Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel kutyusom fialtatása! fórum

Spániel kutyusom fialtatása! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. Pahet a vadász (válaszként erre: 66. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:32
Én 60e-ért vettem.... én nyertem :D
67. Pahet a vadász (válaszként erre: 66. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:31
Elírtad teeee!!! fajtatiszta, nem fajtiszta!!! :D ♥
2011. márc. 23. 10:28

Most lehet én vagyok tényleg ekkora hülye(már elnézést a szóhasználatért),de nem értem mi a különség a fajtiszta EGÉSZSÉGES törzskönyv nélküli spánielen és a fajtiszta EGÉSZSÉGES törzskönyves spániel között.

Egészségügyileg szerintem semmi.

Annyi h te hordod kivizsgálásokra,én hordom orvoshoz(rendszeresen) vagy ha panasza van.

Te viszed kiállításra,én pedig nem.

Te eladod 120.000ft-ért,én meg megvettem 20.000ft.-ért.

Igen most már látom a különbséget.


Nem is értem,h miért akarok én kiskutyákat.Tiszta buta vagyok.Egy rakatnyi felelőséget egy csomó plussz kiadást veszek a nyakamba.Tényleg nem értem magam.

65. Pahet a vadász (válaszként erre: 63. - Bcicus)
2011. márc. 23. 10:24

de mint írtuk, visszakereshető az összes ős!

Így kezdtük! A tenyésztő akitől van az enyém, és a másik kutya az is! Nem volt beteg egyik sem!

Visszamenőleg sem!

64. Pahet a vadász (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2011. márc. 23. 10:22

Erre csak azt tudom mondani, ha nem ember,(nyilván nem az, mert kutyákról beszélünk) akkor miért óvod annyira a szeretteidet? Lehet hogy nem két lábon jár, de hogy emlékszik mindenre és mindenkire az tény! Nekem családtag! Mint egy gyerek. És tuti élvezi majd a szex részét is...és legalább tudja milyen jó dolog is az...

Viszont ha egész életében Miattam kihagyja, akkor azt én is bánni fogom,ill lelkiismeret furdalásom lesz és ő meg szenvedni fog, ha tüzelő szukát érez... lehet hogy ezek csak ösztönök, de mert én úgy kezelem mint egy értelmes lényt, kijár neki mindenből a legjobb.

Mert ez pont olyan kérdés, hogy még nem szült a kutya, az enyém meg még nem szexelt... akkor soha ne is tegye?

Mert minek?

63. Bcicus (válaszként erre: 61. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:14

A törzskönyv magában mint írtam nem garancia semmire. De egy jó tenyésztő generációk óta szüreti a kutyáit az örökletes betegségekre és így jóval kisebb az esély a beteg kutyára.

Ezek a betegségek örökletesek, és a megfelelő tenyésztéssel lehet csökkenteni a beteg kutyák számát.

Tudom, hogy nem tudlak lebeszélni a szaporításról sajnos, de akkor is leírom a dolgokat, mert hátha más olvassa aki emiatt meggondolja magát és nem gyárt újabb kiskutyákat.

62. Pahet a vadász (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2011. márc. 23. 10:14

Megadjam a számát?

Hidd el, eladta, és a lehető legjobb tenyésztőről beszélünk! Emberileg is és minden tekintetben!

61. Bucóka20 (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2011. márc. 23. 10:09

Ebben nem vitázom,ahogy említettem ehhez nem értek.

De még mindig fent tartom,hogy a törzskönyves kutya is ugyan úgy beteg lehet,mint egy törzskönyv nélküli.

A betegség az jön és kész.Nem nézi h kölyök,öreg..stb.Ugyan úgy mint embereknél is,mind1 h gazdag vagy szegény..betegség az van és kész.

Én nem egy beteg kutyát akarok fialtatni,hanem egy egészségeset.

Az h nem fog emlékezni..?!Biztos,de boldog lesz,amikor a kiskutyái mellette lesznek.


Nem akarok mélyebben belemenni a dolgokba,se sértegetni téged,sem senki mást.


A kérdésem a fialtatással és az azzal járó procedúrára irányult,nem pedig h fialtassam-e vagy sem?!

Lesznek kiskutyák,ha minden jól alakul és szerető gazdija lesz mind1iknek.


Részemről itt a beteg,nem beteg kutya kérdés lezárva.



Ha valakinek lesz még a kérdésemhez hozzászólása,akkor szívesen -fogadom-.

60. Bcicus (válaszként erre: 57. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:04

Igen tkv-es kutyáim vannak, mert felelősséggel választottam őket. És akkor mi van. Még így sem szaporítok mindegyikkel pedig mindenük meg van hozzá.

Igen tkvnél is benne van a pakliban, hogy esetleg beteg lesz, persze ha megbízható helyről van akkor ez minimális. De az esély sokkal kisebb.

Nem csak a tkv a fontos azzal is lehet szaporítani, hanem az orvosi szűrések és tenyészvizsgák.

59. Bcicus (válaszként erre: 53. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 10:02
A kutya nem ember. Te akarod a kölyköket nem ő. Neki ettől nem lesz jobb. Ő nem fog majd 10 évesen arra gondolni, hogy milyen jó hogy vannak kölyökeim.
58. Bcicus (válaszként erre: 52. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 10:01
Rendes tenyésztő soha nem ad el tkv nélkül kutyát.
2011. márc. 23. 09:25

Most ahogy megnéztem Bcicus adatlapját értem már hogy miért van ennyire ellenére h "csak úgy" 1x legyen egy alom.


Mivel neki törzskönyves kutyái vannak,ezért úgy gondolja,h akinek már nem törzskönyves,annak nem is lehet egészséges a kutyája.

Tudtommal a törzskönyv "csak" egy könyv.Kiváló szülőktől..(de a pakliban akkor is benne van h elkaphat vmi betegséget).

Az enyém ahogy írtam egészséges és a párja is az lesz,ezért feltételezhető h a kicsik is azok lesznek.

Jó helyen lesz mind.

Még annyit h réges régen volt egy másik spánielem (kb5éves voltam) ő törzskönyves volt és mégis beteg lett.Szóval erről ennyit.

Inkább mindenki gondolkozzon felelősen, a többi ellen úgy sem tud tenni.

56. Pahet a vadász (válaszként erre: 55. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 09:20
Tudom :) Értettem :)
55. Bucóka20 (válaszként erre: 54. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 09:19

Nem neked írtam amúgy,csak már nem akartam külön hsz írni.

Az előző hsz-nak írtam.

54. Pahet a vadász (válaszként erre: 53. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 09:18

Vannak örökletes betegségek, illetve lehetnek...De!

Mint írtam, az én kutyám tökéletesen jó helyről jött. Leellenőrizhető, visszamenőleg is miket csinált a tenyésztője.

Gondolom a te kutyádnak is...

Így vajmi kevés esélye van hogy betegek legyenek...

53. Bucóka20 (válaszként erre: 52. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 09:13

Itt se kell lennem,ugyan ezt írtam volna én is.



Ne rajtam próbálja már meg senki megmenteni a Világot.

Mi az h örökletes betegsége?!Hagyjuk már.

És mi van ha egy törzskönyvesnek van örökletes betegsére?

Én megteszek minden tőlem telhetőt...nem vagyok egy "hülye" kutyaszaporító.

Az h miért lesz jobb ha 1 lesznek kutyái?!

Az embernek miért jó,h gyereket szül?


Egészséges,okos,ügyes kutya,akinek 100%ig megfelelő helye van..és a kicsiknek is az lesz(pont)

52. Pahet a vadász (válaszként erre: 51. - Bcicus)
2011. márc. 23. 09:07

Az enyém leellenőrizhető, sikeres tenyésztőtől van, a szülők millió díjat nyertek...

csak éppen én nem kértem törzskönyvet, mert nem akarom kiállításokra hurcolni... azért van velem mert szeretem, és nem azért hogy mutogassam.

Csippel rendelkezik, minden oltása megvan. A lány kutyi gazdijának is a kutyája hasonló... így nem hinném, hogy nagy Hiba adódna...

Nem tenyészteni szeretné, hanem csak egy almot, hogy legyen egyszer kiskutyája...

51. Bcicus (válaszként erre: 50. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 09:00

Te legalább is így tudod. Nem egy olyan kutyát láttam, aki két egészségesnek hitt szülőtől súlyos szembetegséget vagy rossz cspőt esetleg vesebetegséget örökölt. Ezek több generáción át rejtve maradhatnak. Ezért fontos a törzskönyv és minden szülő szűrése az összes betegégre.

Ráadásul már így is jóval több a spániel mint kéne, pláne a tkv nélküli ellenőrízhetetlen hátterű kutya.

Jó lenne felfogni, hogy a kutya tenyésztés egy nagyon drága és felelősség teljes dolog és nem kéne tkv nélküli kutyákat szaporítani.

50. Pahet a vadász (válaszként erre: 49. - Bcicus)
2011. márc. 23. 08:57

mire lehet számítani?

két egészséges szülőtől van...

49. Bcicus (válaszként erre: 48. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 08:55
Igen a tied igen, de azt nem tudod hordoz e valamilyen örökletes betegséget. Vagy nincs e olyan baja amit te most még nem látsz, de van neki, csak mondjuk nem olyan súlyos.
48. Pahet a vadász (válaszként erre: 47. - Bcicus)
2011. márc. 23. 08:51

Terhelt a fajta?

Az én kutyám egészséges, semmi baja.

Törzskönyv nélkül is.

47. Bcicus (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 08:49
Ha lehozol egy almot az már szaporítás. Nem véletlenüól van a törzskönyv. Nem véletlenül van egy csomó kötelező orvosi vizsgálat )pláne spaninál, mert rengeteg betegséggel terhelt a fajta) Miért kell, hogy egyszer kölyöke legyen. Neki nem lesz jobb tőle.
46. Bucóka20 (válaszként erre: 42. - Pahet a vadász)
2011. márc. 23. 08:23
Köszi.:))
45. cicaanya (válaszként erre: 43. - Mandula71)
2011. márc. 23. 08:18

!!!!!!!!nem kelletem bal lábal sőt ...:D

na tényleg szia és vegyél vissza ebből,akár milyen szar a helyzet állatok terén!!!!!


na tényleg pá,megyek mert állatkáim most ébredeznek és etetés van:)

2011. márc. 23. 08:15

561. bejegyzésem (napló bejegyzésed.....ház aki ezek után azt hiszi kitennél az utcára kicsikéket,az köpje le magát!!KÉP MAGÁÉRT BESZÉL!!!!!) :):DD

királyi helyre születnének,és tuti jó gazdit találnál nekik!!!!!!!!!!!!!!!!!!


SZIASZTOK!!!!!!!

43. Mandula71 (válaszként erre: 36. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 08:15

Sajnálom, hogy bal lábbal keltél fel reggel. SENKINEK nem fogom azt ajánlani, hogy szaporítsa a kutyáját. Én jártam menhelyre, láttam épp elég kutyát, akik felelőtlen gazda miatt kerültek utcára. És sajnos nincs különbség, hogy fajtatiszta vagy keverék kutya.

Mellesleg nem támadni akartam, csupán kérdéseket tettem fel, amin esetleg el lehetne gondolkozni. Az egyetlen, aki támad ezen a fórumon, az te vagy. Azért, mert nem értek veled egyet. Neked is további szép napot.

42. Pahet a vadász (válaszként erre: 40. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 08:15

Helyes!



amúgy nagyon csinos a Királylány :) ♥

41. Bucóka20 (válaszként erre: 39. - Cicaanya)
2011. márc. 23. 08:15

Köszönöm szépen a segítséget.

Mindenképpen figyelmes és következetes leszek.:)

Még 1x köszönöm és Szép Napot!

2011. márc. 23. 08:14

A kicsik elhelyezése nem gond.Ha gond lenne,bele se vágnék.Még nem is tüzel a kutyusom én már most előre gondolkodok.Azt szeretném h nyáron szüljön h a melegbe(jobb időbe) legyen folyamatosan kint.

Kikérem az állatorvos tanácsát és az egészségi állapotát is megnézetem miellőtt akármi is történne.Tőlem 1 kutya se kerül rossz helyre.

Az h követem e élete végéig?!Most erre mit mondjak?!Inkább csak annyit h jó gazdikat fogok keresni..és nem adom oda minden jöttmentnek.

39. cicaanya (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. márc. 23. 08:12

Bucóka20


márlegelj,jól dönts és amit kérdezmél állat dokitól írd fel egy papira!

és családi kupak tanácsot hívj össze!!!

amit én írtam azt írd le ,előre keresni gazdikat,meg stb.....

és csak akkor Vállaj be mindent ha "VAN SEGÍTSÉG,ÉS MINDEN KLAFFOLT!"

szia én lépek,mert mennem kell,szívesen maradnék.


OKOSAN DÖNTS....?bár ahogy már írtad én ugy érzem nem lesz gond ebből ;) szép napot mindenkinek


"MÉRLEGELJ!"

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook