Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
141. c33bd8536b (válaszként erre: 135. - Pen80)
2011. jún. 27. 14:05

Egy gyerek nem gyerek? Ne már... Én is egyke vagyok, a férjem is, a gyerekünk is...Egész jól elvagyunk...


Ahogy végignézek a barátainkon, én sokkal jobban számíthatok rájuk, meg ők is ránk, mint a testvéreikre.

140. Évi anyuka (válaszként erre: 136. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 14:03

Hát igen. Az igények... Mamám mindig azt meséli, hogy enni mindig volt mit, ruhájuk volt, egymásét örökölték, és kukoricaháncsból készült babával játszottak. Szénazsák volt az ágyuk...stb

Édességet (csokit) nem ettek, nem is volt nagy divat a földműves családok között. Egy-két gazdag nagy ház a faluban, ott 1 max 2 gyerek. Ott az anyuka nem is szoptatott, mert az alantas dolog, szoptatós dajkát hívtak a picihez. Konkrétan nagymamám mesélte, hogy az ő édesanyja a saját gyerekén kívül szoptatta a gazdagék gyerekét. Mert az a grófnőnek derogált.

139. kovikatyuska (válaszként erre: 137. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:01

te is erdelyi vagy?

meg nem is hallottam errol a borvizrol!utanna kell nezzek!

138. Pen80 (válaszként erre: 75. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 14:00
Szerintem meg kétségbeesett és nem tudja hova forduljon. Miért kell rögtön támadni?
137. c33bd8536b (válaszként erre: 124. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:59

Ha erdélyi vagy, adok egy tippet a gyomorégés ellen.

Málnási borvíz! Az a sós! Csak néhány napig érzed, hogy szörnyű az íze, azután megszokod, észre sem veszed. És megszünteti a gyomorégést!


Én mindent kipróbáltam, gyógyszereket, porokat, de miután a málnási borvizet kezdtem inni, bármit ehettem, nem égett a gyomrom.

136. kovikatyuska (válaszként erre: 133. - Évi anyuka)
2011. jún. 27. 13:59

Na ez is erdekes regebben nem voltak igy beparazva az emberek es a nagy cslad megszokott volt!

Mar latom elore a sok fejmosast mikor megtudja a csalad h mi a szitu mert meg senkinek nem mondtuk.biztos jonni fog a sok kerdes h mibol neveljuk fel meg ilyenek es regebben felnott 9 vagy 10 gyerek is.Nottek az igenyek....

135. Pen80 (válaszként erre: 64. - Szilisári)
2011. jún. 27. 13:57
Szerintem pedig egy gyerek nem gyerek. Lehet, hogy lesz lakása meg autója meg mindene, de egyedül marad, ha ti már nem lesztek. Igen, nem lehet figyelmen kívül hagyni az anyagi dolgokat, de nem szerepelhetnek az első és legfontosabb helyen sem.
134. kovikatyuska (válaszként erre: 132. - Évi anyuka)
2011. jún. 27. 13:57
Legtobb nonel az elso meg becsusszan es altalaban a masodik a tervezett! Igy en sem vagyok kulonb helyzetben! Szerencsere kitarto es szereto parom van aki tamogat es vigasztal es igyekszik most is intezkedni hatha mentheto a helyzet. konnyebb igy mintha egyedul kene ezzel megbirkozzak!
133. Évi anyuka (válaszként erre: 130. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:55

Nagymamám mondása: Ahová a Jó Isten báránykát ád, oda legelőt is ád.

(mellesleg neki 9 testvére volt)

132. Évi anyuka (válaszként erre: 124. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:53

Igyál gyömbért, az segít!

Amúgy az első babánál 9-10 hetes voltam, mire kiderült. Én kis naiv, nem értettem mitől van hányingerem, mitől szédülök, mitől vagyok olyan álmos, hogy egész nap aludnék... JA persze, véreztem a 4. hónapig, mintha menstruálnék, rendesen. És ez masszívan a 20. hétig így volt, mármint a reggeli hányás. Általában a Wc-vel kezdtem a napomat :D

Miután megmozdult a baba, már elmúltak a tüneteim :)


A második babánál meg semmi tünet nem volt, és ott a 4-5. héten mentem máris orvoshoz, mert ugye tervezett volt :)

131. kovikatyuska (válaszként erre: 129. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 13:53
szia! lehet holnap csak este leszek meg! kellemes napot!
130. kovikatyuska (válaszként erre: 128. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 13:52
Koszonom! igen szinte biztos h megtartom csak kivancsi voltam h miket irtok mert konnyebben lenyugszok ha olvasok mas torteneteket is. Es leszurtem a kovetkeztetest, miszerint szinte minden masodik no ugyanilyen bizonytalansagra szuli a gyereket!nagyon ketsegbe vagyok esve de gondolom h ez ha jobb anyagi helyzetben lennek is meglenne h beparazok! de azert sokat segitett olvasni a sok biztatast.
2011. jún. 27. 13:49
Most mennem kell, de majd még visszajövök. :o)
128. L.Niki18 (válaszként erre: 126. - Csillubaba)
2011. jún. 27. 13:44

Szerintem már döntött a kérdező! ;o)

És nagyon boldog terhességet kívánok! :o)

2011. jún. 27. 13:43
Ja és hányingerre meg mellfeszülésre kaptam B6-ot. Az is használt. Talán vagy 5 alkalommal kellett bevennem a has keményedés miatt.
2011. jún. 27. 13:43
Ha minden nő az anyagi helyzettől tenné függővé a gyerekvállalást, alig születne baba. Rosszból is lehet jó, és fordítva. Egy jó anygai körlmények közt élő család is kerülhet anyagi csődbe pl. tönkre megy a cég, egyikük munkanélküli lesz, betegség, vagy még rosszab, sose lehet tudni. Főleg ha már egyet elvetet az ember, még egywt nagyon nem kéne, mert ezt már lehet megbosszulja a sors.
125. L.Niki18 (válaszként erre: 124. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:41
Nekem gyomorégésre a Rennie rágótabletta volt jó. Egyébként nekem semmilyen tünetem nem volt egész terhességem során. Kívántam néha a fagyit, de ennyi. :o)
124. kovikatyuska (válaszként erre: 123. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 13:39
Az jo h nem volt olyan h artson a babadnak! en ugy jottem ra hogy kesett az amugy pontos menzeszem es ahogy tesztelgettem eleinte negativ lett de nem voltam nyugodt es aztan minden nap reggel a teszteket csinaltam majd megjelent ugy az 5ik keses napon egy halvany csik es az naprol napra erosodott.ma mar iszonyatosan fajnak a melleim es egesz nap eg a gyomrom mindig kell ragjak valamit amitol enyhul! na meg a szagok azok annyira ingerelnek h mikor ulok fel a buszra mert azzal jarok dolgozni elore felek h nyar is van es az a sok ember egy helyen hat neha alig birom ki hanyas nelkul.
123. L.Niki18 (válaszként erre: 122. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:35

Én 6 hetes voltam amikor megtudtam, hogy babát várok! :o)

Persze én a 3. uh vizsgálat után tudtam meg!!! Ja és nekem megvolt a menzeszem is. Csak mivel már nem olyan volt a menzeszem mint szokott lenni (kevesebb volt és a színe is más volt) ekkor mentem el a nőgyógyászomhoz. És mondtam is neki, hogy szerintem szó nincsen terhességről, mert védekezünk. És küldött uh-ra, aztán megint, megint és végül kiderült...még jó, hogy az amivel védekeztünk nem ártott a babának egyáltalán és nekem sem. :o)

122. kovikatyuska (válaszként erre: 121. - 937a2a883a)
2011. jún. 27. 13:31
6 hetes vagyok
2011. jún. 27. 13:26
Amúgy lehet írtad már,de hány hetes terhes vagy?
2011. jún. 27. 13:26
Amúgy lehet most megkövezel és mások is ezt teszik,de szerintem egy alap lenne,ha nem akarsz babát,(már pedig amikor elkezd az ember szexuális életet élni,akkor még általában nem akar),hogy mindennek utána nézel.Én 16 évesen vesztettem el a szüzességem,de azóta oda-vissza tudom,hogy milyen módszerek vannak a védekezésre,melyik mennyire hatásos,melyiket mi befolyásolja.Azt is tudom,hogy akármennyire vigyázok,megeshet,hogy terhes leszek,de akkor legalább tudom,hogy nem azért,mert nem tudtam a dolgokat és felelőtlen voltam(mert a megszakítás számomra mondjuk felelőtlenség),hanem azért mert beleestem abba az akárhány százalékba,akinél ez megesik.És ne érts félre,nem ítéllek el,írtam is,hogy szerintem tartsd meg a babát,csak mondjuk amíg nem írtad,hogy nem is védekeztek,addig azt hittem,hogy normális védekezés mellett abba az akárhány százalékban vagy.
2011. jún. 27. 13:25
Persze, értem én. Nem is akarom ezt továbbragozni. :o) De úgy látom, hogy már nem kérdéses az, hogy megtartod e a babát avagy sem? :o)
118. kovikatyuska (válaszként erre: 117. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:25
akkoriban nem volt nagy divat meg az internet se igy nem volt annyi informacio, ott ahol en eltem ezelott 3 vagy 4 evvel kevesnek volt internet otthon!
117. kovikatyuska (válaszként erre: 113. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 13:23
Azutan h megjartam nekem is az volt az elso kerdesem h befolyasolja e a fogamzasgatlot barmilyen gyogyszert kellett szedjek, de mint irtam azelott nem tudtam errol es a tajekoztato roman nyelvtudasom hianyaban olyan volt mintha nem is lett volna.
116. L.Niki18 (válaszként erre: 111. - 937a2a883a)
2011. jún. 27. 13:22
Egyetértek. Az nem védekezési módszer.
115. L.Niki18 (válaszként erre: 108. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:20
Értelek már. Hát igen, akkor nehéz lett volna úgy ezeket tudni. Max. internetes fordítóval. :o)
114. kovikatyuska (válaszként erre: 111. - 937a2a883a)
2011. jún. 27. 13:20
igen tudom h megbizhatatlan de nekem nem volt bajom eddig vele. most lett 3 ev utan eloszor estem teherbe. amugy biztos keresek masik megoldast ha oda kerulok h ujra vedekezni kell de remelem h ez csak bo masfel ev mulva kell majd :)
113. L.Niki18 (válaszként erre: 105. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:19
Igen, de mindegyik fogamzásgátlón ez fel van tüntetve. Én amikor elmegyek a háziorvosomhoz, és felír nekem antibiotikumot, pl. torok vagy mandula gyulladásra vagy akármi másra, mindig az az első kérdésem, hogy ez a fogamzásgátlóra nincs hatással? És elmond mindent. Minden antibiotikum szedése mellett pluszban védekezni szoktunk mással is!
112. 937a2a883a (válaszként erre: 109. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:17
Ez igaz...nekem sem mondta el még egy orvos sem,hogy az antibiotikum befolyásolja.Ha a háziorvos azt írt fel,akkor sem kérdezte meg,hogy esetleg szedek e,hanem én mondtam,hogy szedek és mennyire befolyásolja.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook