Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel kutyusom fialtatása! fórum

Spániel kutyusom fialtatása! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. Bucóka20 (válaszként erre: 96. - Panettone)
2011. márc. 27. 07:24

Bejelöltelek faceen.

Ha írnál ott egy bővebb levelet erről,h hogyan is tudnék segíteni,akkor szívesen segítenék.

97. Bucóka20 (válaszként erre: 95. - Kohanoor)
2011. márc. 27. 07:22

Neked meg azt kellene megértened,h Bye-bye!

Nem vagyok vevő a kicsinyes megjegyzéseidre.

96. Panettone (válaszként erre: 91. - Bucóka20)
2011. márc. 26. 21:48

Remélem érted, hogy nem téged akartunk megfosztani az élménytől hogy lásd ezt a csodát, csak mi láttuk a csodát elromlani. Láttunk olyan dolgokat amiket nem kívánánk se neked se Babádnak se a kölykeinek.

Én nem mondom, hogy tegyél le az álmaidról, de ha igazán szeretnél felkészülni vagy egyszerűen csak úgy gondolnád, hogy ha már így belefolytál a dologba segíthetnél akár a mi kis mentvényeinknek gazdihoz jutni! Élnek a környéketeken önkénteseink, ideiglenes befogadóink lassan kialakul egy qrva jó kis csapat akik vállt vállnak vetve dolgozunk a kidobott spanik életének rendezésében, ha esetleg lenne kedved hirdetni egy kutyát akkor szívesen vennénk a csapatban...tudom ez fura, de ha már úgyis mind feleőségteljes normális gazdikra vadászunk akkor miért ne tegyük együtt.

Ha látsz benne fantáziát keress meg akár itt vagy a fészen cocker rocker néven.

2011. márc. 26. 19:43

Hmm. Az élet apró örömei neked semmit se jelentenek? Carpe diem! :-D

Ja, és köszönöm, nekem te semmit ne ajánlgass, nem bízok az értékrendedbe. Talán érthető okokból....

94. Bucóka20 (válaszként erre: 93. - Kohanoor)
2011. márc. 26. 17:55

Örülök,h ilyen kicsinyes vagy és ilyen apróságokon is önfeledten tudsz mulatni.

Én inkább egy másik fórumot ajánlok neked.

2011. márc. 26. 14:36
A több tíz oldalon nagyon jót röhögtem, köszönöm a boldog perceket.A biológia könyvből látom egyet sem sikerült belepréselni a több tíz oldalba.(Bár biztosan primitív bunkó vagyok, ahogy voltál szíves közölni, azért tőled biztosan több intelligencia szorult belém, már csak azért is,mert nekem sikerült EGÉSZ könyveket is elolvasnom. :-D) Mivel vicces lány vagy, a faj-fajta problémát is megbocsátom. Konkrétan nem izgat a véleményed rólam, de annak igazán és szívből örülök, hogy így döntöttél. Így már hihető, hogy van benned felelősségérzet. Továbbra is ajánlom jó szívvel az olcsokutya honlapot. Sok minden van még ott, ami talán érdekelhet.
92. kiraroli (válaszként erre: 91. - Bucóka20)
2011. márc. 26. 14:29
sajos még vannak ilyenek egy jópáran!!!
91. Bucóka20 (válaszként erre: 89. - Kohanoor)
2011. márc. 26. 13:56

Hibázni emberi dolog én úgy tudom (igen,azt hittem h fajtiztának kell mondani,nem pedig fajtatisztának) Te nagyon okos!

Nem tudom,hogy h jössz te ahhoz,h azt írd bárkire is h "sötét".

Ha annyira felelőtlen lennék,akkor a fórumot se hoztam volna létre,sőt nem olvastam vna el több tíz oldalt erről,hanem fogtam volna és szereztem volna egy kant és durr bele,mehet a menet.


Felvetésként jött,h mi lenne HA lennének kiskutyák,amint már írtam még csak gondolkozás szinten voltunk ezzel,nem volt eldöntött tény.



És igen van benne felelősségérzet,így úgy döntöttem,h nem lesznek kicsik.Legalábbis az én kutyámnak nem.Nem miattad,mert te egy primitív bunkó vagy,hanem azok a hozzászólások miatt akik rávilágítottak a valóságra.És mivel én a kutyámat "jobban" szeretem,mint bárki mást,ezért hoztam meg ezt a döntést.


Sajnálom az összes olyan kutyát (legyen kicsi vagy nagy) akit kidobnak...átértékeltem a dolgokat és köszönöm Mindenkinek aki próbálta megütni a normális "hangszínt" a témával kapcsolatban.

2011. márc. 26. 11:57
Most látom, hogy már mások is felvetették az anyagi kérdést. De elborult az agyam, hogy olyan akar kiskutyát, aki a faj és fajta közti különbséget sem ismeri. Bár remélem ez a legnagyobb hiányossága a kutyákkal kapcsolatban, de valahogy nem hiszem...
89. Kohanoor (válaszként erre: 66. - Bucóka20)
2011. márc. 26. 11:49

Hihetetlen milyen sötét vagy.Kb általános 4.be tanítják, hogy a faj a kutya, a fajTA a spániel. Tehát a kutyádról azt hazudod, hogy fajtatiszta! De nem az, esetleg spániel jelleg, mivel nincs törzskönyve. Remélem számoltál a kicsik oltásával, féregtelenítésével, és a kötelező chip árával is. 8 hétig etetni 5-6 kiskutyát minőségi táppal pedig szintén nem aprópénz. Ha a fialás alatt pedig bármikor előfordulhat komplikáció. Ha nem döglik bele a te imádott kiskutyád, akkor bizony 30-50 000 közötti számlára kell számítanod mondjuk egy császár esetén. Ja, és gondolom a vemhesség alatti ultrahang költségét is beleszámoltad.

Gondolom még azt sem tudod, mennyi a kutya vemhességi ideje, nem hogy azt, hogy ha a szülőcsatornába szorul egy kölyök, akkor mit kell csinálni. Sajnálom, de a felelőtlenséged határtalan!Több kárt tesztek ti, egyalmos gazdák, mint a szaporítók, mert még meg is idealizáljátok a tevékenységeteket. Ha még maradt benned egy kis belátás, ajánlom a figyelmedbe: wwww.olcsokutya.hu

Ja, és törzskönyvet nem pacsira adnak, hanem komolya szűrések előzik meg, több generációra visszamenőleg. Gondolom azt se tudod, mik a spánielek tipikus betegségei, nem hogy a tüneteket felismerni.

2011. márc. 26. 11:23

"hogy jön most ide a párosodás és a jó gazdi rossz gazdi kérdés!"

Roppant egyszerű, felelőségteljes gazdi manapság nem hoz le almot, mivel sokkal több kiskutya születik mint amennyinek jut is normális gazdi.

Onnan hogy úgy dönt valaki, hogy szülessenek meg a kiskutyák részese lesz egy olyan folyamatnak ami idáig vezetett, hogy boldog boldogtalan fialtatja a kutyáit mert eddig hozott némi kis pénzt a konyhára vagy mert olyan cukik a kiskutyák és ezt ő is szeretné az otthonában megtapasztalni vagy mert olyan jó lenne egy kölyök a kutyájától vagy mert a felvilágosulatlan maradi kókler állatorvosuk aki az oltások beadásán kívül máshoz nem ért azt tanácsolja hogy persze szüljön csak a szuka....mindenféle mondva csinált önző indokkal jönnek le sorra az almok és sem lesz egy kihagyhatatlan párosítás hiszen nem azért születnek majd meg ezek a kölykök mert egy-két igazán elkötelezett spánieles alig várja hogy ettől a szukától és attól a kantól akit mondjuk ismer szeret figyelget egy ideje legyenek kölykök mert nem arra számíthatunk hogy egészsége, jó idegrendszerű kölykök jönnek majd hanem tegyük össze a két kezünket ha az eddig még sem talált kan mondjuk nem örökít gyenge idegrendszert vagy bármi mást ami miatt mondjuk az egyik vagy másik kölyköt 4-5 évesen kibasszák az utcára mert egy full hülye idegbeteg aki kapkod, rombol nem lehet sem egyedül hagyni sem gyerekkel öszeengedni.

Naponta kpunk maileket, telefonokat hogy van egy kutyánk és elég volt belőle...és amíg ez így van addig mással nem védheted meg az "unokáidat vagy ükonokáidat " amíg nem születik kevesebb kutyaés nem lesz megint érték a kutya ahelyett hogy olcsó tovább passzolható használati tárgyként kezelhetik.

minden tiszteletem azoké a gazdiké akik etetik, szeretik óvják féltik a saját kutyájukat. Akik vállaják a kutya tartssal járó minden priblémát és cserébe tudnak örülni a kutyájuk minden rezdülésének. DE ilyenekből van sokkal kevesebb mint kéne. Viszont nézzetek végre szét hirdetési portálokon pár ezerért kínálják az ilyen almokbó született kölyköket, se chip se oltás...jó ha féreghajtva van a kutya ha te kiírod hogy 25-30000ért kölyök eladó rád sem kattintaka mert ott van 5-10000ért másik aztán ha árulod őket fél vagy egy évig és még mindig van egykét kölyök akkor már adod ingyen is ...nem tudsz mit tenni...na és onnan kész lehet belőle házi kedvenc vagy lehet belőle a szaporítók gyöngyszeme aki évente 2* fial.

Észt nem tudunk adni atapasztalatainkat már leírtuk. Ha nem veszitek a fáradságot hogy nyitott szemmel körül nézzetek akkor marad ez az értelmetlen hutza vona ahol mi szemét, megkeseredett állatvédők csak papolunk. És rosszat akarunk a kölyköknek és a szukának és fújjunk a jó gazdira aki pedig de erlőrelátó módon tervezi meg a kölykök sorsát.

Ezt értelmesebben leírni nem lehet, akit érdekel jöjjön ismerje meg a kutyáinkat beszélgessünk és majd meglátjátok hogy sajnos a megszületett kutyák alig fele éri meg a boldog öregkort. Ha szüleik 6 abból 3-tól előre kérj bocsánatot...

87. kiraroli (válaszként erre: 83. - Spanci Manci)
2011. márc. 25. 21:47

1 szálj már le rólam kérlek! én csak azt írtam amit tudok! 10 éve még nem ezek voltak a tényállások most beagle kutyusom van!

2 hogy jön most ide a párosodás és a jó gazdi rossz gazdi kérdés!

3 rég elmúltam már 22 és hidd el tudom mi az hogy felelősségteljes!

szervusz! és légyszives hagyj engem békén!!!!

2011. márc. 25. 17:07

"ekkora felháborodást fog kelteni, h én kiskutyákat akarok a nem törzskönyvezett kutyámnak"

Rosszul látod, túl sok a kutya már így is a törzskönyv feltételez egy minőséget, és némi tapasztalatot, tudást, eredményeket...és igen aki ebben a szar helyzetben almot akar csinálni az előbb mérje fel hogy ezzel javít vagy ront a spánielek és konkréta a saját kutyája helyzetén.

Jártál már, segítettél már akár egy tenyésztőnél, vagy menhelyen vagy bárhol ahol kutyákkal foglalkoztak? Ezekt az alapvető dolgokat egy tenyésztő, de még egy felelőségteljes hobbi kutyás fel sem veti, mivel van annyi tapasztalata hogy hogy nem jelent számára kérdést!

Amiket eddig felírtunk az csak a jéghegy csúcsa. Én voltam rendben lezajlott fialásnál és császárnál is mint külső szemlélő jelen és amikor jönnek a picik annyi mindent kell tudni, hogy arra fel kell készülni!

"mindenképpen egészségügyileg le lesz tesztelve"

Úgy érted herpesz, fn, pra, dp? Ilyen szűrései csak a fedező kanoknak vannak és egy lelkiismeretes tenyésztő olyan szukára akinek nem tudja kik a szülei nem teszi rá a kanját...hacsak nem egy szaporító akinek úton útfélen dug a kanja...

" falra festeni az ördögöt azzal, h mi lesz ha rossz gazdikhoz kerülnek?Vagy ha nem találok nekik gazdát?! "

mióta létezik fajta mentés azóta Spanci kezei között mintegy 350-400 kutya fordult meg. Talán a tapasztalat...és ha veszed a fáradtságot és felmész az expresszre akkor láthatod, nem olyan könnyű gazdit találni, ha pedig kiszámolod mennyit kell elkérned hogy legalább önköltségi áron gazdit találj a kicsiknek te magad is megjkósolhatod hogy nem könnyű dolog jó gazdit találni. A kölykök mellett a fiatal kutyákat is pár ezer forintért kínálják...

A legjobb helyet próbálnám mind1iknek megtalálni. De biztos én úgy tudom h nincs (a halálon kívül). . szóval egy törzskönyvezett kutya is kerülhet az utcára. . Mert miért is ne?!

Nekik mért nem mondja senki, h csak -módjával- pároztassa a kutyáját?!


Vannak tkv-es kutyáink és a tenyésztőknek is elmondják csak és kizárólag akkor hozzanak le almot ha az a fajta jobbítását szolálja mert ebben a helyzetben minden kiskutya legyen az spániel vagy más fajta tkves vagy sem nem túl jó esélyekkel indul. Ha körülnézel a jobb kennelek vissza is vettek akik pedig továbbra is gyártják a kölyköket azok eddig sem tenyésztők voltak csak "magukat tenyésztőnek kikiáltott" szaporítók. Én még mint hopbbikutyás sem süllyednék a szintjükre, főleg nem ha megkaptam minden infot mint te is arra hogy ne rontsak tovább a helyzeten.

"A részletekbe annyira nem akarok belemenni h oltás, csippeltetés ilyenek. . amik kötelezőek, azok természetesen mind meglennének a kicsiknek. "

Ami jó és kell is akicsiknek az nem feltétlenül kötelező, a minőségi táp szukának és a kicsiknek nem kötelező, ahogyan a kálcium és jobb fajta táplálék kiegészítők sem. Én amúgy belemennék ha minden rendben megy akkor is kell a szukának calcimusk és oxitocin a fialáskor és valaki aki belszúrja, aztán később ergam csepp, állatorvosi vizit...feltéve ha minden rendben megyés a te szukád sem császárral született!

A herpesz teszt, a szűrővizsgálatok egyik sem olcsó. A dphez altatni is kell.

Félidősen egy ultrahang hogy mindenki rendben van és afélidős oltás féreghajtás...illetve félidőtől már a szuka is valami jobb kölyöktápon él.

Ha meg van az alom és gáz lenne- bocsi, de mindig van és lehet olyan amire mi nem is gondoltunk- akkor vérvétel, tej bevizsgálás, kecsketej vagy tápszer...

nem látom értelmét újra leírniezek csak azok a dolgok amikkel én találkoztam.

Egyiket sem kívánom neked Babának meg végképpnem a kicsiknek meg ennek a szele se jusson, de ha mindezeket el is kerülöd....jó magyar mindig csak utólag sipákol nem tervez csak álmodozik. Akkor is ott van hogy mi legyen a kicsikkel. Persze tudom mindegyiknek lesz jó gazdija...de lehet az alom felének majd csak egy vagy másfél éves kora körül és ez sem rosszindulat hanem tapasztalat, Te magad is láthatod ha végre nem álmodozol nem a családodra hárítod a döntést hanem szembe nézel a tényekkel. CSak ismételni tudom magam nézz szét hirdetési portálokon.

85. Panettone (válaszként erre: 84. - Bucóka20)
2011. márc. 25. 16:35

Azzal, hogy a családoddal és az állatorvosotokkal takarózol ez az alom még mindig totál felesleges kiskutyákat jelent a világra!

Persze mindenki egyetért majd veled hogy igen ha te ezt szeretnéd akkor legyen meg az akaratod ámen. Egy forum kevés ahhoz hogy átlásd mennyire rosszul döntöttél. Nincs más motivációd mintaz önzés és ezzel most tetted ki veszélynek Babádat a kicsiket és öltél meg 4-5-6 gazdikereső kutyát. Remélem ebből egy szót sem értettél mert az azt jelenti még nem néztél a szemébe egyetlen olyan kutyának sem akit meg sem néznek pl a fajta mentésnél, mert kinek kell egy 2-3 éves spániel amikor ott van pár ezerért egy cuki kölyök.

Ha van erőd és tényleg szereted nem csak a saját kutyádat de a fajtát is nézd meg ezt a linket:

[link]

Ők a kezeink között haltak meg gazdikeresők voltak csak az ilyen cuki kölykökkel szemben nem volt esélyük otthont találni.

DE VALAMIKOR CUKI KÖLYKÖK VOLTAK...csak éppen felelsleges volt megszületniük azért hogy eljussanak odáig hogy idegeneknél reményveszetetten haljanak meg. Nekik is volt tuti jó gazdájuk.

A sok önző, hobbi kutyásnak köszönhetően tartunk itt csak ezt ti nem látjátok mert nem láttok az orrotoknál tovább. Nem láttok a saját kerteteken túl és leszarjátok mit okoztok.

Jelenleg több mint ötven gazdikereső spánielünk van csak nekünk, és van több spániel akikről tudunk gazdánál menhelyen és más gyepmesteri telepen akiknek SOS segítségre lenne szükségük, soha nem fogom megérteni, hogy aki annyira szereti a fajtát miért nem inkáb azért próál tenni hogy úgy általában jobb legyen a helyzet ahelyett hogy ha csak egy picinyke alommal is de inkább azon fáradozik hogy úgy összeségében még szarabb legyen minden.

Tudod mit fedeztesd be a szukádat és legyen legalább 12 kölyök, szinte mindegy is innentől mennyi lesz az állatorvosod is jobban fog örülni 12 oltásnak, chipnek, féreghajtónak mint mondjuk 4-5-nek. Sokkal több hasznot hoz a tudatlan, tájékozatlan gazdi mert arra aztán minden szart rá lehet sózni. És jó lenn ha legalább két kis szukát meg is tartanátok mert majd azoknak is jó lenne egyszer szülni, végül is kertes házba nem mindegy? Hajrá, legyen minnél több kölyök, sőt jó lenne a környéketeken minden spánielt befedeztetnének aztán kóbór spánielektől lenne hangos a környék apukádtól anyukádig és akkor átéreznéd végre miről beszélnek az állatvédők.

Elfáradtam.

Április 23án a spánielmentés kint lesz a Lurdy házban, kint leszek én is a saját ideiglenes kutyáimmal, ahogyan remélhetőleg Madó és Spanci Manci is kint lesz a saját sok-sok gazdikeresőjével...szeretettel várunk. Nézz a szemébe pár hibátlan, kedves spaninknak. És mond nekik bocsi gyerekek de le vagytok szarva én húzok haza kiskutyákat gyártani Ti meg dögöljetek meg hogy majd legyen hely az utánnatok következőknek- akik között nem kizárt hogy lesz egy déd vagy ükunokád.

2011. márc. 25. 14:24

Folyamatosan olvastam a fórumot,csak nem volt időm reagálni senkinek a hozzászólására.

Első körben szeretném megköszönni a tanácsokat.


Ahogy az elején is írtam,mivel még a kan kutya sincs kiválasztva,ezért még csak tervbe van a dolog.Elsőként szeretnék tájékozódni,h jövő7re amikoris már megyünk az állatorvoshoz legyen fogalmam a dolgokról.


A első hsz-ban feltett két kérdésre valójában megkaptam a választ.

Így biztos vagyok benne,h megérte létrehozni a fórumot.Bár nem gondoltam vna,h némelyik emberben ekkora felháborodást fog kelteni,h én kiskutyákat akarok a nem törzskönyvezett kutyámnak.


HA mindent összevetve a pároztatás mellett döntök,mindenképpen egészségügyileg le lesz tesztelve a kan kutya ill. a saját kutyám is.Ha az állatorvos azt mondja h Áldása rá és legyenek kutyák..és mégegyszer leírom,h mindent összevetve az egész család úgy dönt h legyenek kicsik,akkor lesznek.

Azt a részét nem értem,de nem is kell elmagyarázni,h miért kell a falra festeni az ördögöt azzal,h mi lesz ha rossz gazdikhoz kerülnek?Vagy ha nem találok nekik gazdát?!


Az én terveim szerint (mert én már csak ilyen tervezgetős vagyok) minden kutyának már a születése előtt lenne gazdija.És mivel családi házról beszélünk,így a kutyusok addig maradnak amíg el nem viszik őket.Nem kerülne egyik sem az utcára,se állatmenhelyre.


A legjobb helyet próbálnám mind1iknek megtalálni.De biztos én úgy tudom h nincs (a halálon kívül)..szóval egy törzskönyvezett kutya is kerülhet az utcára..Mert miért is ne?!

Nekik mért nem mondja senki,h csak -módjával- pároztassa a kutyáját?!


A részletekbe annyira nem akarok belemenni h oltás,csippeltetés ilyenek..amik kötelezőek,azok természetesen mind meglennének a kicsiknek.

83. Spanci Manci (válaszként erre: 81. - Kiraroli)
2011. márc. 25. 08:04

Embert is ölnek, tehát akkor biztos azt is lehet. Gyerekeket erőszakolnak meg az utcán, akkor biztos azt is szabad. Hagyjuk már a dumát.

Mikor jutunk el oda, hogy egy fórumon az szól hozzá, aki ért hozzá, tisztában van a jogszabályokkal, írott és íratlan szabályokkal, egy kutyás fórumon az mond tanácsot, aki legalább a kutyákhoz ért. Lehet szeretni az otthon, láb alatt ugrabugráló szőrmókot, de ezért nem kellene még minden alap nélkül ökörségekbe beleugrani a "Szeretem a kutyám" zászlaja alatt.

Állatorvosi kamara állásfoglalása az ivartalanításról, az elleni/fedezni kell kérdésről: [link] Egyértelműen le van, írva, a kutyáknak NEM KELL PÁROSODNIA.

Nézd végig a videót, sok év tapasztalattal, jó pár ezer kutya örökbeadása után igen elkeserítően, de teljesen reálisan beszél a "jó gazdákról". Abból a szempontból, hogy örökbeadsz, vagy eladsz, ha becsülettel csinálod, ugyanolyan felelősséged van. Hallgasd meg, mit mond a jó gazdáról, milyen "piti" ürügyek vezetnek oda, hogy a kutya az utcára kerül. Ne hidd, hogy a nálad született kölykökkel ez nem történhet meg! És innentől már csak a lelkiismereted dönti el, tudsz-e nyugodtan aludni a következő 15 évben.

És ez vonatkozik a kan kutya tulajdonosára is, mert ő ugyanolyan felelős azért, ha egy alom megszületik. [link]

22 évesen ki kell alakuljon az emberben a felelősségérzet, felelős gondolkodás és gondoskodás azokért, akik a családom (beleértve a kutyám) és minden olyan érző lénnyel szemben, akik miattam jönnek erre a világra

2011. márc. 25. 07:13

Jó reggelt, tpk annak van a legkisebb jelentősége akarnak-e farkat vágni. A legfontosabb az lenne hogy aki ennyire nem ért hozzá ne hozzon le almot. Az ilyen rózsaszín álomvilágban született tervek végződnek rémálommal sokszor úgy hogy az aki felelős a kicsik születéséért nyugodtan hátradőlve osztja az észt miközben a nála/miatta született kutyák egyike, másika teljesen kiszolgáktatva esetleg betegen vagy láncon sínylődik. Ellenőrrizhetetlenül sok kutya és köztük spániel születik feleslegesen! Nézzetek szét az expresszen. Szukák- tüzelés előtt, alatt esetleg vemhesen eladók! Ezek a kutyák is csak megszülettek valakinél és sikerült őket megnyugtatóan gazdihoz adni, most pedig olcsó használati tárgyként adják veszik cserélik tekintet nélkül arra kinek mire kellenek, hova kerülnek?!

Ezt szeretnéd? Mert ha nem akkor is ennek adsz esélyt.

81. kiraroli (válaszként erre: 80. - Spanci Manci)
2011. márc. 25. 06:08
a jelenlegi tényállást nem ismerem, mi ezt 10 éve csináltuk!de attól függetlenül biztos hogy csinálják mert nem egy kölyök kutyust láttam csonkított farkincával az elmúlt 1-2 évben!
80. Spanci Manci (válaszként erre: 79. - Kiraroli)
2011. márc. 24. 19:48
Hát, mivel a dinnyét szeretem, remélem is, hogy nem vagy az, mert szomorú lennék, ha egy általam szeretett lény azt állítaná, a szülést követő napon csak azért hívjam ki az állatorvost, hogy levágja a farkukat, miközben ezt az állatvédelmi törvény már tiltja
79. kiraroli (válaszként erre: 78. - Spanci Manci)
2011. márc. 24. 18:26
nem azt írtam hogy nyuljálon bele, hanem hogy a széklet és egyéb dolgok ne száradjanak rá!!! dinnye én sem vagyok!!!
2011. márc. 24. 16:10

Az a baj ezzel az alommal, hogy olyan alapvető dolgok merülnek fel, pedig még meg sem fogantak, hogy nagy kérdés lesz, megélik-e egyáltalán a 8 hetes kort és eladósorba kerülnek-e.

Szemrebbenés nélkül leírod, hogy idegen helyen nem fog szülni a kutya. Szerinted akkor mi lesz? Élete hátralévő részében vemhes marad? Olyan helyen kérsz tanácsot, ahol bölcs hsz-ként elhangzik, hogy hívd ki az orvost farkat csonkolni és különösen az első 3 hétben tartsd tisztán a kiskutyák fülét (remélem utánaolvasol és nem állsz neki majd a zárt füleket felszakítani, és remélem nem fog meglepni, hogy a kutyák nemcsak csukott füllel, hanem csukott szemmel jönnek világra, szóval azt sem kell majd feszegetni). Ha tényleg tenyésztőtől van a kutyád, akkor talán ott kellett volna kezdeni a kérdezősködést. És akkor talán a kan kutya választásánál sem az lesz a döntő, hogy ki ír itt bölcsebbet és ki lakik közelebb. Ha más nem, remélem a szuka kutya diszpláziaszűrése megtörtént, mert egy-egy ellés egy enyhe-közepes (és innentől abszolút tünetmentes) diszpláziát remekül el tud cseszni úgy, hogy a szukád az ellés után majd nem fog tudni lábra állni. Reméljük mind a kan, mind a szuka oltott lesz herpeszvírus ellen, esélyt biztosítva a kölyköknek, hogy életben maradjanak (nem, a herpesz vírus elleni oltás nem egyenlő a kombinálttal, még mielőtt ez szóba kerülne). És a herpesz csak egy vírus, ami nemi úton terjed. Ezen kívül számos egyéb nemi úton terjedő vírus és baktérium létezik melyek egész addig tünetmentesek, míg a szuka nem lesz vemhes, a kan pedig élete végéig eléldegél ezekkel a vírusokkal a testében, fertúzve a megdugott szukákat. (Streptococcus (béta-hemolizáló) és E. coli, Listeriosis, Camphylobacter és még sorolhatnánk)

A tenyésztők nemhogy a fészerbe rakják a vemhes szukát és mennek napi x órát dolgozni, tanulni, hanem olyankor még közelebbi kapcsolatba kerülnek a szukával. Ha munkahelyük van, szabadságot vesznek ki, mert ha még szerencséd is van és a szuka szotat, akkor is ellenőrizni kell mnden etetésnél, hogy valamennyi kicsi hozzájutott kellő mennyiségű tejhez. És a picik nem csak napközben, de bizony éjjelente is esznek, úgyhogy lehet felkelni kétóránként. Nylván majd az apukád ezt vállalni fogja, mert sem neked, sem az anyukádnak erre ugye nincs ideje.

Csak kérdem én, ha a legalapvetőbb dolgokra nem vagy felkészülve, akkor minek egyáltalán befedeztetni a szukát. Mert micsoda élmény lesz majd egy reggel arra ébredni, hogy a szuka egyedül,a felügyeleted nélkül megszülte a babákat? Reméljük miindet, reméljük egy sem volt farfekvéses és akadt el a szülőcsatornában, mert akkor nem a picikkel leszel elfoglalva, hanem hogy a haldokló szukádat megmentsd.

Nem azért kerül egy tenyésztőnél többe egy kölyök, mint a hobbialmoknál és a szaporítóknál, mert a tenyésztő olyan nagyon meg akarna gazdagodni. Hanem azért, mert a vemhes szukájával tölt minden percet hetekig, hónapokig, mindent elkövet, hogy az anyakutya jó kondiban legyen a várandósság és a szoptatás alatt, hogy a kölykök úgy induljanak az életnek, hogy legalább az olyan betegségeket elkerüljék, amelyeket el lehet kerülni (mert igenis nem kellene egyetlen spánielnek sem meghalnia 8 hónaposan veseelégtelenségben és nem kellene egyetlen spánielnek sem megvakulnia 5-7 évesen, mert elsorvad a retinája, ezek nem azok a betegségek, amik csak úgy jönnek, elkapnak, hanem szűrésekkel, tudatos tenyésztéssel kizátják a lehetőségét). Azt fizetem meg a tenyésztőnek, hogy nem lesz a kutyám felnőttként kis csoffadtka,, törékeny csontú, szőrnélküli, mert mind genetikalag, mind az első hetekben borzasztóan fontos tápanyagokat megkapja a jövendő családtagom. Azt fizetem meg a tenyésztőnél, hogy nem zsákbamacskát viszek haza, hanem igenis megismerhetem a családtagom családját, ha akarom, megkereshetem a nagyszülőket, ükszülőket, ha szembe jön velünk a testvére, tudni fogjuk, mert mindkettőnknek kezében a származási lap és örülhetünk egymásnak, lesz egy kapocs köztünk, vadidegenek között, hisz "rokonokká" váltunk. Nem azért kell a tkv-et elkérni (teszem hozzá, Tenyésztőtől nem kell kérni, az olyan alafelszerelése a kutyának, mint az Egészségügyi kiskönyv), mert majd kiállításra szeretnék menni, hanem azért, hogytudjam, kivel osztom meg az ágyat. Hogy tudjam, felnőttként is el fog férni, nem derül ki, hogy skeresen vettem egy keveréket.

Most így hirtelen ennyi, de sok gondolat forr még az agyamban, de megyek ápolgatni két, húdebaromijóhelyreeladott kutyát, akiket most hozott vissza az állatorvos az ivartalanításból. Az egyiknek menni kellett, mert gyerek született, a másikat azért adták le, mert remek gazdának tűntek a szülők, csak épp nem bírtak a kutyával. Teszem hozzá, egyikük sincs még két éves, de már megtapasztalták mit jelent, ha a húdejógazda eldobja magától.

77. Madó
2011. márc. 24. 11:00
Csak csendben kérdezem meg: ugye gondoskodtál a lejövő alom minden tagja számára szerető gazdáról,akik 13-15 évig etetni, oltatni,gondoskodni képesek a kutyájukról, esetleges betegségük állatorvosi ellátását fizetni? Akik ugyanúgy mint Te, szeretni fogják, lakásban tartják és nem udvarra kizárva vagy láncra verve, nem hagyják magára és cserben ha valami baja lenne.Ha a kiskutyák száma 7,akkor is? Ugye van 7 ilyen gazdijelölted?
2011. márc. 24. 07:13

Huu sziasztok látom itt aztán minden volt már :DDD

SZÉP NAPOT TOVÁBB!;)

2011. márc. 23. 22:27

Jó estét mindenkinek!

Utálom a csapvizet legszívesebben teázom és ha nem hízlalna annyira akkor coláznék...így ha szerintem ezek a világon a legjobb dolgok akkor innentől igyon a kutyám is zöldteát, mentateát és coca-colát?

Könyörgöm NE RUHÁZZÁTOK FEL A KUTYÁKAT EMBREI GONDOLATOKKAL! Nem a szukák nem élvezik a sexet annyira mint a nimfomán gazdik, sőt szülni sem olyan jó nekik és az anyaság sem olyan buli ugyanis a kölykök nem pelust hordanak hanem az anyuk szó szerint kinyalja a seggüket, vagyis belőle a kaksit amúgy magyarul a kutyaszart ...heteken át.


Az hogy a kan és a szuka is egészsége...hurrá! És nem is hordozó? Erre vannak a szűrések! Ugyanis ha az egyik egészséges és nem hordozó a másik egészséges de hordozó akkor is tuti hogy az alomban lesz egy hordozó akinek a kölykei között tuti lesz ( a TE unokád) beteg kölyök, ha mindkét szülő hordozó akkor pedig már ebben az alomban is lesz beteg kölyök plusz egy hordozó ( értsd ez alatt, jellemző fajta betegségek szem-meg fog vakulni, vese- meghal kölyök korában, dp- csípő beteg lesz, epilepszia...erről most inkább nem írok, de ha érdekel vannak személyes tapasztalataim.)

DE legyen szerencsétek és szűrések nélkül is vállalva a rizikót legyenek a picik hiper édesek és egészségesek, előtte vioszont tisztázzátok, hogy a szülők tuti 100%-ig nem rokonok mert rokon párosításból születnek a nyitott szájpadlással világra jött kölykök akiket nektek kell majd elaltatani, vagy végignézni ahogyan elsorvadnak.


Na akkor tegyük fel hogy a fedeztetés közben minden rendben lezajlott, a kan és a szuka gazdái is biztosították egymást arról hogy a kutyájuk nem rendelkezik sem herpesszel sem egyéb nemi úton terjedő nyavajával és durr bele! Bocsi a herpesz a kicsiket nyírja a ki a többi nyavaja ha eddig nem volt a kutyában a felnőtek immunrendszerét vágja haza :-( sorry túl sok emberrel beszéltem eddig ezek csak a gondos gazdik tapasztalatai a szaporítóknl minden rendben szokott mennináluk ez nem téma...nem aggódnak a "tenyész állataikért" ha gáz van nem kezelik inkább szereznek másikat- bocsi de többnyire az ilyen hobbialmok olcsó kiskutyáit keresik...erre majd figyeljetek nehogy egyik vagy másik kölyköt valami disznóólból kelljen vissza könyörögni.


De ne szaladjunk előre lehet nálatok minden rendben lesz és nem kell például azon agyalogni hogy ki szalad el az órák óta toporgó szukával az állatorvoshoz és nézeti meg elindul-e a szülés vagy császározni kell, mivel a szuka anyját vélhetően nem ismeritek ezt be kell kalkulálni, nehogy egy elakadt kölyök miatt a többi is meghaljon vagy elvigye a mamit.


Tájékozódj én ebben nem vagyok otthon mikor kell a mamit féreghajtani, oltani hogy a kicsik védettek legyenek, vedd meg a féreghajtó pasztát a kölyök tápot, keríts rengeteg fertőtlenített ágynemű félét napi kettővel minimum számolj úgy 5-6 hétig.

utóbbi időben nagyon sok helyről hallottam, hogy a szukának gondja volt a tejjel így jó előre készülj kecsketej forrásra szükség lehet első időben a kcsiket napi 4-5-6 alkalommal egyenként kell jóllakatni, de buli nagyon édesek amikor küzdenek a tejért.

Gazdik miatt ne aggódj rengeteg felelősségteljes gazdi van, tele hirdetésekkel z expressz kapkodnak a kölykökért...mondjuk van aki hamar ráun ( nekünk is van most egy 10 hetes kis kanunk akit ajándékba adtak valakinek és rájött mégsem akar kutyát, de jó helyre került majd keresünk neki jobb gazdit) Tehát fejenként 6-8000 a chip plusz az első oltást neked kell beadatni az ? kb 5-6000 per kiskutya+ oltási könyv 1000,- amióta számozott egészségügyi könyv van.

Ragaszkodj a chiphez mert anélkül a kicsik teljesen ki vannak szolgáltatva a gazdiknak onnantól ha rájuk unnak felelőségre vonás nélkül megszabadulhatnak tőlük, ha viszont van bennük chip akármi történik velük tudomász szerezhetsz róla amíg a chip a neveden van. Persze nem fog hiszen mindegyiknek lesz jó gazdija, de az ördög nem alszik elég ha egy elkallódik.


Ha esetleg úgy tűnik túl sokat tudok, hidd el koránt sem csak éppen naponta találkozom mentett spánielekkel a 8 hetestől a tizenpluszévesekig. Jelenleg több mint ötven kutyánk van és legalább ennyiről tudunk akiket sos el kellene hozni...

minegyik nyolchetes édes kis spani volt akit eladtak...megvettek...meguntak...

És találkoztam vak kutyával, láttam nem egy epilepsziás rohamot, láttam kutyát lebénulni, láttam kutyát akinek nem fejlődött ki a mája és emiatt többször kellett majdhogynem a kómából visszahozni. Ezek közül nem egy az én ideiglenesem volt.

A tenyésztés nem azzal kezdődik, hogy az ember akar egy kölyköt a szukájától hanem azzal, hogy tanul, tájékozódik. Nem az a lényeg hogy a kerti fészer alkalmas-e arra hogy a Babád ott szülje meg az unokáidat hanem az hogy a kicsik ne egy fészerben éljék majd az életüket.

Ők nem emberek, nem döntenek a sorsukról csak feltétel nélkül elfogadják a mi önző mivoltunkból hozott döntéseinket.

A kutyák falkában ösztönösen csak az alfa hímet és nöstényt engedik szaporodni, mert ennyit tud a falka feleősséggel, eltartani óvni védeni. Ők azok akik a legjobbak, akik bizonyították hogy elég ráteemettek arra hogy a génjeiket tovább adják.

74. Bcicus (válaszként erre: 65. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 11:02
Ezt nem tudhatod, pláne azt nem , hogy a tesók között vagy a szülők tesói között volt e beteg. Vagy esetleg hordozó, aki örökíti, de ő maga nem beteg.
73. Bcicus (válaszként erre: 66. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 11:00
Nem tudod, hogy egészséges e. Nem voltak szűrövizsgálatai se neki se a szülőknek, ilyen egyszerű.
72. Bcicus (válaszként erre: 64. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 10:59

Erre van kitalálva az ivartalanítás. Azt tudod, hogyha egyszer fedeztettél vele, utána sokkal nehezebben fogja viselni ha tüzelő kutya van a környéken?

Az enyémek is családtagok. Imádom őket, de ettől még tudom, hogy nem emberek és nekik nem fontos, hogy egyszer szexeljenek vagy elljenek életükben. Ez csak az embereknek fontos.

2011. márc. 23. 10:38

Na,most mennem kell.

Örülök mindenkinek,remélem még folytatódik ez a fórum.:) Egyre okosabb leszek!:D


pussz mindenkinek aki kér:D

70. Pahet a vadász (válaszként erre: 69. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:36
:D
69. Bucóka20 (válaszként erre: 67. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 10:34

Elnézést!:D

Azt hittem te tudod rosszul,h fajtatiszta!:))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook