Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. márc. 12. 08:53

Sziasztok!

Sajnálom, hogy ilyen felhangot kapott a fórum. Egyébként nem én indítottam csak összevonták. AHogyan összam be havi jövedelmem fórumindításommal. Nincs nagy gáz, csak azt érzem amit gribedli írt, hogy kicsit nehezebb helyzetbe kerültünk. A férjemnek 3 éve nem emeltek fizetést, nekem pedig 12 e ft-tal csokkent a gyed így csak azt a lehetőségeket próbálom keresni, hogy ne halmozódjon fel tartozás. Mindig kifizetem a csekkekt és a hitelt, soha nem kések vele. Csak ruhára és élelmiszerre jut kevesebb és ezt elég nehezen élem meg. A rezsink nagyon magas azt kellene lejebb tornázni. Szóval kevesebből is megélni, többet tartalékolni. Gondolom csak egy nagyfokú tudatossággal és önfegyelemmmel menni fog.

Nehéz helyzetben van az ország de én ennél messzebb nem megyek.Más helyen erről biztos beszélgetnek. Az én szintemen keresem a megoldást. Mert dühönghetek de megoldást nem hoz mert a pénztárcám csak a dühömmel lesz tele abból meg vásárolni nem lehet.

451. irgum-burgum (válaszként erre: 451. - Gribedli)
2012. márc. 12. 08:52

Hát nos én índítottam el a topikot,és nem a politikusokat hibáztatom,hanem magamat.

Az hogy kifolyik,vagyis most már csak kifolyt a pénz a kezemből egyértelműen a saját hibám és teszek és tettem ellene.

Azért is ezt a címet adtam neki,mert ahogy jött a pénz úgy ment,tehát kifolyt.

Sokáig azt gondoltam lehetetlen ennyi pénzből spórólni amennyi nekem van,de megcáfoltam saját magam.

Szóval rendszer ide vagy oda,én elba..tam a pénzt.

450. Ami.
2012. márc. 11. 21:35
Ember nem is,embertömeg már igen.Egy országban nem hagyja ezt a nép amit velünk művelnek,de mi tűrünk,és tovább tűrünk,amíg az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk,máshol rég lázadások és sztrájkok lennének.Nem vagyunk összetartó nép,mindig is széthúzás lesz.Nem vesszük észre h együtt sok mindent el lehetne érni.
449. globus (válaszként erre: 448. - Globus)
2012. márc. 11. 21:33
Mármint az esélyére gondolok:)
448. globus (válaszként erre: 428. - Timky)
2012. márc. 11. 21:32
Jelen helyzetben ennek matematikai megvalósulása konvergál a nulla ALÁ...
447. fc62868258 (válaszként erre: 445. - Timky)
2012. márc. 11. 20:30

Egyértelműen azt irtad, hogy nem a topikinditóval van a baj - én ezt akartam megcáfolni! Igenis, akinek kifolyik a pénz a kezéből, azzal baj van:ugyanis kaphatna az országától milliókat is, az is elfogyna...

"úgysem tudunk változtatni " szindrómában szenved-nem hiszem hogy ezt az állapotot ember képes lenne megváltoztatni-ez az én véleményem! Ennyi

446. ReRe25
2012. márc. 11. 19:24
Nekem meg a saját házamból lopták el a pénzemet:( itt vagyunk pénz nélkül :( es egy csekk sincs befizetve!
445. Timky (válaszként erre: 443. - Fc62868258)
2012. márc. 11. 19:24
Te itt élsz ebben az országban? Ha igen akkor tudnod kell ,hogy nemcsak az emberek fejében van a hiba!! "úgysem tudunk változtatni a helyzeten"? Talán tudnánk,ha összefognánk és nem lenyelnénk mindent! Csak az a baj,hogy mindenki az "úgysem tudunk változtatni " szindrómában szenved!! Vagy szerinted ebben az országban minden a legnagyobb rendben van???? Bocs,de én pont az ellenkezőjét látom!!!!
444. fc62868258 (válaszként erre: 429. - Cippora)
2012. márc. 11. 17:26

Még akkor is olcsóbb a fa, ha meg kell venned, mi saját magunknak szedjük, mivel van erdő, igy kapunk engedélyt. és tényleg más a melegérzet.

Nekünk padlófűtésünk van, ami nagyon soká tartja a meleget, mindenkápp megéri beszereltetni.

443. fc62868258 (válaszként erre: 428. - Timky)
2012. márc. 11. 17:21
Sokszor a hiba az emberek fejében is keresndő, nem csak az országot kell szidni /azon úgysem tudunk váloztatni/
2012. márc. 11. 11:49

Az is tény,hogy gázzal egyáltalán nem lehet úgy felfűteni,mint fával.

Van,hogy nálunk 30 fok van.De naponta sokszor szellőztetek,pont a kályha fűtés miatt.

Aki gázzal fűt és látná a tárva nyitott ajtót ablakot,biztos a fejéhez kapna.

Jobban megéri a fa,csak sokkal károsabb is.

Van előnye és hátránya.

Nekünk ugye kályha van a szobában,mindennap kell pórszívózni,naponta 3-szor szellőztetni,és heti 2-szer por törölni.Kazánnal biztos más a helyzet.

441. f758a7200f (válaszként erre: 440. - Szabot.88)
2012. márc. 11. 11:01
En is a masik kettot mar eleve igy szoktattam. Mint ujszulottek, mar ebbe szulettek, nekem viszont nagyon nehez volt atallni a komcsi idos lakotelepi hosegben toltott 20 ev utan, megis, azota nem vagyok beteg:)
440. szabot.88 (válaszként erre: 439. - F758a7200f)
2012. márc. 11. 09:20
Persze sok minden szokás kérdése...az én lányom is szeptemberben született (19 éve) de a hidegbe is kiraktam a ház elé aludni 1-2 órára....
439. f758a7200f (válaszként erre: 437. - Szabot.88)
2012. márc. 11. 09:16
Nekem van egy 2 honapos babam, es o is 18 fokban van, semmi baja, meg orrot sem szivtam neki soha, nem volt ra szukseg
438. Cippora (válaszként erre: 434. - Irgum-burgum)
2012. márc. 11. 09:05
Hát majdnemhogy tönkrementünk mi is most :( jövőre kezdeni kell ezzel valamit tényleg,mert ez így nagyon nem jó.
437. szabot.88 (válaszként erre: 435. - F758a7200f)
2012. márc. 11. 09:03
Hidd el, szerintem már csak az tart 23 fokot, akinek sok pénze van, vagy kicsi gyereke...egyébként azt már nem lehetne bírni....
436. szabot.88 (válaszként erre: 432. - Cippora)
2012. márc. 11. 09:02
A fa és a lignit hőértéke kb ugyan az....csak a fa már duplájába kerül..:( mi 80 m2 alapterületű, de padlásteres házat fűtünk.
435. f758a7200f (válaszként erre: 428. - Timky)
2012. márc. 11. 08:40

Hidd el, hogy akinek kifolyik, annak az unios fizetes is kifolyik.


Mi unios fizetesbol elunk unios ingatlan arakkal, ez azt jelenti hogy a hazunkon 40 eves kolcson van. Azert otthon nem hiszem hogy 20 evnel tobb kell egy haz kifizetesere, persze, konnyu is lenne unios fizetest otthon elkolteni:))))


Mert mindenki igy szamol, hogy huuu mennyit keresnek az eu-ban, de azt hogy mennyi a rezsi itt, azt senki nem nezi. Pl en nem ismerek senkit aki 23fokot tart a lakasban, mig a magyarok igen (en is igy nottem fel), aztan megy a siras a gazszamlan.

434. irgum-burgum (válaszként erre: 432. - Cippora)
2012. márc. 11. 05:17

én kb.25 nm-en.

Kicsi lakás,de nincs akkora rezsi.

Tavaly nyáron szerzett a párom rengeteg deszkát,meg bútorlapot,sokáig elégvolt.

Decemberben 30 ezerért hozztunk fát kugliba,mert úgy olcsóbb.

Ja a fa ingyen volt,mert bementem az önkorihoz,és igényeltem tüzelő utalványt.Tehát egész télen egy ft-ba se került a fűtés.

Ha gázom lenne,anyagilag tönkre mennék:-)

433. Noncsi18 (válaszként erre: 43. - Domianyu)
2012. márc. 10. 22:12
Mi is hasonlokeppen vagyunk ,de azert egy honapra nem tudok bevasarolni. De mi is ugy fogtuk vissza, hogy nem ugrunk be egy-ket naponta a boltba, mert akkor tuti nem csak azt veszunk ami eppen kell, hanem jon meg egy csomo mas is. Szoval 1 vagy 2 hetente csinalunk egy nagybevasarlast. Ha havonta egyszer vasaroltok, akkor hogy oldod meg peldaul a szalamit, virslit ilyesmit? Ami nem all el egy honapig?
432. Cippora (válaszként erre: 430. - Szabot.88)
2012. márc. 10. 21:49

Köszi,most már tényleg meg vagyok győzve :)

A hőérzet meg tuti.Ahhoz képest amennyit fizettünk,melegünk nem volt sose.Azt még megkérdezhetem,hogy akik fával tüzelnek azok hány négyzetcentiméteren????Ha nem túl indiszkrét...

2012. márc. 10. 21:11
Ja és jobb meleg van, mint a gázzal...másabb a hőérzet.
430. szabot.88 (válaszként erre: 429. - Cippora)
2012. márc. 10. 21:10
Mi lignittel tüzeltünk az idén, amit a nyáron megvettünk 98 mázsa fuvarral együtt olyan 90.000 ft volt. Gyújtósnak lim-lom fát használtunk. Január végéig tartott ki a szén. Azóta elhasználtunk olyan 58.000 ftnyi gázt....szóval ha azt számolom, h havi 40.000 lenne a gáz azt 7-8 hónappal szorozva kb 300.000. Szóval még ha dupla szenet veszünk is nyerünk egy százast...akinek van lehetősége szénnel tüzelni.
429. Cippora
2012. márc. 10. 21:01

Sziasztok!


Ez megnyugtató,hogy akkor többetek szerint is olcsóbb fával tüzelni.Jövőre mindenképpen megpróbáljuk és majd meglátjuk.Ha már 10.000-et spórolnánk is jó lenne.


Én mosni csak rövid programmal mosok,nekem így is minden mindig tiszta.

428. Timky
2012. márc. 10. 19:51
Szerintem nem veled van a baj! A pénzünk nem ér semmit,így nem csodálkozom hogy "kifolyik" a kezedből talán nem is ez a jó kifejezés erre! Talán az országot kellene előbb megrendezni,hogy ne legyen ennyi sz@r adó,és a béreket hamár csatlakoztunk az unióhoz,legalább az uniós fizetésekhez kellene emelni! Az unió legyen etalon a béremeléseknél is!!! És ha ez így lenne,nem folyna ki a pénz a kezedből!
2012. márc. 10. 19:42

Nalunk padlofutes van es 18 fok ejjel nappal, inkabb feloltozunk es nappal pl nagyon idesut a nap szoval be sem kapcsol a futes.


Zuhi:probaltal mar 1perc alatt lezuhizni?:) nekem hajmosassal egyutt is 4 perc a rekordom (balzsamozassal egyutt), amig a melegviz meg nem erkezik a csovekbol, a hideget egy lavorba folyatom es mig szappanozom magam felrehajtott rozsaval azt a vizet is a lavorba, ami egyebkent menne a lefolyoba (pedig tok tiszta) ezt egy csomo mindenre hasznalhatod.


Mosasnal, tobben hasznaljak ezt a trukkot: rovid programot elinditasz, mikor megtolti vizzel, kikapcsolod a gepet, es kesobb visszakapcsolod igy ott folytatja ahol abbahagyta de megvolt az aztatas es hosszu mosas, a rovid program energiafelhasznalasaval:)


A centri fogyasztja a legkevesebb aramot, a magas hofokok a legtobbet, szoval a centrivel nem lehet sokat sporolni, inkabb az alacsony hofokkal. Amugy pelusokat pl 60 fokon mosom igy is, de rovid programmal es patyolattisztak:)

2012. márc. 10. 15:13

Én a vízzel úgy spórolok,hogy ami nem koszos ruha,azt csak öblítem a gépben.Ami tényleg koszos,csak azt rakom be a legrövidebb programra mosni.

A gyerekeket most még úgy fürdetem,hogy előbb a kicsi,mert ugye ő nem koszos és utána a bátyus abba a vízbe,csak teszek hozzá meleget.Egyszerre nem tudnak,mert csak zuhanyzó van.

Állóvízbe mosogatok.

A villany nem ég sehol fölöslegesen,takarékos égők vannak,mindent kihúzzunk,ha elmegyünk.

425. irgum-burgum (válaszként erre: 416. - Cippora)
2012. márc. 10. 15:02

A fatüzelést cáfolom!!

Decemberben vettünk 30 ezerért fát,és lim-lom deszkát meg bútorlapot is el lehet tüzelni.

A keményfából még meg van a fele.

Szóval fele annyi,mint a gáz.

424. Ami.
2012. márc. 10. 14:05
De ez nem konfliktus,ha át akarnak vágni,szépen megkérdezed h nem e számolta el magát vagy hasonló.Ne azt mutasd a gyerekednek h meg kell alázkodni,és tűrni kell az igazságtalanságot,hanem h álljon ki magáért,az igazáért.
423. Szélike (válaszként erre: 422. - Ami.)
2012. márc. 10. 13:51
Ott volt a gyerek és nem vagyok egy nagy konfliktus felvállaló.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook