Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
231. Kira88 (válaszként erre: 229. - Pen80)
2011. jún. 28. 14:31

Érteni értem,és el is fogadom,csak én máshogy gondolkodom,ennyi az egész.

Talán túl sokszor hallottam kiskoromban azt,hogy "nincs pénz" és ez mély nyomokat hagyott...

2011. jún. 28. 14:20
Bocs, kicsit hosszú lett. De össze-vissza jártak a gondolataim.
229. Pen80 (válaszként erre: 227. - Kira88)
2011. jún. 28. 14:20
Nem érted amit írtunk. Nem a semmire kell szülni, egyszerűen nekünk nem ez a legfontosabb. Lehet, ha nem lenne, ennél sokkal fontosabbnak tartanám, de remélem azt nem tudom meg, mert azért nem baj, ha van. Szerintem egy testvér fontosabb, mint egy lakás. Ennyi.
228. Évi anyuka (válaszként erre: 227. - Kira88)
2011. jún. 28. 14:20

Na igen, ez is felvet egy kérdést, mi az hogy semmire szülni?

Mi a semmi?

Pl ha van egy lakásom, munkám és fenntartok egy autót, az pl sztem nem semmi. De lehet mások szemében az. (mindez a magam erejéből)


De ha azt nézzük, hogy ez "csak" egy 2 szobás lakás és 4-en vagyunk benne (kinőttük), holott én egy nagy családi házat szeretnék, szép parkosított udvarral, mindkét gyerekemnek saját szobával, medencével, homokozóval, és már születésükkor nyitott bankszámlával és magánóvodával, és fizetett nyelvtanárokkal és drága lovasiskolával, akkor én is a semmire szültem.


Szóval nézőpont kérdése.


Naná hogy szeretnék szép családi házat. És nem valami zsákfaluban, ahol mozgó abc van. És gyűjtögetünk. Majdcsak meglesz az is, lehet 10 év múlva, de meglesz. De nem várok addig a gyerekszüléssel, mert mi van ha akkor már nem lehet gyerekem... mit tudom én miért... bármit hozhat az élet.


Igaz akkor már nem fognak homokozni a gyerekeim a homokozóban, de majd ping-pongoznak, meg tollasoznak a kertben.


Igaz, még soha nem jártam a tengerparton, és a gyerekeim se mostanában mennek oda nyaralni, de jó nekünk a Balaton is. Ők úgyse értik még, nekik az nem érték, hogy tengerparti nyaralás. Az a lényeg, hogy anya apa játszótérre visz, meg fürdünk, meg fagyizunk, meg grillezünk a kertben. És jaj de jó, még labdázunk és biciklizünk is.


Minden megadni... hm már egy ideje gondolkodom ezen én is, mióta először ez elhangzott. Pl nem akarok neki mobiltelefont venni. Szeptemberben suliba megy. Biztos már egy csomó gyereknek lesz. És drága márkás táskát sem fog kapni, és mintás füzetet se. Kap sima füzetet és majd bekötöm színes csomagolópapírral.


Akkor erre mondhatni, a gyerek nem kap meg mindent.

De mitől lenne neki jobb, ha megkapná azt a táskát, amit meglátott a reklámban, mert rajta van a Spongya bob, vagy a Verdák? És 3x annyiba kerül. Igen, lehet hogy nyafogni fog, sőt, nem kétlem, ahogy a fiamat ismerem.

De attól még nem lesz hátránya semmiben. Nem sérül lelkileg. Meg lehet neki magyarázni. És igen, szoktam azt mondani neki is egy-egy dologra a boltba, hogy az drága, azt ne, inkább valami mást.

Miért baj az, hogy ezeket hallja?

Megvehetném, de akkor az lenne a vége, hogy a Balatonra se jutnánk le nyáron, ha minden szir-szart megveszek neki, amit lát a reklámban.

Mert követeli, nem is kicsit!

A média hatása, ez van.

227. Kira88
2011. jún. 28. 14:01

Az is igaz,hogy mindenkinek mást jelent a "mindent megadok".Valakinek a minden kimerül abban,hogy a gyerek ne éhezzen,ne fázzon,én kicsit többet szeretnék adni a leendő gyerekemnek.


Továbbra is azt mondom,hogy nem zavar,ha más nem így gondolja,lehet nyugodtan a semmire szülni,vagy csodákban bízni,de én ennél racionálisabb vagyok. Lehet,hogy egyesek itt azt gondolják,nem fontos a pénz,de attól még az.

226. Veronika27 (válaszként erre: 217. - Egypt)
2011. jún. 28. 11:37
Nézőpont kérdése, ki miket akar megadni a gyerekének.
225. egypt (válaszként erre: 222. - Agnik1)
2011. jún. 28. 11:18

Ezen nagyon jól látszik, milyen óriási szerepe van a szülőknek és a nevelésnek.

Persze mindenkinek van egy alap jelleme, amin nem lehet változtatni.

"A körtefából soha nem lesz almafa, de mindent meg kell tenni, hogy a lehető legjobb körtefává váljon." (Ranschburg Jenő)

Nem jellem kérdése, hogy kikből lesz jó testvér, hanem a nevelésé. Az én húgomnak is borzasztó nehéz természete van, akaratos, sokszor önző, stb., de jó testvérek vagyunk, mert minket szépen neveltek és odafigyeltek rá mindig, hogy egyikünk se érezze magát megkülönböztetve vagy hátrányban.

Megjegyzem, az átlag alatt éltünk hosszú éveken át, nagyon szegények voltunk, nem voltak menő cuccok, ez meg az, és néha rossz volt, de elfogadtam és megértettem. Nekem sokkal jobb volt, hogy ott van a testvérem, mintha kicsit többet kaptam volna anyagi értelemben.

224. mothertiger (válaszként erre: 217. - Egypt)
2011. jún. 28. 10:19

Oké, ez a te nézőpontod, elfogadtam.

Nekem amúgy egészségügyileg ellenjavallt egy másik gyerek, ugyanis mozgássérült vagyok valamilyen szinten. De ha nem is lennék az, akkor sem szeretnénk másik gyereket.


Mindenkinek szép napot!

223. mothertiger (válaszként erre: 216. - D2c74ac17a)
2011. jún. 28. 10:11
XDDD Nem, ott már van pár emberke, akiknek ezek a javak jutnak... Konkrétan anyósom öccsét támogatják minden irányból. Nem sajnálom tőlük, nem is várom el hogy nagy mértékben támogassanak. Lehet rájuk számítani, ha baj van, de kocsit, házat soha nem fognak alánk tolni. Anyósom azt mondta: spóroljunk rá! XD
222. Agnik1 (válaszként erre: 195. - Tündér74)
2011. jún. 28. 09:48

Ott a pont.


Akik engem és hugimat ismernek(akár gyerekkorunk óta is) mind azt mondják, hogy én vagyok a jószívű, húgom az irigy és önző. Sajnos ezt tapasztalom is. 2év 10hónap van kettőnk között az én javamra, de mivel ő volt a kisebb ő volt jobban szeretve, kényeztetve, ő lett anyu szeme fénye és ez mind a mai napig is így van. Mindig azzal vagdalózik, hogy én mit és mennyit kapok anyutól, de nagyon sok mindent elfelejt. Például, hogy anyu a mi rezsinket sosem fizette ki, míg neki rendszeresen... Vagy nekem nem vett 4 szandált 1hónapban... Neki igen... Engem ez a része nem érdekel mindaddig míg a húgom el nem kezdi a te ezerszer többet kapsz anyutól mint én című monológot....

221. Pen80 (válaszként erre: 220. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 28. 09:40
Azért, mert sírni divat. :( Nem megmozdulni, sajnos.
2011. jún. 28. 08:15

Olvasom itt a "mindent megadok" fogalmakat...

Mint már írtam korábban, én egyetem alatt, csóró családban szültem az első kettőt, stb...


De! Amikor úgy láttam, hogy itt az ideje egy márkás pólónak, (persze nem sűrűn, mert nem az az értékmérő, de azért tényleg van ilyen), ha mást nem, a hátamra vettem a gyereket, egy-két napot a hétvégén, vagy pénteken szórólapot osztottam, és vasárnapra, vagy hétfőre megvolt két póló. Ezt csak úgy műsoron kívül. Közben csomó emberrel találkoztam, nevettem, és éreztem az életerőt, azt, hogy én ezt is megoldom...


Csodálkoztam, hogy ezt más miért nem csinálja meg, inkább hetekig sír, hogy milyen szerencsétlen...

2011. jún. 28. 07:25

Sziasztok!!

Mennem kell lassan dolgozni de azert gondoltam benezek!!

Nagyon sokat segit higyjetek el h ennyi velemenyt elolvashatok mert ugyebar ahanyan vagyunk annyi felekeppen gondolkozunk es igy ennyi velemeny utan le lehet sokmindent szurni! En is leszurtem a lenyeget.

A dontes ugyis a mienk most van folyamatban h elintezodjon a penz kerdese remenelem megoldjuk es akkor semmi akadalya nem lesz boldogan allok majd elebe az anyasagnak.

Nehez napjaim vannak epp vizgaidoszakban vagyok nagy a hajtas es igy munka mellett elegge faraszto es meg ez a nagy dontes is ami vegulis nagyjabol eldolt hisz szertnenek csak mindeketten a parommal felunk hogy hogy oldjuk meg ezt a nagy feladatot!

Azt hiszem nehez az elet de egy gyerek legalabb ad egy plusz erot amiert erdemes hajtani! soha nem gondoltam h egy gyerek pup az ember hatan.ha jott volna ezelott vagy ezutan 3 honappal fel sem merult volna h el kene vetetni mert amugyis mar tervebe volt h szeretnenk gyereket de kifogtam ezt a periodust amikor epp megszakadt a munkakonyvem mert valtottam allast.nah de a problemak azert vannak h megoldjuk oket:)

udv mindenkinek es szep napot habar itt olyan szomorkas az ido :(

218. Pen80 (válaszként erre: 215. - Mothertiger)
2011. jún. 27. 23:21

Ne vedd magadra, egy konkrét hozzászólásból indult az egész és arról is van szó, amiben konkrétan az állt, hogy azért nem lesz két gyerek, hogy az elsőnek meg tudják venni a lakást.

Még egyszer hangsúlyozom, nem az egykeség volt az egésznek a lényege, le is írtuk többször.

217. egypt (válaszként erre: 215. - Mothertiger)
2011. jún. 27. 23:17

Abban nem értek egyet, hogy semmi hátránya nem származik belőle. Nagyon is sokat veszít. Az egyik legjobb dolog a világon, ha valakinek testvére van.

Én megértem, ha valaki az anyagiak miatt nem vállal két gyereket, de azt nem, mikor azért nem vállal, hogy szerite mindene meglegyen annak az egynek, miközben bőven jutna egy másik gyereknek is minden szükséges.

216. d2c74ac17a (válaszként erre: 215. - Mothertiger)
2011. jún. 27. 23:06
Bocs, de anyósodéknak zsebes szemfedelük lesz majd, hogy magukkal vigyék a földi anyagi javaikat?
215. mothertiger (válaszként erre: 199. - Egypt)
2011. jún. 27. 22:54

A "mindent megadok" tág fogalom, amit úgy forgattok ki, hogy az elméletetekhez passzoljon.


Nálunk a "minden" nem a játékok, cukorka, csokoládé, luxus-dolgok - és még sorolhatnám, mik, - halmazában merül ki, hanem leginkább az ételben, a ruházkodásban, szórakozásban, és bizonyos keretek közt abban, hogy ne kelljen nekik azt mondani, hogy "nem vehetjük meg, mert nincs rá pénz." Ha felnő, akkor sem fogok a segge alá tolni dolgokat, ha megtehetném. A párom egyke, ő sem ilyen miliőben nőtt fel. Semmiben sem szenvedett hiányt, de tisztelnie kellett a dolgok értékét, és teszi ezt mind a mai napig. Megtehetné a családja, hogy alátolja a házat, a kocsit meg mindent, amit csak kisz.rik a száján, de:

- a kocsiját saját erejéből vette,

- nincs saját házunk, Anyukám házában lakunk, pedig olyan alapon, mint amiről beszéltek, akár alá is tolhatnák... Nem teszik. Mindenünk, amink van, mi teremtünk elő. Kisebb segítséget kapunk, ha szükség van rá. Erre neveljük a fiunkat is: tisztelje az embereket, bennünket, a munkánkat, és mindent, ami őt körülveszi.

Minden elfogultság nélkül mondom, hogy a fiunk különösen érzékeny gyerek, és nem fogadná ellenérzéssel, ha netán testvére születne. Szereti az őt körülvevő embereket, az idegenekkel is barátságos, könnyen ismerkedő gyerek.


Én vagyok a buta, amiért ezt az egészet ennyire magamra veszem, de rá akartok húzni az egykékre olyan dolgokat, ami vagy igaz, vagy nem. Bizonyos százalékban lehet, hogy igazatok van, de nem mindenben. Nekem négy testvérem van, valóban sokat tanultam ebből, de a párom meg az ellenpélda, hogy semmi hátrány nem származik abból sem, ha az ember egykeként nő fel. Megdolgozunk azért, ami kell nekünk és a gyereknek, és erre neveljük a fiunkat is.


Ennyi. Sorry, ha sok voltam. :P

214. egypt (válaszként erre: 212. - 0c7cb4959f)
2011. jún. 27. 22:39

Végigolvassa az érveket pro és kontra, és talán jobban tisztába jön a saját érzéseivel, átgondolja a lehetőségeket, és könnyebben dönt. Ő, és nem más.

Egyébként úgy emlékszem, azt mondta, megtartja.

213. Zizisicc (válaszként erre: 201. - F7cd984078)
2011. jún. 27. 22:34
Van gyereked?
2011. jún. 27. 22:34
Ez az a kérdés amiben nem szabad tanácsot adni!
211. f7cd984078 (válaszként erre: 209. - Egypt)
2011. jún. 27. 22:34
Nem kell elkanyarodni, ez válasz a kérdésemre.
210. Pen80 (válaszként erre: 209. - Egypt)
2011. jún. 27. 22:33
Igen, azt egyértelműen megmondta, hogyha megszüli, megtartja, nem adja örökbe.
209. egypt (válaszként erre: 206. - F7cd984078)
2011. jún. 27. 22:28
Ebbe én most nem mennék bele, nagyon elkanyarodnánk a témától. Úgysem jön szóba ez a lehetőség, nem szeretné örökbe adni a babát, ha megtartja.
208. Pen80 (válaszként erre: 204. - Kira88)
2011. jún. 27. 22:23
Azért, mert nekem nem a lakás-kocsi-pénz a legfontosabb, még az életre nevelem a gyerekemet. Jobban, mint az, aki mindent a feneke alá tol. Mi is azon vagyunk, hogy legyen neki minden mire felnő, de meg kell tanulnia, hogy a világon szinte semmi sincs ingyen. Másrészt pedig nem mindenáron kell ez. A gyerekek nagy részének a szülei robotolnak, hogy meg legyen a gyereknek a lakás, közben elfelejtik, hogy egy emberről van szó, aki lehet lemondott volna inkább a lakásról csak foglalkoztak volna vele kicsit a szülei.
207. Pen80 (válaszként erre: 204. - Kira88)
2011. jún. 27. 22:20
Üres frázis, sima, egyszerű kifogás ez. Ez nem így van.
206. f7cd984078 (válaszként erre: 202. - Egypt)
2011. jún. 27. 22:15
Kérdés, hogy ilyen esetben kire "kell" tekintettel lenni? Magadra, vagy a babára? Nem a konkrét esetről beszélek, hanem úgy általában az abortusz vs. örökbe adás témáról.
205. egypt (válaszként erre: 204. - Kira88)
2011. jún. 27. 22:04
Konkrétan? Nekem ez kissé demagóg és túl általános. Mire gondolsz pontosan?
204. Kira88 (válaszként erre: 194. - Pen80)
2011. jún. 27. 21:58
Épp ez az,hogy nem én mutatom neki ezt a példát,hanem a világ ilyen.Persze,lehet máshogy is élni,de a gyerek egyszer szembesül a valósággal,és annál fájdalmasabb lesz.
203. Pen80 (válaszként erre: 196. - Egypt)
2011. jún. 27. 21:51
Pontosan. Akkor meg nem fogják érteni.
202. egypt (válaszként erre: 201. - F7cd984078)
2011. jún. 27. 21:49
Neki nem, olvass vissza. Én sem tudnám örökbe adni, ha egyszer úgy döntök, hogy megszülöm.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook