Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. márc. 6. 14:46
A legtébb ember azért csak tengődik, főleg itt a környezetemben, mert hiába van normális jövedelmük, ami elég lenne a rezsire, kajára, lakásra, emelett tele vannak kölcsönökkel - amit sokszor /tisztelet a kivételnek/ szükségtelen dolgokra, a flancolásra vesznek fel. Ezért ahogy jön a fizu, úgy is megy el...
391. csgybzs (válaszként erre: 390. - Sly7105)
2012. márc. 6. 14:45

Tudok mondani példát... megveszi a BMW-t, aztán a kúton 2.000 ft-ért tankol bele, vagy utángyártott alkatrészeket tesz bele.. hitelre vesz karácsonyi ajándékba plazma tévét, stb.......


Szerencse és hozzáállás vegyesen.

390. Sly7105 (válaszként erre: 389. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 14:42

Úh, ezt nem értem... hogyan él valaki látszatból jól, közben pedig nyomorog...?

De persze igaz, hogy hozzáállás kérdése, de én akárhogyan is állok példul a munkámhoz nem fogok többet kapni egyik hónapban sem. Szerencse kérdés is sokszor. Szerintem.

389. csgybzs (válaszként erre: 388. - Sly7105)
2012. márc. 6. 14:35
Na ezzel vitába szállnék viszont. Mert ismerek olyat aki semmit nem kapott, sőt.... inkább alátettek, mégis végigcsinált mindent amit akart és ma már nagyon jól keres. Szerintem ez hozzáállás kérdése is. Sokan szeretnek sopánkodni, hogy jaj, nincs pénzem... sokan szülnek felelőtlenül gyerekeket, anélkül, hogy kikalkulálnák, hogy hosszú távon is belefér-e nekik (mert igenis el kéne tudni fogadni, hogy van, akinek nem fér bele), ... megpróbálnak a látszatnak élni, közben meg nyomorognak....
388. Sly7105 (válaszként erre: 387. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 14:27
Bizony-bizony, meg hogy milyen alappal indul.., mit kap esetleg otthonról, amit nem kell saját erőből előteremteni, stb.stb.
387. csgybzs (válaszként erre: 385. - Sly7105)
2012. márc. 6. 14:26
Ez igaz. Bár a kérdés az, hogy kinek mennyi felé kell a pénzt elkölteni.
386. Jasmine24 (válaszként erre: 383. - MelisUK)
2012. márc. 6. 14:20
Most adtal egy jo otletet! TV-nk az nekunk sincsen, pontosan azon okokbol kifolyolag amiket emlitettel. Projector-t viszont akkor mi is veszunk, igy elvezetesebb lesz az hazimozi! :)
385. Sly7105 (válaszként erre: 383. - MelisUK)
2012. márc. 6. 14:15
Szerintem a BMW-re nem ezért futja... Kell hozzá a luxus fizetés is!
384. de Luca (válaszként erre: 378. - MelisUK)
2012. márc. 6. 14:13
De ennek a felfogásnak a megítélése igencsak kettős. Egyfelől én is gyakran kaptam az ívet, hogyan tudok így(?) élni (miközben mindenem megvan), másfelől viszont igen nagyvonalúan költök, ha kell valami, akkor meg persze jön a "könnyű neked". Nekem nem könnyű, csak szerencsés vagyok a neveltetésem és felfogásom miatt. Mert ami miatt mások már összeomlanának, az engem csak csiklandoz.
383. MelisUK (válaszként erre: 379. - Sly7105)
2012. márc. 6. 14:13

A legtöbb embernek lcd, led vagy plazma tv-je van, méghozzá jó nagyképernyős. Nem kevés pénzbe kerülnek ezek a készülékek. Aukciós oldalon kb 4 évvel ezelőtt vettünk licitálva új Dell márkájú kivetítőt, 30 ezer forintba került. Azóta is azt használjuk, maximálisan meg vagyunk elégedve vele. Az egyetlen hibája, hogy nincs távkapcsoló hozzá, de meg tudjuk rajta nyomni azt a fránya ki és bekapcsol gombot. Átlagos embereknek van asztali számítógépük, nekünk van laptopunk. Azért volt először laptopunk, mert albérletben éltünk, kicsi és mozgatható számítógépre volt szükségünk, így lett laptopunk. Mivel a párom programozó matematikus, így mindig is ragaszkodott a jó gépekhez, szóval nem a leggagyibb, legolcsóbbat vettük meg, viszont egy hasonló kaliberű asztali számítógép drágább lenne, mint a laptopunk. Nem csak boltból lehet venni, hanem a boltok outlet-es honlapjain is. Az ilyen helyeken olyan gépek vannak, amik hibásak voltak, de ki lettek javítva. Kb fele áron lehet így laptopot venni, mint boltban.

Szóval összességében egy átlagembernek van tv-je, arra előfizetése, számítógépe és internete, nekünk meg egy laptopunk outlet boltból és egy kivetítőnk aukciós oldalról, meg internetünk. Vajon melyik is az olcsóbb? Az utóbbi. Talán ezért és hasonló dolgokért futja bmw-re. :)

382. Sly7105 (válaszként erre: 381. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 14:12
Nem arra gondoltam, hogy ha valakinek nincs, akkor azért nincs, mert nem engedheti meg magának. Hanem arra, hogy akiknek VAN, azoknak átlagban a TV a jellemző. És ez akárhogy is nézzük mindenképpen pénzkérdés.
381. csgybzs (válaszként erre: 379. - Sly7105)
2012. márc. 6. 14:07
Ezt nem lehet általánosítani. Nekünk sincs tévénk, és nem azért mert nem engedhetjük meg magunknak. Nincs rá szükségünk...
380. MelisUK (válaszként erre: 377. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 14:05

Szerintem az embereknek rá kéne ébredniük, hogy attól nem jobb egy termék, mert szebb csomagolásban van. A csomagolás csupán reklám, minél szebb, annál drágábban eladható a termék. Tényleg jók és minőségiek a tesco-s termékek, meg még sok bolt saját termékei is. Sokszor még jobbak is, mint az agyonreklámozott termékek. Volt is szó arról, hogy a dm-nek a napteje mennyivel jobb mint más naptejek. Különféle márkás naptejeket vetettek tesztek alá és a dm-es nyert.

A tesco termékekre visszatérve, tényleg nagyon jók, minőségiek, mégis rengeteg helyen olvastam már, hogy nem lennének képesek meginni a tesco kólát, mert ki tudja mi van benne... A párom imádja a kólát, hosszú évek óta tesco kólát iszik és egyáltalán nem szégyelli. Az egyik volt főnököm vacis új bmw-jében is ott virít mindig a tesco zsebkendő, méghozzá jól látható helyen. Nem szégyen, olcsó, és jó. Ha neki is más lenne a beállítottsága, akkor márkás zsepit venne, márkásat minden kajából, de ismerem, tudom, hogy nem így tesz. Ezért is tellik neki a flancos autóba és csak azért is kibiggyeszti a tescos zsepijét. :)

379. Sly7105 (válaszként erre: 378. - MelisUK)
2012. márc. 6. 14:00
Átlagembereknek TV-jük van és nincs kivetítőjük, laptopjuk, mint ahogy átlagos a fizetésük is... talán ezért is nincs mindenkinek BMW-je:)
378. MelisUK (válaszként erre: 374. - De Luca)
2012. márc. 6. 13:55

Régebben hozzászóltam egy hasonló témához, ott is a spórolásról volt szó. Rengetegen lehordtak, mert felvetettem számomra nagyon jól bevált ötleteket. Mindenki azzal jött, hogy ezek lemondások. De igazából nem. Ezt te is jól látod, ha mások is belátnák, akkor könnyebben tudnának előre haladni. Igazság szerint pl azzal, hogy nincs tv-nk, nem mondtunk le a filmek okozta örömről, hanem kivetítőn nézzük a filmeket a laptopról, nem kell pl igazodnunk ahhoz, hogy mi mikor kezdődik, nem kell egy másfél órás filmet 2 és fél óráig nézni a buta reklámok miatt és mivel a reklámokat se látom, így nem vásárolok sok hülyeséget, amikre nincs is szükségem, csak a média nyomja az ember fejébe az igényt.

Örülök, hogy te is értelmes módon állsz az élet nagy kérdéseihez. :)

377. csgybzs (válaszként erre: 375. - MelisUK)
2012. márc. 6. 13:50
Na igen, ezek az új tesco-s kaják is megérnek egy összefoglalót. Pl. a nagy lila zacskós ropija, imádjuk mindketten, nem találtam még finomabbat. A saját márkás színes termékeik én úgy tudom, hogy ugyanazok, amik az angol teszkókban is vannak, és nagyon jók. Már megtaláltam ott a legolcsóbb tésztafajtát is, ami klasszisokkal jobb bármelyik Gyermelyinél....
376. MelisUK (válaszként erre: 370. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 13:48
Igazad van, mértéklettel de minden van az életünkben. Nem is kívánnánk, hogy minden vasárnap valahol kajáljunk. :) Volt, hogy egy hétig nálunk voltak a párom szülei, majd az én szüleim. A két hét alatt így kétszer voltunk mekiben, kétszer indiaiban, kétszer kínaiban. Már kb fél éve történt ez, azóta se tudtuk még rávenni magunkat, hogy elmenjünk kajálni valahová, olyan elegünk lett belőle. :)
375. MelisUK (válaszként erre: 368. - Sly7105)
2012. márc. 6. 13:46

Nem fosztom meg magam az apró örömöktől, hisz pl imádok enni, szerencsére jó tehetségem van sütéshez is és főzéshez is. Ez mindennapos örömforrás. Gyümölcsünk minden nap van itthon, újabb örömforrás. Filmezés, újabb örömforrás. Aerobikozás, újabb örömforrás.

Azok, amiket te soroltál: kézkrém - az orvossal íratom fel, ingyen van. Joghurt - korábban írtam, hogy minden reggeli része a joghurt, hisz egészséges, segíti az emésztést, a mindennapi végtermék kialakulását. Habos kávé sütivel a plázában - nem szeretem a kávét, az ízét se, meg a fejem is megfájdul tőle, sütit finomabbat sütök, mint amit venni lehet (dolgoztam cukrászként is egyébként, pedig tanári diplomám van) és jobbára egy nagy adag megvan egy szelet süti árából, plázázás - arra meg nincs igazán időm, akkor megyünk, ha ruhát akarunk venni. Igazán az a tömeg se vonz, tényleg csak akkor megyünk, ha akarunk valamit, vagy ha szimplán nics más dolgunk és leugrung, hogy van-e valami jó cipő, nadrág, stb akciósan.

Írtad, hogy te is az akciósat keresed, de néha megvennéd a minőséget. Én pl ruházatban maximálisan odafigyelek a minőségre. Vannak bizonyos márkák, amik drágábbak és nem ok nélkül. Tovább tartanak, mint a kínai, méghozzá annyival, hogy még olcsóbb is így. Élelmiszerből meg igazán akkor veszünk márkásat, ha pl hétvégi féláras akcióban van a Lidl-ben, vagy valami egyéb akció. Egyébként ha nincs semmi jó akció, akkor jó a tesco-s, aldi-s, lidl-ös termék is. Nemcsak olcsók, de minőségiek is, annyi, hogy kinézetre nem feltétlenül olyan tetszetősek. De pl a tesco ketchup-pal nem ér fel egyik márkás se - legalábbis nekünk. :)

Volt, hogy próbát tettünk egy bizonyos töltött keksszel, ami van tesco gazdaságosban és márkásban. Felbontva teljesen ugyanúgy néz ki, sőt, még a tescos csomagolásán rajta is van, hogy ez meg az a cég gyártja a tesconak - ugyanaz a cég, mint a márkásé. A tescos nyert, mert az frissebb volt, így sokkal omlósabb, finomabb volt. :)

374. de Luca (válaszként erre: 373. - Sly7105)
2012. márc. 6. 13:37

Nevetségesnek tűnhet a példa, de igaz: gyerekkoromban soha nem kaptunk zsemlét, kiflit, mert a kenyér ára tömegre kivetítve olcsóbb. Kérdezhetnéd, hogy én most mit eszem, válasz, egyáltalán nem veszem se kenyeret, se zsemlét, ha mégis kéne, akkor nyilván - mivel nincs családom - maradok a zsemlénél. Továbbra is azt mondom, hogy még abból is lehet faragni, amin az emberek inkább már gúnyolódnának. Lásd a fenti példát.

Kifejtettem már vagy 20 hozzászólásban, mit jelent a spórolás adott anyagiak mellett, másnak ez lemondás, én viszont továbbra is azt mondom - és nem érdekelnek a demagóg vádaskodások -, hogy mindenre telik, amit szeretnék. Ezt nem nagyképű vagdalkozásnak szánom, ez tény.

373. Sly7105 (válaszként erre: 372. - De Luca)
2012. márc. 6. 13:30
napi szintű kiadások? Nézzük csak: minden nap bemegyek a boltba zsemlét venni és felvágottat, zöldségfélét, amiből másnap csomagolok a gyerekeimnek. Aztán ha valami kell az aznapi kajához. Ebből ugyan még mit faraghatnék le? Várj, igazad van! Néha a pénztárnál leveszek egy rágót vagy egy csokit...
372. de Luca (válaszként erre: 369. - Sly7105)
2012. márc. 6. 13:28

Nem terveztem, hogy ehhez a topichoz az életben még egyszer hozzászólok, de nem bírom megállni.

De igen, menne!

Irgum-burgum is ráállt a spórolásra és úgy tűnik, megy neki.

A napi szintű és gyakori kiadásokat kell nagyon átgondolni, ennyi a titka, nem több. aztán már bőven marad tivornyára is. Komolyan! :-)

371. Sly7105 (válaszként erre: 370. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 13:28
Értem. Mi csak jeles alkalmakkor megyünk - bár az utóbbi időben sajnos nem - étterembe. Nemsokára ballag a fiam a középiskolában. Épp most osztottam/szorztam: nem tudom a családot étterembe invitálni... nagyon sokba kerülne, így otthon fogok "robotolni" Persze nagyon szívesen!
370. csgybzs (válaszként erre: 368. - Sly7105)
2012. márc. 6. 13:26
Szerintem ez pont az a dolog, amit ő is megenged magának. Ő inkább gondolt a felesleges éttermi kajálásokra minden vasárnap (de x időnként belefér nekik is), vagy mit tudom én.... mértékletesen, de mindent... ugyanarról beszéltek, csak a másik végén fogjátok meg. :)
369. Sly7105 (válaszként erre: 365. - MelisUK)
2012. márc. 6. 13:22
Őszintén gratulálok ehhez. Nekem sajnos nem megy, be kell lássam.
368. Sly7105 (válaszként erre: 366. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 13:20
Én nem a harácsolásra gondolok, hanem a hétköznapi apró kis örömökre, amitől megfosztja magát. És ez lehet egy kézkrém, vagy egy joghurt, vagy egy habos kávé és egy sütivel a plázában. Tudatosan kell élni, ez igaz. Én is sok mindenben az akciósat keresem és vásárolom, pedig néha megvenném a minőséget, de sokszor ok nélkül drágább, mint a másik, ami legalább van olyan jó.
367. a14deb9047 (válaszként erre: 348. - Invisible)
2012. márc. 6. 13:15
Nemrégiben nagyon megkívántam a mexikói hamburgert: hazamentem és sütöttem szalmakrumplit :) Megspóroltam jó 400,-Ft-ot, vettem rajta egy nagy sampont. Egész évre letudva;
366. csgybzs (válaszként erre: 362. - Sly7105)
2012. márc. 6. 12:51
Szerintem a harácsolás nem ugyanaz azzal, hogy az ember tudatosan él és kizárja a feleslege tényezőket az életéből. Nem biztos, hogy ez olyan lemondás, mint amire Te gondolsz. persze ez az én véleményem.
365. MelisUK (válaszként erre: 362. - Sly7105)
2012. márc. 6. 12:48
Persze időnként engedünk a csábításnak, de összességében odafigyelünk a spórolásra. :)
364. MelisUK (válaszként erre: 361. - Kira88)
2012. márc. 6. 12:33
A túrázást szinte kivétel nélkül a családommal a lakásunkhoz nagyon közeli (kb 200 méter) erdőben csináltuk és a mai napig is eljárunk, ha meglátogatom őket. :) Erre megfelelnek a használt ruhák, meg egy használt cipő, amit már amúgy nem venne föl az ember. Szóval nem igazán kell hozzá pénz, csak idő, közös idő. A biciklizéshez is annyi pénz kell, hogy legyen a bicód, de ez nem egy folyamatos kiadás, mint pl a heti egyszeri vendéglőben kajálás. Persze kinek mi a kikapcsolódás, a szórakozás, de ki lehet próbálni új dolgokat, amik kevesebbe kerülnek, lehet, hogy még jobban éreznétek magatokat egy közös baráti túrán, mint egy vendéglőben eltöltött este után. Egészségesebb is és olcsóbb is. Szerintem tudja formálni az ember az érdeklődési körét. Ha nem akar annyi pénzt költeni, akkor talál az ember olyan szórakozási formákat, amik olcsóbbak, vagy akár ingyenesek.
363. MelisUK (válaszként erre: 197. - Sz.Izolda)
2012. márc. 6. 12:28
Pontosan. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook