Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? fórum

Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? (beszélgetős fórum)


102. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 100. - 2c2de63135)
2010. márc. 8. 21:26

Igen alig birom.Most volt a 12 évesnek a szülinapja és vettünk neki számítógépet.Mert ezt akart.A másik tv-t akart azt vettünk.És a számítógép meg kell, mert azt is tanulnak a suliba, és nem akartam hogy az én gépemet nyúzzák.

És amikor egy pár cipő egy gyereknek 5000 és a nadrág is van annyi, meg a kabát...

Ne mondd hogy nem kell pénz..

Most majd ha jön a tavasz, a két gyereknek alsó hangon 40 ezer a ruha.És még nem is drágán vettem.

101. 2c2de63135 (válaszként erre: 100. - 2c2de63135)
2010. márc. 8. 21:20
bocs, természetesen németül tanul meg anyanyelvi szinten a suliban, nem magyarul(azt már most is tudja:)))
100. 2c2de63135 (válaszként erre: 93. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 21:18

szia!

elolvastam az összes hozzászólást, a tiednél mindig mosolyogtam...bocs, de valamit nagyon rosszul csináltok...mármint írtad mindent szinte hitel nélkül vettetek, mégsem érzed úgy, hogy anyagilag bírni lehetne 3 vagy több gyerkőcöt...mert a jelenlegi 2-vel is alíg bírod anyagilag...

nekünk most jön a negyedik baba, és igaz mi sem keresünk rosszul(bár jól sem, de nem létminimum) nem kell azt nézni, hogy hónap végén van-e kenyérre még pénz, a csekkek az elsők, hogy be vannak fizetve, soha nem késünk velük. Nem gázzal fűtünk, hanem fával, takarékoskodunk minden energiaforrással, amivel lehet( és a gyerekeinket is erre neveljük), igaz a legnagyobb is most lesz csak 5éves, jár úszásra, zeneoviba és német óvódába jár...szóval úgy gondolom minden különóra meg van neki adva, és mire ő megtanul úszni, jöhet a következő, stb, a német oviból német suliba fog járni(kétttannyelvű, magyarul ingyen megtanul anyanyelvi szinten 18éves korára, a suliban emelt szinten angolt is fog tanulni, ebben apuka is tud majd segíteni). Hidd el a legdrágább az 1vagy 2 gyerek, főleg ha külön neműek, mert azoknak aztán mindent meg kell venni. Ja és nike, adidas cipőben járnak, de nem 10ezerért veszem, hanem a bevásárlóközpontban megvárom, míg hatalmas akció van és lehet megveszem előre 3 hónappal és nem pont akkor amikor a szetonja van 3x annyiért. A turiban pedig igen is márkás cuccokat lehet kapni, most vettem x összegért kislányomnak olyan gyönyörű egybe ruhákat, hogy a boltban nem találsz olyan szépeket(de komolyan) és van, ami címkés volt! Ráadásul ma már egy normális turi sem olyan, mint régen, egyáltalán nem fogják cikinek érezni a gyerekeink ha onnan is lesz 1-2 ruhájuk, ha nagyobbak lesznek. Igaz nyaralni még nem voltunk, csak pár napra max a szomszédos országban, de pl párommal már 8éve nem mentünk nyaralni, inkább befektettük a félretett pénzt, amiből megalapoztuk azt, ha valamelyikünknek nem lesz állása, akkor is maradjon ez az életszínvonal...és mivel jön a negyedik baba, nagyobb házat vettünk, és 7személyes autót(persze csak egy 7évesre futotta, nem vagyunk milliomosok, és hitelre). Szóval a 3. 4.gyerek anyagilag semmivel sem nehezebb, mint a 2, sőt! több a családi pótlék, a kaja is féláron van az oviban, sőt szerintem a nagycsládokat még támogatják mással, bár mi nem vagyunk semmilyen szervezet tagja sem, mert nem vagyunk rászorulva szerencsére.

szóval, ha valaki anyagilag megteheti, hogy normális életszínvonalon nevelje fel a gyerekeit, akkor szerintem simán vállalható több gyerek. De az én gyerekeim már most megértik, hogy nem lehet miden nap Barbie babát venni, és minden nap kürtöskalácsot enni...mert elmagyarázom, hogy a pénz mennyi mindenre szükséges, és ahhoz képest, hogy 3-5évesek(a kicsinek ilyet persze még nem mondok) simán felfogják! vagy pl, hogy a szülinapjára kérjen nagyobb ajándékot stb..(de szerencsére közben is van alkalmunk kisebb játékokat venni, amit szeretnének, de soha nem vettem meg nekik a 20ezer FT-os játékot, hanem megvettem használtan 10ezerért, és utána eladtam(ha megunták) x ezerért..mégsem 20ezerbe került a játék, és mégis kipróbálták a legmárkásabb, legújabb játékokat. teszem hozzá nem is ezek a játékok a legjobbak, a saját készítésű, vagy egyszerűbb játékok sokkal jobban leköti őket. Vagy pl egy teljesen friss téma nálunk: a kertes házba, ahova költözünk szertettem volna egy rönkfából készült játszóteret nekik, nézegettem a neten, hát elég drágának tűnik, főleg, hogy az anyagár max a negyedéből kihozható. na utána jártam, kiderült a család egyik tagjának van pont ilyen rönkfája a saját telkéről, amit már kivágott jó ideje, ingyen odaadta, apósom meg tök ügyes és megcsinálja nekünk. Máris nem dobtam ki minimum 100-150ezer FT-ot az ablakon.

szóval lehet nevelni simán 4-5gyereket csak fel is kell tudni nevelni. Ja és mindegyik érdekes módon okos gyerek, ez sem arról tanúskodik, hogy nem lenne időm velük eleget foglalkozni...és sokat tanulnak is egymástól, ez meg az én dolgomat könnyíti..az oviban pl egy percig sem volt gond a beszoktatással, nins bajom az altatással és még sorolhatnám.

és már most biztos vagyok benne, hogy öreg korunkban számíthatunk majd rájuk és jólnevelt, normális (nem elkalódott) felnőttek lesznek..:)

99. 64d640aa58 (válaszként erre: 67. - Taziandi)
2010. márc. 8. 18:00
lehet bírni hidd el:))
98. 64d640aa58 (válaszként erre: 39. - 874eb11dfd)
2010. márc. 8. 17:55
hát az..de majdcsak rendbejön minden:)
97. 64d640aa58 (válaszként erre: 34. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 17:54

köszi szépen:)

én nagyon jól birom,imádok anya lenni:)

néha van olyan hogy rohanunk,időpontok ütköznek össze stb.. de alapvetően minden simán megy minden.

Virágommal itthon vagyok ő még 1 éves.

A Milán fiam, és Lilla ovisok,nem messze van tőlünk az ovi,elég kényelmes ez így.

A Hanna lányom és Dávid fiam iskolások, ráadásul nem ugyanabba a suliba járnak.Eléggé messzire járnak suliba,de fontos jó iskola.

Természetesen minden gyerek mindent megkap,külön órák, edzés,szerencsére jól tanulnak,nem igazán van velük gond.Anyagilag is bírjuk,nem halmozzuk el őket felesleges játékokkal, de mindenük megvan, sőt,elég sokmindent megkapnak.

Hát ha a viselkedésüket nézzük, nyilván zajjal jár ennyi gyerek, de általában nem kell rájuk szólni. Vannak napok amikor kifejezetten nem értenek a szóbol,kergetik egymást,kiabálnak,nyüzsögnek ezerrel,de nem idegesít ez sem.

Nagyon ritkán jól esik a csend az egyedüllét,manapság hogy a párommal háborúzunk,még többet vagyok a gyerekekkel, de hát most bevallom, nem a leg türelmesebb időszakomat élem. Erről nem a sok gyerek tehet, hanem a párommal vannak vitáink,és nem a gyerekek miatt,hanem teljesen más... szóval most a családi béke, hogy együttmaradjunk a párommal, sok energiámat elveszi.Sokat vagyok a gyerekekkel, de most kicsit ingerültebb,türelmetlenebb vagyok, de persze nem ők tehetnek róla.

Az időmet sikerül rendesen beosztani,mindenkire jut időm,az összes gyerekre,próbálok mindenre odafigyelni.

Nem azt mondom hogy egyszerű egy ilyen sok gyerekkel, de sokkal több örömet okoznak,mintsem azon gondolkodjak hogy minek kellett nekem ennyi gyerek.Nem egyszerű, de lehet bírni:)

96. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 95. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 16:45
Én ezt értem is, de felfoghatatlan hogy lehet ennyi gyereket nélkülözés mentesen felnevelni, taníttatni, ma amikor egy gyerek tankönyvcsomaga pénzbe kerül, az étkezése pénzbe kerül és minden egyéb.
95. alfoldi13 (válaszként erre: 92. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 16:11
drága kislányom egészen más lenne az értékrended mint most és ha hiszed ha nem sokkalta gazdagabb lennél persze lehet hogy nem olyan dolgod lenne mint most / de mindenki más és más/ ha belenézel itt az öreg alföldi naplójába látod nagyon nem éhezhet hisz több mint száz kilós sajnos...
94. taziandi (válaszként erre: 93. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 15:50
Én is ezen a véleményen vagyok!:)
2010. márc. 8. 15:43

Ez egyébként nekem mindig is magas lesz.

Emberek miből tudnak eltartani 4-5 gyereket?De komolyan érdekel.

92. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 82. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 15:39

Azta!Szóhoz sem jutok.

Mi megteremtettünk mindent a két gyereknek a szó soros értelmében.Akkor ha mi nem keresünk rosszul hogy lehet az hogykét dolgozó embernél is sokban van két gyerek.Akkor mt kezdenénk a 11-el?Már anyagi csődbe mennénk

91. benvik (válaszként erre: 90. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 15:29
Akkor mi a kérdés?:-))))) Sok boldogságot az 5. babához:-))))
90. Kriszta0930 (válaszként erre: 88. - Vviki2)
2010. márc. 8. 15:09
egyetértek veled!!!:)
89. Kriszta0930 (válaszként erre: 86. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 15:08
Igaza van!!!Nekem a gyerekeim adják a legtöbb örömöt az életemben,na meg a párom!:)És voltak már dolgok nem könnyűek,de mindig megoldottuk férjemmel és az olyankor nagyon jó érzés volt!!!!
88. vviki2
2010. márc. 8. 15:05

Látod, Kissanna...nem minden a pénz. A különóra, a márkás ruha, a jó egzisztencia...:-)


Gyermekeink szeretete, mosolya MINDENNÉL többet ér!!!! S gondolom ezt te is így látod...:-)

87. alfoldi13 (válaszként erre: 85. - Vviki2)
2010. márc. 8. 15:05
mindennap fokhagymát eszem...
86. alfoldi13 (válaszként erre: 84. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 15:04
nézzd azért mondom mert érintett vagy ezt mit Te vagy én csinálunk jól csinálni nem lehet mindig lehet jobban...és irtam hálára se számíts itt csak a mindennapi gondok és azok ilyen vagy olyan megoldásai szerzik az örömet legfontosabb ,hogy mindig lelkünk szerint tegyük a dolgainkat ami egyáltalán nem könnyű és ehhez mi fenntről áldást kaptunk...
85. vviki2 (válaszként erre: 82. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 15:03

:-))))

Vérnyomásra vigyázni! ;-))

84. Kriszta0930 (válaszként erre: 82. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 15:00
Gratulálok és minden tiszteletem az önöké!!!:-)
83. Kriszta0930 (válaszként erre: 80. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:57
Másodikos és elsőtől kitűnő tanuló!!:)Az egyik tanárnénije múlthéten mondta nagyon ügyes mindenben és,hogy furulyázni majdnem úgy tud mint ő!:)
82. alfoldi13 (válaszként erre: 77. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 14:57
az első szó nélkül is jó ez .. és az semmi hogy 11 de ha azt irom egyik ért és tanít angol nyelven másik több ilyen nyelven tolmácsol vagy legtöbb profi zenész közben és az is igaz az alföldi bácsi nem ugy vagyonos mint a bkvs vezetők hanem a gyerekei révén mert el el tett pár mosolyt pár olyan emléket mit csak ő élt igy át de ha azt irom mikor valaki zenélni kezd és vizsgára kisérjük majd az a gyerek osztja a jegyet a vizsgákon ma,..és mennyi olyan dolgot tudnék én itt irni hogy ez az anyagias világban ma egészen mást látok én és egészen mást a világ fontosnak...ma mikor az unokám fogja a kezem...hidd el ez az élet fontosabb dolgai nem a vagyontárgyak gyüjtése amiből igy is ugy is szemét lesz
81. Kriszta0930 (válaszként erre: 79. - Taziandi)
2010. márc. 8. 14:55
Ja és anyósom 66éves egészséges!!!!Ősz hajszála is alig van pedig soha nem is festette a haját!!!!11 gyerek után pedig lehetne!!!:)Tisztelem is őt a 11 gyerek miatt!!!
80. taziandi (válaszként erre: 71. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 14:55
Megkérdezhetem, hogy hányadikos a fiad? Sajnos én csak olyan 4-9 gyerekek családokat ismerek akik nem foglalkoznak a gyerekeikkel! Valószínüleg azért látom így ezt a helyzetet.
2010. márc. 8. 14:52
11 gyerek az igen le a kalappal! Gratulálok!
78. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 77. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 14:51
Majdne sajátból ez lemaradt.szóval minimális hitel van csak
77. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 76. - Kriszta0930)
2010. márc. 8. 14:48

Baszki, még most is lesek...

Alföldi úr a 11 gyerekkel...

Nekem még ez a kettő is anyagi megterhelés, pedig nem keresünk rosszul, és szinte még hitel sincs.A házat is saját pénzből vettük.

76. Kriszta0930 (válaszként erre: 73. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 14:46
Páromék is 11-en voltak testvérek!!:)Sajnos az egyik 29 évesen meghalt embóliában:(De a többi él és felnőttek mind!!!!
75. benvik
2010. márc. 8. 14:44
Ha az ember bírja anyagilag és fizikailag, akkor miért ne.
2010. márc. 8. 14:44
Meglehet nézni a képeimet is,az én gyerekeim nem szakadtak,nem éheznek és Szeretetet,törődést is kapnak!!!
73. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 68. - Alfoldi13)
2010. márc. 8. 14:43

Komolyan 11 gyerek?

Olvastam a naplóba.Ez nagyon komoly.Hogy csinálta?Mármint a nevelést

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook