Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? fórum

Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
72. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 67. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:39

Ez a baj nekem is.

Van egy 10 és egy 12 éves gyerekem.

nem könnyű.Míg picik voltak ment, és gondoltam miért is ne?

Mostanra ez kell az kell.Az elvárások magasak, és sajna a suliban kinézik ha szegény....Különőóra kell.Nekem is járnak

71. Kriszta0930 (válaszként erre: 67. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:39
A fiam iskolás és a néptánc,furulyázás,úszás,benne van az órarendjébe és nem kell külön rohanni vele sehova sem!!!Ja és kitűnő tanuló!!!:)De biztos nincs vele foglalkozva!!!
70. Kriszta0930 (válaszként erre: 68. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 14:37
Egyet értek!!!!Aki tapasztalt az tudja mit beszél!!!!
69. Kriszta0930 (válaszként erre: 66. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 14:35
Nem lehet jóllakni,de az is fontos sőt nagyon fontos,hogy lelkileg ne sérüljön a gyerek!!!!Ja és az ÉN GYEREKEIM MINDIG AZT KAPNAK ENNI AMIT AKARNAK,SOHA NEM ÉHEZTEK!!!!!
68. alfoldi13 (válaszként erre: 63. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:31
kislányom sok gyereket neveltem de érettségije csak egynek nem lett /az is azért mert elfiuzta/legtöbbnek több nyelven beszélés van a szájában több diplomája a fiokokban ,jogsija,és mind megél persze mindnél van gond de ne az árnyékot kergessük egy gyermek mosolyánál ölelésénél mondj már értékesebbet... bármilyen hihetetlen nincs ennél az életben szebb...
67. taziandi (válaszként erre: 64. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 14:31
Az nagyon jó! Kíváncsi vagyok, hogy később is megy-e majd. Mikor mind iskolás és egyikkel ezt kell gyakorolni, a másikkal azt közbe az egyikkel pl. népi táncra kell szaladni a másikkal úszásra a harmadikkal kosárlabdára a negyedikkel focira!! De szívből kívánom nektek, hogy sikerüljön!!!
66. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 64. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 14:23
De a szeretet kevés, abból nem lehet jóllakni
65. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 62. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:22
Egyetértek:)Kösz:)
64. Kriszta0930 (válaszként erre: 63. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:20
Nahát azért ezt megcáfolnám!!!!!Mi ugyanúgy foglalkozunk mind a néggyel meg is kérdezhetnéd tőlük,nálunk nincs különc gyerek!!!!Mindet egyformán SZERETJÜK!!!!
2010. márc. 8. 14:18
Ja és azt még elfelejtettem, hogy 5 gyerekkel nem is tud rendesen foglalkozni az ember azok csak úgy felnőnek! Hiába van esetleg annyi pénze, hogy nem jelet gondot a felnevelésük!!
2010. márc. 8. 14:02
Én tuti nem vállalnék 5 gyereket! Nem azért mert nem jutna nekik ennivaló és ruhára. Hanem mert kimaradnának egy csomó jó dologból! Nem tudnám mind az ötöt különórákra járatni nem csinálhatnák így azt amit igazán szeretnek. A ruházkodás egy ideig óráig megteszi szinte bármilyen ruha, de amikor el kezdenek kamaszodni már nem. És én nem szeretném ha emiatt rosszul éreznék magukat. Na meg később az egyetem az is egy csomó pénz!!! Sajnos ilyen anyagias világot élünk!!:(((
61. Kriszta0930 (válaszként erre: 59. - Sajert)
2010. márc. 8. 14:01
Jó rendben,neked is megirom majd!!!:)
60. Kriszta0930 (válaszként erre: 58. - Sajert)
2010. márc. 8. 14:00
Ez Így van!!!Párom 35éves ők 11-en voltak testvérek ő a hatodik és felnőtt mindegyik!!!
59. sajert (válaszként erre: 57. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 14:00

Egyetértek, a SZERETETT a legfontosabb.


Ha Anyuék racionálisan nézték volna a dolgokat, és nem írhatnék :-DD. Nem lehetne egy tündéri fiam :-DD, meg férjem :-DD.


Légyszí, engem is értesíts a fejleményekről, kíváncsi vagyok.

58. sajert (válaszként erre: 53. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 13:57

Ezzel az állítással vitatkoznék. Kérdezz meg egy 70-80 éves embert, hogy ők milyen körülmények között nőttek fel, hogy telt a fiatalságuk, miként nevelték a gyerekeiket. És nem volt ennyi depis, meg lelki beteg, mint ma. Felnőttek, EMBER lett belőlük.

Nem kacsalábon forgó palotában, nem márkás, vadiúj cuccokban, és nem "csak" a tanulás volt a fő feladatuk, kivették a mindennapokból is a részüket. Anyu (most 74 éves) 8 éves korában komplett háztartást vezetett, annyit kellett segíteni Mamának. A Mama végezte el a többi gyerek körüli teendőket (Anyun kívül még hét született, négy élte túl a kisgyermekkor-Anyu a legidősebb).

57. Kriszta0930 (válaszként erre: 55. - Sajert)
2010. márc. 8. 13:52
IGEN!!!Az első a legdrágább!!!Minden meglenne a babának babakocsi amit októberben vettünk,kiságy,hordozó,mózeskosár,ruhácskák,stb,de a legfontosabb A SZERETET!!!!!
56. Kriszta0930 (válaszként erre: 54. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:49
Én a 4.-nél is úgy gondoltam,hogy ha 3 elfér jöhet a 4.!!:)Bizom benne,hogy feltudjuk őket nevelni,szerencsére párom 13éve egy cégnél van és sok a munkájuk!!!!KÖSZÖNÖM Viki!Majd megirom hogy alakul a dolog!!!
55. sajert (válaszként erre: 50. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:47

Egyetértek, nem kell minden hülyeségre szórni a pénzt. Azt mondják az első gyerek a legdrágább :-D.


Én szoktam új ruhát vásárolni a gyereknek (C&A-ban, de ott is az olcsóbbakat, én 4-5eFt-ot nem adok ki egy ingért meg egy pulcsiért), szoktam kínaiba is vásárolni neki, meg turciba. A kínai szokott a játszóruha lenni, a turciból hihetetlen jó göncöket hozok el, pár száz forintért. Múltkor egy bilétás (vadiúj) márkás (Next) téli kabátot vettem 1.000Ft-ért!

A turiba is ki kell fogni a jó dolgokat.

54. vviki2
2010. márc. 8. 13:44

Igen, "bízni kell, hinni"!!! Ez a legfontosabb. Ha nem bízol magadban megette a fene'...


Ne haragudj, nem akartalak megbántani! Csak én így látom. De mindegy, nem jártatom tovább a "szám"...;-))))


Kriszta, a döntés a tiéd. Minden jót és jó egészséget nektek!!!

53. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 52. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 13:41
Igen értelek, de régen nem volt ennyi sz@r mint most :(
2010. márc. 8. 13:39
azt gondolom régen se igy mérlegelgették ezt még a Ti őseitek se nem nadrág kérdés egy gyermek és én igazán tudom ,hogy 4 gyereket éppen olyan piszok nehéz felnevelni mint ötöt vagy hatot egy biztos tapasztalatom az amit irok hálára ne számits azon a sok mindennapi gondokon örömökön kivül és nem kell ennyire aggodni nem szokott itt a mi országunkban minden ucasarkon éhen halni mindennap egy két gyerek..és bizni kell,hinni ,hogy talán / én egészen biztos vagyok benne/ ennél szebb feladatot és nehezebbet se lehet a sorstól kapni rengeteg örömmel és gonddal
51. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 50. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:34

Én még nem voltam munkanélküli sosem:)

Én inkább óvatos vagyok, sajna kissé az utóbbi időben sötéten látom a dolgokat.Semmi sem jó irányba megy.

Én két gyerek után el is köttettem magam.

Nem bízom a véletlenre.Inkább ez mint az ab.

50. vviki2 (válaszként erre: 48. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 13:30

Hozzáállás kérdése. Meg az, hogy kinek mi a fontos. Meg hogy tud takarékoskodni. Nem kell minden hülyeségre elszórni a pénzt. Meg kell tanulni, hogy osszuk be és a legfontosabb a PRIORITÁS!

Turi... Hát igen, ez is egy olyan pont, ahol lehet vitatkozni. Vettem már cimkés (teljesen ÚJ!) holmit is turiban fillérekért. Én pl. sajnálok kiadni 5000Ft-ot egy farmerra, pedig tudom, hogy van ennél sokkal drágább is! Nem hiszem, hogy a 10ezerFt-os cucc jobban mutatna rajtam, mint a 2000Ft-os...;-)))


Egy gyereknek pedig a legfontosabb a szülői szeretet! Ezt sem szabad elfelejteni.


Tudom, hogy te máshogy látod. Ha én vesztettem volna el az állásom biztos én is így beszélnék. Szerencsére én nagyon pozitív vagyok. Ha pesszimistán állnék az élethez már rég eláshattam volna magam.

49. Kriszta0930 (válaszként erre: 47. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:16
Igazad van!!!!Az én gyerekeim még soha nem éheztek!!!!És tényleg lehet turiból jó cuccokat venni bár én nem voltam még,de sógornőm jár havonta Pestre kilóra vesz olyan ruhákat,hogy csak néztem,és megyek majd vele legközelebb!!!
48. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 46. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:16

Az lehet de akkor is használt.Fene tudja mások levetett holmiját nem adnám a gyerekre.Lehet utálni érte de nem azért dolgozom.

Tudom hogy nem az anyagi oldláról, de akkor is erről is kell beszélni, mert sajnos az anyagi oldal határozza meg a zéletünket.Ha van pénzem ki tudom fizetni a számlákat, és tudok venni élelmiszert a boltba, ha nincs pénzem, akkor éhezek.És akkor a gyerekek is.Én személy szerint buta felfogásnak tartom hogy majd lesz valahogy...


Én nem mondom hogy ne szüljünk, de meg kell gondolni hogy mennyit.

47. vviki2 (válaszként erre: 45. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 13:10
Ilyen alapon egyet sem kell szülni!!!!!!!!
46. vviki2 (válaszként erre: 43. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 13:09

Igen, igazad van, felelősség. Nekem sem az a legfőbb szempont, hogy eljátszanak, csak többen írták, hogy "hogy bírod amikor én 1-el sem?"... A hozzászólásomban benne van, hogy nem az anyagi oldaláról közelítettem meg a kérdést.

A turkálóról nem vitázom, de legtöbbször jobb minőségű holmit veszek ott, mint a divatos bevásárlóközpontban (a drágább üzletben!)...

45. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 41. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:04
Nem mondom hogy nem jó buli ennyi gyerek otthon, de azért amikor ma egyik napról a másikra megszűnhet a munkád, és nem tudod fizetni a számlákat, úgy kiraknak az utcára mint a huzat...És akkor még a gyerekeid is elvehetik ha a híd alá kell költözni.Úgyhogy jobb óvatosnak lenni.
44. Kriszta0930 (válaszként erre: 40. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:04
Na én is ezért nem sterilizáltattam magam,mert bármi jöhet!!!Amúgy védekezünk,de 31napja volt meg utoljára igaz összevissza jön meg,van,hogy 35,39, 43 napra!
43. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 40. - Vviki2)
2010. márc. 8. 13:02

Tényleg nem vitatkozni akarok, de a gyerek felelősség.Ha azt vesszük igazad van mert kevesebb a gond, mert jobban eljátszanak.De nem ez az egyetlen szempont hogy így jó.5 gyereket ruháztatni, ellátni játékkal, taníttatni,nem kevés összeg.Nekem van kettő, és éppen elég pénzbe vannak havonta az iskola miatt.10-12 évesen nőnek és nem győzöm a ruhákat venni nekik, ami ha nem turkálósba akarod jártani nem olcsó.

Ebéd térítés havonta,ruha, osztálypénz....Mozi színház, külön óra ez nem kevés összeg.És szerencsés esetben mindketten dolgozunk.De mi lesz ha valamiért megszűnik a munkahely?

Foghatod a fejed hogy miből tartod el az 5 gyereked...

A pénz sajnos nem a fán terem

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook