Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 hetes vemhes a kutyusom... hogyan készüljek? fórum

8 hetes vemhes a kutyusom... hogyan készüljek? (beszélgetős fórum)


1 2
43. lisa65 (válaszként erre: 42. - Estelle)
2010. jún. 9. 16:41
Szuper! Ennek örülök, hogy minden rendben van a kutyusokkal! Irigykedem és további jó "babázást" kivánok.
2010. jún. 8. 22:34

Köszönöm a sok segítséget és a jó tanácsokat Nektek:))

Itt volt ma a Doki és megnézte a mamát és a piciket.

Azt mondta, hogy mindenki egészséges, és nagyon szépek a picik.

Szerinte se lesz szükség tápszerre.

Azért beszereztem a szoptatós tápot is+nagyon sok folyadékot adok neki ilyen meleg időben...

Marha husit főztem ma neki, és kap tejcsit is rendszeresen. ( a joghurtot is imádja:))

tegnap már leestek a köldökzsinórok is!!:)

már nem győzöm várni, hogy végre rám nézzenek, de ha már kinyílik a szemecskéjük, arról is teszek fel képet:))

41. Bcicus
2010. jún. 8. 12:59
8 kölyök nem olyan sok egy spaninak, simán fel kell tudnia nevelnie őket, ha nem jön közbe semmi egészségügyi gond.
40. lisa65 (válaszként erre: 34. - Estelle)
2010. jún. 8. 07:26

Gyönyörűek a kicsik! Ügyesek vagytok!

Nem lesz gond a 8 kutyussal, tudják szoptatni a mamák! Igaz a Mamának többször kell enni adni! És inkább a anyakutyus etetésére fektess nagyobb hangsúlyt, mint a kicsit hozzátáplálálára, (hogy etetni tudja a kicsiket ő)

Nekem ilyenkor nagyon szerette a tejet, sajtot, tejfölt. Van kimondottan szoptatós kutyiknak táp, esetleg azt is meg lehet próbálni. De szerintem ez nem fontos, az anyakutyinak sok vitamin kell most! Az állatorvos bztos tud valami jó vitamint ajánlani mostanra.

Nagyon szimpatikus, hogy minden kutyusnak van gazdája már!

2010. jún. 7. 17:11

Köszönöm szépen:)

Az elválás biztos nagyon rossz lesz, de Lujzi úgyis itt marad nekem.(majd vigasztaljuk egymást)

8hetes korukban terveztem, hogy elvigyék majd a gazdik a kutyusokat.

Sajnálni fogom őket, de mind a 8gazdi nagyon várja már a csemetéket, és tudom hogy jó helyre kerülnek, ahol meglátogathatjuk őket.

(pár gazdi az utcánkban van, így néhány kölyköt elég gyakran látogathatunk majd:))

38. Teodora196 (válaszként erre: 37. - Estelle)
2010. jún. 7. 15:57

Megnéztem a képeket. a babák szépek, és ahogy látom a táplálással sincs baj.Én úgy gondolom

nagyon lelkiismeretes gazdija vagy Lujzának.

Most minden segítségre szüksége lesz.

tudod mire gondoltam? Szerintem már most rosszul érzed magad a majdani elválás miatt. Haelfogadsz egy jó tanácsot legalább nyolc hetes kórukba add oda az új gazdinak őket, vagy majd később.

2010. jún. 7. 15:27

Feltettem a képeket:)) (bocsánat a késésért)

Köszönöm a gratulációt, de a kutyusomat illeti:))

A kutyusom neve Lujza (Lulu, Lujzi, Törpilla...):)

36. Teodora196 (válaszként erre: 35. - Estelle)
2010. jún. 6. 16:28

Gratulálok a babákhoz, úgyik voltatok. Látod milyen az állatiősztőn? Hát sok anya tanulhatna tőlük. Mikor nekem voltak babák, sokszor jó volt elnézni milyen odaadóan gondoskodnak a kőlykeikről, és a későbbiekbe hogy tanítják őket.

Lehet kapni állateledelesnél tejport a kicsiknek, a megfelelő cumival, és űveggel. Az űveg drágább, mint a táp, de megéri talán áldozni rá, mert jó lesz később is. Ha szépen esznek és fejlődnek, nincs nagy szükség a tápra, mert az anyatej a legjobb nekik. Az anyatejhez meg hogy tőbb legyen, van valami táp, de nem tudok róla mondani se jót, se rosszat.Eszik már a mama kutya? Egyébként a nevét már leírhatnád ide, hogy mégis tudjuk. Egyébként kőszi a jlet amit küldtél, és várjuk a képeket.

2010. jún. 6. 14:59
Estére fent lesznek a képek, addig még csinálok egy párat:)))
2010. jún. 6. 14:51

Megérkeztek a kutyababák!!!!


Tegnap reggel 7kor kezdődött, és délután 2kor érkezett meg az utolsó pici.

Minden rendben ment, végig mellette voltam (amit igényelt is).

Nagyon ügyes volt és megevett/megivott mindent..(placenta,burok,stb.)

Végig simogattam a buksiját+pociját, jelzett mindent. (a kezemet odaszorította a pocijához a fejével, amikor nyomni kellett)

Bevallom az első 2 picinél jobban izgultam, mint ő, de hamar megnyugodtam. :))

Hétfőn jön hozzánk a doki, és megvizsgálja őket+a mamát:)

8kölyök született, és nagyon aranyosak!!!

Felteszemem őket a képeim közé nézzétek meg!:)

minden kölyöknek van már szerető gazdija, de szerintetek ennyi picit fel tud nevelni a kutyusom?

Lehet, hogy tápszerre is szükség lesz? 8 kutya azért elég sok. Milyen árban vannak a tápszerek? Az én kutyusomnak 6 testvérkéje volt, és nem kellett tápszer.

Mivel táplálnátok az anyakutyust, hogy sok teje legyen?

Eddig elég volt, és figyelem a picik pociját és szép kerekek:)

Nálunk 2 napja nagyon jó idő van, és sütkéreznek a kiskutyák is. Ilyenkor kint vannak a hátsó teraszon, ami szúnyoghálós, és tiszta.

Egy nagy fehér ládában vannak, amiben ki tudnak mindannyian terülni (a mama is). Vannak váltás plédjeik, és nagyon elégedettnek tűnnek.:))

Esténként viszont nagyon lehűl a levegő, és bent vannak a nappaliba(innen nyílik a hálóm), ahol begyújtok a kandallóba ha kell.

Eddig nem piszkosak, a mama szőrét is lemostam szülés után(hasán,fenekén,lábán).

Nagyon boldog vagyok, és már várom, hogy rosszalkodjon ez a 8kölyök:)))

33. Bcicus
2010. jún. 4. 22:56

Nem azért , de ezeket a kérdéseket nem fedeztetés elött kellett volna feltenni.

A kutyák 58-63 napra ellenek. Az 55. naptól érdemes mérni a hőjüke, ha 1 fokot esik a hőmérsklete akkor 24 órán belül elleni fog.

A kicsik mindenképpen bent legyenek. Egy ellető ládában, aminek a szélén perem van, ha netán ráfeküdne a mama az megvédi őket.

Naponta párszor kell alattuk rongyot cserélni, az első 3 hétben másdolog jó esetben nincs velük. A hozzátáplálást 3 hetes korban kell elkezdeni 5 hetesen már elég csak a száraztáp beáztatva, de lehet, hogy már áztatni sem kell.

8 hetes korig kell az enyjukkal lenniük. Ha jó idő van és más állat nemjár a kertben és nem is tudnak kiszökni akkor 4-5 hetesen mr ki lehet engedni őket. Az első 2 hétben de minimum 1 infra lámpát kell föléjük rakni, de vigyázni kell, hogy ne túl közel, hogy a mama ne süljön meg.

Ellésközben ha láthatóan még van benne kutya, de 2 órán keresztül nem történik semmi akkor irány a doki. Vagy ha láthatóan nem tud szüni valamiért.

Pl nincsenek elég erős tolófájásai, vagy nem tudja kitolni a kicsiket, mert szük a medencéje. stb. Köldökzsinrórt érdemes levágni és lekötni, nemhagyni, hogy letpékedje, mert így sokkal kisebb az esélye a köldöksérvnek, a placentát hagyni kell megenni.

2010. jún. 4. 21:53
ujitsd fel a lakast es vegyel pellusokat!
2010. jún. 4. 18:39

Nagyon jó kiscsapat jőtt itt őssze a szülés segítésére.

Látod mostmár mi is izgulunk. Várjuk a bébiket.

30. caffi (válaszként erre: 1. - Estelle)
2010. jún. 4. 16:53

Szia!Nem olyan régen ellet a kutyim(yorki)....mivel panelban lakunk.....így a konyha volt a szülészet.....kerestem neki egy nagy tv-és dobozt.....ellés előtti napokban már magától bement!

Pedig ö mindig velem alszik.....62-ik napon ellet.....nem kellet segítenünk,olyan ügyesen levezényelte a szülést egyedül....tudta h mit kell csinálni a burokkal,és a köldökzsinórral.....

Nem járt nagy mocsokkal.....utána kihívtuk a dokkert,adott neki méhösszehúzót,még vártam egy picit h a váladék kiürüljön a kutyiból,majd tettem alá tiszta rongyokat!

Fürdetni nem lehet őt még egy jó darabig.....de nem fog össze kenni semmit,hisz első napokban úgy kell kivenni a dobozból h egyen meg pisiljen....magától nem jött ki az én kutyim!

Most más nem jut eszembe....de kérdezz nyugodtan ha tudok szívesen segítek!

29. lisa65 (válaszként erre: 28. - Estelle)
2010. jún. 4. 16:43

Hát jól időzitetted a "szülési szabadságodat"!-))

Legalább tudsz bennük gyönyörködni!

Biztos nagyon szépek lesznek a kis gombócok.-))

Csináltatok ultrahang vizsgálatot? Vagy mondta az állatorvos, hogy kb. hány kutyira számithatsz?

2010. jún. 4. 16:31

Írni fogok, megígérem.

Imádni fogom őket, ha megszületnek, picike spánielek lesznek:)

már 1 éve ismerjük a picik papáját+ a gazdit, és azóta tervezzük őket.

Az én kutyusom fekete, a párja pedig a szőke herceg.:)

Nagyon szép mind a 2 kutyus. (az én kutyusomnak is barna+fekete szülei voltak, de ő a papájára ütött.)

Biztosan nagyon édesek lesznek.

Ha meglesznek teszek fel képet, és megírom, hogy zajlott a nagy nap. Most 2-3 héten keresztül biztosan itthon vagyok, így pont jó időben érkeznek majd:)

27. lisa65 (válaszként erre: 26. - Estelle)
2010. jún. 4. 16:22

Elhiszem, hogy nagyon várod! Nekem többször volt már kiskutyám és nagyon csodás dolog!

Dalmata, vizsla, labrador kicsijeim voltak eddig. Most viszont van egy csodaszép ordas német juhász kutyusom is, akinek már meg van a párja, de csak jövő tavasszal pároztatjuk őket. Meg kell mondanom én is nagyon várom.

Az anya kutyustól függ majd, hogy mikor engedi megnézni a kicsit idegeneknek is. Kiváncsi vagyok nagyon és ha megszülettek a kicsit ugye irsz majd?

2010. jún. 4. 16:17

Rendben, köszönöm a sok segítséget.

Elolvastam az oldalt amit ajánlottál, és nagyon jó.

Megígérem, ha meglesznek a kölykök, teszek fel képeket:)

Már nagyon várom, hogy megérkezzenek, és a gazdijelöltek is nagyon izgatottak.

Persze az első időkben még csak én meg a mamájuk leszünk velük.

:)

25. lisa65 (válaszként erre: 22. - Estelle)
2010. jún. 4. 16:05

Hát akkor örülök, hogy nő a család! -))

Bármi van a lényeg, hogy ne ijedj meg! Eltelhet több óra is a két kutyakölyök születése között, ezen sem kell meglepődni. Közben kinálhatod az anyát vizzel, vagy tejjel is.

24. lisa65
2010. jún. 4. 16:03
Napközben ha kell tudok neked segiteni bármiben ha ide irsz privit!
23. lisa65
2010. jún. 4. 16:02
Remélem ha meglesznek a kutyusok, csinálsz róluk egy képet, hogy mi is megnézhessük őket! -)))
2010. jún. 4. 16:02
Kettesben élünk a kutyusommal, így nem lesznek majd körülöttünk mások.
21. lisa65 (válaszként erre: 19. - Estelle)
2010. jún. 4. 16:01

Meg fogja oldani,nem lesz gond vele.

Viszont miután az első ellése jobban oda kell rá figyelni és nyugtatni ha nagyon nyugtalan. Általában ellés előtt már nem esznek, nem fogadnak el ételt sem. Ez még most jutott eszembe.

20. lisa65
2010. jún. 4. 15:59
De ha elolvastad azt a linket amit leirtam, akkor ott mindent leirnak!
2010. jún. 4. 15:59

A kutyusomnak már olyan nagy a pocija, hogy nem tudja magát nyalogatni hátul. Ez problémát jelenthet?

Ez lesz az első ellése,és az állatorvos mindenképpen meglátogat minket az ellés után.


Köszönöm a segítséget:)

18. lisa65
2010. jún. 4. 15:57
Ja és nagyon fontos, hogy amikor szül a kutya ne legyetek sokan körülötte, csak a gazdája! Más ne is érjen a kiskutyikhoz hozzá, mert előfordulhat (bár ez is ritka), hogy utánna nem úgy gondozza a kicsit ahogy kell.
17. lisa65 (válaszként erre: 15. - Estelle)
2010. jún. 4. 15:55
Szülés előtt a mocorgás is abba fog maradni egy kicsit. Ha a ládában az anya kényelmesen elfér, bár szerintem egy tejesláda kicsi ehhez, akkor nem lehet gond.Általában egy 2x2 méteres ládát szoktak elletőnek használni. De ha van a lakásban pl. előszobában egy sarok amit el tudsz választani akkor a földön ugyan igy almot rakva alá elférnek. Ne félj nem lesz kosz, mert az anya mindent feltakarit és hagyni is kell, hogy megegyen és feltakaritson mindent, mert az kell a tejelválasztásához is.
16. lisa65
2010. jún. 4. 15:52
A szoptatás a kutyáknál is méhösszehúzó hatású, ugyhogy nem lesz gond!
15. Estelle (válaszként erre: 8. - Lisa65)
2010. jún. 4. 15:51

Egy olyan tejes ládát készítettem neki amiben kényelmesen elfér, és szalmát raktam bele, arra pedig egy puha plédet, amit eldobhatok ha megérkeztek a picik.

Szoktam figyelni a pociját, rajtatartani a kezem, és a szokásos mocorgásokon kívül, még semmit nem éreztem:)

14. lisa65
2010. jún. 4. 15:51
Ha megszült a kutyus, mindenféleképpen kell hozzá állatorvost hivni, mert ő nézi meg, hogy minden kijött - e a kutyusból, és akkor ő ad neki injekciót is és a kölyköket is megnézi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook