Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
212. mandella (válaszként erre: 210. - De Luca)
2011. dec. 22. 16:09

igen, én sem gondolnám, hogy kipróbálták, de sajnos a mai tejek, a boltik tapasztalatom szerint csak úgy alszanak meg, ha

1. zsírosabbak

2. ha teszek hozzá egy-két kanál joghurtot :-)


magától nem

211. mandella (válaszként erre: 209. - Dolores007)
2011. dec. 22. 16:07
no akkor jó - mert a napi tejszelet BOLTI gyümölcsjoghurt és túró rudi híve én sem vagyok
210. de Luca (válaszként erre: 208. - Mandella)
2011. dec. 22. 16:07
Látod, pl. az aludtej rendben van. Sajnos én még olyat nem hallottam a mai kisgyermekes anyukáktól, hogy hagyták volna a tejet megbuggyanni (mert inkább kiöntik, mint hasznosítanák), irány a bolt, aztán "hegyi" kefír, mert az drágább és menőbb.
209. Dolores007 (válaszként erre: 207. - Mandella)
2011. dec. 22. 16:06
Nincs gond a bemásolt résszel - azon felül, hogy mostanában eléggé vitatják, hogy ha egy állat a saját borja számára termel tejet, az valóban megfelel emberi tápláléknak -, csak nem hiszem, hogy minden nap tejszeletet, gyümijoghurtot, túró rudit, meg más édes vackot kéne adni a gyereknek étkezésen felül. Az, hogy reggelire kefírt vagy joghurtot eszik kiflivel, nem esik bele a napi plusz 150 ft-ba, az rendes étkezés.
208. mandella (válaszként erre: 206. - De Luca)
2011. dec. 22. 16:04

szerintem elbeszélünk egymás mellett. én nem luxuscikkeket mondtam, CSAK joghurtot, ne egyoldalú legyen a táplálkozás (tej, kenyér, felvágott), hanem pl. a joghurt beépítésével változatos(abb).

gyerekkoromban pl. én gyakran ettem aludttejet (házilag), ma is csinálnék, ha megaludna a bolti tej... (a házitejet nem szeretem)

207. mandella (válaszként erre: 205. - Dolores007)
2011. dec. 22. 16:02

igen, én is ezt mondom

csak azt akartam mondani, hogy a joghurt is legyen része - elnézést, ha félreérthető volt, ezt a bemásolt részt csak úgy hirtelen találtam

206. de Luca (válaszként erre: 203. - Mandella)
2011. dec. 22. 15:56
Ha a gyereknek nem adnának a szülők annyi szemetet (szénsavas üdítő, rágcsálnivaló(?) (már a szót sem értem), akkor a bélflórája is rendben volna. Nem fogtok tudni meggyőzni ezeknek a másodélelmiszereknek a fontosságáról. Nem az egészséges mivoltát vonom kétségbe, de nem értem, ha valakinek nincs pénze, akkor miért ad a gyerekének luxuscikket. (Most hagyjuk a "nem volna szabad, hogy ez luxus legyen" kezdetű hozzászólásokat. Nem kellene, hogy így legyen, de az.) Generációk nőttek fel a mai viszonyokhoz képest szegénységben itthon is. Szerintem rendben volt a bélflórájuk, az én felmenőimnek mindenképpen, és nekem is.
205. Dolores007 (válaszként erre: 203. - Mandella)
2011. dec. 22. 15:53
Be lehet építeni a napi étkezésbe ezeket, nem kell azon felül adni őket.
204. Dolores007 (válaszként erre: 202. - De Luca)
2011. dec. 22. 15:51

Ha valaki szórja a pénzt, akkor úgyis meg fogja magyarázni, hogy miért fontos ezt tennie, akármit csinálsz. Amíg ilyen a felfogás, addig úgysem fogja meg a pénzt, úgyhogy kár fecsérelni az időt.


1. Nem kell minden nap az étkezéseken felül ennie a gyereknek. Minek? Éhes még? Akkor kevés a kaja? A szeretetet máshogy is ki lehet mutatni. Nem mondom, hogy soha, de mindig??

2. Apa nem issza meg a vizet, mert fáj a poci. Ízesített ásványvizet iszik, vagy üdítőt? Szerintem a kólát is csapvízből csinálják, érdekes, hogy az ízesítőanyagok hozzáadásával már nem bántja a gyomrot. Annyi, hogy Apa nem akar részt vállalni a spórolásból. Egyedül meg nem megy. Ennyiből így főleg nem. Két ember kell hozzá.

3.Ha kevés a pénz, még a tartozásokra sem jut, akkor apának ne legyen dugipénze söröcskére,+előző rész vége.


Ha ezek nélkül nem megy, akkor tovább folyik a pénz, mert nincs meg igazából az akarat a megállítására.

203. mandella (válaszként erre: 202. - De Luca)
2011. dec. 22. 15:48

igenis egyen joghurtot (is) a gyerek, de persze ne ezeket az édesített szarokat úton-útfélen, de a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz szerintem fontos


A tej és tejtermékek a gyermekek táplálkozásának alapját kell, hogy képezzék. A tej különösen előnyös élettani hatásokkal rendelkezik, mert tápanyag-összetétele jó minőségű. Valamennyi esszenciális aminosavat tartalmazza, bár metioninból a szükségesnél egy kicsit kevesebbet, így a folyékony tej nem alkalmas komplettálásra. Zsírtartalma finom eloszlású, nélkülözhetetlen zsírsavakat is tartalmaz, könnyen hasznosítható formában. Cukortartalma a laktóz nevű diszaharid, amellyel időnként meggyűlik a gasztroenterológusok és dietetikusok baja, a tejcukor-érzékeny betegek esetében. Legfontosabb kalciumforrásunknak tekinthetjük a tejet, és belőle készült élelmiszereket. Kiváló forrása a B2-vitaminnak, az A- és D-vitaminnak is. Nem csoda, hogy ilyen remek alapanyagból olyan finomságot lehet készíteni, mint a joghurt.


A joghurtok alapja a pasztőrözött tej. Jellegzetes ízüket és állományukat a készítésükhöz felhasznált mikroorganizmusoknak köszönhetik, amelyek a tej alkotóelemeit, elsősorban a tejcukrot bontva tejsavat és aromaanyagokat termelnek. Joghurt készítéséhez kizárólag tejsavbaktériumokat tartalmazó joghurtkultúrát használnak, ezért is tartozik a joghurt a savanyított tejkészítmények közé – a kefirrel egyetemben. Joghurt előállítható natúr változatban, habosított formában joghurthabként, és gyümölcsvelővel vagy aromával ízesítve gyümölcsjoghurtként. Állagát tekintve a megszokott krémszerű változaton kívül a folyékonyabb, ivójoghurt változatban is találkozhatunk vele a polcokon. A joghurt eredetileg juh-, kecske- vagy bivalytejből készült, mára azonban a tehéntej 99%-ban átvette ezt az alapanyag-szerepet.


A savanyított tejkészítmények zsírtartalma, így a joghurté is a kiinduláskor használt tej zsírtartalmával megegyezik. A laktóztartalom biztos, hogy csökken, hiszen a mikrobák tevékenységük során tejsavat készítenek belőlük. Éppen ez magyarázza, hogy a laktóz bomlástermékei, vagyis a glükóz és galaktóz a kiindulási mennyiségnél több lesz. Mindezekből az következik, hogy néhány laktóz intoleranciában szenvedő beteg probléma nélkül tudja fogyasztani a savanyított tejtermékeket, míg mások, akiknek toleranciaküszöbük alacsonyabb, ezt sem tudják megemészteni. A galaktozémiás betegek állapota biztos, hogy romlani fog a savanyított termékektől. A gyümölcsjoghurtok szénhidrátot is tartalmaznak szacharóz, glükóz, és fruktóz formájában. Sajnos, a cukrot tartalmazó joghurt-készítményeket a cukorbetegeknek kerülni kell. A gyümölccsel dúsított változatok vitamin-, ásványianyag- és rosttartalma növekszik. A probiotikus joghurtok nagy mennyiségben tartalmazzák az emberi egészséget jótékonyan befolyásoló ún. probiotikus baktériumokat.


A probiotikumok lényegében élő baktériumok, amelyek velünk szimbiózisban élnek a bélcsatornánkban. Ez az együttélés mindenkinek jó. "Ők" segítik a bél normális működését, egyesek vitaminokat termelnek, mások segítik az emésztés folyamatát, mi pedig tápanyagot és élőhelyet biztosítunk számukra. Ez a jótékony hatás különösen fontos gyerekek esetén, mivel náluk gyakran előfordul hasmenés vagy székrekedés. A probiotikus joghurtok mindkét problémára megoldást jelenthetnek, mivel a bél normál működését teszik lehetővé. Ezen kívül tartalmaznak számtalan prebiotikumot, vagyis olyan tápanyagokat (cukor, ásványi anyagok), amelyek a baktériumok tevékenységéhez szükségesek. Sajnos, ha orvosi rendelvényre antibiotikumot vagyunk kénytelenek adni a gyereknek, ezt a természetes bélflórát teljesen ki tudja pusztítani, lévén ők is baktériumok, mint ahogy a megfázást okozó ágensek is. Ilyenkor az alapbetegség elmúltával még jó ideig megmaradhatnak az emésztési panaszok: puffadás, hadfájás, székelési problémák stb. Ezeket a tüneteket a gyerekek sokkal rosszabbul, nehezebben és fájdalmasabban élik meg, mint a felnőttek. A fentiekből egyenesen következik, hogy amint lehet, adjunk a csemeténknek minél több probiotikus joghurtot, akár natúr, akár ízesített vagy akár ivójoghurt formájában.

202. de Luca (válaszként erre: 201. - Varganikolett01)
2011. dec. 22. 15:39

"...ne haragudj,de nehogy ne vehessen már meg a gyerekének napi 100 forintért valamit..."


De! Vegyen neki tejet, kenyeret, vajat, felvágottat.

Mi ez a degeneráltság, hogy mindenki pudingot és joghurtot etet a gyerekével? Pudingot kb. évente 3-szor láttam, a joghurtról mégcsak nem is hallottam. Az ég szerelmére, ezek nélkül lehet élni!

201. varganikolett01 (válaszként erre: 197. - Sz.Izolda)
2011. dec. 22. 15:31
ne haragudj,de nehogy ne vehessen már meg a gyerekének napi 100 forintért valamit. a nasit már kifejtette,hogy nem csak csoki,meg cukor.joghurtot vagy pudingot, ilyenekre is gondolt nasi alatt.nem gondolom,hogy ha nekem lesz gyerekem,akkor nem fogok neki venni ilyeneket. Nyílván Te is megveszed,vagy megfogod venni. és ez 3000 ft egy hónapba.
200. Ami.
2011. dec. 22. 15:25
Jó,azért ne menjünk ennyire vissza,h beszélgessünk tv helyett...oké,mi is ritkán nézzük,meg sokat beszélgetünk,de nem gondolom h luxus lenne egy televíziót fent tartani.Néha jó esténként megkapcsolni,mondjuk mi legtöbbet dvd-nézésre használjuk.Ugye ez is javaslat a mozi ellen,de tv nélkül nehezen menne.Az meg h minden kikapcsolódást vonjunk meg magunktól,akkor minek élünk?Semmi élvezet nem lesz benne,monoton dolgozok,feladom a csekkeket..szerintem senki nem ilyen életről álmodozott.
199. Bcicus
2011. dec. 22. 15:12
Hát ennyiből nem csoda, hogy nem tudsz félre rakni, ez nem pénz elfolyás, ennyiből megélni is nehéz lehet, hanem lehtetlen.
198. Sz.Izolda (válaszként erre: 197. - Sz.Izolda)
2011. dec. 22. 15:09
napi 100-at akartam írni, nem 10-et...
2011. dec. 22. 15:09

Egy-két dolog van, amit nem értek, mindenféle bírálgatási szándék nélkül írom, egyszerűen csak felteszem a kérdéseimet.

1, cigiről leszokni nagyon hasznos lenne, úgy anyagilag mint egészségileg. Rengeteget spórolnál, én nagyon szurkolok!!

2, mit jelent az, hogy a Párod megtart magánál vmennyi pénzt? Ugye ezt Te írtad? (túl sok kommentet olvastam, kavarodnak) Ez az ő munkakörülményeit figyelembe véve számomra indokolatlan.) A napi 10 Ft nassolás is összegyűlik havi szinten, s nem túl egészséges, inkább napi egy narancs vagy alma, talán anyagilag ugyanaz, de sokkal egészségesebb, kevesebbet lesz beteg, hosszabb távon anyagilag is megéri, főleg máshogyan.

Azt már csak nagyon halkan mondom, hogy 20 ezret fizetni egy tv javításáért nekem irtó soknak tűnik. Jobb az élet tv nélkül, a beszélgetés ingyen van és megéri az időt:)

Szeretettel írtam, de tényleg!

196. Ami.
2011. dec. 22. 14:47

Igen ez a baj,hiába van tartalékod,tuti közbejön valami,vagy betegség,vagy bedöglik valami.Én most fogorvosra gyűjtök 30 ezer lesz,még szerencse h nem fáj,így meg tudom várni míg lesz rá pénzem.Kocsi műszakija 21ezer,és mindig találnak vmit,most egy 30ezreset,nah a januári tartalék majd erre megy.

Az a baj jön valami,és hozzá kell nyúlni.


És a kormány igenis sok mindenért hibás,nézzük most a szocpolt,igénybe akartuk venni,de csak új építésűre lehet használt panellakásra nem,hát kössz,arra meg nincs pénzem,és aminek van,az sztem nem szorul rá annyira a szocpolra.Ugyh senki ne mondja h az állam semmiért nem hibás,és magunk vagyunk az oka.Sokan dolgoznának ha lenne hol.

2011. dec. 22. 13:34
És mivel tudtam,hogy a telek ilyen szar neki,megpróbáltam volna félretenni,de bedöglött a tv,20 e ft volt a javítása,szemüveges lett a gyerekem újabb 20 e ft.Ha ez nem lett volna így év végére,az a pénz megmaradt volna.
2011. dec. 22. 13:31

Na most az a helyzet,hogy az én pénzem az a fix.Ebből fizetem a lakbért a rezsit a bérletet az ovodát,és ekkor veszek a gyereknek cipőt vagy ami szükséges,de csak ha tényleg kell.A párom kőműves...

remélem ennyi elég,nyáron meló,télen állás,és hiába keres másik munkát nem talál.tehát amit ő kap,abból kell megélni.Most 3 hete nem dolgozik,1-2 napos munkát talál,de az nem sok:-(nyáron is ha esik az eső nem tud menni.Ilyenkor kölcsön kérés van,már ha van kitől.És itt a karácsony egy forint nélkül.Egyébként meg tényleg sok mindent köszönhetünk a miniszterelnök uraknak!

193. irgum-burgum (válaszként erre: 132. - Winny)
2011. dec. 22. 13:18
Te azt hiszed,hogy ezzel tömöm a gyereket?Szerintem ezzel nem ártok a gyereknek?Vagy a joghurt is egészségtelen?
192. mandella (válaszként erre: 181. - B235ac96d5)
2011. dec. 22. 11:18

hát jól hangzik mindenesetre

szerintem én januártól elkezdem így, aztán meglátjuk

olyan jó lenne félretenni!!

191. smudlaagi54 (válaszként erre: 178. - Mandella)
2011. dec. 22. 09:33

Én eleve úgy írom össze,ahogy megyek be a boltba,úgy szedem össze a cuccot,ami kell.

Csoportosítva vannak az áruk,élvezeti cikkek,papíráruk,nehéz áru,hús árú,itthon menet közben csoportosítva írom össze a cuccot,ami kell,indulás előtt még körülnézek a kamrában,nem felejtettem-e el még valamit.És nekünk egy ilyen bevásárlás ráadásul,közel 40 km kocsival,mert még így is olcsóbban vásárolok.

190. adbefc7882 (válaszként erre: 159. - Kira88)
2011. dec. 22. 09:04

Szia!

Ne haragudj, de óriási butaságot írtál azzal a mondattal, hogy minden ember a maga szerencséjének kovácsa...

Igenis a kormányt okolom és van rá okom!

Ápolónő vagyok, tüdőosztályon, tbc-s betegek közt dolgoztam, a belem kihajtottam annyit túlóráztam és éjszakai pótlékokkal, délutáni és ágymelletti pótlékkal EGYÜTT a fizetésem nem volt több max. 90 ezernél, de már ahhoz is szerencse kellett...

Mi úgy tudtunk a kollégákkal spórolni, hogy 3-4 reggelivel mindig többet küldtek a konyhások és a munkahelyen mi azt ettük, gyakran egész héten csak margarinos pirítós és tea volt a kajánk. Még az 50 ft-os ásványvizet sem vettük meg, tökéletes volt a kórházi tea.

Emellett, bár nem tűnik soknak,a cigi is rohadt drága. Nem túl régen raktam le, és nem az anyagi oldala miatt, de így is látom, mennyit spórolok azzal, hogy a 600ft-ot nem fújom ki az ablakon.

Hozzáteszem, hogy úgy tudtam egész szépen megélni, hogy egy vállalkozóval eljártam egy másik kórházba dolgozni, ahol a vállalkozó zsebbe fizetett egy bizonyos napi bért.

9 hónapon keresztül havi 25-26 napot 12 óráztam,aminek megint csak hátrányai voltak, mert jött a napi liter energia ital, az 5-6 kávé, állandó fáradtság, stb.

Egyik vonzza maga után a másikat.És a betegeket mosolyogva el kellett látni, akkor is, ha üvölteni és sírni lett volna kedvem az álmosságtól, fáradtságtól.. Nem mindenki tud elhelyezkedni egy multinál, vagy irodában, ahol 8órát ledolgozik egy légkondis teremben saját számítógéppel, stb-vel..


Az az ember, aki a saját szerencséjéből magasabb életszínvonalat tud magának biztosítani, az nagyon becsülje meg a munkahelyét, de sajnos nem ez a norma itt, M.o.-on.

189. 07c4794583 (válaszként erre: 188. - Dolores007)
2011. dec. 22. 07:26
ja hát az más, a házi, azt egy hetesen is elcsócsálom :)
188. Dolores007 (válaszként erre: 187. - 07c4794583)
2011. dec. 22. 02:40

Nekünk kilós kenyerünk van. Kettőnkre.

Anyós süti, még 4 nap múlva is pöpec az íze. Egy bolti xarra sem cserélném el a 4 napos kenyerem. :) Csak rozs, meg tönkölyliszt van benne. Nem malátával meg kávéval van színezve.

187. 07c4794583 (válaszként erre: 186. - Globus)
2011. dec. 21. 23:58

én sose eszem másnapos kenyeret

de nálunk nem véletlen a 300 g-os standard kenyér - még fél kilós is alig van, kilósat meg aztán pesten láttam utoljára.. minek egy kiló kenyér? max ilyen ötfős csalásnak esetleg

186. globus (válaszként erre: 185. - B235ac96d5)
2011. dec. 21. 23:52

Mi csak lisztből és cukorból szoktunk többet venni, ez max. 10 kg. Ennél többet tárolni sem tudnánk. Sokat ér, ha a család meg tudja enni a másnapos kenyeret, péksüteményt. Eléggé idegtépő lenne minden reggel elkúszni 2 db zsemléért... bár ismerek olyant, aki képes rá.

Nálunk a kenyér neuralgikus pont, mert e téren az ízléseket összevetve, sajnos távolabbi üzlet terméke a nyerő.

185. b235ac96d5 (válaszként erre: 184. - Globus)
2011. dec. 21. 23:39

Attól függ, mekkora a település:)

De akkor is megér egy hétvégén egy nagyobb bevásárlás pár órát. Én megyeszékhelyen lakom és a bevásárló központok (Cora, Obi, Aldi, Praktiker, Lidl, Penny, Spar, Family Center Tesco) viszonylag közel vannak egymáshoz (nagy bánatukra)

Én a hónap elején, ahogy már említettem, nagy bevásárlást csinálok. (az előre kimazsolázott helyeken) Így aztán hónapközben nem kell futkosnom 1-1 kg lisztért.

184. globus (válaszként erre: 182. - B235ac96d5)
2011. dec. 21. 23:28

Ez attól is függhet, hogy az ember mennyire ér rá kujtorogni. Nem biztos, hogy pár kg lisztért érdemes átbumlizni a város túlsó felére: benzinpénz, buszjegy, az időről nem beszélve.

Igencsak erősnek kell lenni, hogy az ember ilyenkor egyéb, nem akciós termék vásárlásának ellenálljon. Márpedig akkor gyakran elveszik a vámon, ami a réven jött.

183. 99a172a973 (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2011. dec. 21. 23:27
A mai világban kinek nem???
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook