Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek mi a véleménye Apple laptopokról, MacBook.stb? Megéri az árát, vagy annyi pénzért jobbat is lehet kapni? Segítsetek! fórum

Kinek mi a véleménye Apple laptopokról, MacBook.stb? Megéri az árát, vagy annyi pénzért jobbat is lehet kapni? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2
46. sune
2011. febr. 15. 07:43

megéri ha nem vagy kezdő számitógépes :D

+ nagy előny ha zenész , fotós, egyszóval valamilyen művész vagy. :D

de végülis az apple inkább divat cucc mint a channel :D

45. a8bb58bccc (válaszként erre: 44. - Emagdi)
2011. febr. 14. 22:41

..és az is tuti, hogy majd kardjába dől egy nem-Mac-től, szóval azért előtte nem árt felkészíteni lelkileg (szerintem)... De úgy gondolom nem Ő tehet róla egyedül, hogy nagyok az igényei, és itt a korosztályára gondolok.

Mindenesetre ismerek olyan 14 évest, aki a Mac-el kezdte (szülők megengedhették maguknak), és a kreativitását olyan szintre fejlesztette, hogy ebből él meg. Szóval ha jó a táptalaj, érdemes befektetni.

Én egyébként mindkét típusú gépet használom rendszeresen, de ha valamit gyorsan akarok elintézni, véletlen sem a Wind. alapút kapcsolom be, ahol mindenféle telepítések meg hülyeségek vonják el figyelmemet, ja: ráadásul több perc mire végre használhatom!

44. emagdi (válaszként erre: 43. - Eracska02)
2011. febr. 11. 16:26
hát akkor tuti az a menő náluk a suliban vagy a baráti körben:))
43. eracska02 (válaszként erre: 42. - Emagdi)
2011. febr. 11. 15:58
Nem tudom hogy örülne e neki, mert a mac-ot nem a párom találta ki hogy megveszi hanem a keresztlánya kérte hogy neki olyan kell! :)
42. emagdi (válaszként erre: 40. - Punka)
2011. febr. 11. 15:43

ez igaz:)

lehet, hogy egy csajos pink fedelű mini laptopnak pont ugyanúgy örülne egy 14 éves, mint az ötször annyiba kerülő macbooknak

41. emagdi (válaszként erre: 37. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:42

hát, végülis ha a keresztszülőknek nem gond megvenni, és szívesen adják, akkor miért ne:)

a mai világban a laptop már igazából mindennapi használati tárgy, persze nem feltétlenül kell annak a legdrágább macbooknak lennie, abban egyetértek:)

de ha valaki rám tukmálna egyet, hogy fogadjam el ajándékba (bármilyen alkalomból), hát én sem tiltakoznék :D

40. punka (válaszként erre: 37. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:29

Vannak azok a kicsi, 10"-os laptopok (netbook), 70 ezer körül. Elsô gépnek, meg arra, amire egy 14 évesnek kell, arra tökéletes. Ràadàsul mindenféle színekben van :)

És ezt Apple-rajongóként mondom.

39. eracska02 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2011. febr. 11. 15:28
Nem az én testvéreim a barátomé! :) Ja hát igen pont fiúnak ajánltam egy kicsit cikki, de ez van!
2011. febr. 11. 15:26
Ez a beszélgetés kezd rossz irányba elmenni :-)
37. eracska02 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2011. febr. 11. 15:26
Hát azt nem tudom hogy vennének e neki, de szerintem igen, csak nem mindegy hogy a szülei veszik meg azt a drága dolgot vagy pedig a keresztszülő és 8. ballagásra, akkor érettségire meg diplomára mit fog kérni! Szerintem nincs is szüksége még laptopra, van otthoni asztali gépjük, az miért nem elég még neki! :) Érettségi után megértem, ha megy fősulira hogy kér egy laptopot de így! :) Nekem ez a véleményem!
36. punka (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2011. febr. 11. 15:25
Ráadásul egy pasinak :D
35. emagdi (válaszként erre: 34. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:23
szegény testvéreid, ha tudnák, hogy internetes fórumokban "árulod" őket! :)))))))
34. eracska02 (válaszként erre: 32. - Egzotikum)
2011. febr. 11. 15:20
Bocsika érte!! :) Szabad lány nincs a családban, mivel csak fiúk vannak, nincs lány testvér! :) :) :)Tényleg bocsika, ez egy kicsit cikki! :)
33. emagdi
2011. febr. 11. 15:19
kicsit olyan ez az apple, mint mondjuk a dizájner ruhák. ott is az a kérdés, hogy megéri-e valakinek megvenni többszörös áron az azonos funkciójú terméket, csak azért mert az kicsit talán szebb, vagy jobban van összerakva, de ugyanazt tudja mint egy kínai sorozatgyártott ruha:)
32. Egzotikum (válaszként erre: 30. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:19

Ki kell hogy ábrándítsalak, kicsit sem vagyok lány.

Egyébként nem izgatnak a fiúk. Még ha szabadok, akkor sem :-)

31. emagdi (válaszként erre: 25. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:16

gyanítom, hogy egyébként is vennének a gyereknek laptopot, a ballagás csak egy ürügy, hogy akkor arra kapja.


amit én gondolok: azért a mac felhasználók (főleg itt európában) egy kicsit sznobizmusból veszik az apple termékeket:) nem mondom, hogy nem jók a cuccok, vagy hogy nem barátságos a kezelőfelület, mert az. meg hát persze nagyon szépek is:)

de rendesen túlárazottak, szóval akinek mondjuk számít az ár, az inkább "hagyományos" pc-t vagy laptopot vegyen:) akinek nem annyira számít, az meg mac-et, mert hogy szép meg trendi:)

30. eracska02 (válaszként erre: 28. - Egzotikum)
2011. febr. 11. 15:15
Jó nem izgatlak! :) De miből gondoltam én azt hogy te lány vagy, mi van ha fiú? Én meg itt a fiúkat ajánlom itt neked! :) De remélem csajszi vagy?!!? :) Mert akkor hangsúlyozom szabadok! :)
29. punka
2011. febr. 11. 15:09
Azta, nekem nem is volt 8-dikas ballagàsom :-O
28. Egzotikum (válaszként erre: 27. - Eracska02)
2011. febr. 11. 15:03
Hű teeee, ne izgass! :-)
2011. febr. 11. 14:54
Végül is van két szabad fiú testvére a páromnak!!! :) :) :) :P
26. Egzotikum (válaszként erre: 25. - Eracska02)
2011. febr. 11. 14:47
Leköteleznél :-)
2011. febr. 11. 14:46
Igazatok van, én is most tanulok Fősulin, és se gimis se nyolcadikos ballagásra nem kaptam semmi olyan nagy értékes ajándékot mind egy laptop! A mostani Laptopomat, is most kaptam meg idén mert a tanuláshoz szükséges, és a párom megvette! Ja kedves egzotikum, a párom családjáról van szó, de ha gondolod kerítek egy helyet neked!! :) :)
24. Egzotikum (válaszként erre: 22. - Eracska02)
2011. febr. 10. 15:35
Én most fogok diplomázni, nincs esetleg egy szabad hely a családban? :P
23. Reno77 (válaszként erre: 22. - Eracska02)
2011. febr. 10. 15:32

Egy nyolcadikból ballagónak egy csokor virág is elég...

Anno mi a nyolcadikos ballagásra maximum egy kis ezüstláncot kaptunk vagy egy fülbevalót... Jesszus, miket kapnak egy gimis ballagásra manapság? Kocsit? Szilikoncicit?


Nem érzem magam öregnek, de ez még nekem is fura.

2011. febr. 10. 15:04
Köszönöm az infókat! Lényegében azt vettem le az egészből, hogy az mac áráért vehetek olyan tudású pc is mac! Végül is nem nekem kell, én meg vagyok elégedve a saját Acer laptopommal! A párom keresztlánya szeretne ballagásra olyat kapni, de én úgy vagyok vele egy 8 dikból ballagó lánynak elég egy ilyen is ami nekem van, és nem olyan drága! :) Láttam én pc ben is szépet!
21. Egzotikum (válaszként erre: 20. - Reno77)
2011. febr. 10. 13:32

1. Abban igazad van, hogy aki pl. nem játszik, nem fotosoppol, nem videószerkeszt, nem 3d tervez stb. az nem használja ki a PC teljesítményét.

Árban viszont sokkal jobban jársz, ugyanis a játékokat leszámítva gyakorlatilag *mindenből* létezik ingyenes, profi szintű program.


2. Ingyenes, egyszerű vírusirtót használok. Rendszeresen letöltök, netezek, torrrentezek. Legutóbb úgy 8 éve volt vírus a gépemen.


3. Ezt igazából a topikindítónak címeztem.

Abban megegyezhetünk, hogy vannak olyan felhasználók, akiknek a Mac egyszerűsége többet ér, mint a PC testreszabhatósága, bütykölhetősége, univerzális alkalmazása. Ha a topiknyitó ezek közé tartozik, és a pénz nem számít neki, akkor érdemes Mac-et vennie.

20. Reno77 (válaszként erre: 16. - Egzotikum)
2011. febr. 10. 13:19

1. Lehet, hogy egy azonos árú PC többet tud, mint egy Mac, de egy átlagos felhasználó a gép tudásának még a 10%-át sem használja ki, így ennek vajmi kevés jelentősége van. Egyébként egy pc is csak akkor tud többet, ha felszereled plusz tudással, tehát külön vásárolsz még hozzá programokat. Akkor árban már megintcsak nem ott vagy...

2. Én az elmúlt évek alatt még eggyel sem találkoztam, míg a PC-re azonos idő alatt sok tízzel.

3. Van rá alapos okom. Sokkal jobban működik, megbízhatóbb, gyorsabban feláll, könnyebben használható, szebb a kezelői felülete, stb... Az általam használt programok: levelezés, szövegszerkesztő, táblázatkezelő, böngésző, filmnéző (VLC - ami megy mindkét gépen) - ezen kívül nem akarok mást használni, pedig lehetne, hiszen az apple shop kismillió programot kínál fillérekért és pár másodperc letölteni a gépre...

19. Egzotikum (válaszként erre: 17. - Reno77)
2011. febr. 10. 13:03

Egyébként ha a PC elavult, akkor a Mac is az. Mivel a Mac lényegében egy PC. PC alkatrészekből áll teljes egészében.

A windows mihez képest elavult? Mit nem tudsz windowson megcsinálni, amit Mac-en igen?

18. Egzotikum (válaszként erre: 17. - Reno77)
2011. febr. 10. 13:01
Akkor cáfold :-)
17. Reno77 (válaszként erre: 16. - Egzotikum)
2011. febr. 10. 12:16

Az összes amit leírtál cáfolható.

A pc és a windows már akkor elavult volt, amikor elkezdték forgalmazni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook