Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel kutyusom fialtatása! fórum

Spániel kutyusom fialtatása! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. cicaanya (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2011. márc. 23. 08:08

ne írj nekem,mert nem vagyok kíváncsi rád! szia részemről ennyi a félfórásódnak!

...... nem tudud mikor tüzel kutyája,ne oktass engem !

37. Pahet a vadász (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2011. márc. 23. 08:07
ezzel mit szeretnél mondani? Mármint h nyár vége...
36. cicaanya (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2011. márc. 23. 08:06

1 mennek állatorvoshoz

2 te nem tanácsolsz,kissé sajátos módon oktatsz ki minket ,nem tanácsolsz!

3 mindenki tanácsot ad,és szerényen felvilágosítja mit tegyen milyen az elsődleges lépés!!!!

4,OLVASD MÁR VISSZA MIKET ÍRTUNK!!!!!!!!

M E N E K állatorvoshoz is!!!!!!!!!!!!!!

5 neked is szép reggel ;)

6ha születni szeretne 1 ellést és ezért kért tanácsot nem arról beszélem el hogy ,ne ha nem mit kell tennie.....és ha ez meg van akkor vágjon bele mindenképpen!!!

7 nem engedné egy kutya bébit és ne támad azzal kitenné utcára!!!

szerintem köszönj el ettől a fórumtól,és ne a rossz dolgot mond ha nem tanáccsal lásd el!!!

35. Mandula71 (válaszként erre: 34. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 08:05
A vemhesség 9 hét, a kölyköket nem illik odaadni 8 hetes koruk előtt, ennyi időre szükségük van a mamával és az alomtestvérekkel. Ha 1 hónap múlva tüzel a szuka, akkor legkorábban augusztus közepétől kerülhetnének új gazdihoz a kölykök. Az meg már a nyár vége.
34. cicaanya (válaszként erre: 30. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 08:01

jól van....mindent meg kell beszélnetek,apud mindenben egyezzen bele,előre keress gazdikat...

és inkább nyárra terveztek...mert akik nem nyaralnak de be vállalnak kutyust és szabin lesznek nyáron már a szoba tisztaságot is kezdhetik...

nekem anno tet tanácsolták...és mindegyik kutyuskámnál örültek gazdik!!♥

33. Mandula71 (válaszként erre: 29. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 08:01
Nem támadtam. De ha már kirakod a fajtamentők oldalát, akkor talán gondolkozhatnál úgyis, hogy megpróbálod lebeszélni az embereket a felelőtlen szaporításról.
32. Mandula71 (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 07:59

Nem azzal van a gond, hogy te utcára rakod a kicsiket, ha nem lesz azonnal gazdi.

De tudod azt biztosítani, amit a tenyésztők, hogy amennyiben az új gazdi nem tud gondoskodni tovább az állatról, ne adj isten te látod úgy, hogy nem megfelelőek a körülmények, visszaveszed a kicsiket, akik addigra már nem is kicsik? Vállalod, hogy nyomon követed a sorsukat életük végéig és közbe avatkozol, ha baj van?

És közben itt felhívnám a figyelmedet, hogy tavaly július 1 óta kötelező chippel jelölni a kutyákat. Ez kölykönként plusz 3-6 e Ft-os kiadás, amivel számolni kell. (Keverék kutya és ajándékozás esetén is!)

2011. márc. 23. 07:58
Ha a jövőhónapban tüzel, akkor pont nyáron leszel mami :)
30. Bucóka20 (válaszként erre: 27. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 07:55

Én is megyek vele,én nem adom oda apuméknak semmi "pénzért".

Szóval,csak a hely változik...:)

Nem maradnék le erről az eseményről,hiszen a szivem csücske a drága.Imádom,szeretem....:)

29. cicaanya (válaszként erre: 25. - Mandula71)
2011. márc. 23. 07:55

jajj nem arra írtam .......

a szülésre várandóságra ,meg további napokra....


ha vissza olvasnád pontosan,azt mondom előre keressen gazdit csak úgy vállaljon be szülést!!!!!!!

ne támadjál mán ,hiszen én raktam ki a fajta mentő egyik oldalt!!!!!!!!!!!

2011. márc. 23. 07:53

Többen írtátok h mi lesz,ha nem lesz gazdi?! Emiatt nem aggódok,mert biztos h nem kerül egyik sem az utcára,nem vagyok felelőtlen és inkább várnék x hónapot amíg találok mindegyiknek családot,minthogy az utcára tegyem akármelyiket is.

Mivel am is családi házról van szó,ha netán 1-2 kutyusnak nem lenne azonnal hely,természetesen ott maradnánk velük.

Nekem amúgy is mind1,hogy hol lakok?!:)

Városon belül laknak apumék is.

27. cicaanya (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 07:53

hát te tudod,de tervezétek ugy nyárra legyenek meg basbák...és elötte hosszabb ideig hagyjátok kint kutyust....de:macerás lesz állat dokihozz hordani vizsgálatokra és nem a tényleges környezetéből.érted?

Olyankor mindne más...kutya kaki,azt anyuka elintézi első időkben,én is elintéztem megoldható minden hidd el!!! én 4hetsen hoztam el ennyimét,úgy hogy .... hát nem nagy kakik lesznek ha lesznek,meg pisi van sok rongy anyag fillérekért!!! kimosod fertőtleníted,és alájuk rakod;) ennél nagyobb örömet nem fog átélni,én örök életben bántam volna ha nem lehetek minden percben velük míg velem lettek velünk voltak kicsik!!!!!♥

2011. márc. 23. 07:52
No ha születik, egynek már van gazdija.
25. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 07:49
Semmi gond nem lesz??? Erről azért talán meg kellene kérdezni a spánielmentősöket, akik több száz kutyának próbálnak segíteni.
2011. márc. 23. 07:47

(sorry rosszul írtam,nem pozitív ,semmi negatív előítéletek saját környezete szülésről)


Nagy felelősség már kutyusokat bébieik legyenek,csak konkrét helyre kerüljenek!



[link]

2011. márc. 23. 07:47

Az enyémnek nincs törzskönyve,de fajtiszta spániel.Minden oltása megvan és egészséges.

Nem tenyészteni akarom őket,hanem szeretném h 1x minimum legyenek kicsinyei.

22. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 07:46

Nem tudom,én azért tartom kivitelezhetetlennek,mert tegyük fel születik 5kicsi+ van az anyuka. 6 kutyával hogy fogok én lenni panelba,amikor pisilnek , kakálnak...anyukának a mindennapi dolgai ugyan úgy.Ráadásul én iskolába vagy,anyum meg dolgozik.Nyáron pedig gyakorlaton vagyok.Ezért gondoltunk apumékra,mivel vele is napi kapcsolatban van Baba(a kutyám),rendszeresen jár ki hozzájuk a kertbe és nagyon jól érzi kint magát.

Tény h nem szereti,ha egyedül kint hagyják,ezért nem is szokott elődordul,max amig átöltözik az ember.De én jobbnak látom a kinti fialást.A körülmények adottak/jók.

21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Kiraroli)
2011. márc. 23. 07:45
Ha nem törzskönyvezett akkor nem szabad szaporítani.
20. kiraroli (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2011. márc. 23. 07:45
ha nem törzskönyvezett sorszámozott akkor nyugodtam csinálhatja!
2011. márc. 23. 07:43
-tel bocs
2011. márc. 23. 07:43
egyébként igaza van az előttem szólóknak! otthon is nyugodtam megszülethetnek csak keríts el nekik egy részt! de előre szólok nagyon büdös lesz!!!!és ne csak 3 kutyussal számolj! inkább 6-7 re!!!
2011. márc. 23. 07:42

Bucóka20 hidd el semmi gond nem lesz!!!!!

Semmi pozitivan,és csak uyg vllaljátok be ha elöre találtok gazdit kicsiknek!


Én viszont hozzá teszem 15évesen aludt el kutyám itthon (szivárványhídon e-hónapban lesz 6éve már!) de....míg éltek a kicsinyei minddel tartottam öreg korukig a kapcsolatot a gazdikkal!!!!♥

2011. márc. 23. 07:40
nekünk nagyon sok spánielünk volt! anno tenyésztettük öket! ha átviszed figyeld meg hogy otthon hova fekszik szivesen, mivel játszik és azt vidd el neki! olyan mint egy kisgyerek! ha odaértetek, hagyd hogy hagy találjon magának egy zugot ahova berendezkedik de szülés előtt jóval menjetek , mert ha nem szokja meg új helyét fenn áll a veszélye hogy nem akarja majd szoptatni őket!!!születésük utáni nap hívjátok ki az állatorvost, aki majd átnézi őket, és megcsinálja a farkincájukat ami aztán neked kell nagyon odafigyelni! a fülecskéjük a legkényesebb! mindig nézbni kell hogy ne legyenek koszosak, mert a fülgyulladásab bele is pusztulahatnak! az első 3 hét a legkényesebb! de utána ....hát azt nem lehet mefizetni! én imádtam őket!!!
15. Bcicus (válaszként erre: 12. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 07:39
Tök mindegy hogy hány almot hoz le, az már szaporítás.
14. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 07:39
ez is igaz.
2011. márc. 23. 07:38

A prolémánk, hogy panel lakásba lakunk, így a fialtatása a lakásban kizárva(lebeszéltek róla).


?????????????


4emeleten fialt meg kutyám,"KIZÁRTNAK TARTOTTAM VOLNA 4hets kora óta volt velem,azt sokkot kapjon kiszakítom környezetéből!!!)

NÁLAM szóba sem jöhetett volna!!!!!!!!

IDIÓTA egy ember aki ezt tanácsolat!!!!!!!!!!!!!

Na ez felháborító!!!!

Elmondom neked,addig nem szült mászkált kutyám állt az ajtóba míg tesóm haza nem jött!!!!!

12. Pahet a vadász (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2011. márc. 23. 07:36
Na de nem mondta hogy tenyészteni szeretné... csak annyit hogy szüljön a kutya...
11. cicaanya (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 07:35

szia


1,én csak akkor kezdenék bele,miután találtam gazdit előre kutyusoknak (számolj 3kicisre)

Nagyon sok állatka végzi az utcán,sok spániel is!!!!! van külön spániel fajta mentő szolgálat !!

2,ha már kertes ház,jöjjön oda a fiú kutyus!

3,bent lakásba,mert lásd 1csodás élmény,gazdi a minden,éssss.......segítség is el kellhet!!!

4,első szülés és jó ha ott vagytok!!!!

én ott voltam,nekem doki tanácsolat ahol már vackol elő hagyni pár olyan előre kimosott ruha darabot és mikor már ,ennyi kész!

5,át szállítani a kicsiket a tényleges helyükre!

6,mielőtt meglennének kicsik,törődni pocijával,mert ah segítség kell akkor jobban bízzon benned mint eddig!!!!!!!


(nekem segíteni kellet mikor ennyimé szült,nem bírta feltépni a burkot,másik meg köldök zsinór volt! úgy hogy szép kicsi család lett :)5 kutyabébi:)


7,nálunk elment mama kutyus tejcsije...úgy hogy még közvetlenebbül kellet szopiztatni kicsiket:)

4nap alatt már megszokta rendszeresen hordtam cuclizni konyhába kicsiket :)

10. Bcicus (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 07:34

Az első kérdés nem ez hanem, hogy meg vannak e a szükséges papírjai a tenyésztéshza. Kötelező orvosi szűrések, tkv tenyészszemle.

A többit már könnyebb megoldani.

9. Pahet a vadász (válaszként erre: 8. - Nívea)
2011. márc. 23. 07:34
Mondjuk ez igaz... az enyém is sír ha kint alszik a kertben a másik kuttyal... nagyon megszokta a lakásban alvást... viszont két nap után már kutya baja.. csak azt kell tudni "elviselnie", aztán már örül hogy kint lehet.-.. főleg ha jön a jó idő végre :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook