosi oldalakon is a fél kiló/hét súlyvesztést tartják megfelelőnek, és sokak tapasztalata is ezt az átlagot igazolja. (Pl. a Kalóriabázison az Információ fül alatt, a Sikertörténetek is. (Hogy nálam is ez az átlag alakult ki és hozott sikert hosszú távon, az már csak picike adalék a témában.)


De ha a a szám nem is, a billentyűzetem kopik az ismételgetéstől, mindenki a saját testében és testével él, mindenki azt az egy testet "osztja be" tetszése szerint. Én elmondtam nem egyszer, olvasni tudtok, dönthettek szabadon. Megígérem, hogy nem ismételgetem többet. :D

337. 077da21e83 (válaszként erre: 336. - Túrógombócka)
2015. aug. 7. 14:14
nem is csodadiéta ez, de nekem kell a fehérje (nem eszem húst), erre teljesen jó ez a turmix+telít+tele van vitaminnal, amire megintcsak erősen szükségem van...
336. túrógombócka (válaszként erre: 335. - 077da21e83)
2015. aug. 7. 12:37

4 kg 4 hét alatt az teljesen jó. lesz ez több is :)

sztem ha betartod az alapvető fogyókúrás tanácsokat, sokszor keveset egy nap, sok rostos kaja, probiotikus joghurt, azzal már rendbe teszed az emésztésedet.

én nem hiszek a csodaitalokban meg csodakúrákban.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook