Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kullancs van a kutyusomban! fórum

Kullancs van a kutyusomban! (beszélgetős fórum)


1 2
37. Basset
2022. júl. 11. 15:49

Szisztok!

Ide írom, nem kezdek új fórumot, hátha valaki tud válaszolni.

A kérdésem: ha kiszedem a kullancsot és beleszakad a feje, közvetlenül utána mozoghat még a lába? Vagy megdöglik azonnal és már nem mozog?

Sajnos fogalmam sincs, sikerül-e kicsavarnom vagy beletépem a fejét, de már nem először történik, hogy kiveszem, beleteszem egy bögrébe és még mászkál... Nekem úgy tűnik, mintha nem lenne feje, de lehet, hogy csak annyira pici az a kis kampó a potroha végén, hogy nem látszik... :L

36. guzmi
2012. márc. 9. 18:15

Sziasztok!

Nekünk évek óta az ultrahangos jött be, soha egy kullancs nem megy a kutyámba, míg a kutyatársak sajnos cseppek nyakörvek mellett is beszerezték. Múlt időben, mert már Ők is ultrahangosat használnak. Egy évig nincs rá gond. Macskámnak is használom. Minden szálló, ugró:) rovarkára is jó.

2011. máj. 27. 22:25

A 13-as hozzaszolasban van az igazsag.A borhoz a legkozelebbi ponton meg kell fogni a kullancsot,es hatarozott mozdulattal kitepni.Ha a csipeszt vagy a kormodet nem nyomod erosen ossze csak fogod vele a kullancsot akkor nem szakad bele a feje,de ha veletlenul beleszakad,az meg nem olyan nagy baj,csak a potrohat ossze ne nyomd,mert akkor visszamegy a kutyusba a kullancs beltartalma a bacikkal egyutt.



Meg egy fontos dolog,hogy ha mar kullancs ment a kutyadba,utna par napig,hetig erdemes az allatot figyelgetni.Ha levert,lazas,nincs etvagya,rossz esetben vertelenne,sargassa valik az inye,vereset,sotetet vizel azonnal allatorvoshoz kell vinni!!!


A legfobb betegsegek,amiket a kullancsok terjesztenek a Lyme kor,es a Babesios.


Ha mar ennyit irtam irok a megelozesrol,vedekezesrol is,hatha hasznos valakinek.

Vannak ugye a vedo oltasok,ezeket az allatorvosnak kulon lehet kerni.

Vannak kullancs tavoltarto cseppek(spot on) akutyus borere kell cseppenteni,ezek altalaban 1 honapig hatasosak, vannak meg nyakorvek ezek fajtatol fuggoen 2-6 honapig.


Tavasztol oszig tart a veszelyes idoszak,amikor 10 fok felett van a homerseklet.Olyankor erdemes fokozottan ugyelni a kullancsokra.(van aki telen is cseppent a kutyajara,pl en mert sokat jarunk az erdobe,es inkabb kidobott penz legyen,mintsem baj legyen)

Idonkent at kell nezni a kutyat.Ha erdoben vagy hasonloan veszelyes helyen jartunk seta utan alaposan at kell fesulni a kutyust,es meg akkor atnezni a bundajat.Nalunk ez nagyon hasznos,mert volt mar,hogy meg maszo kullancsot csiptunk igy el.


Meg a legnagyobb korultekintes mellett is elofordulhat,hogy kullancs megy az allatba,de amit lehet tegyunk meg a megelozesert!

34. //Cicus// (válaszként erre: 33. - 41fdab80c1)
2011. máj. 27. 21:59

Én nem tudom ez mennyire hatásos módszer. Nem is hallottam még róla. Tegnap olvastam a Meg..petés című hetilapban, hogy Tévhit: nem szereti a kullancs a foszfort. Olyanokat írnak a rövidke cikkben, hogy a boltban kapható gyufafejeken már nincs foszfor, és a szakemberek szerint a kullancs nem is szereti.


Anno, nagyon régen nálunk a napilapban egy olyan cikk jelent meg, hogy pálinkával átitatott vattával is ki lehet "csalogatni". Ezt sem tudom mennyire hatásos. Mi kullancsot mindig szemöldökcsipesszel és egy gyors rántással távolítunk el.


Nem tudom ezek a módszerek mennyire beváltak, és azt sem, hogy a cikkeknek mennyi igazság alapja van. Csak gondoltam, ha szóba került megemlítem ezt is.

2011. máj. 27. 21:23

Rika1-től ollóztam, amit a "Gyógyítás...."c.naplómba is beraktam, mint nagyon hasznos tanácsot.

Álljon itt az eredeti:


6. Ollózva Rika1 naplójából... 2011-04-14 04:13

A belénkfúródott kullancsot minden erőszak nélkül egy szál gyufával könnyedén eltávolíthatjuk!


Nyálazzuk meg a gyufa fejét, majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk.


A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára-mert nagyon szereti a foszforos illatot, képes elhagyni miatta a tesünket! Lehet, ez nem tudományos eltávolítás, de a lehető legemberségesebb, és biztosan mindig sikeres, sőt a kullancs feje még véletlenül sem marad bennünk!


Itt az Őrségben ez jó paraszti tapasztalat útján terjedő módszer, nem is értem, hogy a média még hogy-hogy nem csapott le rá!

32. mese habbal (válaszként erre: 24. - 5bfba16667)
2011. máj. 27. 20:03

nekem enélkül is jó 7 hónapig..;) csak mindig lusta vagyok a következőt megvenni, mármint halogatom, és amikor kiszedek belőle egy kullancsot, akkor rohanok venni újat...

tudom, ez az én hibám...

2011. máj. 27. 15:44
Mi speckó csipesszel szedjük ki, de mikor még nem volt akkor sima csipesszel, tekerve. Kullancs elleni folyadékot kell használni, az a legbiztosabb megoldás.
2011. máj. 27. 15:43
A gyufa nem segített, kicsit mocorgott, de nem adta fel. A csipesszel ki sikerült szednem, rántással a feje is kijött. Csak ne legyen beteg.
29. Aranka2 (válaszként erre: 15. - Gitka)
2011. máj. 27. 15:37
Belőlem is így jött ki.
2011. máj. 27. 15:32
nekem is van pár kutyim.erdő mellett lakunk és vadász kutyuk is vannak.az egyik vadász pedig állatdoki.ha talál a kutyiba kullancsot ő széthúzza a szőrt és kitépi vagyis hirtelen kirántja.és még soha nem szakadt bele a feje.nekünk se a cseppek se a nyakörv nem jött be mert az erdőn mindég összeszed egy pár kullancsot főleg vadászatnál.
27. 41fdab80c1 (válaszként erre: 23. - Gitka)
2011. máj. 27. 15:31
A gyufa jó megoldás!!! Az Őrségben mindenki így csinálja, más semmi faxni.
2011. máj. 27. 15:21
Ha kiszeded vegyél bolhairtó nyakörvet,és aztán majd nem lesz több gond!Szerencsére nekünk csak 1x volt benne,azóta mindig veszünk és nincs baj!:):)
25. eaedab0e25 (válaszként erre: 19. - Hajnal89)
2011. máj. 27. 15:12

Ne csipeszelj, félő, hogy úgy beletöröd.

1. Vagy azt csinálod, hogy elhúzod a szőrt arról a területről, és olajos szivaccsal/pamaccsal körkörösen megdörzsölöd - így ugyan kipattan, azaz elengedi a kutyust, de állítólag olyankor benyomja a mérgét.


2. Megfogod azt az élősködő szemétládát, a tövében, és villámgyorsan kitéped.



Ne késlekedj, nem akarlak elkeseríteni, de az előző, 10 éves kutyusomat egy kullancs ölte meg... :(

24. 5bfba16667 (válaszként erre: 22. - Mese habbal)
2011. máj. 27. 15:11

Nekünk is kiltix van, és azt mondták a bótban, hogy ha havonta lemosod, lekeféled keményen, akkor 7 hónapig tökéletesnek kell hogy legyen. csak egy trükk:)


Amúgy a kiltix tényleg jóó. Erdő mellett élünk, és nincs panasz:)

23. Gitka (válaszként erre: 19. - Hajnal89)
2011. máj. 27. 15:10
Várjuk az eredményt! Remélem, a gyufa segít. Még én sem próbáltam amúgy.
22. mese habbal (válaszként erre: 18. - 5bfba16667)
2011. máj. 27. 15:09

végülis mindegy, a csavaráshoz is meg kell valahogy fogni, úgyhogy a szétnyomás veszélye így is úgy is fennáll...

itt nem butaságról van szó, sima idegrendszeri dolog, reflex... :)


én ammondó vagyok, hogy kenegetni tilos, sokáig bizgerálni tilos, gyorsan határozottan kell valahogy kiszedni húzva rántva csavarva (ha tudja gyorsan) akárhogy, csak legyen kint :D


de a gyufaszálra kiváncsi lennék, bár nem szeretnék több kullancsot a kutyámban, de egyszer ki kell próbálnom, hogy tényleg működik-e...

mondjuk nekünk a kiltix nagyon bevált.. évente 2-szer szokott kullancs lenni a kutyában, mindig amikor pont lejár a fél év, és még nem vettem új kiltixet...

2011. máj. 27. 15:09

bekenni bármivel tilos, mert elkezd fulladni, és a sebbe köpi azt, amit nagyon nem kéne, csavarni sem szabad, mert nyomod közben és ugyanaz történik, mint a bekenésnél.

szabályosan: körömmel, csipesszel óvatosan, nem szétnyomva - ahogyan itt már valaki leirta - közvetlen a bőr mellett megfogni,határozott mozdulattal kihuzni

2011. máj. 27. 15:09

Hajrá!


Majd számolj be!

2011. máj. 27. 15:08
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a vizes gyufafejet, ha nem jön, akkor csavarok egyet és egy határozott mozdulattal kirántom, azaz megpróbálom.
18. 5bfba16667 (válaszként erre: 13. - Mese habbal)
2011. máj. 27. 15:04

Én is így tudom, hogy az, ha a fej benne maradt, az nem baj, mert abban nincs méreg..


viszont ha a rántásnál szétnyomod a potrohot, na az a gáz. Amúgy a csavarást sem 17 percig kell szerintem, hanem 2-3-4 csavarás, és ennyi. Amilyen buta az az állat, csak nem reagál olyan gyorsan.. De én csak reménykedem:(

17. mese habbal (válaszként erre: 15. - Gitka)
2011. máj. 27. 15:04
na én is ezt írtam, csak te gyorsabb voltál :D
2011. máj. 27. 15:04
ja egyébként a foszforos kicsalogatást is hallottam már, bár még sosem próbáltam... ha jól emlékszem nedves gyufaszálvéggel kell körülötte körözni a kutya bőrén (ha a kutya hagyja :D), mert a foszfor szagára kijön a kullancs magától...
15. Gitka
2011. máj. 27. 15:03
Most olvastam, hogy egy gyufa fejét kell benedvesíteni, azzal körözni a kullancs körül. Jó közel. Az illat miatt ő maga dönt majd úgy, hogy kijön:) Próbáld ki, ezzel semmit nem veszíthetsz!
2011. máj. 27. 15:02
Akkor nem kenem.
2011. máj. 27. 15:02

ezen mondjuk sokat lehet vitatkozni, mert mindenki mást mond... én úgy tudom (van kutyám, és biológus vagyok, de amúgy ettől még nem tudhatom én sem, hogy mi az igazság, de én ezt hiszem el), hogy ha csavarod, akkor ingerled, és előbb köpi vissza a cuccot, amiben benne lehet kórokozó is... ugyanez igaz a fulladásra, vagyis a zsírral kenegetésre, hogy ezzel ingerled, és visszaböfögi a cuccot a sebbe... de van aki azt mondja a csavarással szakadhat bele a feje jobban...

és azt is hallottam, hogy a fej beszakadása okozza a legkisebb kárt, mivel ha a potrohát már leszedted, akkor a fejből semmi káros anyag nem tud belejutni a sebbe, a fejet meg a szervezet majd kilöki...

De az is tény, hogy nem lehet tudni, hogy egyáltalán eddig bejuttatott-e már kórokozót vagy sem... persze minél kisebb még, annál kisebb az esély rá...

12. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 9. - Salabakter)
2011. máj. 27. 15:00
Viszont ha bekened, akkor fuldoklik, így teleköpi az áldozatát az esetlegesen fertőző nyálával! TILOS bármivel is bekenni a kullancsot, ha nem akarsz beteg lenni!
2011. máj. 27. 14:58
Még nem próbáltam azt nézem hogyan fogjam meg. Akkor most csavarjam, rántsam, vagy kenőcsözzem? Vagy ahogy jön... Az állatorvos elég messze van és be kell jelentkezni hozzá jó előre.
10. salabakter (válaszként erre: 9. - Salabakter)
2011. máj. 27. 14:56
És igen,papírzsepivel fogva lágyan csavargatni,és enged.
2011. máj. 27. 14:54
Mi ugy szoktuk,hogy zsírral,vagy valami kenőccsel bekenjük,és mivel fulladozik,magától kijön.Így a fullánkja sem szakad bele.
2011. máj. 27. 14:54
Nekem csavarni tanította mind3 állatorvos, és még a kutyakozmo is úgy teszi.. Na most már komolyan érdekel:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook