Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? fórum

Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
302. orsibigyu (válaszként erre: 299. - Reni8018)
2010. márc. 15. 16:53
Végigizgultam ezt a témát, és örülök hogy jól végződött. Kívánom hogy a párkapcsolati problémád is megoldódjon. Tudom mit érzel... nekem is mondta már szemembe a férjem hogy már nem szeret, megszakadt a szívem, de nem adtam fel, és visszaszereztem nagy nehezen a szerelmét. Remélem sikrülni fog neked is, de sohase hagyd hogy lebecsüljenek... te nélküle is értékes vagy...
2010. márc. 2. 09:48

Ezzel kapcsolatban még egy gondolat:

persze amikor ezt megtesszük megbánjuk...de ha vissza gondolok én pl...mi lett volna ha megtartom...nem tudom a válasz..valahogy lett volna az biztos..de kinlódtam volna az tuti....ha azt mondanám nem gondolok erre a babára hazudnék...de tudom....jön majd baba amikor készen állok majd errea feladatra..anyagilag is!

ja ezután volt egy vetélésem az maga a pokol volt...az lelkileg jobban megviselt!

300. c75565e593 (válaszként erre: 299. - Reni8018)
2010. márc. 2. 09:42

de szerencse!

egyébbként nekem 5 éve pont volt abortuszom...sajnos nem jó megoldás...de ha nincs megfelelő háttér jobb annak a babának nem megszületni, hisz egy szülő sem szeretné nézni gyermekét szenvedni, vagy nélkülözni..

Nem jó döntés...de mikor egy babát nem tervezünk nincs jó döntés....

2010. márc. 1. 11:25
Csajok akik eddig irtatok,köszönöm mindenkinek a biztatást!!!A sok rossz urán végre ért egy öröm hír ís hála az égnek nem vagyok terhes szombat reggel megjött és nem is kevés.Ugyhogy legalább ebből a szempontból megnyugodhatok végre,nem kell abortuszon túlesnem!!!
298. reni8018 (válaszként erre: 297. - Timike33)
2010. febr. 24. 14:45
Kösz!!Sajnos ő szerinte már nincs sok megbeszélni valónk!!!Ami rettenetesen fáj,mert mint említettem nagyon szeretem őt!!Megnyugodni nagyon nehéz,egyszer így érzem egyszer úgy!!!
297. Timike33 (válaszként erre: 296. - Reni8018)
2010. febr. 24. 13:14
Csak nyugodj meg, próbáld meg megbeszélni Vele az érzéseiteket...az embernek vannak rossz időszakai. Én is voltam már sokszor párommal a szakadék szélén..próbáljátok meg. Ababót pedig így tényleg nem lenne jó megtartani se Neki sem pedig Neked nem lenne jó..ha valami baj van írj nyugodtan:)Fel a fejjel és ne foglalkozz a tudatlan kötekedős hozzászólásokkal..A kö mindig visszaér, Ők is megtapasztalják makd egyszer hogy nem mindig olyan egyszerü az élet ahogyan elképzelik:)
296. reni8018 (válaszként erre: 295. - Timike33)
2010. febr. 24. 12:54
Nagyon szépen köszönöm neked!!!Minden egyes ilyen hozzászólás megsirat komolyan mondom!!Nagyon nehéz,én imádom a férjem de sajnos ő már nem így érez irántam,és nagy valószinüséggel nem marad velünk és így sajnos nem merek még egy babócát vállalni ami rettentően fáj!!
2010. febr. 24. 10:56

Sziasztok!


Elolvastam a fórumot és nagyon megdöbbentem azon, hogy mennyi ember nincs tisztában a mai világgal...Persze fájdalmas lelkileg egy abortusz, de én úgy gondolom, hogy az a nő akinek véletlen becsúszik a babóca és sajnos nem olyan az anyagi helyzete vagy nem stabil a párkapcsolata, az nem "gyilkol" hanem reálisan gondolkodik ha abortusz mellett dönt. Én sem kedvelem az abortuszt mert én pont a másik véglet vagyok aki nagyon régóta próbálkozik hogy sikerüljön egy pici de nem jön. Viszont ha belegondoltok abba, hogy egy egyedülálló nő mégis kitől kapna segítséget, mert valszeg ha az állam segítene nekik nem vetetnék el a picikét, mert pl. Renin látszik hogy ha tehetné megtartaná, de ha nem megy? Pont a minap hallottam egy hölgyet aki azért panaszkodot, mert az oviban kötelező kifizetni a színházat. Ő úgy gondolta, hogy jobb lenne, hogy aki nem tudja kifizetni, annak a gyermeke maradjon addig bent az oviba és várja meg a többieket. Kérdem én, milyen érzés annak a gyermeknek, hogy mindenki elmegy színházba Ő meg ott ücsörög és várja Őket?!ez csak egy nagyon pici példa a világ nehéz dolgaiból és valszeg nem is ez a legnehezebb..de ez is és az is hogy nem csak anyagilag de érzelmileg is nehéz ha nincs veled a legfontosabb a párod...Reni, biztos jól és úgy fogsz dönteni ahogy neked és a kicsinek is a legjobb lesz..hidd el, nehéz de nem önzőség!!Sok sikert kívánok Neked az élethez és grat a többi gyermekedhez.:)



Üdvözlet

294. reni8018 (válaszként erre: 293. - Ibolya79)
2010. febr. 24. 07:46
Köszönöm!!
2010. febr. 23. 11:02

reni! Lelked sebes lesz ha elveteted, de te érzed hogy mit szeretnél tenni. Az én első kisbabámat elvetettem, most lenne 7 éves. Nem mondom azt hogy megbántam, de azt se hogy nem bántam meg. Te érzed. Most van 2 kislányom (3 és 1 éves), és szépen élünk. A párom is néha említi a babát, de az a múlt. Előre kell nézni, és csak annyit bevállalni amiből el tudjuk tartani és a család lelki békéje nem billen ki.

Kitartás és szorítok neked.

2010. febr. 22. 21:05

Nem értem az embereket!Reni valószínű nem azért tette fel a kérdését,mert minden vágya megszabadulni a gyerektől.Hanem azért mert ha a férje esetleg ott hagyja akkor nem tudja felnevelni a 3 gyereket.Nem tudom ki lenne az az ember aki megszüli és örökbe adja,mert nem tudja nevelni. S,majd évek múlva amikor megkeresi a gyerek hogy engem miért dobtál ha a többieket nem akkor mit mond neki."Bocs téged már nem tudtalak eltartani!" Úgy gondolom,hogy az az elv,hogy ahol felnő kettő ott a harmadik is el van már nem él.Mert,hogy régen így éltek,csak,hogy a mai világba egy gyerek felnevelése nem abból áll,hogy etetem ruházom és ennyi.Hanem iskoláztatni felsőbb tanulmányainál magántanár külön órák stb.

Nekem 3 gyerekem van és jól tudom,hogy mennyibe kerül minden mind a hárman sportolnak nyelvvizsgára készül a nagy.Egy szóval mindenkinek magának kell eldönteni,hogy feltudja e nevelni vagy sem.Persze nem vagyok abortusz párti. Reni ha nem sikerül a pároddal rendezni a dolgokat és mégis az abortusz mellett döntesz akkor sok erőt és a két gyereked felneveléséhez sok boldogságot és sikert kívánok.

291. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 290. - Reni8018)
2010. febr. 21. 14:35
...szóval tényleg nem könnyű döntés,tudom:(
290. reni8018 (válaszként erre: 289. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 21. 13:50
Értem,gondoltam hogy nem számnkérni akartál.
289. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 288. - Reni8018)
2010. febr. 21. 13:48
nem számonkérni akartam csak azért irtam hogy nagyobb gyerek mellől ha minden kötél szakad el lehet menni dolgozni ha férj nélkül maradsz és neked kell eltartani a családot,magatokat legalábbis nagyrészben...
288. reni8018 (válaszként erre: 287. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 21. 13:43
Nem dolgozom mivel gyesen vagyok ithon a tartós beteg asztmás kislányommal.
287. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 286. - Reni8018)
2010. febr. 21. 13:42
nem irigyellek,valami borzasztó érzés,de te tudod....nem tudom dolgozol e,miböl éltek ugy értem el tudnád e magatokat tartani egyedül ha babát vállalsz bárki bármit mond attól is függ....nagy gyerekek mellől el lehet menni melózni,egy ujszülöttel azért nem .....és még sok más járulékos dolog......és nagyon nehéz dönteni:((
286. reni8018 (válaszként erre: 97. - Vkatka)
2010. febr. 21. 13:39
Sajnos engem is dühit és nem egyszerű,van két lányom az egyik 11 a másik 4 éves asztmás allergiás,szóval artós beteg,és ha nincs mellettem senki ebbe az esetbe a férjem akkor sajnos nincs más választásom!!!Hidd el rettentően fáj,és nem kívánom senkinek ez az érzést.
285. f8db0709b8 (válaszként erre: 282. - Simple)
2010. febr. 21. 08:00

Pesten ismerősömet 3 császár után elkötötték,aztán évekkel később szült lány ikreket,és beperelték a korházat,milliókat húztak le,megnyerték a pert!Viszont,megkérdezték elkössék e!

Lehet elirtam a dogot,bocs.

284. f8db0709b8 (válaszként erre: 278. - Erika691230)
2010. febr. 21. 07:58
Köszönöm,hogy javitottál!Ezeket is variálják,spirált is tesznek fel nem szült nőnek!
283. 81Krisztina (válaszként erre: 97. - Vkatka)
2010. febr. 20. 21:47

Azért nem értek egyet veled.Én is voltam ilyen helyzetben, ha olvastad abban benne van minden. Igen tudjuk, hogy nem jelent 100% védettséget, de ki tudja előre hogy ki lesz az a 0,0001 % akinek mégis besikerül. És nem gyilkosságról beszélünk..! Jobb az ha most bevállal valaki egy gyereket úgy hogy azt sem tudja lesz e feje felett fedél pár hónap múlva? hogy vállalhatna így valaki felelősséget egy életért??? persze vannak olyanok akik csak úgy potyogtatják a segélyért, meg azért mert lusták még védekezni is, és nézd meg milyen körülmények közt élnek! Ne mondd azt hogy mikor a -5 fokban ott ül az anyuka a 6 hónap körüli gyerekével az aluljáró lépcsőjén és koldul az jobb?? aztán egy másik, kb egy évvel idősebb gyerekkel a villamost koldulja végig ugyan az a nő, vagyis lány, mert kb ő is 17 éves? Az az igazi anya?? Na az védekezett vajon?? Ja hát akkor tiszteljük őket, hiszen nem gyilkosok. Jó felfogás! Nekem is van ismerősöm aki jelenleg vár örökbe fogadható gyerekre, kicsi babára, és nem azért nem kapnak babát mert nincs, mert igen is sok baba, gyerek vár családra sajnos, hanem mert ebben a szemét országban mindenféle szabály, hónapokig eltartó eljárás van...

Ha már késő elvetetni, és megszüli, de nem tudja eltartani, és le tud mondani róla akkor ok. az örökbe fogadás, de csak azért megtartani hogy majd örökbe adja...? Tegyük fel hogy előre eldönti valaki hogy lemond a babájáról, szerinted nem alakul ki a 9 hónap alatt érzelmi kötődés??? Szerinted lelkileg hogy éli ezt meg valaki, aki nem béranya???

Én örülök hogy te ennyire szerencsés vagy, és nem "csúszott" be, és nem voltál ilyen helyzetben. Mindenkinek lehet eltérő véleménye egy-egy dologról, de talán bele kéne gondolni a másik helyetébe, és nem butaságokat leírni. Finomabban is lehetett volna, és azt hiszem nem az volt a kérdés megtartsa-e... mint ahogy korábban is írta már más

282. simple
2010. febr. 20. 21:25
Szép is lenne ha csak úgy elkötnének valakit! Ehhez nincs joga senkinek!
281. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 279. - A74de3d08a)
2010. febr. 20. 20:29
Igaz..
280. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 278. - Erika691230)
2010. febr. 20. 20:29
Automatikusan sem kötöttek el 20 éve :)Ez nem úgy van :)
279. a74de3d08a (válaszként erre: 278. - Erika691230)
2010. febr. 20. 20:27

Mi az, hogy 20 évvel ezelőtt automatikusan elkötöttek volna?

Ilyen soha nem volt, ha ilyesmi megtörötént, akkor az nem törvényesen történt.

278. erika691230 (válaszként erre: 230. - F8db0709b8)
2010. febr. 20. 20:23
40 éves vagyok,most lesz a 3. császárom,és megkérdezte az orvos,akarom-e leköttetni magam.én döntöm el,nyilatkoznom kell róla.Ma már nem automatikusan kötnek lemint 20 évvel ezelőtt,mert bevállalják a 4. császárt is az orvosok.Pár napja beszéltem erről az orvosommal.
277. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 276. - A1baa7edcc)
2010. febr. 20. 19:13
köszönöm:))meg is kérdezek mindenkit akit ép csak látok kinek mi a véleménye róla:)
276. a1baa7edcc (válaszként erre: 275. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 20. 19:07

A korhazban szules utan tudsz kerdezoskodni. Megertem, hogy nagyon 'terhes' mar, a vegen mar en is ugy ereztem, hogy csak a gyerek van, en mar nem letezem :)

Szurkolok, hogy gyorsan tul legyel rajta!

275. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 274. - A1baa7edcc)
2010. febr. 20. 19:04

állítólag napok kérdése,már nagyon "terhesnek" érzem magam:)

csak ép ezért foglalkoztat nagyon mert aktuális lesz,a 6 hetes vizsgálaton meg szokták csinálni az efféléket és addig körbe akarom járni a témát...sem az abortuszt nem bírnám ki,de 3 gyerek azt hiszem elég:)

274. a1baa7edcc (válaszként erre: 273. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 20. 18:58

Azert elotte meg szulni kell, arra keszulsz most, nem? :)

Nem irigyellek igy a vege fele :S

273. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 271. - A1baa7edcc)
2010. febr. 20. 18:55

értem,de nem neki fizetek érte mármint a spirálért,max a cseréért,viszont abszolut nem pénzéhes doki,szóval nem feltételezem az ő esetében hogy azért mondja,és végigkisérte a próbálkozásaimat a tablettákkal,stb....


viszont biztos hogy mást is megkérdezek,érdekel más doki véleménye is

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook