Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
111. 937a2a883a (válaszként erre: 105. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:15
Ugye tudod,hogy a megszakításos védekezés a legmegbízhatatlanabb?Így nem is csodálom,hogy terhes lettél.Nincs 100%-os módszer,de így esnek a legtöbben teherbe.Bár szerintem ez nem is védekezés,de lehet,ezt csak én gondolom így.Ha megtartod a babád és nem akarsz mostanában többet vagy ha elveteted és nem akarsz,akkor szerintem ne így próbáld elkerülni.Amúgy én is úgy tudom,hogy mindegyik fogamzásgátló papírján rajta van,hogy az antibiotikum befolyásolja a hatását.Meg azt is szokták mondani,hogy 3 havonta az a kb 5 ezer forint,amibe kerül a bogyó (ez egy átlag,mert van olcsóbb és drágább is),inkább azt adod ki vagy havonta a gyerekre sokszor többet.Vagy ott a gumi,a spirál(már van olyan is,amit nem szült nőknek is felraknak) és egy csomó minden.
110. kovikatyuska (válaszként erre: 106. - Vikuszka)
2011. jún. 27. 13:13
koszonom!!!amugy en is nehez anyagiakkal nottem fel mindig anyukam tartotta a frontot de en ezert meg halasabb vagyok neki h engem 19 evesen nem felt bevallalni es ugy ahogy felnottunk az ocsemmel de ha hulla faradt is volt mert sokat kellett miattunk dolgozzon mindig turelmes volt es szeretett minket nagyon es mindig boldogan gondolok a gyerekkoromra h milyen talpraesett es nagyszeru anyukam van.pedig sokszor elkaptam este sirni mikor mar azt hitte alszunk de soha elottunk nem mutatta milyen rossz a helyzet!
109. kovikatyuska (válaszként erre: 108. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:09
tudom fura de az orvos csak annyit mondott el h hogyan kell szedni es ha van mellekhatas menjek vissza h irjon ki mast de a legfontosabbat elfelejtik mindig kozolni es en akkor 20 evesen meg se gondoltam volna milyen bakik csuszhatnak be.sajnos a sajat hibambol kellett tanuljak ha nem voltam elegge okos h tanuljak a masebol...
108. kovikatyuska (válaszként erre: 107. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 13:07
Nem dehogy csak volt egy olyan problema h en hiaba h romaniaban elek nem tudtam romanul es a tajekoztato pedig romanul volt! most masik varosban ahol tobb a roman es a munkahelyen is a kollegak szep szamban nem tudnak magyarul ra lettem kenyszeritve h megtanuljam a nyelvet! itt sokan vannak hatranyban erdelyi magyarok foleg a szekelysegben akik nem tudnak romanul.
107. L.Niki18 (válaszként erre: 53. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 13:00

Őszintén nagyon sajnálom. :o(

Bár megjegyzem, hogy a fogamzásgátló tablettának a tájékoztató papírjára rá van írva, hogy ha antibiotikumot szed, kérdezze meg kezelőorvosát gyógyszerészét, hogy menyire befolyásolja a védelmet a fogamzásgátló antibiotikum szedése mellett. Legalábbis amit én szedek/szedtem eddig, mindegyiken rajta volt. Olyankor ha antibiotikumot szedek, használunk pluszban mást is. Remélem ezt nem veszed vitatkozásnak, mert egyáltalán nem szeretnék vitázni. Elnézést is kérek, ha esetleg megbántottalak.

106. vikuszka (válaszként erre: 101. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:59
Na látod, ez a beszéd! Nem fogod megbánni!Egyébként engem is nehéz körülmények között nevelt az anyukám. Volt, hogy nyáron egy fagyira sem jutott. És mégis annyira hálás vagyok neki! És sokkal jobban meg tudom állni a helyemet, mint azok az ismerőseim, akiknek a szülei mindent alájuk tettek. Nagyon sok erőt kívánok neked!
105. kovikatyuska (válaszként erre: 100. - L.Niki18)
2011. jún. 27. 12:59
Nem hiszem h legalabb egyszer ne lenne egy no eletebe olyan h becsusszan a baba! Mi megszakitassal vedekezunk amiutan abbahagytam a fogamzasgatlot de eddig majdnem 3 evig nem volt baj, epp most lett hat megjarja az ember neha ha szeretkezik. en anno fogamzasgatloval azt hittem vedve vagyok es mivel nem tajekoztattak h vannak gyogyszerek amik semlegesitik a hatasat teherbeestem! semmi nem 100%os
104. tündér74 (válaszként erre: 87. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:56

Ha tényleg szeretnéd a babát, akkor nincs miért gondolkodnod:)

Igaz, nem tudom, hogy hogyan "csusszant" be a baba, viszont, ha ezt a babát is elveteted, akkor a jövőben jobban oda kellene figyelnetek a fogamzásgátlásra, mert mi van akkor, ha a köv. alkalommal is teherbeesel és megint nem lesz alkalmas az időpont, hogy megtartsátok a babát?

2011. jún. 27. 12:56
Persze abortusz kizárt! :o)
102. L.Niki18 (válaszként erre: 51. - Szilisári)
2011. jún. 27. 12:56
Igazad van! Én 2 gyerkőcöt szeretnék. Mert tudom, hogy őket biztosan fel tudom tisztességesen nevelni és mindent megadva nekik! 3. gyereket már nem szeretnék. Csak akkor hogyha ikreim lesznek. Az más. :o) De egyéb esetben nem szeretnék már 3 gyereket.
101. kovikatyuska (válaszként erre: 99. - Vikuszka)
2011. jún. 27. 12:56
Jha de nem am. mindig nagyon meg kellett kuzdenem mindenert! es ahogy nezem azert is meg kell nagyon kuzdenem h a gyerekemnek megtudjak mindent adni ami szukseges!de higyjetek el a lelkem melyen en tudom h meg fogom tartani ezt a babat lesz ahogy lesz alapon. Mert aki el akarja vetetni biztos nem fogja kikerni a forumozok velemenyet! en ketsegbe vagyok esve mert nem tul rozsas a hatterem de en mar most szertem ezt a babat es szinte biztos h nem vesz ra a lelek h megszabaduljak tolle!!
100. L.Niki18 (válaszként erre: 46. - Rozália)
2011. jún. 27. 12:52
Csak ott van akkor is az az 1%! Bármivel is védekezel! Legjobb védekezés, ha egyáltalán nem szeretkezel! :o)
99. vikuszka (válaszként erre: 98. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:48
Nem is kell ilyet tenned. De mi lesz, ha két abortusz után azt mondják, soha többé nem lehet gyereked? Vagy lehet, de csak lombikkal, ami több százezerbe kerül? Akkor nagyon megbánnád, ha most nem tartanád meg. Egyébként pedig a mai világban tényleg nincs olyan, hogy anyagi biztonság. Kivéve, ha a legfelsőbb körökben élsz. De úgy látom, nálad nem ez a helyzet.
98. kovikatyuska (válaszként erre: 97. - Vikuszka)
2011. jún. 27. 12:34
igen lehet de nem lenne szivem azt tenni azok utan h 9 honapig bennem novekszik es az anyai osztoneim elojonnek.en nem itelem el ha valaki ez mellett dont de en nem tudnek ilyent tenni.
97. vikuszka (válaszként erre: 93. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:29
Úgy is lehet nézni, hogy másnak szülsz, meg úgy is, hogy lehetőséget adsz egy embernek, hogy legalább éljen, akkor is, ha nem tudod vállalni.
2011. jún. 27. 12:24
Én is úgy látom hogy nincs olyan hogy jók a körülmények.Mi is vártunk előbb a babaprojekttel hogy jók legyenek az anyagi körülmények(épitkezés,aztán én munkanélküli voltam,a férjemnek is bizonytalan volt az állása )Aztán eltelt pár év ,és hát nem lett jobb. Ráköltöttünk többszázezret! hogy legyen baba, nem beszélve a sok stresszről ami ezzel jár,és még nem tudjuk mi lesz a vége.Mi nagyon megbántuk hogy vártunk.
95. vikuszka (válaszként erre: 91. - B486c9cf7d)
2011. jún. 27. 12:22
Én abban a helyzetben vagyok, hogy kutyául meg kell szenvednem azért, hogy lehessen gyerekem. Nem tehetek róla, és senki nem tudhatja, mikor szembesül egy ilyen helyzettel. Ezért gondolom, hogy ha valakinek megadatik, hogy gyermeke legyen, akkor tudja azt is, hogy sajnos ez ma már nem annyira természetes dolog. A terhesség-megszakítás pedig mindenképpen jelent valami rizikót a jövendőbeli gyermekvállalásra nézve. Megértem, hogy vannak olyan helyzetek, amikor felmerül, hogy nem tudom vállalni, de erről a születendő gyermek nem tehet. Én is rettentő kevésből élek egyedül, de ha megtörténne ez a csoda, nem gondolkodnék rajta!
94. 07c4794583 (válaszként erre: 87. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:21

nekem nem kell magyarazkodjal


ez a velemenyem, el lehet meltosaggal is fogadni.

2011. jún. 27. 12:16
ha ugy dontok h megszuletik soha nem adnam ki a kezembol akkor harcolnek h felnevelhessem! nem masnak akarok gyereket szulni! az meg jobban fajna mint az abortusz!
92. b486c9cf7d (válaszként erre: 91. - B486c9cf7d)
2011. jún. 27. 12:12
Persze az is egy lehetoseg.
91. b486c9cf7d (válaszként erre: 89. - Vikuszka)
2011. jún. 27. 12:12

A masodik opcioban hol szerepel a kiiro?

Nekem csak ez az egy bajom van ezzel.

Ha anya vagy, te se ertheted meg. Ha orokbefogadasra varsz, akkor mas a helyzet.

90. 937a2a883a (válaszként erre: 88. - 937a2a883a)
2011. jún. 27. 12:08
Szóval ne húzd fel magad az ilyeneken,nem éri meg.
2011. jún. 27. 12:08
Bocsi, nem olvastam végig a hozzászólásokat, de már a cím alapján is egyértelmű: semmiképpen ne vetesd el! 1. Nehéz megbirkózni a bűntudattal, ami utána óhatatlanul kialakul. 2. Rengeteg pár van, akik szeretnének gyermeket, de nem lehet nekik. Rajtuk tudnál segíteni! Boldoggá tehetnél minimum három embert!
88. 937a2a883a (válaszként erre: 87. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:07
Meg hidd el,nem mindig és nem mindenben a kortól függ az érettség meg a tapasztalat.Olyan helyzetben nőttem fel,meg olyan dolgokon mentem keresztül,hogy nagyon sok mindent megtapasztaltam és lehet egy nálam 10 évvel idősebb fele ennyit nem.De igaz lehet ez egy csomó más emberre is.Azért mert valaki idősebb még nem garancia arra,hogy tapasztaltabb is mindenben és jobban tud mindent.
87. kovikatyuska (válaszként erre: 75. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 12:01
jah es megsugom azt is h epp most vagyok vegzos egyetemista es kozben dolgozok is es elegge le vagyok terhelve csaladomtol tavol igaz en vallatam ezt a parom segitsegevel allok a labamon es ez a gyerek h becsusszant epp amikor allamvizsgaznom kell es sok a stressz nagyon szeretnem a babat hisz mire megszuletik en 25 eves leszek nem hinnem h gyerek lennek ehhez a feladathoz sot akkor lennek gyerek es felelotlen ha meg meg se gondolnam h ilyen helyzetben szabad vallalni vagy sem...... es ha csak ez a velemenyed akkor koszi szepen.. sokat segitett
86. rekuczy (válaszként erre: 83. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:00
Ne foglalkozal masok velemenyevel sokan vagyunk sokfelek es nem mindenkinek egyforma nehez az elet
85. 859d58d4d8 (válaszként erre: 83. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 12:00
Szia! Azért van a hoxa, hogy kérdezz nyugodtan, persze, hogy a döntést Te fogod meghozni, és reméljük jól!
84. 937a2a883a (válaszként erre: 83. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 11:59
Ne idegeskedj :) Mindig van olyan ember,aki beszól és kiforgatja az ember szavait és érettebbnek hiszi magát.Ha nem ő,akkor egy másik vagy egy harmadik.Már nem is találni nagyon olyan fórumot,ahol ne lenne ez.Ez van...akármit ír,ne is válaszolj rá,ne foglalkozz vele.
83. kovikatyuska (válaszként erre: 75. - 07c4794583)
2011. jún. 27. 11:57
jezus maria...... en csak par velemenyre lettem volna kivancsi es megnyugtato olvasni h masok is nehez helyzetben mertek vallani es kialakult idokozbe minden. nem azt kertem h dontsetek helyettem irtam en ezt valahol????? ott van a kerdes elejen SZERINTETEK....?
82. Évi anyuka (válaszként erre: 76. - Csiszas)
2011. jún. 27. 11:56
Egyet értek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook