Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
362. Sly7105 (válaszként erre: 356. - MelisUK)
2012. márc. 6. 12:23
Soha nem engedtek semmilyen csábításnak? Oké megvan a luxus autó, meg a luxus lakás... ez remek és nagyon kivételes, ritka. De folyton korlátokat állítani magunk elé, a vágyainknak nemet mondani, csak azért, hogy gyűljön a pénz hónapról-hónapra, a következő luxus-valamire... én nem biztos, hogy ettől boldog lennék. De ugye erre nincs recept, mindenki másként csinálja, másként látja jónak. Ja! az autó tényleg szép!!
361. Kira88 (válaszként erre: 359. - MelisUK)
2012. márc. 6. 12:11

Az élvezeti cikk ebből látszik, hogy mindenkinek mást jelent. Neked pl. a túrázás, biciklizés az élvezetes, csak nehogy azt mondd, hogy ezekhez nem kell pénz :))


A mondandóm lényege nem az volt, hogy vegyünk édességet, meg cigit, mert az boldoggá tesz, hanem az, hogy akkor lesz boldog és elégedett az ember, ha a szükségleteket kívül /étel, fűtés sbt./ arra is tud nyugodtan költeni, ami boldoggá teszi. Ez valakinek a túrázás, valakinek a mozi, másnak meg az, ha minden vasárnap étteremben eszik. Mindenkinek más. A lényeg, hogy legyen miből! És ne arra keressünk, hogy a számlákat letudjuk...erre gondoltam.

360. MelisUK (válaszként erre: 125. - De Luca)
2012. márc. 6. 12:07

:) Na igen, ez tényleg nevelés kérdése. Én is csak lesek, hogy milyenek a mai gyerekek, hogy milyen hisztiket vernek a boltokban. De egyáltalán nem a gyerekek tehetnek róla, hanem a szüleik. Ők nevelik ilyenné őket. Emlékszem, hogy én is kaptam persze édességet, de mindig jutalomként. Pl amikor nagymamámmal a kórházban órákig várnom kellett, hogy végre sorra kerüljön, akkor azt mondta nekem, hogy ha jó kislány leszek és nem hisztizek, kivárom vele szépen, hogy sorra kerüljön, akkor utána elvisz fagyizni. Mint a kisangyal, úgy vártam vele. :)

Meg szerintem az sem egy jó dolog, hogy minden vásárlásnál a gyerek édességet kap, ráadásul a legtöbb gyereknek már a kifizetés előtt fel kell bontani, mert nem bírják kivárni, hiszti hiszti hátán. A szülő beleneveli a gyerekbe az édességet, pedig kaphatnának gyümölcsöt is...

359. MelisUK (válaszként erre: 104. - Kira88)
2012. márc. 6. 11:56
Vannak olyan élvezeti dolgok is, amikre nem kell fizetni, vagy legalábbis nagyon minimálisat. Pl eljárni túrázni, vagy csak szimplán egy erdei séta a családdal, megspékelve mondjuk szalonnasütéssel, biciklizés, nekiindulni a nagyvilágnak és új helyeket, új tájakat felfedezni, ahol addig nem voltunk, közben fényképeket készíteni. Barátokkal közösen grillezni valahol, elmenni tópartra vagy folyópartra. Szerintem nem emeli az életszínvonalat az édesség és egyéb élvezeti cikkek. Persze időközönként drágább mulatságokat is érdemes beiktatni, mint pl a színház, de pl egy se tenném be a lábam.
358. beata21bea (válaszként erre: 345. - Smudlaagi54)
2012. márc. 6. 11:44
sajna nálunk a bevétel alapból kevesebb, mint a kiadás....
357. csgybzs (válaszként erre: 356. - MelisUK)
2012. márc. 6. 11:38
Dettó.
356. MelisUK (válaszként erre: 36. - De Luca)
2012. márc. 6. 11:34

Olvasgatom a hozzászólásokat egészen a legelejétől. Végre találtam valakit, aki úgy gondolkozik, mint mi (a párom és én)! :)

Mi sem tartunk igényt bizonyos dolgokra, nem dohányzunk, nem kávézunk, nem piálunk, nem járunk szórakozóhelyekre, hanem összeülünk a barátokkal, a munkahelyet igyekszünk úgy intézni, hogy közel legyen, nincs tv-nk. Bár nekünk a joghurt alap élelmiszer, mivel segíti az emésztést, minden reggelihez hozzá tartozik. De nem drága joghurtokat veszünk, hanem tesco gazdaságosat, meg mikor már 1-2 nap múlva lejárnak, azokat nálunk semmi pénzért adják, 15-20 forint 4 joghurt, az semmi pénz. Megvesszük amennyi csak van és elfér nálunk, aztán megy a fagyasztóba. Este kivesszünk egyet-egyet, másnap reggelre kiolvad. :) Ugyanígy rengeteg kajcsit szoktunk venni, amíg a fagyasztóban van hely, addig tömjük. :)

Nagyon sokáig gyalog jártunk munkába, fölöslegesen mi se telefonálgatunk. Házi koszton élünk, méghozzá nem úgy, hogy lássuk csak mit szeretnék és ahhoz ezt meg ezt venni kell még, hanem megnézem mi van itthon és abból mit lehet készíteni. Egy héten egyszer, nagyon max kétszer vásárolunk. Bevásárló listánk van, az alapján vásárolunk, nem engedünk a csábításnak. Így gyorsabban is megy a vásárlás és mindig minden megvan. Amikor valamit elhasználtunk, azt felírjuk a listára, szóval tényleg mindig minden van itthon, ami kell. :) Volt, amikor nagyon kevés pénzből éltünk meg, akkor tanultuk meg igazán, hogy hogyan kell spórolni. Nameg természetesen a szüleink is arra neveltek, hogy meg kell fogni a pénzt, nem elszórni. Mára már nem kevés jövedelmünk van, inkább le se írom, hogy mennyi. Bizonyos luxusoknak engedünk, mint luxus autó, legdrágább tapéta, nem laminált lap, hanem igazi tölgyfa hajópadló, és minden luxus, ami az otthonunkat érinti, de csak azért, mert már megtehetjük. Olyan jó fizetésünk van, hogy kp-ra tudunk luxus autót venni, szóval ha már mindig is ez egy álom volt, akkor megvalósítottuk. De az álom autó és az álom lakás mellett ugyanúgy spórolva élünk, mint ezekelőtt. Ha a mosópor akciós, akkor veszünk csak, de akkor többet, hogy semmiképp ne kelljen drágábban venni, mert az pénzkidobás. Ugyanúgy nézzük a leértékelt dolgokat, az első, hogy oda megyünk a boltokban. Többen is kérdezték ismerőseink, hogy már hogy megvan a lakásunk, ugye már nem spórolunk úgy? Ugye már nem a leértékelt dolgokat vesszük. A válaszunkra meghökkennek az emberek. Pedig így lehet spórolni. Attól, hogy több lett a jövedelmünk, még spórolunk. Igazság szerint minél több a pénzünk, annál inkább félünk, ha nincs elég félretéve. :) Az ad biztonságot, ha tudom, hogy hónapról hónapra több és több pénz van félretéve.

Egyébként a legmeglepőbb sok ismerősünk számára az, hogy milyen autót vettünk. Akik nálam nagyobb főnökök a munkahelyemen, akik területi vezetők, egyiküknek sincs olyan jó kocsija, mint nekünk. Szóval vannak tőlünk jobban kereső emberek, akik albiban laknak és semmire se futja, mert elszórják a pénzt. Rengetegen így élnek a környezetünkben. Mindig kocsmázni járnak, meg eljárnak kajálni, kész kajákat vesznek amit csak meg kell mikrózni és társaik. Így bizony nem lehet spórolni. Ha így élnénk, akkor nekünk se futná luxus autóra ebből a fizetésből se.

2012. márc. 6. 11:23
én a csekkek befizetése után teszek félre a gyerekek ruháira 4000-t havonta, de még ezen felül is az aprót kiveszem.(százasnál kisebbet) így apránként gyűlik nekik és ezen felül teszek félre egy tízest hóvégére, mert mindig akkor betegszik meg valamelyik gyerek, de ezen felül is teszek még plusz félre 3ezret amihez igyekszem nem nyúlni
354. csgybzs (válaszként erre: 340. - A14deb9047)
2012. márc. 6. 11:02

Én a megmaradt összeget nem szoktam elosztani, hanem leválasztok belőle összegeket, kajára, tankolásra, sacc kb. A főzést mindig egy hétre előre összeírom, így célirányosan hetente csak azt veszem meg, ami az adott ételhez kell. Így jól lehet kalkulálni.

Nekem szerencsére nem kell fillérezni, de jó dolognak tartom a kiadás/bevétel vezetést. Kiszámítható lesz tőle az élet, könnyebb a napi rohanásban is.

353. MelisUK (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2012. márc. 6. 10:52
Igen-igen. Apum egy volt munkatársa szokta mondogatni, hogy nem az a lényeg, hogy ki mennyit keres, hanem hogy ki mennyit tud félre tenni. És bizony előfordul, hogy akár a minimálbéres is több pénzt félre tud tenni, mint egy nagyon jól kereső ember. Mindez hozzáállás kérdése az élethez.
352. Szélike (válaszként erre: 351. - Bnedora)
2012. márc. 6. 10:31
Az anyagi nehézség miatt vettük számba. De sajnos ez sem oldja meg a problémát.
351. bnedora (válaszként erre: 349. - Szélike)
2012. márc. 6. 10:26
Feltétlen számolni kell és mindent figyelembe venni. Én, ha tehetném, biztos nem adnám be bölcsibe a gyermekemet. Más kérdés, ha a munkahely megtartása miatt kényszerül az ember visszamenni dolgozni.
2012. márc. 6. 10:15
Szétnézek az ajánlott fórumon ésa taktikákat számba veszem.
2012. márc. 6. 10:14
Számba vettük hogy visszamegyek dolgozni, de a gyed és a fizetés között 20 e ft a különbözet. Azt elvinné az ovi sé a bölcsödei étkezés. És akicsi 8 hós még.
348. invisible (válaszként erre: 340. - A14deb9047)
2012. márc. 6. 10:08
Ezt kezdem én is praktizálni és tanulni,egyedül két iskolással nekem is folyik ám ki az a kevés ami be jön pedig mindenki mondja hogy én nagyon spórolós tipus vagyok ;)de valahol valami el romlott ...
2012. márc. 6. 10:07
Ezt nem értem?
2012. márc. 6. 10:04

Nálam is elfolyt minden pénz, mindent elolvastam, hogy mit tehetek. A megoldás számomra az lett, hogy elkészítettem a saját excel táblázatom, amiben benne van minden kiadott összeg, a hónap eleji induló, majd záró összeg. Minden blokkot elrakok és este bevezetem ebbe a táblába, ami magától vonja le a meglévő összegből, így pontosan látom, hogy mennyi pénzünk van még.

Kezdetben nagyon nehéz volt, kb. 2 hónapig szenvedtem, hiányos volt a beírásom, de rákaptam az ízére, s kb. 2 éve így csináljuk, még megtakarításunk is bőven van (pl: kifizettük egy összegben a diákhitelt).

Ami nekem még bevált, hogy előre megtervezem a következő napi vacsorát (ez a fő étkezésünk és ezt visszük másnap dolgozni), bevásárló listát írok és nem csábulok el a boltban. Múltkor megnéztem, hogy egy laza hónapban, mikor a férjem többször rendelt ebédet, mert nem maradt a vacsiból 18.000 Ft-ot buktunk.

345. smudlaagi54 (válaszként erre: 337. - Szélike)
2012. márc. 6. 10:03

Amit most is megcsinálhatsz,fogsz egy pappírt,amire ráírod a bevételeket,hogy mennyi fizut kaptok.Aztán összeírod rajta az állandó kiadásokat,számlákat.A kettő közti különbségből meglátod mi az ami megmarad,amit kajára,meg egyebekre(?) költhetsz.

Nekem is van egy füzetem,amibe írom mikor mire költök,posta,csekkek befizetése,piac,bolt,stb.

Érdemes otthon össze írnod hogy mit akarsz venni,ha lehet havi egy bevásárlás,és aztán csak tej,kenyér,felvágott,friss zöldség!És otthon főzni,mert olcsóbb mint a mirelit,meg egyéb kaják.És ha kevesebbet mész a boltba,kevesebb a kísértés.Ha teheted,és van helyed,érdemes elrakni nyáron dolgokat,mert jóval olcsóbbak és finomabbak!

344. Szélike (válaszként erre: 342. - B4c06bc553)
2012. márc. 6. 09:59
Ez ami nyomaszt hogy szép lassan a megtakarított pénz elkoptt. Az autóra, a gyereknek cipőre...
343. Szélike (válaszként erre: 340. - A14deb9047)
2012. márc. 6. 09:58
Az a baj, hogy ezen már túlvagyunk és ígysem jövünk ki. De ha vissza mennék dolgozni hamarabb dolgozni akkor meg az ovi és bülcsi költsége elvinné azt
342. b4c06bc553 (válaszként erre: 339. - B-evice)
2012. márc. 6. 09:57
Ha nincs megtakarított pénzed, akkor csakis az étkezésen tudsz spórolni. Ott kell lejjebb adni, ha még lehet.
341. Szélike (válaszként erre: 339. - B-evice)
2012. márc. 6. 09:56
Annyira így van nálunk is. Sajnos engem ez érzelmileg annyira megvisel, hogy már az isemrőseim is kérdezték "Nem mosolyogsz annyit baj van? "
2012. márc. 6. 09:55

Összeírni a havi kötelező kiadásokat és a teljes bevételt. Utána ami marad összeg, elosztani 30-cal (amennyi a napok száma egy hónapban). Ebből tudod, mennyit költhetsz átlagban naponta). Ajánlatos hetente egy napot beiktatni, amikor nem vásárolsz.

Megkeresni azokat az üzleteket, ahol tudod, ez vagy az általában olcsóbb valamennyivel, mint a másikban. Bizonyos akciókat (1-t fizet, kettőt kap, stb.) nem kihagyni! Ha marad valamennyi összeg, abból nem árt venni egy fogkrémet, tusfürdőt, mosogatót, stb. venni pluszban. Így mindig lesz egy tartalékban. Azt sem árt bevezetni, hogy egy napon csak egyszerűbb étkezés van: legyen az bundáskenyér, gombafasírt, paprikáskrumpli virslivel, stb. Ha csinálsz egy húslevest, a főtthús jó másodiknak is, csak paradicsom vagy almamártás mellé, stb.

339. B-evice
2012. márc. 6. 09:48
én sem tudom sajnos beosztani, mert hiába számolom ki, bevétel-kiadás, etc., valami váratlan kiadás mindig közbejön.. :(
338. de Luca (válaszként erre: 327. - Irgum-burgum)
2012. márc. 6. 09:48
Csak így tovább!
337. Szélike (válaszként erre: 334. - B4c06bc553)
2012. márc. 6. 09:48
Egy idő után ( 2 hét) kiakadok a vezetésétől, de megpróbálom végigcsinálni. :(
336. eritrea
2012. márc. 6. 09:47
A fórum címe: Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből!
2012. márc. 6. 09:47
Ok megnézem.
2012. márc. 6. 09:46

Háztartási könyvet vezess! Ez bejött eddig még mindenkinek.


Abban felsorolod, hogy mik a kiadásaid.

Leírod, hogy a havi rezsikre mennyit kell félretenned, és a többiből gazdálkodhatsz.

Minden vásárlást is írj fel, mert csak így látod majd, hogy mi az, amit nem lett volna olyan szükséges megvenned.

2012. márc. 6. 09:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook