Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
171. c33bd8536b (válaszként erre: 158. - Martin3)
2011. jún. 27. 15:02
Lehet... nem igaz, hogy nem gondolok erre...de ahogy mondtam, én hatalmas segítséget kapok a barátainktól.
170. kovikatyuska (válaszként erre: 168. - Csiszas)
2011. jún. 27. 14:59
hat a lakas nem akkora nagy h meg annal is kisebbe menjunk.nah de remelem megoldjuk valahogy szerencsere h a parom is talpraesett es en is az vagyok csak en hiaba vagyok az ha szules utan a szoptatasig majdnem 24 oramat lekoti a gyerek.
169. c33bd8536b (válaszként erre: 154. - Martin3)
2011. jún. 27. 14:58

Hajlamosak vagyunk régmúlt korokat idealizálni.

Az én anyai nagyanyám belehalt a 12. gyerek születésébe. Nem lett volna szabad neki többet szülnie. Csakhát a francot nem érdekelte egy családanya akarata, vagy egészségi állapota.

A kiskorúakat felnevelték a nagykorúak. Jól, vagy rosszul, ahogyan tőlük telt. De nem voltak boldogak tőle. Egyik fél sem. Bizonyíték a későbbi kapcsolatok mikéntje.

168. csiszas
2011. jún. 27. 14:55

igen, hatha sikerul!

mekkora lakasban eltek? azt is meg tudjatok csinalni, hogy kiadni a nagyobb lakast es berelni kisebbet. az is pluszjovedelem lenne, 1-2 evig, utanna vissza, arra neked is lesz kereseted!

ugy szeretem, mar olyan pozitiv vagy!

romaniat ne emlegesd:(

167. kovikatyuska (válaszként erre: 166. - Csiszas)
2011. jún. 27. 14:52

Marosvasarhelyen elunk!

hat meg fogjuk oldani biztos valahogy. muszaj lesz mert en szeretnem ezt a babat. most azt probalja a parom elintezni h keres valami ismerost a hivatalban aki el tudja valahogy intezni h a biztositast vagy adot arra a 3 megszakadt honapra s akkor sinen lenne minden mas akadalya nincsen. de ez a romania is erdekes de mind1

166. csiszas
2011. jún. 27. 14:49

egesz pontosan hol eltek? en sepsiszentgyorgyon.

ha lakas, auto megvan, a tobbi kialakul. egy kicsit meghuzzatok, valoszinu nem tudod kiulni a gyerekkel a 2 evet otthon, sajnos, de emlekezz vissza, mi is ugy nottunk fel. 3 honapot voltak a szuleink velunk. ha jol kialakitott bolcsik vannak, beadhatod oda, ha meg nincsenek, akkor vallalhatsz te vigyazasra gyereket pluszkeresetkent. nem mondom, hogy egyszeru lesz, nem lesz, de megeri!

165. tündér74 (válaszként erre: 161. - Pen80)
2011. jún. 27. 14:47
Sajnos pedig egyre több "egyke" lesz Mo-on. És nemcsak azért, mert 1 gyermek születik a családban, hanem mert nagyon magas a válások száma hazánkban és sok családban egyik gyerkőc anyunál van, másik apunál.:(
164. c33bd8536b (válaszként erre: 153. - Rekuczy)
2011. jún. 27. 14:45
Na most elbizonytalanítottál...nem kapni Hargita megyében? Holnap elmegyek a borvízesünkhöz és megkérdezem. Én itt ajánlom a topikindítónak, és lehet, már nem is létezik?
163. Pen80 (válaszként erre: 159. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:44

Egyszer az egyik tanárunk kérdezte a barátnőmet, hogy "Kati, maga egyke?". Ő se értette, pedig néhány dologból tényleg gyakran látszik.

Nem mondtam, hogy ettől te rosszabb vagy jobb ember lennél. Csak azt mondom, hogy látszik. És hogy a mai egykéknél 10-ből 6-8-tól semmit nem várhat el a társadalom. De ez már nagyon off.

162. kovikatyuska (válaszként erre: 155. - Csiszas)
2011. jún. 27. 14:44
Nallunk a lakas megvan es auto is van nah de en amig megszulok lesz keresetem de en azutantol felek mert a paromnak h cege van egyik honap hopp es a masik kopp nem ugy van mint egy alkalmazott h van fix keresete es azt kell beosztani.szules utan gondolom amig szoptatok dolgozni nem fogok tudni azzal a periodussal van a baj en elore felek h mi lesz!
161. Pen80 (válaszként erre: 155. - Csiszas)
2011. jún. 27. 14:41
Azért azt nem :) Csak ne csináljunk divatot az egykeségből, nehogy rossz vége legyen.
160. b486c9cf7d (válaszként erre: 95. - Vikuszka)
2011. jún. 27. 14:40
Kivanom, hogy megadasson termeszetes modon!
159. c33bd8536b (válaszként erre: 148. - Pen80)
2011. jún. 27. 14:40

Nézdd, mi barátkozó emberek vagyunk. Nálunk a barátság fontos.


Sosem volt problemám abból, hogy egyke vagyok. Jobbnak vagy rosszabbnak sem érzem magam miatta.

158. martin3 (válaszként erre: 150. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:39
de ha lenne egy tesója, az lehet segítene...vagy neked és akkor a sógor segítene...ez is ember függő...
157. Pen80 (válaszként erre: 136. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 14:38
Bizony. Később meg az anyagias szülő nem érti, hogy a "hálátlan gyereknek" miért a pénz a legfontosabb. Pedig tőle tanulta. Persze szerintem se kell ész nélkül 8 gyereket szülni, ha nincs rá anyagi kapacitás, de ahol fel tudnak nevelni egyet, akinek lakást, kocsit mindent tudnak venni, akkor az anyagi oldal nem lehet kifogás egy második gyerek ellen.
156. kovikatyuska (válaszként erre: 151. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:38
irtam privatban mert volt egy kerdesem ami nem epp ideillett!
155. csiszas
2011. jún. 27. 14:38
szegeny forumindito! mar a kettesket programozzuk neki! amugy nalunk az elso volt tervezett, masfel evet vartunk ra, a masodik meg veletlen, 1 ev 9 honap vaan koztuk, lany-fiu paros. szeretnenk meg tobbet, de nem merek... nem elunk rosszul, szereny csaladokbol jovunk, de 1-1 egyszobas lakassal inditottak el, es mi sajat eronkbol/hitelbol epitkeztunk, a lakasok megmaradnak nekuk, csak vegszukseglet eseten adjuk el(Isten ments: tartos betegseg, huzamosabb munkanelkuliseg, stb). de viszont messze fel lehet kenyelmesen nevelni gyereket ez nelkul is. egy volt osztalytarsam 3ik ev vegen maradt terhes, ma mar nagyon jol elnek es ott is lett masodik. az eleje nehez volt, szulo sem volt fizikailag, mert messze laktak, anyagilag segitettek, de nagyon orvendtek, hogy megtartottak, ma mar sulis a kiscsaj! emlekszem, mi baratok vigyaztunk sokszor a kicsire, hogy legyenek 2esben is:) aztan mar a nagyszulok is vittek el:) fiatalabb volt, mint Te!
154. martin3 (válaszként erre: 146. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:37

naná hogy nem volt idillikus, onnan is lehet negatív és pozitív példát írni, a tietek is egyedi eset, mint a férjem nagyszüleié, akiknek 6gyerekük volt és szeretetben, békességben éltek és mindegyik testvér szerette a másikat, a mai napig nagy az össztartás köztük, segítenek egymásnak, ahol csak tudnak...szóval van ilyen család is..

ráadásul ma nagyon el vagyunk kényelmesedve, ha ezzel a hozzállással(hogy nem megfelelő az anyagi körülmény) lettek voltak a nagyszüleink, háborúk és háborúk után kihalt volna a társadalom...nem tudom ki mennyit hallott, olvasott arról, akkor hogyan éltek az emberek, mit ettek stb...mégis felnőtt az a generáció és semmivel sem betegebb, mint a következő, jóléti társadolban felnőtt társai, sőt...sokkal szívósabbak, szorgalmasabbak, tudnak dolgozni és sorolhatnám..

153. rekuczy (válaszként erre: 137. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:36
Hu nem is rosz a malnasi borviznek az ize en nagyon imadtam gyerekkoromba en harghita megyei vagyok de sajnos egy ideje nalunk nem lehet kapni mit meg nem adnek egy pohar malnasi vizert :D
152. Pen80 (válaszként erre: 150. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:35
Akkor érthető, hogy így gondolod, de ez a ritkább azért.
151. c33bd8536b (válaszként erre: 147. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 14:34
Sok sikert, nekem rengeteget segített.
150. c33bd8536b (válaszként erre: 143. - Agnik1)
2011. jún. 27. 14:33

Mint ahogy írtam, nekünk nincsenek testvéreink, de unokatestvérünk számlalatlan. Anyámnak 11 testvére volt!


Két éve a férjem megbetegedett. Nem képes a házkörüli férfimunkákat elvégezni. Tudod, hol vannak a rokonaim? Sehol! Egy hónapban egyszer felhívnak telefonon, és sajnálkoznak. A barátaink meg minden hétvégén lejönnek, megnyírják a füvet, a szőlőt, gyomlálnak az udvaron, leszedik a meggyet, a tavaly ősszel elsózták a káposztát. segítenek a nagybevásárlásnál.

149. Pen80 (válaszként erre: 144. - Martin3)
2011. jún. 27. 14:29
Szerintem is. És hosszútávon még anyagi előny is kovácsolható azokból a dolgokból - ha már annyira fontos.
148. Pen80 (válaszként erre: 141. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:28
Azért ne magyarázzuk meg, hogy egykének lenni jobb :) egyetlen olyan egyke ismerősöm van, akin nem látszik. Mindegyikről lerí az egykeség. Ezt ne értsd negatívnak vagy támadásnak, de sok dolgot nem tudnak megtanulni a családban, épp az egykeség miatt.
147. kovikatyuska (válaszként erre: 145. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:20
En is itt elek:) kiprobalom az biztos azt a borvizet! koszi a tanacsot
146. c33bd8536b (válaszként erre: 142. - Agnik1)
2011. jún. 27. 14:20

Szerintem még a nagymamád korában sem volt így, csak szép volt a szöveg.


Az én nagymamámnál sem jött össze a szeretet, és a megértés a gyermekáldás kapcsán. A kenyér még csak-csak. De mivel nagyapám elhagyta nagyanyámat egy négy éves gyerekkel, a múlt század harmincas éveiben, sehogy sem hiszem el hogy az elmúlt korok annyira idillikusak lettek volna, mint ahogy most próbálják beállítani.

145. c33bd8536b (válaszként erre: 139. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 14:12
Ja, erdélyi vagyok. Nálunk kapható, bármely borvizesnél. Marosvásárhelyen!
144. martin3 (válaszként erre: 71. - Szilisári)
2011. jún. 27. 14:11

tényleg nem bántásból mondom, amit most írok, de pont az ilyen szülők gyerekei az ekényeztetett kis lurkók, akik az emberi értékekről nem sokat tudnak. Csak azért egy gyereket vállalni, mert neki anyagilag mindent megadhatunk? és elengedni mikor fogod? mikor leszel rá képes? mindig el fogod nyomni, a saját álmaidat akarod majd benne látni, neki meg állandó megfelelési kényszerei lesznek, és ha esetleg nagy korában nem az lesz belőle akit "akartál" nevelni, nem fogsz csalódni? hogy szíved-lelked kiteszed érte és mondjuk mégis egyedül maradsz. Vagy ti meghaltok és marad egyedül. Férjem egyke, anyukája váratlanul halt meg, akkor azt mondta ezt sajnálja a legjobban, hogy nincs testvére, akivel ezt megbeszélhetné (mert persze én próbáltam enyhíteni a fájdalmát, de az más)

Nekünk 4 gyerekünk van és visszautasítom azt, hogy 4 gyerekkel nem lehet úgy és annyit foglalkozni, mint 1 gyerekkel! sőt! iszonyú jókat lehet velük társasozni, vagy bármit játszani, sőt egymással is megtanulnak játszani, így én simán meg tudom csinálni a házimunkát....vagy megcsinálom este, csak szervezés kérdése...Sokkal jobb több gyerekként felnőni, mint egykeként...Az előbbiek sokkal több mindent nyernek....

143. Agnik1 (válaszként erre: 141. - C33bd8536b)
2011. jún. 27. 14:11

A férjemnek 4 nekem 3 testvérem van. Sajnos a kisfiunk egyke marad, mert a mi esetünkben még egy gyermeket bevállalni felelőtlenség lenne. Nem olyanok az anyagi körülményeink, hogy bevállalhassunk még egy babát...:(

Pedig minden vágyam még egy kis lurkó...

142. Agnik1 (válaszként erre: 133. - Évi anyuka)
2011. jún. 27. 14:08

Az én Nagymamám is hasonlóan vélekedett, csak Ő úgy mondta:"Ahová a jó Isten gyermekáldást ajándékoz, oda kenyeret, szeretetet és megértést is ad."



Régebben minden más volt, a mai minden a pénzről és az anyagi dolgokról szól.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook