Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. júl. 1. 21:08
:))))
260. 4c1a787e8f (válaszként erre: 259. - Kovikatyuska)
2011. júl. 1. 12:52
Mi vitatkozunk, te meg csak szüljél...
2011. júl. 1. 06:58

Sziasztok csajok latom kivitatkoztatok magatokat mert erossen csendbe vagytok.. :)

Amugy voltam dokinal de meg nem latott semmit lehet nem felidoben fogant es igy meg picike.majd egy par nap mulva hatha...

258. kovikatyuska (válaszként erre: 256. - Velociraptor)
2011. júl. 1. 06:55

Huha 10 gyerek na az nem semmi.....

Nagyon jo h megtudtatok teremteni mindent h mindannyian jol legyenek. Nem ketlem h sokszor nehez volt de bevallalos lehettel. Ritkan hallani ennyi gyerekes csaladokrol manapsag :)) jo hogy vannak\vagytok :))

257. c33bd8536b (válaszként erre: 254. - Egypt)
2011. jún. 29. 19:42
Én is csak leírtam a véleményemet.:)
2011. jún. 29. 17:48

Sziasztok! Ez egy örök és érdekes téma! Kovikutyus! Sztem ilyekor csak szép lehet az ember okos nem.

Nekem 10 gyerekem van az elsőket a semmire szültem...anyagilag...egyébként rengeteg szeretetre...ma már mindenünk megvan és a nagyok szép gyerekkorra emlékeznek.

Sok erőt Neked!


Velo

255. globus
2011. jún. 28. 17:21
A körülményeket elolvasva, értelmezve a fórum indítója meglehetősen sodródik az eseményekkel, csak úgy "megtörténnek" vele a dolgok, ezen kellene változtatni, aztán jöhet a baba :)
254. egypt (válaszként erre: 251. - C33bd8536b)
2011. jún. 28. 17:19
Nem értem, ezt most miért írtad. Senkit nem próbáltam rábeszélni semmire, csak leírtam a saját véleményemet, ahogyan mások is.
2011. jún. 28. 17:15
¤
2011. jún. 28. 17:13
Hány éves vagy hogy gyereket vállalnál?
251. c33bd8536b (válaszként erre: 249. - Egypt)
2011. jún. 28. 17:05
Nézdd, tetszik, nem tetszik, az emberek nem egyformák. Neked más a fontos az életben, másnak a tiedtől eltérő az értékrendje. Mindenki igyekszik úgy élni az életét, ahogy az neki a legjobb. Mert az az ő élete.
250. Veronika27 (válaszként erre: 249. - Egypt)
2011. jún. 28. 16:51
Azzal sincs szerintem baj, amíg okosan teszi és nem a saját gyerekkorát kompenzálja vele, valamint nem erőltet rá a gyerekre olyat, amit az nem akar.
249. egypt (válaszként erre: 246. - Veronika27)
2011. jún. 28. 16:40

Nyilván kiadod a lakásod vagy valami, óriási segítség ez, gondolom, te is tudod.

Nekem is fontos a gyerekem jövője, nem is azzal van gond, ha valaki szeretne segíteni a gyerekének, mi is fogunk, ha tudunk.

Nekem az nem tetszik, mikor valaki amiatt nem akar még egy gyereket, mert annak az egynek anyagilag mindent meg akar adni.

248. 3c9687af29 (válaszként erre: 247. - 3c9687af29)
2011. jún. 28. 16:37
Talán ez segít ...nem minden a pénz jó ha van de.....hányan küzdenek gyermektelenek és hányan akiknek sok van mert adatott nekik.
2011. jún. 28. 16:34

Dalszöveg

1./ Ha pénzed van, annyi mindent megvehetsz.

Autót és egy szép lakást.

De igaz értéket szívedben keress.

Sose nézd a csillogást!


Refr 2x.

Nem lehet boldogságot venni.

A szegény néha gazdagabb.

Amiről azt hitted, hogy szép lesz,

csak egy múló pillanat!


2./ A végtelen soha nem lehet tiéd,

hiába is hajszolnád.

Van mindened, de csak voltak álmaid.

Én már sose várok rá!

246. Veronika27 (válaszként erre: 245. - Egypt)
2011. jún. 28. 16:27

Én kaptam a lakásom a szüleimtől, viszont egy percet sem éltem benne. Sőt albérletben élünk, mert itt külföldön a magyar lakás ára fél ittenit ha kifut egyáltalán. Tehát ugyanúgy küzdök én is, hogy legyen. Spórolás van ezerrel...

Mindegy, annak ellenére, hogy lakást is kaptam, sőt testvéreim is vannak, ugyanúgy tudok örülni bármilyen kis dolognak. Sőt legjobban azoknak, amiket nem lehet pénzért megvenni.

Ismét csak azt tudom írni, hogy nem lehet beskatulyázni ezt sem úgy, mint ahogy az egykékről írtatok. A személyiség nemcsak ezektől a dolgoktól alakul ki. Azért, mert a szülőknek fontos a gyerekük jövője, a gyerek nem lesz rossz ember feltétlen.

245. egypt (válaszként erre: 244. - Veronika27)
2011. jún. 28. 16:19
Mi a magunk erejéből vettük a lakást, és büszkék vagyunk rá. Van rajta egy halom hitel, évekig elég nehezen éltünk, de ez arra ösztönzött minket, hogy megtaláljuk azokat a lehetőségeket, amivel előrébb juthatunk a magunk erejéből, önállók lettünk, magabiztosak. Ez sokkal jobb érzés, mintha alánk tolták volna, és sokkal jobban meg tudjuk becsülni. Van nem egy ismerősünk, akiket a szülők elindítottak, semmivel sem boldogabbak nálunk és sokan abszolút nem tudják értékelni az ajándék lakást, kocsit, miegymást. Egyáltalán nem bánom azt a pár nehéz évet, és borzasztóan örülök, hogy tesót kaptam lakás helyett.
244. Veronika27 (válaszként erre: 234. - Pen80)
2011. jún. 28. 16:02

"...beleférne még egy gyerek, de nincs még egy gyerek azzal az indokkal, hogy kell az egynek kocsi meg lakás."


Mondjuk a kocsit nem tartom fontosnak, de a lakást annál inkább. Ha nem is vennénk meg neki, mert nem teljes az összeg, azért félretennénk minden hónapban azt az x forintot, mert nekünk fontos, hogy ne kopasz hátsóval induljon el az életben. Én (mi) ezt vállaljuk, így akarunk és tudunk egy gyereket felnevelni. Ha ez azzal jár, hogy nem lesz második, akkor ez van. Ezért nem értem, ez miért elítélendő?

243. Évi anyuka (válaszként erre: 242. - Agnik1)
2011. jún. 28. 15:33

Enyém is Balázs, csak a nagyobbik :)

A kicsi meg 2 éves és Kristóf :)

242. Agnik1 (válaszként erre: 235. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:59

Én nagyon sok mindent nem kaptam meg gyerekként, de nem érzem azt hogy ettől kevesebb lennék vagy lettem volna. Persze akkor nagyon rosszul esett, de túltettem magam rajta.


A kisfiamnak próbálok mindent megadni, de én is normális keretek között.


Példának okáért múltkor kiverte a hisztit(2éves-dac és hisztikorszak kellős közepén vagyunk) egy pöttyös labdáért. Nem hazudok itthon van 7db labdája, így mondtam felesleges lenne még egy. Ordított, ordított, de aztán abbahagyta, és itthon örült mind a 7db labdájának.


Én ritkán veszek csokit, mivel "pici" még Balázs. Túró rudit krémtúrót és joghurtot viszont kap. Én sem szeretem mikor ordít a boltban pl a túró rudiért, holott itthon van vagy 10db mert előző nap bevásároltunk belőle. Olyankor röviden próbálom neki elmagyarázni, hogy van otthon, otthon kap, van hogy megérti van hogy földön fetreng, a boltosok meg jót mulatnak. Ez van ez az időszak ezzel jár...


Lényeg a lényeg, én amellett hogy mindent próbálok megadni Balázsnak, azért a józan eszemre hallgatva van hogy meghúzom azt a bizonyos határt...

241. egypt (válaszként erre: 239. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:50
Lehet, hogy "génhiba".:) A nagymamám bajor származású, ő is nagyon spórolós, mint a németek általában, és ő nagyon büszke rá, hogy örököltem tőle a spórolósságot, bár én inkább sóherségnek mondanám és nem vagyok annyira büszke rá.:)
240. 3c9687af29 (válaszként erre: 1. - Kovikatyuska)
2011. jún. 28. 14:49

1. ha most elveteted nem biztos hogy ha később akarsz babát akkor összefog jönni.

2. a gyermek ajándék, ha már megfogant adj neki esélyt hogy élhessen.

3. ez a te tested és a te lelkiismereted, a döntés nálad van.


Én nem bántam meg hogy egyik kicsi másik pici volt. Most már nagyok és gyerek nélkül .....

239. Évi anyuka (válaszként erre: 236. - Egypt)
2011. jún. 28. 14:42
Jaj ne is mondd, én is elég spórolós vagyok. Talán látszik a leírtakból :DDDDDD És engem is erre neveltek, vagy a génjeimben van, nem tudom :D
238. Évi anyuka (válaszként erre: 233. - Kira88)
2011. jún. 28. 14:39

Oké igazad van. Nem is vitatkozni akartam veled, senkivel sem akarok, csak jártak a gondolataim és leírtam a témában amit gondolok.


Apropó bicikli: múgy igen, mi se vettünk új biciklit a gyereknek, használtat kapott. 1500 Ft-ért. Az is megteszi, és tényleg tök boldog volt tőle :D

Úgyis tudom, hogy kinyithatom a pénztárcámat majd ha kamaszodik, és látja hogy micsoda "hétnyelven beszélő" bringákkal járnak az osztálytársai. Meg akkor már nem növi ki, mert ezt még ki fogja.

237. Kira88 (válaszként erre: 235. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:38
De miért fáj az neked,ha én így gondolom??:)
236. egypt (válaszként erre: 228. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:36

Én is ugyanígy gondolkodom.

Szerintem a gyereknek csak javára válik, ha nem kap meg mindent azonnal, és megtanulja a pénz és a dolgok árát, értékét. Megtanul pl. spórolni, gyűjtögetni. Emlékszem, én általánosban hónapokig spóroltam egy Adidas cipőre (nagy szám volt akkoriban, 3 féle fazon volt kapható egyetlen üzletben az egész városban). Félretettem a kis zsebpénzemet, a nagyszülőktől, rokonoktól kapott pénzeket, és a végén anyuék kiegészítették, így vettem meg. Azt hiszem, sokkal jobban örültem így neki, mintha azonnal megvették volna.

Felnőttként pedig eléggé spórolós lettem, nem szeretem szórni a pénzt. Ez kicsit már negatívba is fordult, néha kicsinyes voltam, de a tesóm többször is a szememre vetette ezt, és sikerült változtatnom rajta. Most már odafigyelek rá, hogy ne essek ebbe a hibába és nagyvonalúbb legyek.

2011. jún. 28. 14:35

"Hangsúlyozom, ez az én véleményem, én csak akkor szülnék, ha meg tudnám adni a gyereknek azt az életet, amit szerintem minden gyerek megérdemelne. . . "

Kira 88-tól idéztem a fent lévőt



Szóval ha mindenki így gondolkodna kihalna az emberiség :DDDD

Amúgy tényleg minden gyerek megérdemel mindent. Hisz melyik kisbaba jön úgy a világra, hogy valamit ne érdemelne meg. Egy kis újszülött lelkecske.

De mérlegelnünk kell. Mire van tényleg szüksége ahhoz, hogy egészséges értelmi és érzelmi nevelésben nőjön fel.


Ja és még egy gondolat (lehet már sok vagyok nektek)

Lehet sokszor hallani a boltokban egy-egy szülőtől, hogy ezt nem veszem meg neked, stb, stb.


Csak magamból indulok ki, én is sokszor mondom ezt: És nem azért mert épp nincs rá pénzem, hanem azért mert a gyereknek nincs rá szüksége. Felesleges egy 60. kisautó, mikor otthon már van 59.

És felesleges még egy nagy labda, mert otthon van már minden méretből.

És amikor kéri a csokit, nem veszem meg, mert tudom, hogy pl van otthon, mert már vettem tegnap.


És igen, pl Lidl-ben mindig akar játékot, mikor élelmiszerért megyünk. Nem veszek neki minden héten, hisz mit vennék neki a szülinapjára, karácsonyra, stb.

Pedig megérdemelné, okot mindig tudnék találni rá, amiért kiérdemelte.

234. Pen80 (válaszként erre: 231. - Kira88)
2011. jún. 28. 14:34

De mi nem arról beszélünk, ha nincs pénz, hanem arról, ha van, és beleférne még egy gyerek, de nincs még egy gyerek azzal az indokkal, hogy kell az egynek kocsi meg lakás.

Egyébként a "mindent megadok" nagyon elcsúszott sok helyen. A minden számomra nem az anyagi dolgokat jelenti.

233. Kira88 (válaszként erre: 228. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:34

Te is tudod,hogy a "semmit" nem erre értettem,hogy a drága bekötő helyett az olcsóbbat veszi meg valaki...

A semmi ott kezdődik,amikor a gyerek nélkülözik(és igen,nem csak ételt lehet nélkülözni,hanem olyat amire nagyon vágyik a kicsi,egy szép ruha,egy bicikli stb.de esélye sincs megkapni...)de a szülők megmagyarázzák,hogy ő így boldog!!!

232. Pen80 (válaszként erre: 228. - Évi anyuka)
2011. jún. 28. 14:32

És ha minden szir-szart megveszel neki, akkor honnan fogja tudni mondjuk a pénz értékét, nem?

Miért nem értik sokan, hogy egy gyereknek nem ezek a legfontosabb dolgok? Neki az a fontos, hogy apa este leül vele játszani, nem az az érték, hogy csak hétvégén látja, mert neki keresi a lakásra valót. Semmi értéke nem lesz ennek a gyerek szemében, lelkileg viszont nem lesz teljesen rendben. Csak körül kell nézni a mai gyerekek között sajnos.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook