Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
81. rekuczy (válaszként erre: 70. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 11:55
szia irtam privat uzenetet remelem segit
80. 937a2a883a (válaszként erre: 76. - Csiszas)
2011. jún. 27. 11:54
Igazad van....
79. 937a2a883a (válaszként erre: 75. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 11:54
Tanácsot kért és hasonló szitukat,hogy ne felelőtlenül hozza meg a döntést.Szerintem nem probléma,ha meghallgat olyanokat,akik voltak hasonló helyzetben.
78. kovikatyuska (válaszként erre: 72. - Ancsa19860211)
2011. jún. 27. 11:53
hat nem sok segitseg lenne ugyanis en masik varosba koltoztem es itt csak a parom anyukaja van aki nyugdijas es rabizni ralehet majd a gyereket de anyagilag nem tud segiteni.az en csaladom se rozsas jo hogy elvannak nem tudok varni semmit tolluk.
77. szilisári (válaszként erre: 73. - Veronika27)
2011. jún. 27. 11:53
pontosan. én nem kétlem, hogy úgyis lehet valaki boldog, hogy tizenketten élnek egy cipősdobozban, de én nem szívesen próbálnám ki.
2011. jún. 27. 11:53

szerintem semmi ertelme hatbatamadni.

most a hoxan beszeljuk meg, 20 evvel ezelott a kapu elotti padon beszeltuk meg, 10 evvel ezelott vezetekes telefonon, utanna mobilon. evvan.

valoszinu itt kap egy par sort, amire o eddig nem is gondolt es barki barmit ir is, a dontest o fogja meghozni illetve a kovetkezmenyeit viselni. nem ertem miert baj az, ha kikeri masok gondolatmeneteit is?

2011. jún. 27. 11:49

nekem eleve jelzésértékű hogy valaki az internet alapján akar egy ilyen döntést meghozni :s


kislányom, az úgy volt, hogy nyitottam egy ilyen topikot a hoxán, és akkor sokan mondták, hogy ne vetesselek el..


én biztos nem nevelnék gyereket, ha nem lennék elég felnőtt ilyen döntést meghozni.

2011. jún. 27. 11:46
Mondjuk nekem jelzés értékű kicsit, ha valaki úgy teszi fel a kérdést, hogy elvetesse-e gyereket. Mert feltehette volna úgyis, hogy nehéz helyzetben vagyunk, segítsetek pár jó tanáccsal. Szóval akkor ez a nem akarom eléggé ott van a háttérben.
73. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Szilisári)
2011. jún. 27. 11:45

Megint igazat adok neked.

Mondjuk a mai vilagban nem igazan engedheti meg a nagycsalados anyuka, hogy otthon maradjon, de persze ilyenek is vannak.

Nekem fontos, hogy a gyerekemet majd el tudjam inditani, ha felno, nem pedig csak addig gondjat viselni, ameddig ez be nem kovetkezik. A szuleim is igy tettek, mi harman vagyunk tesok, megkaptuk a tamogatasukat, de ez nem azt jelentette, hogy mindent a fenekunk ala toltak.

2011. jún. 27. 11:42
Szerintem ha szeretnétek mindketten a babát, tartsátok meg. Az élet általában mindig megoldja az ilyen dolgokat. Nincs egy nagymama, vagy vmi rokon, kedves ismerős, aki tudna segíteni? Mondjuk vigyázni a kicsire, hogy te mihamarabb vissza tudj menni dolgozni, vagy ilyesmi?
71. szilisári (válaszként erre: 65. - Veronika27)
2011. jún. 27. 11:41
Arról nem is beszélve, hogy én szeretek dolgozni. Nem azért tanultam évekig, nem azért tartok ott, ahol tartok, hogy ezt sutba dobjam, plusz senkitől nem szeretném elvárni, hogy egész nap azért dolgozzon, hogy egymaga előteremtse azt a pénzt, amiből hetedmagát tartja el, szerintem ez unfair. (Persze feltételezvén, hogy valaki 5 gyerek mellett nem dolgozik.)
70. kovikatyuska (válaszként erre: 69. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 11:40
marmint rekucy legyszi irj..
2011. jún. 27. 11:39
varom h irj fontos lenne koszi
68. kovikatyuska (válaszként erre: 62. - Csiszas)
2011. jún. 27. 11:34
a parom felnormara rakta magat h minel kevesebb adot kelljen fizessen nah de ki tudta akkor h becsusszan a gyerek....en a szulesig tudok dolgozni de azutan a 200lejbol mit csinalok??es eladni hat a cegtarsa is bele kell egyezzen nem tul egyszeru a helyzet es nagy cegrol van szo.
67. 937a2a883a (válaszként erre: 46. - Rozália)
2011. jún. 27. 11:30
Igen,de semmi sem 100%-os és ezt mindenki tudja.
66. sunshine24 (válaszként erre: 48. - Csiszas)
2011. jún. 27. 11:27
Persze, hogy nem hallottál, mert ezt egy nő sem vallja be, sokszor még magának sem. De érződik az, rengeteg olyan nem várt gyerek van, aki csak kallódik, akit a szülei nem akartak, csak becsúszott. Azt senki nem vallja be, hogy megbánta, hogy szült, mert az a társadalom szemében elítélendő. Pedig nagyon sok ilyen sors van.
65. Veronika27 (válaszként erre: 64. - Szilisári)
2011. jún. 27. 11:25
Egyetertek veled. Bar tobben lennenk, akik hasonloan gondolkoznak.
64. szilisári (válaszként erre: 57. - Egypt)
2011. jún. 27. 11:21

Messze nem azt gondoltam, hogy mindent valakinek a feneke alá tolnak. Én nem gyerekként, hanem szülőként mondom azt, hogy már pedig nekem fontos, hogy a gyerkőcömnek megadjam azt, amit tudok. És mivel piszkos világban élünk, ezért ebbe az anyagi dolgok is beletartoznak, akár tetszik, akár nem. És ott most nem arra gondolok, hogy játékokkal vagy ruhákkal halmozom, nyilván nem, de mondjuk most sporttáborban van meg jár különórákra és teszek neki pénzt arra, hogy ha majd nagy gyerek lesz, akkor adhassak neki, lakásra, esküvőre, bármire.

Nekem egy gyerekre van így anyagi kapacitásom, úgyhogy egyelőre nem is akarok többet.


De mondom, inkább az zavarna, hogy nem tudnék ötfelé szakadni, ahogy az én anyám sem tudott, legjobb szándéka ellenére sem.

2011. jún. 27. 11:17
a ferjed adja el a ceget! sokan vesznek 0-ban allo ceget, igy nem bajlodnak a ceg bejegyzesevel. mi is igy tettunk anno.
2011. jún. 27. 11:16

latom te is hazai vagy. nem lehetne, hogy a ferjed megy el gyereknevelesire, es akkor kapnatok a penzt az allamtol is, de kozben csinalja a ceget? o alkalmazott a cegenel?

vagy attol is fugg hol elsz? nalunk pl bolcsihelyzet egyszeruen siralmas a gyereket 2 eves koratol nenire vagy nagyszulore kell hagyjuk vagy nenire. tudnal mas gyerekere vigyazni, nem azt mondom konnyu lesz, de nalunk egy foallasu neni messze megkeresi a 600 lejt, amit minimalisan az allam is ad.

61. kovikatyuska (válaszként erre: 43. - Df2a740c00)
2011. jún. 27. 11:16
igen beszeltunk de ahhoz h o felszamolja a ceget mivel mi romaniaban elunk es nagy a burokracia az sokaig elhuzodna mondta h akar egy evrol is lehet szo amig teljesen lezarodik minden eleg komplikalt a helyzete.
60. szilisári (válaszként erre: 54. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 11:16
hát de akkor esténként ők csókolják végig a gyerekeket? vagy ilyen rotációs rendszer lehet? hogy néha anyura is sor kerül? :-)
59. Évi anyuka (válaszként erre: 53. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 11:16

Antibiotikum szedése mellett teherbe esni, lehet nem lett volna egészséges a magzat, erre gondolj, és akkor jól döntöttél.


Anyukám dettó tüdőgyulladás melletti antibiotium szedése során lett terhes és az 5. hónapban csúnya vetélése volt.

A mai gyógyszerek meg még durvábbak, mint az akkoriak.


Megjegyzem mi is a két tesómmal nehéz körülmények között nőttünk fel, amiből én semmire nem emlékszem. Csak anyu mesélte. De nagyon boldog gyerekkorom volt!!!!!! Én csak erre emlékszem. Pedig anyu szerint egyik nap krumpli prósza volt, másnap krumlis tészta, harmad nap tejbegríz, és ilyesmik.

ÉS turis cuccokban jártam, de nem tűnt fel, hogy hú de rossz körülmények klözött élnénk. Soha nem voltam éhes, és nem fáztam. És játékunk is volt, igaz nem mindig a legjobban tv-ben reklámoztt, de mindig kaptunk valamit szülinapra, névnapra. És a szüleink a lelküket kitették értünk, és most viszonylag jól élnek. Sőt apum fizette akkor az esküvőnket (már írtam) úgy helyre rázódtak anyagilag. Igaz kellett 10 év hozzá Azidő alatt mi meg cseperedtünk :)

58. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 40. - Fehér csoki)
2011. jún. 27. 11:12
Én csak annyit tudok mondani hgy nagyon nehéz tegyedül nevelni egy gyereket pénz nélkül!De ezt ugy is csak azt tudja aki tapasztalta vgy tapasztalja..........
57. egypt (válaszként erre: 51. - Szilisári)
2011. jún. 27. 11:11
Nekünk sem tudtak besegíteni a szülők (kivéve, hogy pár évig velük laktam, mikor dolgozni kezdtem, így félre tudtam tenni), de nem bánjuk. Sokkal jobban megbecsüli az ember, ha saját erejéből elér valamit, mintha mindent a feneke alá tolnak. Nagyon nem értek egyet ezzel a nézőponttal. Persze jó, ha a szülők tudnak segíteni, de ez nem lehet szempont a gyerekvállalásnál.
56. 07c4794583 (válaszként erre: 48. - Csiszas)
2011. jún. 27. 11:11
en inkabb olyat nem hallottam, hogy valaki nyiltan bevallotta volna!
55. kovikatyuska (válaszként erre: 35. - Rekuczy)
2011. jún. 27. 11:11
legyszives ird le minden erdekel mert ha kis remenyem van megtartom ezt a piciket.
54. 07c4794583 (válaszként erre: 51. - Szilisári)
2011. jún. 27. 11:10
ha van 15 haztatasi alkalmazottad mint angelina jolienak akkor talan :)
53. kovikatyuska (válaszként erre: 34. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 11:10
na en igy voltam az elso babanal h fogamzasgatlo mellett estem teherbe mert nem tajekoztattak anno h az antibiotikum semlegesiti a fogamzasgatlot en tudogylladasos voltam igy sokaig antibiotikumot is szedtem a fogigatloval es mikor megtudtam h terhes vagyok akkor munkam se volt epp akkor koltoztem a paromhoz masik varosba igy azt elvetettuk de most majdnem 4 ev utan sajnalnam megint ugyanabba a cipobe esni hisz az is megviselt.
2011. jún. 27. 11:07
romaniaban elsz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook