Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? fórum

Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
282. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 276. - Kriszta0930)
2010. márc. 12. 17:11
Látod?És még én vagyok az elitélő:(
2010. márc. 12. 17:09
láttátok azt a filmet ahol két özvegy összeházasodik és így kb 15 gyereket raknak össze. Összerázódnak a végére, nincs magányosság. Tetszett az a rendszer, ahogy katonás módon mindennek megvolta a maga menete, sőt vállalták a közös gyermeket is. Tudom ez csak egy film, de nekem sokat segített elkézelni a mindennapokat. Még egy babám van, így kívülállának számítok, de készülünk a sok gyerekre. Söt az árvaházból is veszünk ki, de előbb a sajátok legyenek meg. persz hogy van lemondás, sok mindent el kell odázni.... de ennél fontosabb és boldogító feladatot nem is látok az életbe. Egy életem van. Miért ne tenném azt amit szeretek?
2010. márc. 12. 14:05
A gyerek áldás mindegy,hogy hány van és öröm és bánat siker és kudarc EZ AZ ÉLET RENDJE.
279. Kriszta0930 (válaszként erre: 277. - Taziandi)
2010. márc. 12. 11:51
Szerinted ahol több gyerkőc van ott nem ők az elsők?????
278. Kriszta0930 (válaszként erre: 272. - Alfoldi13)
2010. márc. 12. 11:49
Én nem érzem tehernek a GYEREKEIMET!!!!De van akinek 1-2van és tehernek gondolja,akkor egyáltalán minek szült???Az én gyerekeim is megkapnak sok mindent és a párom sokat dolgozik,hogy ne legyen hiányuk semmibe!!!!Én meg cserébe renddel,tisztasággal,tiszta ruhával,főtt étellel várom haza minden nap!!:)És soha nem mondta,hogy neki terhes lenne a dolog!!!De ezt sokan nem értik,sajnos csak aki benne él,élt!!!Lehet nyugodtan gúnyolódni,aki ezt teszi szemembe:1nagy 0!:)
277. taziandi (válaszként erre: 276. - Kriszta0930)
2010. márc. 12. 11:47
Nincs sok pénzünk!!! Csak nálunk a gyerekek az elsők!!!! Tudom, hogy mit kérdeztél arra már válaszoltam is. Én nem válalnék be egy 5 gyereket!!!
276. Kriszta0930 (válaszként erre: 274. - Taziandi)
2010. márc. 12. 11:43
Nem ez volt a kérdésem,de látom akiknek sok pénze van esze kevesebb és érthetetlenek!!!!
275. Kriszta0930 (válaszként erre: 271. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 12. 11:42
KISSANNA VALAKI MEGCSIKLANDOZOTT??:)))))))))))
2010. márc. 12. 10:52
Én tartom ugyanazt a véleményemet amit legelőször is írtam. Szerintem túlzás a 4-5 gyerek. Nem tud az ember meg adni nekik annyi mindent, mintha 1-2 max. 3 lenne. És szerintem az nem elkényeztetés ha van az embernek lehetősége rá akkor legyen a gyerekeknek külön gépük és tévéjük. Ez a XXI. század és nem kell mindig azzal példálózni, hogy mi volt régen. Az egy teljesen más világ volt, más értékrendekkel. Én nem azt mondom, hogy ez olyan jó amiben ma élünk. Szerintem is túl anyagias, de ez van ehhez kell alkalmazkodni. Egyébként nekem mind a két gyerekemnek van külön szobája, abba külön tévéje és a nagy fiamnak hozott a Jézuska számítógépet szóval az is van neki saját. Márkás ruhákba járnak, de nincsenek elkényesztetve! Csak megkapnak mindent ami csak tőlünk telik. Hisz az ember nem önzőségből vállal gyereket, hanem azért hogy a gyerekinek sokkal jobb élete legyen mint neki!!!
2010. márc. 12. 09:59

Ez így van.Mindegyik egy külön kis egyéniség.

Jó tudni azt,hogy nem egyedül vannak van testvérük akikre számíthat és meg osztozhatnak.

2010. márc. 12. 09:53

hát sok gyerekkel gyakran éreztük ebbe bele bolondulunk ,de sokszor éreztünk olyat is hogy ez egy csoda stb...

itt nincs és nem is volt nyugalom én azt gondolom erre épp ugy születni kell mondjuk mint zongorístának vagy képzőmüvésznek stb hisz ez is müvészet...ha jol csinálja valaki...és legalább annyi örömet ad annak ki teszi a dolgát mint egy élsportolónak a gyözelem...

271. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 270. - Kirenta)
2010. márc. 12. 09:38
:))
270. kirenta
2010. márc. 11. 16:50

úr isten!!

én meg is hüjülnék enyi gyerekel!!

egésznap csak fözél mossál takaritsál!!

elég nekem böven ez az egy is akit nagyon imádok!!!

269. 3388f1d995 (válaszként erre: 267. - 2c2de63135)
2010. márc. 11. 07:34

Erről tudnék mesélni,hogy milyen a tanár és diák viszony.A nagy fiam hatodikos volt mikor el mesélte,hogy az egyik osztály társa alá írást gyűjt,hogy váltsák le az osztály főnököt csak ő nem írta alá Másik Pl. volt egy tanár néni aki Irodalmat tanítót és állandóan sírva ment ki az osztályból mert a gyerekek nyufólták és a megdöbbentő az volt,hogy csak én mentem be,hogy ez így nem mehet,hogy azért kap a gyerek egyest mert ő nem tud órát tartani.

Nagyon nagy a felelősségünk,hogy a gyerek mit is hoz otthonról hisz nap mint nap ki van téve a külvilágnak a helyes értékrendre nevelés {fontos és nem azt tanítani,hogy neked fiam mindent lehet a tanárok meg uram bocsájsd{{hü...}az,hogy legyen ön álló vélemény és ne a társaitól. függjön..

268. 3388f1d995 (válaszként erre: 264. - Benvik)
2010. márc. 11. 07:23
Ő ilyen kis energia bomba vannak ilyen gyerekek.
267. 2c2de63135 (válaszként erre: 266. - Taziandi)
2010. márc. 10. 21:43

ebben is van igazság, vannak rossz tanárok, de azért sok még a jó tanító, tanár, akik szívvel lélekkel próbálnak még tenni valamit...

bár azért sokan belefáradnak abba a szélmalomharcba, amit vívniuk kell: rengeteg feleslges munkákat kell csinálniuk, aminek semmi köze már a tanításhoz, a tananyag katasztrófa, mégis ezt kell tanítani..totál kevés pénzért dolgoznak, a gyerekek is neveletlenek, sőt embert megalázó módon viselkedik egyik-másik a tanárral szemben, akiknek már minden eszközt kivettek a kezükből, hogy féken tartsák az ilyen gyerekeket...

manapság a gyerekek a jogaikkal baromira tisztában vannak, na de persze a kötelességeikkel...

266. taziandi (válaszként erre: 265. - Krisztikov)
2010. márc. 10. 17:01

Ez igaz, hogy nagyon sokan nem foglalkoznak a gyerekeikkel. Viszont nagyon sok tanár is ilyen. Mármint, hogy ledarálja az anyagot aztán nem érdekli, hogy szinte senki nem tudja az osztályból. Ja meg a kedvencem egy egy témakörre ráfogja erre születni kell, hogy tudja valaki. Na nemár!!!!

Nekem igaz még csak általános iskolások a gyerekeim, de már nem egy témakört nekem kellet elmagyaráznom. Mert a tanító illetve tanárnő úgy érzi ez nem a feladta. Akkor mi a feladata? Hozzá teszem nem azért kellet elmagyaráznom nekik mert gyenge képességűek, mind a kettő kitűnő tanuló. Csak már a pedagógusok se olyanok mint régen tisztelet a kivételnek!!!

2010. márc. 10. 16:45

Az egész piciknek még nem jó a vad mese nézése. De hófeérke, Piroska és a farkas-elmesélve nagyon gazdagítja a képzeletvilágot. Gimnáziumba tanítok: látszik, hogy kinek meséltek a szülei esténként mesét és ki csak a tévét bámulja.

A gyermekek beszámolnak biza a Mónika, Balász különböző műsorairól, vagány cuccokba járnak, de egy képről nem tud folyamatosan se beszélni, sem összefüggő történetet írni!!! Sokan lenézik a pedagógust, de a szülő elmulasztott feladatait nem veheti a nyakába!!!

264. benvik (válaszként erre: 263. - 3388f1d995)
2010. márc. 10. 16:09

A gyerekorvos akart neki adni pár hónapos korában. Valami gyógynövényest. Nem kicsit akadtam ki. Anyós meg ki akarta próbálni:-(((

Nem jön be a fárasztás. Nyáron egész nap motorozik, rohangál a kertben, úszkál a medencében és semmi. A szomszéd kislánnyal szoktunk délután úgynevezett fárasztást csinálni. A végén a szomszéd lábra sem bír állni a fáradságtól, az enyém még rohangál.

2010. márc. 10. 15:49
Altatót ez egy kicsit.........Próbáld jól le fárasztani sok séta játszás hátha be jön...
262. benvik (válaszként erre: 259. - Taziandi)
2010. márc. 10. 15:09
Visszagondolva én sem aludtam soha az oviban:-) Csak anyóstól hallgatom, hogy többet kéne ezeknek a gyerekeknek aludni stb. Hogy? Adjak neki altatót? Hiába fektetem le, nem álmos, csak sír és vergődik az ágyban:-(
261. Kriszta0930 (válaszként erre: 260. - Taziandi)
2010. márc. 10. 14:29
Fájt kb 2napig picit ahogy mielőtt megjön ugyanúgy,de a hasam,derekam egész nap görcsöl!!!
260. taziandi (válaszként erre: 257. - Kriszta0930)
2010. márc. 10. 14:22
A melled fáj?
259. taziandi (válaszként erre: 256. - Benvik)
2010. márc. 10. 14:22

Az enyémek se fáradtak soha! A kislányt is lefektetem ugyan kilenckor, de még sokszor 10-kor is hallom, hogy énekelget. A fiam ugyanúgy, de nem is tudom mit csodálkozok én is és az apjuk is ilyen! Általában már ébren vannak mikor megyek kelteni őket. Hétvégén se alszanak olyankor a lányom tízig a fiam fél tizenegyig lehet fent, de már legkésőbb fél nyolckor fent vannak. Míg ovisok voltak akkor se aludtak soha délutánonként. Egyszerűen ilyen pörgős gyerekek!:)

Pedig a fiamnak napi másfél órás vízilabda edzése is van. A lányomnak pedig vagy népi tánc vagy szinkronúszás.

258. 3388f1d995 (válaszként erre: 255. - Taziandi)
2010. márc. 10. 14:17

Ez jó én is így csinálom.

Nagyon ritka dolog ha el térek bizonyos dolgoktól.

257. Kriszta0930 (válaszként erre: 252. - Vviki2)
2010. márc. 10. 14:15
Nem tudom!2teszt Negativ lett!Hasam,meg derekam görcsölget!
256. benvik
2010. márc. 10. 14:11
Na és mi van a kis alvásigényű gyerekekkel? Nekem sajnos úgy tűnik, mind a kettő ilyen:-( Későn fekszik, korán kel:-( 3 évesen már nem lehet elaltatni napközben sehogysem:-( A nagynak mind a két gyerekorvos azt mondta, hogy anyuka ennyi az alvásigénye, nem lehet vele mit csinálni:-( És tényleg nem fáradt, ugyanúgy tud este is koncentrálni stb. Csecsemőnek sem aludt sokat, vittem is orvoshoz miatta. Az orvos azt mondta, ha az anyuka nagyon kikészül a kialvatlanságtól, akkor felír a gyereknek enyhe nyugtatót. Na köszi, inkább nem. A kicsi meg minden jel szerint a nővérére hasonlít:-( Bár az apjuk ilyen, ezért is bírja ezt a munkatempót.
255. taziandi (válaszként erre: 254. - 3388f1d995)
2010. márc. 10. 14:09
Ezzel egyet értek. Mi már nagyon régóta ennél a 9 órai fekvésnél vagyunk. Most, hogy felsős lett a fiam engedtem meg neki, hogy fél tízig fent maradjon. Nagyon fontosnak tartom a rendszert, de nem csak a fekvésben minden téren. Mi mindig szinte ugyanakkor eszünk, tanulunk, játszunk így tudják mikor minek van itt az ideje.
2010. márc. 10. 13:57
Szerintem ez szoktatás kérdése,hogy a gyerek mikor fekszik le de ha van egy meg szokót rendszerhez szoktatva később nem lesz gond.
2010. márc. 10. 13:33

jaj erről az alvástémáról jut eszembe: nekem van több ismerősöm is, ahol az anyuka szánt szándékkal 9-10ig sőt 11ig ébrentartja a gyerkőcöt, mert ő nem szeret korán kelni, hát így alszanak 9-ig...kérdem én, ha majd iskolába megy a gyerek, akkor is mondja, hogy bocs, mi későn kelők vagyunk??

amúgy mi már 7kor fürcsizünk és fél8-ra le vannak téve, lehet még beszélnek, majd elalszanak egyedül, de így legalább nekünk is van nyugodt időnk a párommal. (és a kislányom 5éves lesz most, mégis kb 2 perc alatt elalszik fél 8kor, reggel 7kor, meg alig tudom kihúzni az ágyból..)

de ha nagyobbak lesznek, biztos nem kell majd ekkor lefeküdniük, de max 8-fél9kor igen, és szerintem ugyanígy 7-fél 8ágy, aztán ott beszélhetnek, meg olvashatnak még egy picit,

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook