Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? fórum

Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. okt. 4. 17:49
nem
580. Channa* (válaszként erre: 547. - 9a095cf031)
2016. júl. 8. 07:49

Hát nem tudom....

Nem mindenkinek elég ám a barátnős trécselés egy délutáni tea mellett.

Ha úgy fogsz élni, majd ha gyereked lesz, ahogy leírod, akkor a gyereked nem fog örülni neked, mert azt fogja érezni, hogy egy besavanyodott, prűd nő az anyja.


Igen is, van akinek szüksége van arra, hogy egy-egy éjszakát áttivornyázzon, akkor is ha már van gyereke. Persze én sem az olyan bulikra gondolok, amilyenről már írtak (drog, hányás, stb.)...

579. Channa* (válaszként erre: 541. - 9a095cf031)
2016. júl. 8. 07:44

De miért ne lenne jó dolog?

Mert ha valakinek gyereke van, az ne járjon bulizni? Vagy mi a gondod, ha azzal, ha valakinek akkor jut eszébe a bulizás, amikor a gyereke 5, 10, 20 éves?

578. Channa* (válaszként erre: 534. - 9a095cf031)
2016. júl. 8. 07:42

Szerintem valahogy te nem érzed vagy csak nem tudod átadni azt amit akarsz.


Értem miről beszélsz, és lehet, hogy ez az emberiség többségére igaz, bár szerintem a sok válás nem azért van, mert anyuka megőrül 40 évesen a kimaradt bulizások miatt, hanem inkább a rossz párválasztás a lényeg. Az ilyen szülhet 100 évesen is, akkor sem lesz neki jó. Tehát, nincs köze a szüléshez sem. Ha jól választunk társat, akkor a társunk és a mi céljaink, életvitelünk, stb. hasonló, azaz később, nem lehet olyan, hogy nem élte ki magát valamelyik.

577. Channa* (válaszként erre: 522. - 9a095cf031)
2016. júl. 8. 07:33

Ja, a mini zavar...

De miért is? Vedd fel te is, ahogy a negyvenesek. Meglátod nem nagy cucc ilyet viselni, és lehet rájössz, hogy ez nem csak a húszonévesek viselete, hanem inkább azoké, akiknek jól áll.


Te sosem szoktál flörtölni? Ez sem korhoz kötött!

Ha hiszed, ha nem még én is csinálom, pedig mint írtam én már lassan 50 leszek. És ugye tudod, hogy a flörtölés<>a válással, félre dugással, stb. Hidd el már az is flörtölés valahol, ha a kollégák között elhangzik egy de jól áll ez a cucc neked mondat. Szerintem te nem is a flörtölésről beszélsz...

576. Channa* (válaszként erre: 516. - 9a095cf031)
2016. júl. 8. 07:27

Miért ne járhatna egy negyvenes bulizni az éjszakába? Miért gondolod, hogy ez a hiányérzetből fakad? Miért kellene lehúzni a rólót a szórakozással kapcsolatban...hány évesen is? 25? 30? Az biztos, hogy nem negyven, mert ekkor szerinted már nem illik? A negyvenesek rosszul mutatnak a bulikon? Vagy mi a problémád?


Még nem voltam 22 éves, amikor szültem. Szerinted a semmire valószínűleg:D

Bár én 18 évesen már dolgoztam, és persze a gyes utántól szintén melózok. Nem volt lakásunk, de nem is a kis szobára szültem. Nekem és a férjem szüleinek is nagy lakása volt. Az apukám 65 nm-en egyedül élt volna, a férjem szülei meg 70 nm-en ketten. Simán elfértünk mindkét helyen. Miért kellett volna akkor törekednünk egy külön lakásra? Ezt akkor tettük meg, amikor úgy éreztük, hogy miért ne?

Negyvenes vagyok, sőt! Lassan ötvenes leszek:D De simán elmegyek bulizni, ha olyan kedvem van. Természetesen nem egy tini discóba és természtesen nem öltözök 20 évesnek...bár nem tudom, hogy neked mit jelent húszévesnek öltözni...Póló és farmer? Mert akkor annak öltözök:DDDD

Kiszórakoztam magam mire gyereket vállaltam, de egy gyerek születése után az ember nem szűnik meg önmaga lenni, így a szükségleteim (köztük a szórakozás) is megmaradtak. Mi a férjemmel ugyan úgy jártunk bulikba, koncertekre, stb. a gyerekünk születése után is, ahogy előtte is tettük. s ezt tesszük a mai napig. És igen, van olyan, hogy a bulikon vannak húszonévesek is.


Szerintem akik megbolondulnak (mert azért értem ám, hogy miről beszélsz:)) nem azért bolondulnak meg, mert fiatalon szültek, hanem inkább azért, mert az előtt is bolondok voltak, vagy csak későn jöttek rá, hogy nem "jó" emberrel élik az életüket, mert még csak kicsit sem hasonlít a szórakozás iránti igényük, így egyszercsak kirobban és mennek.

Egyébként a mai fitalok szerintem 20 évesen már kiszórakozták magukat, hiszen ők már 13 évesen elindultak az éjszakába, ellenben velünk, a mostani negyvenesekkel, akik kb. 17 felett kezdték el az ilyen típusú szórakozást.


Sajnos egy mai 20 éves valóban nem érett a gyermekvállalásra, de erről mi tehetünk, az én korosztályom, mert valamit elrontottunk a nevelésükön. Egy mai 20 éves még gyerek, sőt! És nem azért, mert otthon lakik, és tanul.

Én is otthon laktam, és én is tanultam még a gyerek mellett is, de én nem voltam annyira gyerek 20 évesen, mint a mai 20 évesek.

Tudom:) Most ez úgy hangzik, mintha azt mondanám, hogy bezzeg az én gyerekkoromban....de nem, nem erről van szó..

575. massalhangzo (válaszként erre: 574. - 388b941089)
2016. júl. 7. 20:30

szerintem nagyon keves hazasparnak lat bele annyira az ember az eletebe, hogy biztosat tudjon vagy erezzen


de hogy visszakanyarodjunk az alap kerdeshez, igen, szerintem felelotlenseg 18 ev alatt gyereket vallalni. nem is ertem ezt a korhatart a kerdesben, ki az, aki szerint egy 15, 16 vagy 17 eves felelossegteljesen vallalhat gyereket

574. 388b941089 (válaszként erre: 573. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 19:35
En nem arrol beszeltem, akik boldogtalanul elnek egyutt, hanem a masik peldarol ;) gyerek miatt semmifelekeppen nem szabad egyutt maradni
573. massalhangzo (válaszként erre: 572. - 388b941089)
2016. júl. 7. 19:15
az sem feltetlenul jo, ha egyutt marad ket ember a gyerek miatt, van par ismerosom, akik mar nem elnek hazasparkent, csak egy fedel alatt a gyerekekert. szerencsere masmilyen pelda is van
572. 388b941089 (válaszként erre: 571. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 19:08

Igen, van ilyen sajnos. :/ de a kornyezetemben szerencsere nincs :)

Rengeteg a valas amugy. Mivel a kozvetlen kornyezetemben mindenki egyutt van szaz eve, teljesen ledobbentem h a lanyom leendo osztalytarsai kozott alig van olyan csalad, akik egyutt nevelik a gyerekeiket.

571. massalhangzo (válaszként erre: 570. - 388b941089)
2016. júl. 7. 19:00
a legfontosabb szerintem, hogy egy no talalkozzon egy olyan ferfival, aki tarsa es jo ember, jo apa lesz. az a jo, ha mindketten akarjak, nem csak a no eldonti, hogy mar gyereket kene szulni, es vagy ezert keres gorcsosen, vagy szul gyorsan a kapcsolataban, akarmilyen az. mert mintha ezt latni tobbnyire mindenhol, vagy még pasi nincs is, de gyerek az mar kene, vagy a no mar gyereket akar, es raveszi az aktual pasit. aztan meg csodalkozik, hogy nem ugy all hozza a pasi az egeszhez, ahogy kene
570. 388b941089 (válaszként erre: 569. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 18:55

14 eve nevelek gyereket, erettsegiztem, diplomaztam, karriert epitettem mellette, nem kell bemutatni a sztorit ;) de most egy ideig egyelore csak itthon babazok megint, aztan majd belevagok valamibe hamarosan ;)

Fiatalon, idosen, a ketto kozott, tok mindegy, a lenyeg h a gyerek tudja mikor kell jonnie ;)

569. massalhangzo (válaszként erre: 568. - 388b941089)
2016. júl. 7. 18:42

ha azt irom, szerintem nem idealis se tul fiatalon, se tul idosen gyereket vallalni, az nem azt jelenti, hogy szerintem minden idopont rossz ra, nem ertem, hogy szurted le ezt.


figyelj, a gyerekvallalas es a karrierepites sem azt jelenti, hogy az valami onallo tevekenyseg, ami mellett semmit mast nem tehetsz az eletben. ezek az elet reszei, ugyanugy, mint a haztartasvezetes, baratokkal valo kapcsolattartas, szerelem, nemi elet stb.


ezek jo esetben mind az elet reszei, amiket nem X ido alatt egyenkent kell megelni. a karrierepites sem 2 ev, hanem folyamatos tervek, celok es megvalositas. a gyereket se tudod le 3 ev alatt, hogy most aztan szabad vagy karrierre


lehet, hogy mas nem tudja mindezeket belevinni egy eletbe es megterhelo szamara, az nem fog boldogulni. valaki mar abban kimerul es megorul, hogy egy gyereket nevel, haztartasbeli es semmire nincs ideje. masnak meg van 3 gyereke, karriere, szerelme, celjai, programjai, sportol, utazik, csaladozik

568. 388b941089 (válaszként erre: 565. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 17:32

Nem mondtad meg mikor idealis gyereket szülni, csak azt irtad le h mikor nem szerencses. Te magad irtad most le h karrierepites kozben sem eppen idealis, sot. Mindenkinek mas a helyzete, masok a lehetosegei. Ugyanugy meg lehet oldani mindent fiatalon es idosen is, mint akkor ha vki karrierepites kozben szul. Mennyivel konnyebb karrierepites kozben szulni, mint fiatalon, elotte? Mire karriert kezd epiteni az ember addigra a gyerek nagyobb, szabadabb.

A mai vilagban sajnos egyre kevesebb hangsulyt fektetnek a csaladra, mimdenki csak a penzt, karriert hajtja.

567. globus (válaszként erre: 558. - 9a095cf031)
2016. júl. 7. 17:25
Ilyen szemszögből nézve egészen más tészta, mint régen, amikor kb. 17-18 éves korában mindenki munkába állt, mert nem volt elvárt még a diploma, sőt érettségi sem. Amikor főleg szakmákat tanultak 3 éves képzésben általános iskola után. Volt Fiatal Házasok otthona, olcsóbb albérlet, kevesebb panel, ahol nem fér el két család. Biztosabb a megélhetés, mindenkinek volt (valamilyen) munkája, és tudta, hogy holnap is lesz.
566. massalhangzo (válaszként erre: 564. - Globus)
2016. júl. 7. 17:23
hat szerintem is ritkasag mar, hogy felmerulne, valaki 18 ev alatt akarna gyereket, sokkal inkabb szol minden arrol, hogy 30-as evekben jut eszebe valakinek, majd csaladot kene alapitani, 40 felett probalkoznak nagyon sokan
565. massalhangzo (válaszként erre: 563. - 388b941089)
2016. júl. 7. 17:21

de en hol irtam ilyet? :D

egyebkent en karrierepites kozben vallaltam gyereket, ugy, hogy nem volt meg mindenem. de nem szulok nyakan. a gyerekvallalas nem azt jelenti, hogy attol kezdve csak pelenkat cserelsz es 4 fal kozott eled le az eletedet. nehez osszeegyeztetni, de szamomra meg nehezebb lett volna egy olyan elet, ahol csak otthon ulok hosszu evekig a gyerekekkel

564. globus (válaszként erre: 560. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 17:19
Eddig azt hittem, csak nekem tűnik fel, hogy mennyire megszaporodott a lombikprogramok száma?
563. 388b941089 (válaszként erre: 562. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 17:13
Szted az iskolabol kilepve, karriert epitve ki az az orult, aki elmegy szulni a 20-as, 30-as eveiben?! Fiatalom nem jo, mert mèg nincs semmije, kicsivel kesobb sem, mert akkor epitik a karriert, mire meg megvan a karrier, addigra mar tok idosek. Tehat soha nincs alkalmas idopont,ha igy gondolkodunk. Mindenkinek mas a helyzete, a lehetosegei, ebben nem lehet altalanositani.
562. massalhangzo (válaszként erre: 561. - 388b941089)
2016. júl. 7. 17:07

ebbol az irasombol hogy jott le az, hogy ha igy gondolkodunk, soha nincs megfelelo idopont? :D


szerintem tizenevesen kevesen vallalnak direkt gyereket, es 50 evesen se idealis szulni, ha nem csak babazni akar az ember, vagy halalos agyrol gratulalo emailt kuldeni az erettsegire vagy diplomaosztora :D

561. 388b941089 (válaszként erre: 560. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 17:01

Ha igy gondolkodunk soha nincsen megfelelö idöpont ;)

Lehet fiatalon is szülni, ha megvan minden, a gyerek mellett is lehet teljes eletet elni. Es idösen is, ha ugy alakul.

560. massalhangzo (válaszként erre: 558. - 9a095cf031)
2016. júl. 7. 16:21

szerintem az sem jo, ha tul fiatalon, az sem, ha tul idosen szul valaki


lehet egy 20 eves tul fiatal a gyerekvallalashoz, de 20 evesen valaki mar ott is tarthat, hogy dolgozik es eltartja magat, onallo, fuggetlen, egyutt el a parjaval


lehet, hogy csak az en kornyezetem ilyen, de nem tudnek peldat mondani tul fiatal gyerekvallalasra. igaz, hogy a mostani huszeveseket nem lehet osszehasonlitani azokkal a huszonevesen szultekkel, akik most 40-esek. sokkal tobb olyan ismerost, munkatarsat tudnek emliteni, akik 40 felett probalkoznak elso gyerekkel. hat akkor ezerszer is inkabb huszonevesen szulnenek

559. 388b941089 (válaszként erre: 558. - 9a095cf031)
2016. júl. 7. 16:05

Akinek nincs meg az alap, az ne szüljön, akinek megvan, az igen. Ez nem korfüggö. Van olyan ismerösünk, aki 35 èves, a csaja 33 es semmijük nincs, tele vannak adossággal. Ès milyen sokan vannak igy!

Akinek megvan az alapja, akar 19-20 èvesen is, az mièrt ne szülhetne? Kevès az ilyen, de elöfordul. Azt pedig h a gyerek mellett nem lehet semmit csinálni es az elet legnagyobb hibaja fiatalon szülni, hatalmas baromságnak tartom.

558. 9a095cf031 (válaszként erre: 557. - Massalhangzo)
2016. júl. 5. 20:06

Én speciel épp azért írtam, hogy szerintem felelőtlenség ilyen fiatalon gyereket vállalni, mert pont azt látom a saját ismerősi körömben - volt osztálytársak, ismerősök -, hogy aki ennyi idősen szül, annak baromira nincs meg az alap. Persze, nyilván nem tudhatom, hogy ki az, akinek csak besikerült és ki az, aki tervezte, meg az is egyénfüggő, hogy ki mit számít alapnak - nekem alap az, hogy az illetőnek legyen valami elfogadható végzettsége, egy kis munkatapasztalata és képes legyen akkor is eltartani a gyereket, ha úgy adódik, hogy épp senki nem tud segíteni gond esetén.


Na most, az én környezetemben a 23-24 év alattiak 99%-a a szüleihez a kisszobába vállalta a gyereket, végzettség vagy munkatapasztalat nélkül, aztán alkalmanként telefossák a facebook-ot a panaszaikkal, de volt már, aki a buszon szidta a kormányt, egyszer meg ahhoz volt szerencsém, hogy amikor összefutottam egy ismerőssel, majd elsírta magát, mikor meghallotta, hogy egyetemre járok, mert ő minimálbéresként bevállalta a 18 éves barátnőjével, de rájöttek, hogy nem tudnak otthonról elköltözni. Mindössze 2-3 ember él önállóan az ennyi idős, kisgyerekes ismerőseim között, de ők azért, mert idősebb a férjük.


Egyébként, ha sok-sok pozitív példát látnék, biztosan nem ezt gondolnám, de az én környezetemben valahogy tényleg tök sokan szültek huszas éveik elején és folyton sírnak, meg sokakról tudom, hogy nem képesek megélni szülői segítség nélkül és tovább lépni sem. Talán ezért látom ilyen negatívan ezt a fiatalon szülést, bár fenntartom továbbra is, hogy biztos vannak kivételek, csak én nem találkozom velük.

557. massalhangzo (válaszként erre: 555. - Bekacomb)
2016. júl. 5. 15:41
ha valaki nem veletlenul esik teherbe ilyen fiatalon, hanem tervezi, annak valoszinuleg megvannak az elvart minimalis alapok a gyerekvallalashoz. szerintem kevesebben vallalnak manapsag fiatalon gyereket, annyira ez nem relevans tema
556. massalhangzo (válaszként erre: 547. - 9a095cf031)
2016. júl. 5. 15:39

szerintem ez eleg konzervativ hozzaallas, eret vagtam volna magamon, ha az anyasag mellett csak annyi szorakozas, szabadido, kikapcsolodas jart volna, hogy neha osszeulhetek a baratnokkel pletyizni


nem nagyon jartam tinikent sem dizsibe, de gyanitom, most sem a 40-es korosztaly teszi ki a tomeget, ha buliznak, felnottesebb formaban es helyen :D

2016. júl. 5. 11:47

Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Azért, mert egy gyereknek mindene megvan, még szeretik a szülei!!! És nem pénzzel fejezik ki a szeretetüket! Csak mondjuk kidolgozzák a belüket, hogy meglegyen minden a gyereknek. Mégis mindig azok vannak sajnálva, akik a nyilvánvaló semmire bevállalnak egy vagy akár több gyereket, aztán nyivákolnak. Bocsánat az ingerültségemért, nem a fórumindítónak szánom, csak úgy általánosságban akadok ki, ahogy olvasom a hozzászólásokat. Sokkal nehezebb mindent megadni egy gyereknek amire SZÜKSÉGE VAN!, nem amit kiejt a száján, mint az ösztönökre hallgatva hátradőlve cselekszik az ember. Nem mondom, hogy milliomosként kell belevágni a gyerekvállalásba, de igenis kell használni az agyunkat, mielőtt egy ekkora döntést meghozunk, mert a gyerekünkkel tolunk ki a legjobban. Ő fogja meginni a levét a szülei felelőtlenségének.Szép a szeretet (ami alap egy szülőnél szerintem, és független az anyagiaktól), csak éhen is halhatsz mellette. De ha nincs vacsora, nehéz azzal vigasztalni a gyereket, hogy amúgy nagyon szeretlek ám.

A gyerekvállalás az egyik olyan dolog az életben, amiről az embernek totálisan más az elképzelése, mint a valóság. Képtelenség belelátni, amíg nem csinálod.

Ismétlem, nem szeretnélek bántani zseby-beby, az általános véleményem írtam le. ;-)

2016. júl. 5. 11:07
Szerintem nem jó ötlet ilyen fiatalon szülni. Sokkal nehezebb tanulmányokat folytatni, felnőtt életet kezdeni kisgyerekkel. Ekkora felelősséget vállalni ebben a korban, háááát. Nyugodtan ráér az még pár évet. 18 év alatt meg egyenesen a fiatal élete legnagyobb hibájának gondolom.
553. andi6020 (válaszként erre: 552. - 388b941089)
2016. júl. 5. 10:11

Úgy általában nem unok semmit.

Nagyon ritkán előfordul, de nem jellemző.

552. 388b941089 (válaszként erre: 540. - Andi6020)
2016. júl. 5. 07:24
Nem unod mèg?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook